Eksterni hard disk - Samsung 500gb

poruka: 7
|
čitano: 3.081
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Eksterni hard disk - Samsung 500gb

Ovako, ako ko moze pomoc ili mi objasniti u cemu je problem

 

Do sada mi je hard disk normalno radio. Ujutro ga uključim u računalo i tada je sve normalno radilo, prebacio sam nesto na njega i lijepo ga iskljucio. Kada sam dosao kuci iz skole htjeo sam ga ukljuciti ali nije htijeo da ga ucita. Čuje se da se unutra okreće i sve kao prije ali nece računalo da ga otvori. Umjesto njegovog imena, koji sam mu dao da se lakse snađem, piše "Hard Disk (G:)" a kad stisnem dva put na njega da uđe cijelo mi računalo zablokira. Kad isključim hard disk računalo nastavi dalje s normalnim radom.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hard disk - Samsung 500gb
HardLegend kaže...

Ovako, ako ko moze pomoc ili mi objasniti u cemu je problem

 

Do sada mi je hard disk normalno radio. Ujutro ga uključim u računalo i tada je sve normalno radilo, prebacio sam nesto na njega i lijepo ga iskljucio. Kada sam dosao kuci iz skole htjeo sam ga ukljuciti ali nije htijeo da ga ucita. Čuje se da se unutra okreće i sve kao prije ali nece računalo da ga otvori. Umjesto njegovog imena, koji sam mu dao da se lakse snađem, piše "Hard Disk (G:)" a kad stisnem dva put na njega da uđe cijelo mi računalo zablokira. Kad isključim hard disk računalo nastavi dalje s normalnim radom.

 

Idi na control panel/administrative tools/computer management/disk management desni klik na drive kojemu ime želiš promijeniti change drive letter and partitions možda to pomogne.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hard disk - Samsung 500gb

 

probo sam. ali cim ukljucim hard sve mi zablokira. i vrlo rijetko mi izbaci da je bilo sta spojeno.

 

Jel moze biti u pitanji da se ona neka igla i hard disku pokvarila??

 

13 godina
offline
Re: Eksterni hard disk - Samsung 500gb

Provaj instalirat HD tune pa skeniraj disk. Ako ni on ne bude radio onda Hiren boot cd pa s njim poskeniraj.

 

Ako nemaš garanciju na disk i ako ga je jednostavno izvadit iz kućišta provaj ga stavit u komp i spojit normalno na matičnu i napajanje, možda je samo otišla elektronika tog vanjskog kućišta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hard disk - Samsung 500gb

Evo izvadio i napravio kako si rekao, ali opet bez uspjeha isto kao i prije.

Ali posto sam ga izvadio cuo sam kao da igla preskace tj. šeta nikako da stane i da normalo krene ucitavat hard disk.

 

Mislim da je gotov.  :(

13 godina
offline
Re: Eksterni hard disk - Samsung 500gb
HardLegend kaže...

Evo izvadio i napravio kako si rekao, ali opet bez uspjeha isto kao i prije.

Ali posto sam ga izvadio cuo sam kao da igla preskace tj. šeta nikako da stane i da normalo krene ucitavat hard disk.

 

Mislim da je gotov.  :(

Vjerojatno je gotov.

Probaj još s Hiren's BootCD, nemaš što izgubit. Na njemu imaš nekoliko alata za skeniranje diskova i popravljanje badsektora ako je moguće.

Na linku koji sam ti stavio imaš objašnjeno kako stavit na usb pa malo prouči

11 godina
neaktivan
offline
Re: Eksterni hard disk - Samsung 500gb

Hvala.

Probaci jos to pa cu vidit.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice