P67 ili Z68

poruka: 3
|
čitano: 2.852
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koju odabrati? P67 ili Z68?

Razmišljam već neko vrijeme o nadogradnji i uvijek zastanem kad trebam matičnu odabrati za 2500K i 8 GB rama.

1. Isplati li mi se ići na Z68 ako već imam SSD(Intel G2 80) i sve ide super?

2. Treba li mi naizmjenični rad integrirane i diskretne grafičke kad i ova diskretna grafa(GTX460 1GB) ide u low power čim prestanu zahtjevni zadaci? (kad će doći pameti i proizvoditi serije procesora bez grafe)?

3. Postoji li koja kvalitetnija ploča (1000kn-1500Kn) da ima na sebi IDE port za dva dvd-rw-a? (Zašto bih kupovao nove samo zbog portova)

4. Želim overclockat kad dođe vrijeme tako da trebam detaljnije opcje u BIOSU u vezi procesora i rama te da ploča to može izdržati

5 Treba imati bar dva PCI-E porta (x8/x8) za moguću buduću nadogradnju, po mogućnosti i treći PCI-e da probam PhysX sa starom 9800GT. Također i dva PCI utora za PCI->IDE kontroler i tv karticu(mičem ako budem uzimao drugu grafu za SLI).

Raspored portova bi bio odozgo prema dolje kako sam već vidjeo na nekim pločama(ali bez IDE-a):

PCI-E x1,

PCI-E x16,

PCI-E x1,

PCI,

PCI-E x16,

PCI,

PCI-E x4

---------------------------------

Možda sam nadugo rastegnuo pitanje, ali drugačije nisam mogao. Nadogradnja čeka samo odabir ploče i ako imate ideju ili ste već vidjeli neku koja bi odgovarala uvjetima, samo recite. . Ako treba još nešto pojasniti, odgovaram čim stignem. Hvala vam svima na odgovorima i savjetima :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 2:11 (Morag).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
P67 ili Z68

ajd da skratim...ima li ikoja jača ploča za 2500K sa IDE konektorom ili je to izbačeno kompletno sa chipseta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
P67 ili Z68

asrock fatal1ty p67 pro ti ima ide konektor.

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice