Nema zvuka preko HDMI kabela izdvojena tema

poruka: 56
|
čitano: 38.885
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Hazzard From da Hood kaže...
kule kaže...

Pozdrav!

 

Tema je stara, pa sada da ne otvaram novu temu:

 

imam spojen laptop Asus GL702VM preko HDMI-ja na Panasonicov TV, star desetak godina. Ne mogu dobiti zvuk u igrama dok u Windowsima 10 radi sve uredno. Grafa je 1060 GTX a pokušao sam slijedeće:

- updateo drivere

- deinstalirao ih pomoću DDU-a pa ih instalirao ručno

- u postavkam NVIDIA pod stavkom "Set up digital audio" stoji HDMI i Panasonic TV

- u postavkama windowsa pod sound - playback: NVIDIA output mi stoji Disconnected?

- u tim istim postavkama po defaultu mi je TV Panasonic

 

Ima li još netko kakvu ideju?

 

Hvala.

 

 Dali je taj laptop dual GPU tj. koristi Intel kao video output dok za igre pali nVidiu ko high preformancne adapter? Ako je to slucaj kao na mom, onda u Intel conrol pannelu od grafe trebas postavit postavke zvuka.
Ako ne, Upravljacka Ploca->Zvuk->Nvidia HDMI output kao default ili kako vec pise

 Dakle, kada odem u postavke, za NVIDIA output mi stoji - not plugged in i bude zatamljen, ne možeš s time ništa...

 

 Za postavke na TV-u: imam 3 HDMI ulaza i kada se ubode kabel u taj ulaz, TV ga očita da je "Digitalno"

 

 Isprobao sam sva 3 ulaza i ništa...

9 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
kule kaže...
Hazzard From da Hood kaže...
kule kaže...

Pozdrav!

 

Tema je stara, pa sada da ne otvaram novu temu:

 

imam spojen laptop Asus GL702VM preko HDMI-ja na Panasonicov TV, star desetak godina. Ne mogu dobiti zvuk u igrama dok u Windowsima 10 radi sve uredno. Grafa je 1060 GTX a pokušao sam slijedeće:

- updateo drivere

- deinstalirao ih pomoću DDU-a pa ih instalirao ručno

- u postavkam NVIDIA pod stavkom "Set up digital audio" stoji HDMI i Panasonic TV

- u postavkama windowsa pod sound - playback: NVIDIA output mi stoji Disconnected?

- u tim istim postavkama po defaultu mi je TV Panasonic

 

Ima li još netko kakvu ideju?

 

Hvala.

 

 Dali je taj laptop dual GPU tj. koristi Intel kao video output dok za igre pali nVidiu ko high preformancne adapter? Ako je to slucaj kao na mom, onda u Intel conrol pannelu od grafe trebas postavit postavke zvuka.
Ako ne, Upravljacka Ploca->Zvuk->Nvidia HDMI output kao default ili kako vec pise

 Dakle, kada odem u postavke, za NVIDIA output mi stoji - not plugged in i bude zatamljen, ne možeš s time ništa...

 

 Za postavke na TV-u: imam 3 HDMI ulaza i kada se ubode kabel u taj ulaz, TV ga očita da je "Digitalno"

 

 Isprobao sam sva 3 ulaza i ništa...

 A sta ti stoji u Nvidia controll pannel?

 

Taj procesor ima intel hd 530 grafu, predpostavljam da ti je ona za output, a ova GTX samo se pali kad pokrenes igricu ko "High Preformance Adapter"

 

Kada na Desktopu stisnes desni klik, imas li " Intel Grapich Pannel/Control Panel" ili ista tako slicno?

Ako imas, pogledaj tamo kako stoje postavke sto se tice HDMI Zvuka

 

Jer kao sto sam rekao, kod mene na laptopu GTX graficka uopce nije u uporabi do pokretanja aplikacije koja zahtjeva high preformance adapter(tako sam namjestio), i hdmi output(zvuk i video) ide preko Intel Grafe a ne nVidia po defaultu, tako da postoji sansa da je tako i kod tebe

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 8:31 (Hazzard From da Hood).
15 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Nema... laptop ima samo GTX-icu... A ono što je zanimljivo, skinio sam drivere sa službenih ASUS-ovih stranica:

 

https://www.asus.com/supportonly/gl702vm/helpdesk_download/

 

tu imaš dvoje drivera: Graphics i VGA drivers

 

Kada instaliram ove pod VGA, ima zvuka ali je slab (provjerio sam još dodatne postavke zvuka u Winsima) s time da i dalje pokazuje za NVIDIA output - not plugged in (tako da su oni prestari i npr. ne radi mi BF1), dok ove drivere pod "Graphics" kada se instalira, nema zvuka...

 

Dakle, stvar je u driverima...

 

Ali ajde, igram Hell Let Loose pa koristim slušalice, dok za BF1 koristit ću zvučnike od laptopa... 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Ako je to ovaj s i7-7700HQ onda ima.

HD630.

Pogledaj u device manageru.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Evo, nema... 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Koji je proc u pitanju?

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
fer-de-lance kaže...

Koji je proc u pitanju?

 

 Intel(R) Core(TM) i7-7700HQ CPU @ 2.80GHz 2.81 GHz

 

Laptop je stariji, već sam hrpu puta dizao Windowse...

7 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Onda ima, samo kaj se ne pojavi u device manageru sve dok ne počneš instalirati drivere.

Skini odgovarajuće drivere za svoje Windowse:

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/products/98909/graphics/intel-hd-graphics-family/intel-hd-graphics-630.html

I skini za Nvidiu (vjerovatno već imaš).

Onda s DDU iz safe modea pobriši ove, i obavezno prije daljnjih koraka ugasi internet na laptopu.

Kad DDU odradi, restartaj i prvo instaliraj drivere za HD 630.

Nakon toga restart pa onda instaliraj za Nvidiu.

Opet restart i to je to, i onda tek uključi opet internet.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.4.2023 18:28 (fer-de-lance).
5 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Pozdrav,

Zamolio bih savjet oko problema, 

Uzeo sam novi PC, grafička je Powercolor RX6700XT Fighter, I pokušao sam ga spojiti preko grafičke HDMI kablom u TV, 

Tv je TLC, star par godina, ima tri HDMI porta I preko nijednog ne mogu dobiti audio.

PC mi u Windowsima očitava TV kao izvor zvuka, pokušao sam s reinstaliranjem drajvera, i nekim idejama osnovnim koje su mi pale napamet, ili preko YouTubea, nikako ne mogu da riješim problem.

Ako imate kakav savjet što još da pokušam?

Ili neka alternativa HDMI kablu da dobijem zvuk iz Tv-a.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 23:43 (Woland).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Jesi li prebacio PC audio na HDMI ?

Klikni na ikonu zvučnika na donjoj task bar liniji i trea biti jedna strelica dolje pa i nju klikneš i odabereš HDMI izlaz.

5 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Hvala na savjetu, da, pokušao sam i to, ništa ne pomaže. Tu stvarno može biti neka banalnost koju previdiš i nema pomoći.

10 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Woland kaže...

PC mi u Windowsima očitava TV kao izvor zvuka,.....

Ako imate kakav savjet što još da pokušam?

Ili neka alternativa HDMI kablu da dobijem zvuk iz Tv-a.

 

 Čini mi se da se nismo razumjeli, TV nema na HDMI izlaze zvuka i slike već služe samo kao ulazi zvuka i slike sa npr. PS4 , PC , IPTV box....

Danas na televizorima kao audio izlaz je većinom samo priključak za slušalice  i optički audio izlaz.

5 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Da, razumijem krivo sam se izrazio, ali svejedno ne znam gdje griješim, jer sam stvarno pogledao više tutoriala.

Evo tu je i slika npr.

7 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Daj uslikaj kaj ti sve ponudi kad klikneš pod output device.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
5 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Pod Output device ništa kad kliknem, a kad proširim Volume mixer,

evo slike. Tu je i slika iz playback sekcije pod more sound settins.

Prepoznaje Tv, i pjesma je u pozadini, samo nemam zvuk.

 

12 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Nije mi se bas dalo citati prijasnje postove u ovoj temi, ali znate li da postoje hrpetina "ŽNj" hdmi kablova koji jednostavno ne propustaju zvuk? Kvalitetniji kablovi propustaju zvuk!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

a koje postavke su u audio postavkama tv-a? jel na tv upaljeno nešto što bi smetalo zvuku? (hdmi-cec, arc, passthrough itd.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Woland kaže...

Pod Output device ništa kad kliknem, a kad proširim Volume mixer,

evo slike. Tu je i slika iz playback sekcije pod more sound settins.

Prepoznaje Tv, i pjesma je u pozadini, samo nemam zvuk.

 

 -računalo šalje zvuk.. nije problem u računalu, tad ni riješenje tu nećeš pronaći..

-traži na tv-strani, drugi hdmi ulaz, arc, odspoji druge spojene uređaje na tv-u kao dvbt ili pleyku-video.. možda njihov audio zadržava-blokira, provjeriti koje kombinacije tv uređaj ima za izbor ulaza, slika-zvuk, ponekad odvojeno ili automatika.. dok je s više hdmi-ulaza obično prvi kao defaultni dok je obično drugi za arc kad se želi prolaz zvuka, povrat na recimo vanjsko pojačalo-liniju.. pa nije svejedno na koji hdmi port je nešto spojeno i kako je podešeno u opcijama tv-uređaja.. + pa i sam kabel treba provjeriti, odspojiti-spojiti, okrenuti, zamijeniti.. ili je elektronika na tvu problem ili standard-kompresor no tad ti zvuk na tv-u ne bi radio i to bi vjerojatno već znao, tj da je problem u tv-u.. 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

U redu, zahvaljujem svima na odgovorima.

Pogledat ću to sve još jednom dobro danas i sutra, i provjerit stranu TV-a.

Inače, spajao sam ga na Arc, a HDMI kabel je novi kupljen, vjerujem da je kvalitetniji od nekog prosjeka. 

Inače to mi je posve novi komp s frisko instaliranim Windowsima od strane prodavača, pa bih mogao i njih pitati za savjet, ali prvo sam htio raspitati se na forumu, možda je nekakva banalnost koju sam previdio pa ne volim gnjaviti.

Dodao bih da mi Windowsi ne prepoznaju ni Bluetooth uređaje, išao sam ih upariti s jbl zvucnikom i ne pronalaze ih uopće. 

Isto sam probao razna rješenja s reinstaliranjem drajvera, troubleshoot...itd.

 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Woland kaže...

Dodao bih da mi Windowsi ne prepoznaju ni Bluetooth uređaje, išao sam ih upariti s jbl zvucnikom i ne pronalaze ih uopće. 

Isto sam probao razna rješenja s reinstaliranjem drajvera, troubleshoot...itd. 

 

bluetooth imaš na matičnoj ili kao neki usb dongle? jer bez toga - naravno da neće prepoznati

5 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Radi se o ovoj matičnoj,  ona podržava 5.3 Bluetooth po opisu.

 

GIGABYTE Mainboard Desktop B650M D3HP (AM5, 4xDDR5, 1xHDMI, 2xDP, 2.5GbE LAN, mATX, Retail)

 

10 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

da li ti zvučnici podržavaju taj noviji bluetooth 5.3? (ili pogledaj u postavkama bluetootha na kompu da li je kompatibilno i sa starijim verzijama protokola)

 

ps: prošao sam nabrzaka stranicu te matične i nigdje nisam vidio da ima integriran bluetooth čip (možda sam previdio)

 

jel postoji opcija u biosu koja pali\gasi bluetooth? neki software matične u kojem bi se to dalo podešavati?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 16:20 (60nine).
16 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Ja po opisu našao da nema plavi zub, provjeri ti to još jednom u uputama.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
10 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Pero Dinamit kaže...
Ja po opisu našao da nema plavi zub, provjeri ti to još jednom u uputama.

 

točno isto napisah u editu svog posta iznad

5 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Hvala vam na savjetima,  pogledam kad dodjem doma za Bluetooth.

Samo ću dodati da sam uspio riješiti zvuk na TV-u preko HDMI kabla, prebacivao kablove, probao s drugim, nema što nisam pokušao. Na kraju sam isključio tv iz struje na nekih minutu-dvije, i kad sam upalio zvuk normalno se čuje.

Banalnost, koju sam previdio, ali jednostavno ne padne napamet.

Eto, možda nekom pomogne tko se nadje u sličnoj situaciji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 17:14 (Woland).
10 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

ima nekad logike da hdmi kabl ne radi odmah kak spada, ja sam neki dan mijenjao hdmi kabl i stb mi nije od prve davao veću rezoluciju od 640x480 pa sam na kraju restartao i tv i stb pa tek tad dobio 4k signal na tv-u kak spada.

 

negdje sam vidio da je čak i preporučljivo istog uštekavati\preštekavati kad su oba uređaja ugašena (ali ne znam koliko je to mit ili istina)

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.2.2024 18:27 (60nine).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice