Zuji Mi Procesor

poruka: 17
|
čitano: 7.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

Ljudi otvorio sam komp i pritisnuo sam malo prs i zaustavio ventilator na svakoj komponenti da vidim sta zuji u kucistu i zuji procesor

u pitanju je amd fx4130 black edition sa 4 jezgra 4.0 ghz najcesce mi zuji kada igram igrice.Dali ima neki nacin da jos pokusam nesto da to zujanje smanjim malo

cistio sam komp i odprlike se manje cuje kod prodavca dje sam kupio komp rekao mi je da ce se amd cuti malo u igricama sad dal je to istina ili ne?

POMOC!!!!!

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zuji Mi Procesor
SRB Baki kaže...

Ljudi otvorio sam komp i pritisnuo sam malo prs i zaustavio ventilator na svakoj komponenti da vidim sta zuji u kucistu i zuji procesor

u pitanju je amd fx4130 black edition sa 4 jezgra 4.0 ghz najcesce mi zuji kada igram igrice.Dali ima neki nacin da jos pokusam nesto da to zujanje smanjim malo

cistio sam komp i odprlike se manje cuje kod prodavca dje sam kupio komp rekao mi je da ce se amd cuti malo u igricama sad dal je to istina ili ne?

POMOC!!!!!

Možda je bučan stock hladnjak? Kupi neki aftermarket, ako si na stocku.

10 godina
offline
Re: Zuji Mi Procesor
SRB Baki kaže...

Ljudi otvorio sam komp i pritisnuo sam malo prs i zaustavio ventilator na svakoj komponenti da vidim sta zuji u kucistu i zuji procesor

u pitanju je amd fx4130 black edition sa 4 jezgra 4.0 ghz najcesce mi zuji kada igram igrice.Dali ima neki nacin da jos pokusam nesto da to zujanje smanjim malo

cistio sam komp i odprlike se manje cuje kod prodavca dje sam kupio komp rekao mi je da ce se amd cuti malo u igricama sad dal je to istina ili ne?

POMOC!!!!!

- Ako imas stock hladnjak naravno da zuji i komp je jako bucan.

- Kupi si neki aftermarket hladnjak.

- Intel procesori je stock hladnjak taman jer se oni ne griju, ali kod AMD-ovaca je stock hladnjak jako bučan i grije se, zato bolje kupi sto sam ti predlozio.

Utorak=Novi PC= Yeaa
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 18:38 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Zuji Mi Procesor

mozda nesto ovako ? LINK

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.2.2014 18:55 (g3arv8).
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

dali mi mozete reci koliko kosta ovaj kuler http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/hladnjaciventilatori/hladnjaci-za-procesor/spi-kepler-r2/ u eurima i kad  igram battlefield bad company 2 udjem u taskmanager i cpu usage mi je oko 70-80 a kad negram nista onda mii je na 0 cpu usage O.o cudno mi je to malo pregrijava se sta vi mislite

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

ja o5 mislim da se prebrzo vrti ventilator il da nesto probam u bios probat smanjit il tako nesto 

Moj PC  
0 4 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

u minecraft igrici mi je cpu usage 19%

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Zuji Mi Procesor

Nije pametno smanjivati brzinu ventilatora na CPU , 

kao drugo mogao si reci , linkati trgovine gdje mozes uzeti CPU cooler , taj spire sto si linkao kosta 16 € , no kao sto su i meni kolege preporucile ( taj spire ili ovaj LC , rekli su mi LC ) uzeo sam ga, i stvarno cpu hladan 

http://www.links.hr/?option=artikl&id_artikl=050.903.231 , taj ti je 13 eura i bolji je , ugradnja je lagana da ne moze biti laksa , ako nikada nisi mjenjao ( skidao cpu cooler ) moras nabaviti i termalnu pastu , koja ide izmedju coolera i CPU, ako uzmes LC pasta vec postoji na cooleru , stoga samo trebas obrisati staru sa CPU .

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zuji Mi Procesor
SRB Baki kaže...

ja o5 mislim da se prebrzo vrti ventilator il da nesto probam u bios probat smanjit il tako nesto 

Možeš u BIOSu podesit ga, tak je meni jednom kad sam promjenio proc. ventilator stalno vrtio na 3000 okr/min. Kad sam promjenio u BIOS-u da vrti po potrebi, bilo je kud i kamo bolje. Ali stock ventilatori su uglavnom smeće. Prolaze kod slabijih procesora, ali sa 4 ili više jezgri.. koda imaš usisavač u kanti :D

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
10 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

ma meni je bucan samo na 1 igrici ostale su super msm na ostalim se sasvim malkice cuje :) cuje mi se jako par sekundi na battlefield bad company 2 i prestane i tak staln al nije to strasno ja msm odnjecu komp kod lika dje sam kupio komp i viidjeti u svakom slucaju hvala svima

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

Pa zuji ti od pucačine, a ti mislio proc. Pa kako proc može zujati daj mi to pojasni, ja sam tudum za te stvari pa ne znam.

"Just A Dream ".
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zuji Mi Procesor

Njemu ventilator zuji što nije dobro zašarfljen, uzmi šarafciger i malo bolje stegni te vijke, i ja sam isto mislio da je to do ventilatora, ali samo je malo olabavilo i to je sve

12 godina
protjeran
offline
Re: Zuji Mi Procesor
antimon95 kaže...

Njemu ventilator zuji što nije dobro zašarfljen, uzmi šarafciger i malo bolje stegni te vijke, i ja sam isto mislio da je to do ventilatora, ali samo je malo olabavilo i to je sve

dobro jesam ja corav ili neznam citati, SRB baki je napisao da je zaustavio svaki cooler u kucistu i da mu zuji PROCESOR{#}?????? molim da ponovi tocno svoj problem ponovno ili da se ispravi ako je nesto krivo napisao?!{#}

Intel® Core™ i7-4770S inside
12 godina
neaktivan
offline
Zuji Mi Procesor

Meni se čini da on čuje coil whine sa matične ploče. Jer nisam čuo da može procesor zujat, a pošto je prstom vent na kuleru zaustavio i očito da je i dalje zujalo neznam kaj drugo može bit osim coil whine-a.

Sam kaže da se zujanje javlja samo u igrama, tj kad je pod opterećenjem, onda je i coil whine izraženiji.

Ili autor nije dobro objasnio.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2014 0:39 (lolipopmen).
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zuji Mi Procesor
lolipopmen kaže...

Meni se čini da on čuje coil whine sa matične ploče. Jer nisam čuo da može procesor zujat, a pošto je prstom vent na kuleru zaustavio i očito da je i dalje zujalo neznam kaj drugo može bit osim coil whine-a.

Sam kaže da se zujanje javlja samo u igrama, tj kad je pod opterećenjem, onda je i coil whine izraženiji.

Ili autor nije dobro objasnio.

 

Ima logike, al' nema Hase koji postavlja cijevi! {#}

U prijevodu, možda si na dobrom tragu, ali u tom lsučaju bi ovu temu trebalo resetirati jer je već puna svakakvih gluposti!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
12 godina
protjeran
offline
Zuji Mi Procesor

i kolega SRB Baki sta je bilo na kraju balade????

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.2.2014 0:54 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Zuji Mi Procesor

Ocistio sam ga malo zasafio i sad nezuji inace HVALA SVIMA

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice