Neobicno gasenje racunala

poruka: 9
|
čitano: 3.831
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Neobicno gasenje racunala

Pozdrav,

 

kupio novo racunalo, danas ga sastavio ( prvi put da to radim ). 

 

konfiguracija:

 

Intel i5 3570k

Noctua N9B SE2

16 GB RAM Kingston HyperX

OCZ Vertex 4 128 GB

Asrock Z77 Pro4

Thermaltake SP630 SMART napajanje

 

 

- neznam kako bih objasnio, ukoliko ukljucim u USB ( tipkvnicu npr ),  hoce se ugasiti ako samo malo gurnem prikljucak unutra, ako ga vratim sam se upali kompjuter. Ako ne vratim, nece da upali nikako.

 

To je za sada sto sam primjetio, jos testiram s drugim USB portovima pa da vidim.

 

Svaka pomoc je dobro dosla ako bi mozda znali o cemu se radi.

 

 

UPDATE:

 

nije samo USB, to mi se isto desava s AUDIO prikljuckom, svaki prikljucak se ponasa kao POWER ON/OFF.

 

 

UPDATE 2:

 

to mi se desava samo s prikljuccima na maticnoj ploci, USB i AUDIO prikljucci  na kucistu ne ponasaju se kao power on/off prekidaci

Samsung SyncMaster T220 22",Sapphire HD3870 512MB Gddr4,MSI 550W,Core2Quad q6700 2,66 GHz , 4 GB DDR2 800MHz KingMax.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.9.2012 17:47 (Đuza).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Neobicno gasenje racunala
rastavi sve i opet pocni ispocetka i neka te nadgleda netko tko ima iskustva u slaganju racunala brijem da si zafusal nes
Samobor je lepa varoš :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Neobicno gasenje racunala

probat cu.

 

evo da nadodam, ja doslovno palim kompjuter preko USB-a, a ne preko Power tipke na kucistu. Ukoliko izvucem/uvucem USB kompjuter ce se upaliti/ugasiti  zavisi u kojem je stanju bio prethodno.

 

Nije mi jasno gdje sam mogao pogrijesiti pri spajanju, kad je USB integriran u ploci.

Samsung SyncMaster T220 22",Sapphire HD3870 512MB Gddr4,MSI 550W,Core2Quad q6700 2,66 GHz , 4 GB DDR2 800MHz KingMax.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Neobicno gasenje racunala

Jel mi moze neko reci kako promijeniti shut down za windows xp. Prije sam imao normalan shut down, a sad mi se odjednom promijenio, pa izgleda kao na windows 98. Stavio sam vam sliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neobicno gasenje racunala
Coder256 kaže...

Jel mi moze neko reci kako promijeniti shut down za windows xp. Prije sam imao normalan shut down, a sad mi se odjednom promijenio, pa izgleda kao na windows 98. Stavio sam vam sliku.

Vec dugo nisam bio na win xp-u al zar nije ovo normalan shut down za xp? o.O

Ako sam ti pomogao pretisni gumb HVALA!
13 godina
offline
Re: Neobicno gasenje racunala
Encyanix kaže...
Coder256 kaže...

Jel mi moze neko reci kako promijeniti shut down za windows xp. Prije sam imao normalan shut down, a sad mi se odjednom promijenio, pa izgleda kao na windows 98. Stavio sam vam sliku.

Vec dugo nisam bio na win xp-u al zar nije ovo normalan shut down za xp? o.O

Nije, "normalan" je onaj sa tri gumbica (zuti, crveni i zeleni).

12 godina
neaktivan
offline
Neobicno gasenje racunala

Jao zamisli nisu više gumbići :(((((

Neznam se potpisat..xDD
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neobicno gasenje racunala
Đuza kaže...

Pozdrav,

 

kupio novo racunalo, danas ga sastavio ( prvi put da to radim ). 

 

konfiguracija:

 

Intel i5 3570k

Noctua N9B SE2

16 GB RAM Kingston HyperX

OCZ Vertex 4 128 GB

Asrock Z77 Pro4

Thermaltake SP630 SMART napajanje

 

 

- neznam kako bih objasnio, ukoliko ukljucim u USB ( tipkvnicu npr ),  hoce se ugasiti ako samo malo gurnem prikljucak unutra, ako ga vratim sam se upali kompjuter. Ako ne vratim, nece da upali nikako.

 

To je za sada sto sam primjetio, jos testiram s drugim USB portovima pa da vidim.

 

Svaka pomoc je dobro dosla ako bi mozda znali o cemu se radi.

 

 

UPDATE:

 

nije samo USB, to mi se isto desava s AUDIO prikljuckom, svaki prikljucak se ponasa kao POWER ON/OFF.

 

 

UPDATE 2:

 

to mi se desava samo s prikljuccima na maticnoj ploci, USB i AUDIO prikljucci  na kucistu ne ponasaju se kao power on/off prekidaci

Kolega meni se cini da je ploca otisla u bananu! Ti ljepo nazovi servis i pitaj informativno ako je sve novo nosi na reklamaciju! Nema se tu "kaj sfusat"! Ovo je cudan problem! Ako radi na prednjim usb portovima onda je ok a ako iza ne radi nesto sa plocom ne radi kako treba! Nemoj se opce zivcirat i odnesi pc u servis i reci sta ti se desava ja sam 75% siguran da je ploca! Javi nam kad rijesis sta je bilo!

Kresimir
12 godina
neaktivan
offline
Re: Neobicno gasenje racunala
keki kaže...
Đuza kaže...

Pozdrav,

 

kupio novo racunalo, danas ga sastavio ( prvi put da to radim ). 

 

konfiguracija:

 

Intel i5 3570k

Noctua N9B SE2

16 GB RAM Kingston HyperX

OCZ Vertex 4 128 GB

Asrock Z77 Pro4

Thermaltake SP630 SMART napajanje

 

 

- neznam kako bih objasnio, ukoliko ukljucim u USB ( tipkvnicu npr ),  hoce se ugasiti ako samo malo gurnem prikljucak unutra, ako ga vratim sam se upali kompjuter. Ako ne vratim, nece da upali nikako.

 

To je za sada sto sam primjetio, jos testiram s drugim USB portovima pa da vidim.

 

Svaka pomoc je dobro dosla ako bi mozda znali o cemu se radi.

 

 

UPDATE:

 

nije samo USB, to mi se isto desava s AUDIO prikljuckom, svaki prikljucak se ponasa kao POWER ON/OFF.

 

 

UPDATE 2:

 

to mi se desava samo s prikljuccima na maticnoj ploci, USB i AUDIO prikljucci  na kucistu ne ponasaju se kao power on/off prekidaci

Kolega meni se cini da je ploca otisla u bananu! Ti ljepo nazovi servis i pitaj informativno ako je sve novo nosi na reklamaciju! Nema se tu "kaj sfusat"! Ovo je cudan problem! Ako radi na prednjim usb portovima onda je ok a ako iza ne radi nesto sa plocom ne radi kako treba! Nemoj se opce zivcirat i odnesi pc u servis i reci sta ti se desava ja sam 75% siguran da je ploca! Javi nam kad rijesis sta je bilo!

Koplega taj post je iz 9 mjeseca

Neznam se potpisat..xDD
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice