Pomoč oko cpua i ram

poruka: 10
|
čitano: 1.233
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Pomoč oko cpua i ram

Planiram kupit novi komp. Uzo sam asrock a320m maticnu gtx 1050ti i r3 2200g i sad je problem u ram memoriji. Na amdovoj stranici sam vidio da ryzen 3 2200g vuce od 2993 mhz ram da li bi mogo kupit 8gb na 2666mhz posto nemam dovoljno novaca da kupim 2993mhz i  da li bi mi procesor podrzo 2666mhz inace maticna podrzava do 3200mhz plus OC

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 18:24 (BRKO1KROZ0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoč oko cpua i ram
Ako možeš vrati sve troje jer za te novce možeš bolje proći. Ako ne možeš vratiti matičnu ,procesor i grafičku ,cpu ti podržava ram 2666.
14 godina
offline
Pomoč oko cpua i ram

Jel moguce da ova maticna nema video izlaz il ga ja ne vidim?

Tako da je i 2200g losa kombinacija s tom maticnom bez obzira na diskretnu grafiku.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 19:15 (danexxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoč oko cpua i ram
Ram ce raditi bez problema, ali s obzirom da je ram dosta oojeftinio, nije velika rqzlika, 3000mhz ram imas vec od 400-tinjak kn za 8gb, ne vjerujem da je sporiji drasticno jeftiniji.

Ploca ima video izlaz, barem vga i hdmi znaci pogledaj malo detaljnije,mora imati.

Da si isao na b350plocu i neku rx570/580 karticu, imao bi daleko bolje, ali ni ovo nije lose... Sve ovisi koliko si platio, ali mislim da neces biti nezadovoljan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoč oko cpua i ram

Izvinite na netocnoj info ploča je a320m dvs r3.0

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoč oko cpua i ram
Ok, nije toliko bitno, ploca i dalje ima dvi i vga izlaz, znaci samo je pitanje kakav ti kabl imas, i kakav je prikljucak na monitoru.

S plocom si se malo zeznuo, neznam jesi li kupio novu, ili, no rabljene s godinu-dvije garancije, mozes naci za 300kn, i to neki mid range b350 chipset, koje su kilometrima iznad ove.....

Ali ok, radit ce, to je najbitnije, mene vise brine dali ti je itko apdejtao bios, a320 ploce trebaju apdejt da bi 2200g radio na njima (ili ako je nova ploca da iz tvornice dolazi apdejtana)....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoč oko cpua i ram

@damir22 ja na slici ne vidim video izlaze..

Ja sam starom uzeo tu plocu i athlon radi iz kutije,tako da ce.i ovaj sigurno.

Edit:evo cak i pise da podrzava apu uz diskretnu grafu..

Nisam nikad vidio maticnu bez video izlaza.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 22:12 (danexxx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoč oko cpua i ram
Athloni rade na 320 chipsetu, ryzeni 2 serije ne bez apdejta biosa....

Kuzis, ne da ploca ne podrzava, nego bios bez apdejta.... Ni b350 ne podrzava nativno...

Osim ako vec iz tvornice ne dolazi s novijom verzijom, sto ovisi o tome kad je trgovina plocu nabavila, koliko stoji na lageru.

Proguglaj tu plocu, pa ces vidjeti, po nazivu sam nasao manual i ima dvi i vga izlaz....
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 22:30 (Damir22).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoč oko cpua i ram

Reci mi da me trolas, molim te.

8 godina
offline
Re: Pomoč oko cpua i ram
Koji dio tebi nije jasan?

Ploca ti ima 1x dvi izlaz i 1x vga izlaz.

Po cpu support listi, cpu je podrzan, moja greska, ovo je onda neka novija revizija a320

Rear Panel I/O
- 1 x PS/2 Mouse/Keyboard Port
- 1 x D-Sub Port
- 1 x DVI-D Port

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.6.2019 23:05 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice