Informatičari u državnim službama

poruka: 32
|
čitano: 7.674
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Informatičari u državnim službama

Kakvo je vaše mišljenje o ovoj temi?

Iz nekih tema u drugim podforumima ili razmišljanja nekih članova

redakcije Bug-a (O.M.) ispada da se radi o hrpi neradnika koji

uglavnom samo ispijaju kavu i čekaju mirovinu.

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...

Kakvo je vaše mišljenje o ovoj temi?

Iz nekih tema u drugim podforumima ili razmišljanja nekih članova

redakcije Bug-a (O.M.) ispada da se radi o hrpi neradnika koji

uglavnom samo ispijaju kavu i čekaju mirovinu.

Mislim da velika većina ljudi u državnim službama ne radi ni približno koliko rade ljudi u privatnim tvrtkama, a sa godinama zaboravljaju, odnosno imaju iluziju da oni jako puno rade.

 

Svakom tko radi u državnoj službi i buni se kako jako puno radi, predlažem da proba za privatnika odraditi par mjeseci, pa nek se onda javi.

 

Eto, iskreno, bez uvrede.

Lulz is on lulz.
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama

Najviše pitam zato što me iznenadilo da u npr USA u visokom školstvu

ima oko 10 puta više informatičara po broju korisnika nego kod nas

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 17:11 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Informatičari u državnim službama

u svakom žitu ima kukolja, u državnoj službi ih ima malo više no i tamo se mogu nać ljudi koji imaju i znanje i volju......

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Informatičari u državnim službama

Imaju li ministarstva svoje programere ili unajmljuju iz privatnih tvrtki?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Informatičari u državnim službama

gotovo sve rade podizvođači

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama

Evo IT centar jednog USA sveučilišta veličine Zagrebačkog:

 

http://uits.iu.edu/staff_list/

 

 

Pa mi vi kažite da li na ZG sveučilištu ima toliko informatičara i da

li ih kod nas ima previše ili premalo

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2012 10:29 (segregator).
12 godina
protjeran
offline
Informatičari u državnim službama

Hrvatska ima stanovnika kao jedan američki grad i gospodarsku snagu jedne američke garaže. Nemreš uspoređivat nikak.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Informatičari u državnim službama

iskreno nije mi jasno čemu služe usporedbe koliko tko ima informatičara

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
Langsdorff kaže...

Hrvatska ima stanovnika kao jedan američki grad i gospodarsku snagu jedne američke garaže. Nemreš uspoređivat nikak.

 

Zašto ne...ako kod nas profesora u odnosu na broj studenata ima podjednako kao u USA, ako

knjižničara ima dvaput više, ne znam zašto informatičara ne bi bilo bar  dva puta manje, a ne

DESET puta manje...ovo što si ti napisao je apsolutno pogrešno, jer radiš istu grešku kao i

naši ljudi koji vode firme/državu...tretiraš informatiku kao TROŠAK, a ne kao nešto što potiče

razvoj i u krajnjoj liniji smanjuje troškove

 

 

cekpi kaže...

iskreno nije mi jasno čemu služe usporedbe koliko tko ima informatičara

 

Služe tome da pokažu u kakvom je balunu informatika kod nas

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2012 9:11 (segregator).
12 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...

Kakvo je vaše mišljenje o ovoj temi?

Iz nekih tema u drugim podforumima ili razmišljanja nekih članova

redakcije Bug-a (O.M.) ispada da se radi o hrpi neradnika koji

uglavnom samo ispijaju kavu i čekaju mirovinu.

  Ovo uistinu nije točno iz razloga što neki korisnici u državnim službama nemaju pojima o informatici tako kolege iz informatike i help deska imaju pune ruke posla, bar kod mene u firmi.

Druga je stvar što se postoječa mreža ne održava jer kao nema se sredstava a kompovi koje imamo su iz doba Franje Josipa.

12 godina
protjeran
offline
Informatičari u državnim službama

Zapravo, pogrešku radiš ti koji pretpostavljaš da bolje od mene samoga znaš što govorim. Da stvar bude gora, držiš se uspoređivanja zahrđalog ponija s banana sicom i zbušenom gumom sa svemirskim brodom kao pijan plota. Ne razumijem kako si uopće dođao na ideju uspoređivanja male državice s najvećom silom svijeta. Uspoređuj Hrvatsku s njenim susjednim zemljama i zemljama njene veličine. Uspoređivati državicu od 4.5 milijuna stanovnika s državom od nekih 310 milijuna je totalni promašaj.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Informatičari u državnim službama

Radim kao jedan takav :) i mogu ti samo jednu stvar reći - državne tvrtke štede na svemu, pa tako i na broju informatičara po glavi korisnika.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
Langsdorff kaže...

Zapravo, pogrešku radiš ti koji pretpostavljaš da bolje od mene samoga znaš što govorim. Da stvar bude gora, držiš se uspoređivanja zahrđalog ponija s banana sicom i zbušenom gumom sa svemirskim brodom kao pijan plota. Ne razumijem kako si uopće dođao na ideju uspoređivanja male državice s najvećom silom svijeta. Uspoređuj Hrvatsku s njenim susjednim zemljama i zemljama njene veličine. Uspoređivati državicu od 4.5 milijuna stanovnika s državom od nekih 310 milijuna je totalni promašaj.

 

I dalje ne vidim logiku nikakvu u tvojoj priči...u čitavoj zapadnoj EU je tako...a ti hoćeš da se uspoređujem

sa državama koje su fail kao i mi? Ili bi ipak trebali težiti prema onima koji rade bolje?

 

 

Father_Dougal kaže...

Radim kao jedan takav :) i mogu ti samo jednu stvar reći - državne tvrtke štede na svemu, pa tako i na broju informatičara po glavi korisnika.

 

 

Objasni mi kako onda knjižničara (koji su meni primjer kako se treba boriti za položaj struke) ima dvaput više

po glavi studenta nego u USA?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2012 9:20 (segregator).
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...

Objasni mi kako onda knjižničara (koji su meni primjer kako se treba boriti za položaj struke) ima dvaput više

po glavi studenta nego u USA?

Zašto bih ti ja to trebao objašnjavati? Imaš internet, pa googlaj.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
Father_Dougal kaže...
segregator kaže...

Objasni mi kako onda knjižničara (koji su meni primjer kako se treba boriti za položaj struke) ima dvaput više

po glavi studenta nego u USA?

Zašto bih ti ja to trebao objašnjavati? Imaš internet, pa googlaj.

 

Pa jesam, i nisam našao nikakvo logično objašnjenje zašto informatičara treba 10 puta manje, a knjižničara dva puta više...

jedino logično mi je da su oni u ministarstvu budale :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
protjeran
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...
 

I dalje ne vidim logiku nikakvu u tvojoj priči...u čitavoj zapadnoj EU je tako...a ti hoćeš da se uspoređujem

sa državama koje su fail kao i mi? Ili bi ipak trebali težiti prema onima koji rade bolje?

 

 

Naravno da ne vidiš logiku kada se smatraš fail državom i imaš problema s razumijevanjem stvari koje su jasne djeci u drugom osnovne. Uvrsti točan znak ( >, <, = )

 

4.5 __ 300

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
Langsdorff kaže...
segregator kaže...
 

I dalje ne vidim logiku nikakvu u tvojoj priči...u čitavoj zapadnoj EU je tako...a ti hoćeš da se uspoređujem

sa državama koje su fail kao i mi? Ili bi ipak trebali težiti prema onima koji rade bolje?

 

 

Naravno da ne vidiš logiku kada se smatraš fail državom i imaš problema s razumijevanjem stvari koje su jasne djeci u drugom osnovne. Uvrsti točan znak ( >, <, = )

 

4.5 __ 300

 

Lol, ja mislim da si jedini kojem ništa nije jasno upravo ti...al ajde, evo jednostavnog pitanja:

 

"Zašto u Hrvatskoj treba (i IMA novaca) za platiti dvaput više knjižničara, ali nema za platiti bar

za dva puta MANJE informatičara?"

 

Edit: ako može jednostavno objašnjenje, za nas na razini drugog osnovne

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2012 9:29 (segregator).
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...

"Zašto u Hrvatskoj treba (i IMA novaca) za platiti dvaput više knjižničara, ali nema za platiti bar

za dva puta MANJE informatičara?"

 

Edit: ako može jednostavno objašnjenje, za nas na razini drugog osnovne

Dvaput više od čega, i dvaput manje od čega? Poanta tvog pitanja mi nije jasna. Jasno ti je, naravno, da se ne radi o istoj struci, čak niti ne surađuju.

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
Father_Dougal kaže...
segregator kaže...

"Zašto u Hrvatskoj treba (i IMA novaca) za platiti dvaput više knjižničara, ali nema za platiti bar

za dva puta MANJE informatičara?"

 

Edit: ako može jednostavno objašnjenje, za nas na razini drugog osnovne

Dvaput više od čega, i dvaput manje od čega? Poanta tvog pitanja mi nije jasna. Jasno ti je, naravno, da se ne radi o istoj struci, čak niti ne surađuju.

 

Na Indiana University ima 1 informatičar na 80 studenata i 1 knjižničar na 1000 studenata.

 

Ovdje gdje ja radim ima 1 informatičar na 1000 studenata i 1 knjižničar na 500 studenata

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Informatičari u državnim službama

Interesantno je kada je rijec o bilo kojem zanimanju unutar drzavne sluzbe jedino o cemu se razglaba je rad odnosno nerad, koliko ih ima i da li ih je uopce toliko potrebno.

 

Po meni, ono najvaznije, strucnost se rijetko ili nikada ne spominje u takvim diskusijama. Uopce me nije briga za broj i koliko oni rade ili nerade ako je posao odradjen kvalitetno. Nazalost iz osobnog iskustva procjenjujem da otprilike na 1 kvalitetnog IT radnika ide ~5 priucenih koji se jednostavno slepaju. Iskustva temeljim na nekoliko drzavnih instititucija gdje sam imao prilike raditi ili kao vanjski suradnik ili kao podizvoditelj radova.

 

S druge strane kao svijetli primjer strucnjaka, pa cak bih se usudio reci vrhunskih, izdvojio bih  Carnet. Jos niti na jednog nisam naletio a da sam na sekundu posumnjao na njegovu motiviranost, a kamoli strucnost.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...
Lol, ja mislim da si jedini kojem ništa nije jasno upravo ti...al ajde, evo jednostavnog pitanja:

 

"Zašto u Hrvatskoj treba (i IMA novaca) za platiti dvaput više knjižničara, ali nema za platiti bar

za dva puta MANJE informatičara?"

 

Edit: ako može jednostavno objašnjenje, za nas na razini drugog osnovne

 

LOL, super ti je ideja skrenuti diskusiju na knjižničare iako smo do sada razgovarali o broju informatičara. Jedini bad u tom genijalnom planu je činjenica da nemam pamćenje zlatne ribice i nemre me se sam tak preveslat.

TD za ne kuženje sarkazma i ironije.
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...

 

Na Indiana University ima 1 informatičar na 80 studenata i 1 knjižničar na 1000 studenata.

 

Ovdje gdje ja radim ima 1 informatičar na 1000 studenata i 1 knjižničar na 500 studenata

Indiana University? Gle, njima i ne treba puno knjižničara jer kao nacija čitaju čak i manje od 'rvata, koji su notorno nepismeni i ne znaju se izražavati.
A u čemu je problem, premalo informatičara? Pa što se ne pobuniš?
A zašto je tome tako? Pa eto, zbog toga jer se smatra da informatičari u javnim službama 'lade jajca, pa eto, ne treba još ljudi :)

I was only mostly dead, try finding that option on government paperwork!
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
syncmaster245b kaže...

 

Po meni, ono najvaznije, strucnost se rijetko ili nikada ne spominje u takvim diskusijama. Uopce me nije briga za broj i koliko oni rade ili nerade ako je posao odradjen kvalitetno. Nazalost iz osobnog iskustva procjenjujem da otprilike na 1 kvalitetnog IT radnika ide ~5 priucenih koji se jednostavno slepaju.

 To je poznato 20/80 pravilo, koje kaze da 20% ljudi napravi 80% posla. Svugdje je tako, i u drzavnim sluzbama, i u privatnim, i kod nas, i "vani"... {#}

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...

 

cekpi kaže...

iskreno nije mi jasno čemu služe usporedbe koliko tko ima informatičara

Služe tome da pokažu u kakvom je balunu informatika kod nas

 samo broj informatičara ne raste (i ne smije rast) proporcionalno broju korisnika

kod mene normalno radi.....
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
cekpi kaže...
segregator kaže...

 

cekpi kaže...

iskreno nije mi jasno čemu služe usporedbe koliko tko ima informatičara

Služe tome da pokažu u kakvom je balunu informatika kod nas

 samo broj informatičara ne raste (i ne smije rast) proporcionalno broju korisnika

 

Prvi put sam uopće pogledao na Indiana University sajt iz znatiželje, jer nam je na sveučilište

došao čovjek koji je tamo radio neko vrijeme pa me kroz priču zainteresirao da pogledam

kako tamo stoje stvari. Ono što je zanimljivo je da unatoč podjednakom broju studenata, tamo

su u zadnjih 5 godina digli broj informatičara sa 660 (što mi je tad izgledalo turbo impresivno)

na preko 800...očito tamo netko informatiku drži za sredstvo razvoja, a ne samo kao trošak

 

 

Kasnije sam iskopao i neko istraživanje od strane Gartnera koje pokazuje da je

po čitavoj USA na sveučilištima prosječan broj korisnika po jednom informatičaru

između 80 i 120

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2012 10:40 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičari u državnim službama
segregator kaže...
cekpi kaže...
segregator kaže...

 

cekpi kaže...

iskreno nije mi jasno čemu služe usporedbe koliko tko ima informatičara

Služe tome da pokažu u kakvom je balunu informatika kod nas

 samo broj informatičara ne raste (i ne smije rast) proporcionalno broju korisnika

 

Prvi put sam uopće pogledao na Indiana University sajt iz znatiželje, jer nam je na sveučilište

došao čovjek koji je tamo radio neko vrijeme pa me kroz priču zainteresirao da pogledam

kako tamo stoje stvari. Ono što je zanimljivo je da unatoč podjednakom broju studenata, tamo

su u zadnjih 5 godina digli broj informatičara sa 660 (što mi je tad izgledalo turbo impresivno)

na preko 800...očito tamo netko informatiku drži za sredstvo razvoja, a ne samo kao trošak

 

 

Kasnije sam iskopao i neko istraživanje od strane Gartnera koje pokazuje da je

po čitavoj USA na sveučilištima prosječan broj korisnika po jednom informatičaru

između 80 i 120

 

Pa opet... Što to govori o bilo čemu? Treba ti još jedna referentna točka da bi bilo kakva usporedba dobila smisao. Uspoređivati A-B sustave i nema baš previše smisla jer se za A i B uvijek može uzeti što god poželiš... Tek kad uvedeš C (s tendencijom da isti bude negdje "na sredini") možeš napraviti neku jednostavnu gradaciju. Idealno bi bilo proširiti priču i na D, E, F itd.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
16 godina
offline
Re: Informatičari u državnim službama
vlad0 kaže...

 

Pa opet... Što to govori o bilo čemu? Treba ti još jedna referentna točka da bi bilo kakva usporedba dobila smisao. Uspoređivati A-B sustave i nema baš previše smisla jer se za A i B uvijek može uzeti što god poželiš... Tek kad uvedeš C (s tendencijom da isti bude negdje "na sredini") možeš napraviti neku jednostavnu gradaciju. Idealno bi bilo proširiti priču i na D, E, F itd.

 

 

A ja opet pitam...zašto recimo broj studenata po profesoru odgovara ovdje i tamo...zašto ovdje ne bi

i profesora bilo manje, npr 1 profesor na 300 studenata umjesto 30?

 

I kakav A B i C, uspoređujem A i A, tj sveučilište vani i sveučilište kod nas

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
odjavljen
offline
Informatičari u državnim službama

Kako je krenulo vise ih uopce nece niti biti...

Eno neki dan bolnica u Rijeci rekla kako nema para, ministarstvo reagiralo i dalo pare, a ovi da ce poceti stedjeti na informatickoj sluzbi.

Stednja na sve strane (sa druge strane kradja u enormnim kolicinama), a onda prvo nadrljaju oni manje potrebni i lako zamjenjivi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.4.2012 2:00 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Informatičari u državnim službama

U jednom firmi u kojoj sam radio imaju stvarno loše informatičare. Prvo su na komp koji inaće slabo vrte i win XP stavili windows 7. To su procesori 1.6 GHz sa jednom jedgrom i 128 MB radne memorije. Tada su na njima bile neke aplikacije na kojima radimo na poslu. Informatičari su došli i instalirali nove verzije aplikacija. Tad je sve počelo sporo raditi i genijalci su stavili windows 7. Ne moram pričati kako tek ovo izgleda. Par dana kasnije neke od nas su prebacili na drugi odjel sa jačim računalima gdje se windows 7 normalno vrti. Tu je dolazio problem sa Office paketom. Koristili smo Office iz 2003. i kao takav nema potporu za učitavanje dokumenata iz office-a 2007. ili novijeg na primjer, ali postoje dodaci koji to instaliravaju. Informatičari ih nisu naravno instalirali, a kako administartor pass ne dozvoljava da iste sami instaliramo pozvali smo iste informatičare. Oni nam daju odgovor da nemaju vremena i da sami skinemo taj dodatak i da ih onda pozovemo da instaliraju. Tad sam ih upitao zašto nisu stavili office 2007 kad su stavili nove windowse? Oni odgovaraju da on ima previše bugova i da se zato ne koristi. Taj sam pitao zašto ne stave office 2010? Nakon odgovora infomratičara ostao sam u šoku 5 minuta. Jednostavno sam ostao bez riječi. Informatičar je izjavio kako office 2010 ne postoji. Ne moram spominjati da su debili instaliravali windowse tako da sjednu 2 debila za jedan komp i zajedno gledaju instalaciju.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice