Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

poruka: 25
|
čitano: 5.521
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

Recite mi koja od ovih 3 preporučate za ovu MBO ( Gigabyte MA790FXT-UD5P, AMD 790FX+SB750, S. AM3, 10xSATA RAID)  koja če kasnije biti korištena za CF - HD 5770   ?!

 

1.  Procesor AMD Phenom II X2 550, socket AM3, 7MB cache Black ED 49060


2.  Procesor AMD Phenom X4 9650 , socket AM2, BOX , 4Mb cache, 95W 49046  

3.  Procesor AMD Athlon II X4 630, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W 49069

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

phenom II x2 ... od navedenih

 

zašto ne bi išao na 300 kn skuplji phenom II x4 925?

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
Comfort kaže...

Recite mi koja od ovih 3 preporučate za ovu MBO ( Gigabyte MA790FXT-UD5P, AMD 790FX+SB750, S. AM3, 10xSATA RAID)  koja če kasnije biti korištena za CF - HD 5770   ?!

 

1.  Procesor AMD Phenom II X2 550, socket AM3, 7MB cache Black ED 49060


2.  Procesor AMD Phenom X4 9650 , socket AM2, BOX , 4Mb cache, 95W 49046  

3.  Procesor AMD Athlon II X4 630, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W 49069

 

hmm.....zašt neuzmeš AMD phenom x4 965 ali socket AM3?

 

EDIT: lol krivo sam pročitao....tek sada uočio da nisi stavio phenom II...ali ako mozes navući na phenom II x4 925, onda taj.

 

a od ovoga onda phenom x2 550.

još malo pa ban.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2009 11:56 (Beckz).
15 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

samo ovi igraju,  eventualno ( Phenom II X4 925) ovo ostalo mi je preskupo zasad ali ako imate prijedlog slušam .. znači recite koji od ova 3 i koji vi preporučate skuplji od njih .. hvala

 

ponuđeni:

 

 

 

Preporučate:

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2009 12:04 (Comfort).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
uzmi matičnu MA790XT-UD4P i phenoma 925.
14 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

uzmi phenoma II x2 550 i SB 710 / 750 i otkljucaj ga u cetverojezgrenog , tako sam ja napravio i prezadovoljan sam !!!!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

da ali to ne pali na svakome zar ne ? negdje sam pročitao da se nemože na svakome otključati !!!

nema gaaa...
15 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

Uzmi Phenom II X2 550, i u kombinaciji s tom pločom možda budeš imao sreću otključati i one dvije jezgre.Smijeh

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
melo#15 kaže...

Uzmi Phenom II X2 550, i u kombinaciji s tom pločom možda budeš imao sreću otključati i one dvije jezgre.Smijeh

u kombinaciji s kojom pločom?? Ja si takodjer planiram uzeti Phenom II x2 550 i otključati druge 2 jezgre ako bude bilo sreće pa bih molio točan model ploče i gdje ju ima za kupiti i koliko dođe!

ostatak konfiguracije - moj PC

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 11:27 (McNEKONTROLIK).
15 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
juice21 kaže...

uzmi phenoma II x2 550 i SB 710 / 750 i otkljucaj ga u cetverojezgrenog , tako sam ja napravio i prezadovoljan sam !!!!

koju točno ploču imaš koji model??

p.s.

popuni si moj PC da vidimo ostatak konfig i na koliko radi?

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.12.2009 11:29 (McNEKONTROLIK).
15 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

Možeš uzeti jednu od ovih:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=6886

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=7372

s njima imaš mogućnost otključati Phenom X2 u Phenom X4

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
online
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

a izmedju phenom2 x2 545 i athlon2 x4 620 ?

 

slazem si neku konfu do 3600/700 kn vec 2 tjedna za komp koji bi trebao ic kupovat za 2 tjedna i ludim vec polako :D,toliko toga ima za izabrat,prvo sam mislio ic na phenom 2 x4 925 s ovom maticnom i 4 gige rama ddr3 te 5770,onda sam vidio da bi se moglo ici i na i5 ali s 2 gige rama i 5750...i onda sam skuzio da bi mogao uzet jeftiniji proc ali jacu graficku...pa sam dosao do athlon2 x4 620 i 5850 + 2 gige rama,s tim da sam izmedju svega toga jos i napravio jednu s p2 955 i 5770 + 2 gb rama ddr3 i sad nakon svega toga,kako sam dosao do ova zadnje odluke,jetiniji proc i jaca grafa,poceo sam se dvoumit izmedju x2 phenom2 i x4 athlon2 :S

konfa bi bila za igrice,filmove i net...ugl igrice,za sada bi to islo na 19"monitoru ali bi uskoro iso na 21" ili 22" tak da ono...ja sam mislio ic na visejezgreni proc,znaci x4 po mogucnosti jer nebi nadogradjivao nakon te kupnje slijedecih 3-4 god.savjet itko?

znaci kupio bi samo ram,maticnu,proc i grafu...napajanje bi bilo cx400,pa me zanima dal bi mozda to bilo dovoljno za athlon2 620 i 5850 recimo

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 22:44 (lollik91).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
A da nabaviš Phenoma 2 710? Tri jezgre i L3 keš.
14 godina
online
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

to mi malo prelazi budžet tak da neznam,moram vidjet s sponzorom :))

a i kolko sam ja shvatio vise se isplati otic na athlona x4 jer je bolji + sto postoji neka mogucnost otkljucavanja L3 cachea,al to je jako mala mogucnost,neznam,mislim da cu ipak ic na athlona2

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.12.2009 23:13 (lollik91).
15 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
melo#15 kaže...

Možeš uzeti jednu od ovih:

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=6886

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_214_188&products_id=7372

s njima imaš mogućnost otključati Phenom X2 u Phenom X4

ok, samo postoji jedan mali problem,ja sam nedavno nabavio 4 gb rama Mah 2 koji su pre bolesni ali su DDR2, tako da nemogu ići na matičnu koja ima ddr3 memoriju, jer rame sam previše platio da bi ih sad izvadio da mi stoje, pogotovo jer neam para za neke druge ddr3!

A šta kažete na jednu od ovih matičnih:

1. asrok

2. asrok 2

3. asus

4. gigabyte

te su mi nekako zapele za oko, pa molim preporuku, nemora to biti jedna od ovih, niti iz linksa, ali mora biti do 1000kn i da podržava phenom II x2 ili x4 proc i naravno da je ddr2 memorija, i ako je moguće da se na njoj mogu otključati one druge dvije jezgre na Phenom II x2 550!

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
16 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

oprostite na greški. Osmijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

inaće,ovo je am3 matična,a ti tražiš am2.tek sam sad skužija.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_256_215&products_id=7654

kod frenda sam se malo igro s njim i uspio ga OC na 3,7 ide i dalje ali loš hladnjak

uspio otključat 4 jezgre i l3 zaista fenomenalan procesor s obzirom na cijenu

Ako kome treba Lockerz pozivnica neka se javi porukom (odmah dobije 100 bodova ko se registrira))
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

za proc sam se odlučio uzeti ću ovaj

sada me samo još muči matična

koju od ove tri ili neku još bolju ako imate prijedlog ali mora biti ddr2 memorija i podrška za am3 proc phenom II x2

asrock

gigabyte

asus

koliko sam vidi na stranicama od asrocka ta ploča ima dobru integriranu graf i ima neki memory boost preformance od 12,5% a gigabyte to nema, a ni asus, tako da sam u nedoumici! dajte neki savjet, komentar, prjedlog neke druge ploče???

 

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 11:28 (McNEKONTROLIK).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

Proc je sasvim OK aklo ćeš ga klokati, ali onda uzmi Gigabyta matičnu jer sa Asrock nema puno klokiranja (kad već uzimaš black edition).

16 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?
McNEKONTROLIK kaže...

za proc sam se odlučio uzeti ću ovaj

sada me samo još muči matična

koju od ove tri ili neku još bolju ako imate prijedlog ali mora biti ddr2 memorija i podrška za am3 proc phenom II x2

asrock

gigabyte

asus

koliko sam vidi na stranicama od asrocka ta ploča ima dobru integriranu graf i ima neki memory boost preformance od 12,5% a gigabyte to nema, a ni asus, tako da sam u nedoumici! dajte neki savjet, komentar, prjedlog neke druge ploče???

 

A kaj ce ti maticna sa integriranom grafikom i jos taj skuplji model pa imas HD 4850 cemu to onda moreš ju uzet ali bolje da visak love prebacis na bolji hladnjak za procesor. Fino si ti uzmi u Links Asrock A770DE+ ona podrzava samo ddr2 memoriju na njoj mozes isto otkljucat dodatne jezgre bez frke ima sve opcije ko ova skuplja tu problema nema. No sad je druga prica oces i moc otkljucat  dodatne jezgre to je lutrija ionak i ak ih otkljucas oce li bit stabilne i ispravne to bus videl kaj bude.Cool

CUNO kaže...

Proc je sasvim OK aklo ćeš ga klokati, ali onda uzmi Gigabyta matičnu jer sa Asrock nema puno klokiranja (kad već uzimaš black edition).

A di si ti to cul ko ti je to rekel da se nemre klokat na Asrock to je mozda bilo nekad ali danas je skroz druga situacija pogotovo na njihovim maticnim plocama s AMD chipsetima serije 770,780,785,790. Neke bitne razlike nema između Asrock i Gigabyte  uopce cak se moze rec da Asrock u zadnje vrijeme radi odlican posel a tehnicka podrska im je jako dobra pa brzo dobis odgovor ak kaj treba recimo glede Biosa. Evo ti pa vidi kak se ne moze klokat na Asrock u ovom primjeru na mojoj A770DE+ a procesor cak nije uopce Black Edition kaj zapravo otezava klokanje jer moras dizat FSB pa s tim dizes i memoriju. Na toj maticnoj FSB ide do 300 pa kak to on onda nece moc klokat svoj Phenom X2 550 Black Edition jer s njim ne mora uopce dizat FSB vec samo CPU mnozitelj i to je to uglavnom odlicna maticna za malo love!Nevinašce

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2009 14:41 (rambox).
15 godina
offline
RE: Koji od ova 3 navedena AMD preporučate?

ok, hvala ti puno na savjetu, nisam baš previše gledao na int. grafiku, nego mi se ploča učinila kao najbolja iz asrokove ponude koji odgovara mom fin. limitu

a ima i čipset 790!

A što se tiče proca, naravno da ga namjeravam klokati Cool, zato i uzimam "blekija" jedino sam se dvoumio između OVOG 4 jezgrenog i Phenom II X2 550 Black Edition, neznam nekako mi se ovaj bleki čini bolji a ima i više keš memorije i ako ako uspijem otključati dvije jezgre i da rade stabilno super, ako ne nema veze, nadoknaditi ćemo mi to clockomNamigiva, e ja trenutno imam OVAJ cooler, zasto misliš da bi trebao uložiti više novaca u hladnjak, jel ovaj nije ok, na mom prijašenjm blekiju 5000+ 2x 3,2Ghz (stock 2,6Ghz) je radio i više nego dobro temp nije prelazila 42 stupnja u igrama, neznam možda griješim ali kontam da bi on mogao dobro odraditi posao!?

od svih stvari koje sam izgubio, pamet mi najviše fali...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice