HDD, matična ili nešto treće?

poruka: 17
|
čitano: 3.983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

dakle

 

u zadnje vrijeme mi se komp cudno ponasa. prilikom gašenje računala - na dijelu kad pise "shuting down" kompu treba duplo dulje vremena da se ugasi, a pri tome se hard gasi 2 puta, treci put se upali i onda se tek cijeli sustav ugasi. skinuo sam hd tune i javljalo mi je problem u spin error count. promijenio sam kabel, ali opet isto. nakon toga, nakon nekog vremena to se prestalo desavati. krenem skenirati hd tune-om i na onom dijelu gdje mi je prije pisalo "spin error count" nema ama bas nikakvih podataka. prazan "list". a onda drugi prob. tijekom igranja bilo cega nakon cca pola sata pocinje zastekavati cijeli komp. prvih 2-3 puta zasteka na sek-dvije, a zatim na 10 i tako ukrug dok ne se smrzne. uspio sam izaci iz igre, ali problem je postojao i u radu na samim windowsima. restartao sam komp (prisilno) a onda ne moze uci u windowse. stalno kazao "press ctrl+alt+del to restart computer". pa nakon opetovanog restartanja nije htjelo naci disk (vise ni sam ne znam kakvih je problema bilo). nekako je proradilo to sve skupa i nisam htio rusiti windowse sve dok mi nije fifa zastekala. onda sam reko dosta.

nakon rusenja windowsa, opet se javio problem da prilikom gasenja se hdd ugasi i upali par puta, pa se onda tek cijeli sistem ugasi. i k tome jos i za vrijeme igranja skyrima mi zna komp zastekati (vise izgleda kao zastekavanje igre nego kompa, ali od tud je i svo to smrzavanje i zastekavanje pocelo)

 

pozz

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 19:02 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

"skinuo sam hd tune i javljalo mi je problem u spin error count"  sam sebi si odgovoril... disk ima probleme s kontrolom motora ili s motorom

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HDD, matična ili nešto treće?

imao sam isti slucaj s tim programom na prijasnjem disku. sa diskom sve u radu, a program javljao error...

12 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

da, ali ovdje disk ima očitih problema... da je do kontrolera na matičnoj disk bi se svejedno stalno vrtio... probaj naposnki kabel, možda nema struje pa to radi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HDD, matična ili nešto treće?

napajanje je također novo.

 

ima li jos koji program kojim mogu provjriti ispravnost diska?

12 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.1.2012 21:13 (d666sermek).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: HDD, matična ili nešto treće?

jesi probao na drugi  sata konektor matične spojiti?

14 godina
offline
Re: HDD, matična ili nešto treće?

nesto sam prespajao, nisam sad siguran da li je hdd ili dvd. svakako cu probati...

 

hvala

14 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

moguce da je kontroler, posto mi cudna ocitanja pokazuje experience index za moj samsung f3

 

brobati su spojiti na sata3 pa cu vijdeti kako ce se ponasati

dokaz br.1 dokaz br.1
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2012 18:44 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

spojio na sata 3 (prije toga rušio windowse) i hd tune mi ne javlja nikakve probleme. sve ok, ocjena sistema 5,9. probati cu opet na sata 2, pa ako bude problema, vrijedi li reklamirati plocu?

 

samo sto mi se pojavio safely remove hardware i hdd mi je na listi (?).

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 0:11 (Idealist).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD, matična ili nešto treće?

Ovo sefe to remove to znaci da je u AHCI modu koji je bolji od IDE pa se zbog toga nemoras brinuti

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HDD, matična ili nešto treće?

jel se to moze kako maknuti? da mi ne bude ta ikona?

12 godina
neaktivan
offline
HDD, matična ili nešto treće?

Jedino da ih prbacis na IDE al to je nepotrebno jer je AHCI bolji.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

odlicno! prvo mi se komp pali sam od sebe, zatim problemi sa hardom, a sad komp ne mogu UGASIT! idem na shut down i taman kad bi se komp trebao ugasiti - stane sve i ponovo pocne bootati... hebem mu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD, matična ili nešto treće?

tri stvari možeš pokušati

Resetiraj BIOS/CMOS

Ako to ne pomogne instaliraj novi BIOS za matičnu i ponovno instaliraj windowse

Ako to ne pomogne probaj sa drugim diskom, po mogućnosti novim.

Ako to ne pomogne tek onda postoji mogućnost hardverskih problema sa matičnom

 

Još jedna stvar koju možeš pokušati je izvući žice od on/off switcha, jumpstartat PC i onda ga pokušati ugasiti na shut down (teško da je u ovome stvar doduše)

Whoever undertakes to set himself up as judge in the field of truth and knowledge is shipwrecked by the laughter of the gods.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2012 23:14 (Immartu).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HDD, matična ili nešto treće?

i dalje problemi. nakon sto ugasim komp, lampice na kucistu ostanu svijetliti i komp ponovo pocinje bootati, a zatim se pojavi izbornik gdje trebam birati ocu li normalno podici windowse ili "windows repair", tj. da mi se racunalo nepropisno (:)) ugasilo. kao da ne pogasi programe i ne spremi rad, a sve lijepo prođe tokom gasenja. isto tako, u event vieweru mi javlja da se desio BSOD kojeg nisam niti jednim vidio..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HDD, matična ili nešto treće?

Moguče je da je greška u widndowsima ili neki driver ne radi kako treba npr. na xp se meni znalo događat da sam ga ugasio i opet se upali nezz zašto pretpostavljam da imas windows 7 nesto sam malo procutai na drugom forumu lika je zezao stata utor na MBO i zbog toga je dobivao error.

Don Believe The Type
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice