Crne mrlje na ekranu monitora

poruka: 15
|
čitano: 11.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Crne mrlje na ekranu monitora

Pozdrav svima,

 

jučer sam čistila nešto po kući, pa sam zabunom "počistila" lcd monitor Samsung SyncMaster 740N spužvicom i sredstvom za pranje stakla.

 

Znam, nisam smjela, to se tako ne radi, itd....no što mi je sada napraviti, da li se monitor može spasiti na bilo koji način? Pojavile su se crne mrlje na dnu ekrana i nekakva "zvjezdana prašina"...šaljem sliku kao opis situacije....šmrc....

 

Molim svih za pomoć...help!

 

Unaprijed se zahvaljujem....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2017 17:29 (SatManijac).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Crne mrlje na ekranu monitora

Ovako, uslikaj mobitelom dno ekrana pa priloži fotografiju. Sad si uslikala screenshot pa ništa ne vidim. P.S. Vjerojatno je ekran oštećen. Pokušaj monitor spojiti na drugo računalo.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2017 17:36 (Flexan22).
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
Flexan22 kaže...

Ovako, uslikaj mobitelom dno ekrana pa priloži fotografiju. Sad si uslikala screenshot pa ništa ne vidim.

 Oprosti, to je bilo prvi put...sada sam popravila slikom sa foto aparata...sorry još jednom....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
SatManijac kaže...
Flexan22 kaže...

Ovako, uslikaj mobitelom dno ekrana pa priloži fotografiju. Sad si uslikala screenshot pa ništa ne vidim.

 Oprosti, to je bilo prvi put...sada sam popravila slikom sa foto aparata...sorry još jednom....

 Ništa, ekran je najvjerojatnije oštećen. Probaj spojiti drugo računalo na monitor.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
Flexan22 kaže...
SatManijac kaže...
Flexan22 kaže...

Ovako, uslikaj mobitelom dno ekrana pa priloži fotografiju. Sad si uslikala screenshot pa ništa ne vidim.

 Oprosti, to je bilo prvi put...sada sam popravila slikom sa foto aparata...sorry još jednom....

 Ništa, ekran je najvjerojatnije oštećen. Probaj spojiti drugo računalo na monitor.

 Već sam probala jedno starije...isto je...znači, nema nade da se to može nekako popraviti...?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
SatManijac kaže...

 Već sam probala jedno starije...isto je...znači, nema nade da se to može nekako popraviti...?

 Ovisi što je točno otišlo na monitoru. Pitaj nekog servisera ako koga znaš, ali ako je monitor stariji, najvjerojatnije će ti reći da je to neisplativ popravak. Tako su i meni odbrusili s računalom (staro 15 god).

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora

Pokušati ću...mislila sam da se to može nečim ipak počistiti ili možda posušiti...vidjela sam nešto slično na You tube...ali ne isto.

 

Monitor je star oko 8-9 godina, ali je odlično radio dok ga nisam pobrisala sa spužvom....da, preko njuškala su nekih 150-200 kuna, a serviser bi možda naplatio i više....tko zna?

 

Btw...žao mi je što su kod tebe tako postupili, iako je računalo starije. Mislim da uvijek treba pokušati nešto popraviti dok se može.

 

Hvala ti na odgovorima....

9 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
SatManijac kaže...

Pokušati ću...mislila sam da se to može nečim ipak počistiti ili možda posušiti...vidjela sam nešto slično na You tube...ali ne isto.

 

Monitor je star oko 8-9 godina, ali je odlično radio dok ga nisam pobrisala sa spužvom....da, preko njuškala su nekih 150-200 kuna, a serviser bi možda naplatio i više....tko zna?

 

Btw...žao mi je što su kod tebe tako postupili, iako je računalo starije. Mislim da uvijek treba pokušati nešto popraviti dok se može.

 

Hvala ti na odgovorima....

 Pitaj, nemaš što izgubiti, pa usporedi cijene. Izaberi ono što ti odgovara.

A što se računala tiče...IDE kabel (za HDD) je bio labavo spojen...i to je kao neisplativ popravak...taj PC i dan danas normalno radi... 

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.11.2017 17:53 (Flexan22).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
Flexan22 kaže...
Pitaj, nemaš što izgubiti, pa usporedi cijene. Izaberi ono što ti odgovara. A što se računala tiče...IDE kabel (za HDD) je bio labavo spojen...i to je kao neisplativ popravak...

 Hoću...hvala još jednom na odgovoru.

 

Ne mogu vjerovati da ti samo zbog kabela nisu htjeli izvršiti popravak....žalosno....

6 godina
neaktivan
offline
Crne mrlje na ekranu monitora

To je stari monitor , sa tzk kockastom rezolucijom i niskom kvalitetom slike... Za parsto KN može se naći na oglasniku 16:9 ekran sa HD rezolucijom i većim ekranom... Reklo bi se , da si ovom pogreškom sa čiščenjem , omogučila svojim očima da napokon gledaju u kvalitetniji monitor :_)

 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
Daliboris kaže...

To je stari monitor , sa tzk kockastom rezolucijom i niskom kvalitetom slike... Za parsto KN može se naći na oglasniku 16:9 ekran sa HD rezolucijom i većim ekranom... Reklo bi se , da si ovom pogreškom sa čiščenjem , omogučila svojim očima da napokon gledaju u kvalitetniji monitor :_)

 Hvala na brizi za moje oči.

 

Nadala sam se da se ovaj ipak može nekako popraviti, jer slika nije bila tako loša.

 

No, da li bi možda ovaj bio dobar po gornje navedenim karakteristikama:

 

http://www.aocmonitorap.com/mm/product_display.php?id=225

 

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora

Sve to ovisi , o tome koliko maksimalno novaca možeš potrošiti ... Reci okvirno , pa ćemo ti pronaći najbolje što se može , bilo novo ili iz oglasnika

7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora
Daliboris kaže...

Sve to ovisi , o tome koliko maksimalno novaca možeš potrošiti ... Reci okvirno , pa ćemo ti pronaći najbolje što se može , bilo novo ili iz oglasnika

 Što manje, to bi bilo bolje...

 

Za sada su dva u konkurenciji:

 

https://www.cnet.com/products/lenovo-thinkvision-l171-lcd-monitor-17-series/specs/

 

http://www.aocmonitorap.com/mm/product_display.php?id=225

 

 

Za ostale u oglasima piše samo ili prodajem monitor ili samo 15, 17 ili 19 ".... 

 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora

Nebitno dali je polovan ili novi, bitno je da ima barem jedan digitalno ulaz, dakle HDMI ili DVI, jer D-SUB uskoro nece biti podrzan

za kucne klijent racunala, osobito na Intel platformi, dok za servere i dalje ostaje kao najbolji izbor.

 

Tipa ovaj LG sa DVI i D-SUB-om za 300kn je sasvim OK:

http://www.njuskalo.hr/lcd-monitori/lcd-monitor-23-lg-flatron-w2343t-oglas-24071686

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Crne mrlje na ekranu monitora

Ovaj je odličan i to 23" wow! Skoro kao TV. Hvala na preporuci, ali za sada bih ostala u cijenama do 200 kuna ako ikako budem mogla naći.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice