Pokvaren HD (opet)

poruka: 14
|
čitano: 3.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Pokvaren HD (opet)
pitanje

Pozdrav svima,

 

Nedavno mi se pokvario HD (seagate 250Gb, 7200, 8Mb) koji se inače nalazi u eksternoj ladici (na nju više nemam garancije)


IcyBOX


kako sam ga kupio u HG spotu, a garancija traje 60mjeseci, dali su mi novi, al sam ja nadoplatio za veći disk, Seagate 320Gb... Danas ga napunim sa 20ak Gb podataka, i evo upravo mi CRKNE!
Ne mogu vjerovati....


Što vi mislite, jel problem u toj eksternoj ladici, u napajanju, u kablovima, ili u HG spotu???


- inače, onaj prvi disk (onaj od 250Gb) sam koristio oko godinu i pol bez problema, tako da sumnjam da je do ladice (ICY BOX)....
Ne mogu vjerovati da se pokvario isti dan

 

- ne znam što da radim sada, ako ga odnesem ponovo, dobiti ću vjerojatno novi, al što će mi i on ako mi i on crkne(ako problem nije u njemu) ...previše sam već podataka izgubio...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)

kak to mislis crko je? koji su ti simptomi? nemoguce da je problem u disku (kao takvom) da ti krepa odmah isti dan..

 

jesi probao disk na nekoj od drugih masina? ili pak spojit ga direktno na maticnu? dakle ne preko ICY nego direkt. ja bi ipak rekao da te muci icy i nebi preporucio da vise kapcis diskove na njega jer bi opet mogao imati problem. a i HG SPOT neznam dal prizna prenapone tj. krivicu struje; tak da pripazi malo. izmjeri napone na icy-u..

 

sto se tice SEAGejta, ja sam ih prije prakticirao, ali sam imao problem s bad sectorima i ostalim problemima (disk znao zastekati i tako dalje..), koristio ih i u firmi, ali nisu se pokazali ok. od onda koristim WDC i mogu ti reci da sad trenutno imam spojena 2x (mirro mode) koji rade vec 3godine od 0-24h. diskovi su WDC SATA 7200o/min 320gb.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
autorov komentar
zdravek kaže...

kak to mislis crko je? koji su ti simptomi? nemoguce da je problem u disku (kao takvom) da ti krepa odmah isti dan..

 

jesi probao disk na nekoj od drugih masina? ili pak spojit ga direktno na maticnu? dakle ne preko ICY nego direkt. ja bi ipak rekao da te muci icy i nebi preporucio da vise kapcis diskove na njega jer bi opet mogao imati problem. a i HG SPOT neznam dal prizna prenapone tj. krivicu struje; tak da pripazi malo. izmjeri napone na icy-u..

 

sto se tice SEAGejta, ja sam ih prije prakticirao, ali sam imao problem s bad sectorima i ostalim problemima (disk znao zastekati i tako dalje..), koristio ih i u firmi, ali nisu se pokazali ok. od onda koristim WDC i mogu ti reci da sad trenutno imam spojena 2x (mirro mode) koji rade vec 3godine od 0-24h. diskovi su WDC SATA 7200o/min 320gb.

Ne znam kako da ti kažem, nisam neki dijagnostičar, pogotovo za diskove eksterne...
Uglavnom, na ladici imam lampicu koja svijetli kada je disk upaljen, sada ta lampica titra, a disk uopće ne čujem da radi uopće ne čujem vrtnju unutra!?
- a što se tiče HGspota, zamjenili su mi stari disk (onaj prije ovoga za koji sam ja nadoplatio), a dogodilo mu se isto što i ovome ali nakon godinu i pol!? Tako da mislim da će mi i sada zamjeniti....
16 godina
neaktivan
offline
Pokvaren HD (opet)

meni su tako u tjedan dana crkla dva diska jedan od 200 i jedan od 500GB, kasnije sam otkrtio da se od prevelikiog utakavanja i istakavanja sata kabel izlizao, pa su se diskovi stalno gasili i palili što je urokovalo crkavanje(480GB filmova, glazbe i igaraPlač )

ATI up, Nvidia Down!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)

gle, po tom kaj si napisal nemora znaciti da je krepani.. spoji ga direkt na maticnu bez ove eksterne ladice. i onda budi siguran da je otisao. ovo kaj si ti napisal moze znaciti da ti je ladica u K*** a disk da je ok.  provjeri disk prije neg otides u HG-

15 godina
neaktivan
offline
Pokvaren HD (opet)
autorov komentar

Kako da ga spojim na matičnu kad imam laptop!?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
autorov komentar

"meni su tako u tjedan dana crkla dva diska jedan od 200 i jedan od 500GB"

 

Jesu ti dali nove diskove, jesi imao garanciju!?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
FichoM kaže...

Kako da ga spojim na matičnu kad imam laptop!?

 ja sam shvatio da ti imas obicni komp.

onda ti je definitivno icy box otisel (ako ti kuri diskove). probaj ga k frendu odnjeti i ustekati. mozda je disk ok.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
autorov komentar
zdravek kaže...
FichoM kaže...

Kako da ga spojim na matičnu kad imam laptop!?

 ja sam shvatio da ti imas obicni komp.

onda ti je definitivno icy box otisel (ako ti kuri diskove). probaj ga k frendu odnjeti i ustekati. mozda je disk ok.
 Ne, pa i kupio sam tu ladicu i disk baš zbog laptopa, da ne moram podatke stalno pržiti na DVDove, koji su nepouzdani...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
FichoM kaže...

"meni su tako u tjedan dana crkla dva diska jedan od 200 i jedan od 500GB"

 

Jesu ti dali nove diskove, jesi imao garanciju!?

 prvomu je bila istekla, a za drugi su mi dali zamjenu
ATI up, Nvidia Down!
16 godina
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
FichoM kaže...
zdravek kaže...
FichoM kaže...

Kako da ga spojim na matičnu kad imam laptop!?

 ja sam shvatio da ti imas obicni komp.

onda ti je definitivno icy box otisel (ako ti kuri diskove). probaj ga k frendu odnjeti i ustekati. mozda je disk ok.
 Ne, pa i kupio sam tu ladicu i disk baš zbog laptopa, da ne moram podatke stalno pržiti na DVDove, koji su nepouzdani...
 Da, baš su nepouzdani ti DVD-ovi.. moš mislit. Diskovi ( CD, DVD, Blu-Ray) su trenutno najpouzdanija backup metoda..

Što se tiče tvog HDD-a,  ajde ga lijepo vrati u HGSpot i nadoplati za eksterni USB disk, a onu ledenu kutiju baci u smeće.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
autorov komentar
ferovca1 kaže...
FichoM kaže...
zdravek kaže...
FichoM kaže...

Kako da ga spojim na matičnu kad imam laptop!?

 ja sam shvatio da ti imas obicni komp.

onda ti je definitivno icy box otisel (ako ti kuri diskove). probaj ga k frendu odnjeti i ustekati. mozda je disk ok.
 Ne, pa i kupio sam tu ladicu i disk baš zbog laptopa, da ne moram podatke stalno pržiti na DVDove, koji su nepouzdani...
 Da, baš su nepouzdani ti DVD-ovi.. moš mislit. Diskovi ( CD, DVD, Blu-Ray) su trenutno najpouzdanija backup metoda..

Što se tiče tvog HDD-a,  ajde ga lijepo vrati u HGSpot i nadoplati za eksterni USB disk, a onu ledenu kutiju baci u smeće.
 Ne znam za DVDove, samo znam da sam ja dosta podataka izgubio s njima, jer ih ja baš i nemam živaca čuvati jer stalno nešto trebam sa njih, a ovako mi je sve dostupno nadohvat ruke...

Imaš li kakav prijedlog za taj eksterni USB disk!??
16 godina
offline
RE: Pokvaren HD (opet)
FichoM kaže...
ferovca1 kaže...
FichoM kaže...
zdravek kaže...
FichoM kaže...

Kako da ga spojim na matičnu kad imam laptop!?

 ja sam shvatio da ti imas obicni komp.

onda ti je definitivno icy box otisel (ako ti kuri diskove). probaj ga k frendu odnjeti i ustekati. mozda je disk ok.
 Ne, pa i kupio sam tu ladicu i disk baš zbog laptopa, da ne moram podatke stalno pržiti na DVDove, koji su nepouzdani...
 Da, baš su nepouzdani ti DVD-ovi.. moš mislit. Diskovi ( CD, DVD, Blu-Ray) su trenutno najpouzdanija backup metoda..

Što se tiče tvog HDD-a,  ajde ga lijepo vrati u HGSpot i nadoplati za eksterni USB disk, a onu ledenu kutiju baci u smeće.
 Ne znam za DVDove, samo znam da sam ja dosta podataka izgubio s njima, jer ih ja baš i nemam živaca čuvati jer stalno nešto trebam sa njih, a ovako mi je sve dostupno nadohvat ruke...

Imaš li kakav prijedlog za taj eksterni USB disk!??
 Majstore, ako stalno nešto trebaš sa nekog nosioca podataka, bio to DVD ili HDD, onda to nije backup.. backup je kad spržiš, provjeriš jel sve ok i pohraniš na hladno i tamno mjesto, a izvadiš u slučaju nužde.

Što se tiče preporuke, mislim da je ove godine u nekom od BUG-ova bio test eksternih diskova, ali koji god kupiš (seagate, WD,  prestigio, hitachi..), nećeš pogriješiti. Ovisi koliki ti kapacitet treba i koliko imaš novaca. Obzirom da ti treba za laptop, možeš uzeti i 2.5", jedino što su oni nešto manjeg kapaciteta.

Neki imaju, osim USB-a, i firewire/eSata sučelje, pa ako imaš nešto od toga na laptopu, uzmi takav hdd.


16 godina
offline
RE: Pokvaren HD (opet)

DVDovi nisu pouzdan medij za backp, nisu nikad niti bili - pouzdan medij za backup su trake, a i tada treba napraviti verifikaciju i po mogućnosti još jedan backup na drugi tip medija.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice