Nadogradnja na asus a8n-e

poruka: 9
|
čitano: 3.560
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e
pitanje

eee. ovak imam kom star oko 3 godine. Nadogradio sam samo ram a konf. je ATHLON 64 3000+ 1.8 ghz. na asus a8n-e 1 gb rama, i ati radeon x700 sa 128.. i 120 gb hdd. Htio bih staviti novi procesor, graficku i rame. Da li bi mi se to isplatilo? ili najbolje da promjenim i maticnu.. Koji bi najjaci procesor isao na spomenut maticnu? A graficka mislio sam x1950.. Molio bih vase misljene.. HVALA...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e

Ako si zainteresiran ja ti prodam athlona 3800+ Venice?

 


Athlon64 3800+ @2400, 2×1gb Transcend Asus8800gt, AsusA8N SLI,
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadogradnja na asus a8n-e
autorov komentar

hvala na ponudi, ali ipak ne.. jel mi mozes reci koji bih najjaci athlon moga staviti na moju maticnu??

16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e

Baš šteta, ponadao sam se da napokon nekome treba jer ih imam viška.

Ako ti je socket 939 onda bi ti najbolji bio 4000+ san diego jezgra s 1MB cache-a ili neki FX ali njih je teško za nać, tj. više se naravno ne proizvodi ni jedan procesor za taj socket ali polovni sam je tražio pa nisam nikako našao. Otprilike, nisam 100% siguran, možda netko zna više.

Što se tiče grafe mislim da je pun pogodak jer češ moć igrati bilo koju igru u dx9 na high, a za dx10 bi trebao izdvojiti dva do tri puta više para da bi igrao neku dx10 igru na medium.

I definitivno ti treba još giga rama jer če ti komp biti brži za duplo tj. tako će ti se činiti, pogotovo ako nadogradiš procesor. Znam iz iskustva.

Ima samo jedan problem, ddr400 su dosta skupi u odnosu na ddr2, ja sam dve gige transcenda plato oko 750 kn pred pol godine, sad neznam dali se cijena šta smanjila ali prije bih rekao da se povećala.

 

Athlon64 3800+ @2400, 2×1gb Transcend Asus8800gt, AsusA8N SLI,
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2008 14:36 (bubach1211).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e
autorov komentar

hvala hvala...ok. potrazit cu negdje taj procesor, ak ne.. nova maticna definitivno!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nadogradnja na asus a8n-e

više ti se isplati preći na novu matičnu, jeftinije je ram barem 2 puta, grafa isto, i dobiješ procesor sa 2 jezgre za iste novce koje bi dao za neki fx, evo primjer http://www.vemil.hr/Kosarica.aspx, a ovo svoje prodaš

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2008 15:33 (Patrick_cro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e
prihvaćeno rješenje

za 600 kn možeš dobit jako dobru matičnu za intelove proceve, a za amd možeš proć i jeftinije. DDRII ram možeš kupit 2gb za 250 kn. tako da se definitivno isplati preći na novu matičnu, ako već imaš pare i planiraš ih uložit.

što se tiče amd FX procesora, sada su oni apsolutno neisplativi i neznam tko ih još kupuje. Smijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Hvala vam na odogvorima. Onda cu jos malo pričekati kad budem sa parama i uložiti u novu matičnu. A sto se tice procesora, nekako vise mi lezi Athlon, nego Intel. Oduvijek sam ga imao tj. AMD. Od Durona, pa do Athlona i sada na kraju Athlon 64, tako da mislim da ću i dalje nastaviti tu tradiciju.. A grafička mislim po preporukama i cijeni x1950 je moje riješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja na asus a8n-e
autorov komentar

Hvala vam na odogvorima. Onda cu jos malo pričekati kad budem sa parama i uložiti u novu matičnu. A sto se tice procesora, nekako vise mi lezi Athlon, nego Intel. Oduvijek sam ga imao tj. AMD. Od Durona, pa do Athlona i sada na kraju Athlon 64, tako da mislim da ću i dalje nastaviti tu tradiciju.. A grafička mislim po preporukama i cijeni x1950 je moje riješenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice