Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

poruka: 704
|
čitano: 149.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Da, prvo resetiraj BIOS, ako to ne pomogne onda pregledaj da li se iskrivila/savila neka od iglica (socket) na koje procesor naliježe.

Ako ima savijenih iglica onda ih polako i pažljivo ispravi pincetom. Sretno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Možda nisi dobro ubacio kodove,imaš na netu već modan bios,evo ti link:

 

https://mega.nz/#!DpY1FDCb!o4qkJH32N1RZSpSsjbgIhjaSXXA_VmZ9isJpnKXPOGo

6 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Evo resetirao sam bios, imam tipku na zadnjem dijelu kucista. Sada kada se pc pali, 3 beepa se cuju, i stalno se pokusava upaliti pc. . .
Nista, flashat cu bios opet.
Na maticnoj na 7 segmentnom displayu pojavi se broj 13. Gdje mogu provjerit znacenje tih brojeva?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Manual od ploče ti kaže ovo: 13 | Early POST initialization of chipset registers.

A beep codovi ovo: 3 shortBase 64K memory failureA memory failure has occurred in the first 64K of RAM.  The RAM IC is probably bad

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

RAM u drugi slot, za pocetak, ili ako ih imas vise bootat za pocetak samo s jednom, i to saltat po slotovima da vidis koji valja (ako u tome je stvar uopce)

mojpismonosa
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Riješeno. Problem je bio u RAM memoriji, prvi slot. Vjerojatno sam dodirnuo kada sam vraćao CPU hladnjak. 

 

Hvala svima, srdačan pozdrav.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Zdravo ljudovi !

 

Onaj problem sa RAM-om što sam spomenuo je nestao sam od sebe

predpostavljam da je bio malo lošiji kontakt sa pločicama, prilikom instalacije novog hladnjaka sam izvadio 2 pločice i ponovo stavio

sada funkcionira onaj niži množitelj

 

Xeon x5470 4,4Ghz OCCT stabilno !

I to još na 42C

 

ide to još više no slabija matična ploča me koči, previše napon opada pri loadu

postoji takozvani ''pencil mod'' koji to rješava no ne nalazim baš kako se to radi na mojoj matični

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.5.2017 10:22 (LOL123).
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Evo ti slika za pencil mod.

Ne očekuj puno, no možda pomogne malo smanjiti napon.

Koji hladnjak imaš?

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Cilj pencil moda je smanjenje razlike idle i load voltaže

Upravo tu je problem kod mene

 

Ne želim pumpati više od 1.45v idle ili load

 

Hladnjak je custom vodeno hlađenje

 

Budem probao...

Hvala na linku !

12 godina
online
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Da, bez LLC postavke u biosu vdroop je velik. Meni pencil mod nije puno pomogao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Došao i moj X5450 C0 stepping.

Djeluje stabilno na 3.93 GHz, prime 20 min na 75 stepeni.

Vcore je u biosu 1.325 V, ali AIDA64 prijavljuje 1.288 V, vjerovatno ploča dropa.

Budem probao preko 4 GHz, ram mi je 667 MHz, ali znam da ide na 900. Trenutno je na 870 MHz bez problema.

 
2 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Zdravo, imam problema sa xeonom x5460(nestabilnost,puno bsodova) maticna je Asus P5QL-E(P43 Chipset), 2gb ddr2.Procesor nije overclockan pri idle-u temperature su oko 65,a pri loadu 85+. Temperature mogu vidjeti kada racunar upalim iz 6./7.pokusaja i tada radi 2-3h normalno i onda bsod. Adapter je urednjo zaljepljen,rubovi oko socketa su odrezani uredno. Ram je kompatibilan tako do toga nije problem. Probao sam ga underclockat, medjutim temperature nisu puno manje i sistem je i dalje nestabilan, Probao sam sa povecavanjem voltae,medjutim nikakvih rezultata. Mikrokodovi su ubačeni,ali kada updatejum bios,instalira se najnovija verzija ali pri bootu pokaze se upozorenje da bios nije najnoviji i da procesor ne radi sa punom snagom.Tako da sumnjam na mikrokodove, takodjer prvi put kada sam pokusavao upaliti pc procesor sam stavio naopačke, da li bi to mogli biti jedan od razloga. OS se nije mogao instalirati pomocu xeona nego sam morao stari dual core stavljati kako bih OS instalirao.Hvala unaprijed!
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Identična stvar se meni događala sa mojim x5460 na istoj matičnoj... Stalno BSOD, nikako da radi dulje od par sati u komadu. Na kraju sam se igrao u BIOSU sa postavkama i nasao neki "sweet spot" na kojem sve radi stabilno pri normalnom taktu procesora i normalnoj brzini memorije... Nažalost nisam kod kuće da ti napišem postavke ali probaj se fokusirati na FSB, a sve ostalo defaultne postavke 

LipinaGrana
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Nemogu vjerovati da je ova tema jos aktivna. Zar nije bolje 1366 socket u xeona staviti nego ddr2 i proc iz 2006?

Nerazumijem samo :D.

Proc q9550 nemoze ni 390 drzati koju sam imao sa 6GB rama.. na maximus 2 maticnoj, totalni bottleneck.

 

Jedini smisao vidim ako nemate para, ili slucajno u or aru drzite staru ep45, X48 maticnu.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 3 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

 

 Hvala na savjetu.Ako bi mi mogao poslati postavke bio bih zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.7.2017 23:55 (Kukara).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Hvala na savjetu.Ako bi mi mogao poslati postavke bio bih zahvalan.

12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Kukara kaže...

Hvala na savjetu.Ako bi mi mogao poslati postavke bio bih zahvalan.

 
Eto daješ mi thumbs down, ali isto ću ti pomoći... p43 chipset su rijetki da rade sa xeonom br. 1.
Kako sam imao 775 i maximus 2 maticnu sa q9550 na 4ghz.

Postavke su Enable LLC ostalo sve disable u biosu. Također iskljuciti C1E stepping, jer zna smetati pri clockanju ali ne nuzno ovisi o maticnoj.

FSB povecavati, za pocetak default voltazu od 1.3 staviti. Jer xeoni su jako hladni i rade na 1.21 V na 4Ghz.

Ovisno o ramu i koji mu je max, postici ces 3.6Ghz bez problema na 1.21 V. Ram ces clokati na otprilike 825 Mhz ako imas od 800Mhz, te manualno moras postaviti Voltazu.

Imao sam slike svojih postavki na pc-u, mislim da sam ih nekom poslao u .zip fileu ili su tu na forumu cak negdje. Pa stavim kad dodjem s posla.
Ali ja sam imao 1066Mhz ram i max mi je bio 4Ghz.

Prodao sam platformu na vrijeme za kojih 1000kn i prešao na noviji socket, ali u svakom slučaju radije bih q6600 stavio nego rezao matičnu i stavljao xeona i mikrokodove.


everyday i'm shuffling...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Thumbs down je zbog jedne nepotrebne recenice,u svakom slucaju hvala.Cekam postavke
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Kukara kaže...
Thumbs down je zbog jedne nepotrebne recenice,u svakom slucaju hvala.Cekam postavke

 Nema frke,
ovako nemam izlazne poste u ovome jedino sto znam da sam screenshotove poslao njemu -> http://www.bug.hr/forum/user/sr3cko/48930.aspx

Mozda covijek jos ima moje postavke. Ali glavno sam ti rekao.
Po sijecanju:

FSB 450
RAM podize se sam
RAM Voltage 2.1 (imao sam 1066Mhz Rame) - ti stavi 1.825 nece stetiti malo overcloka moze i 1.85. Samo ce se prziti ^^.
FSB Strap to NB - 333
DRAM timing 5-5-5-18

CPU Voltage za pocetak 1.3 (default neki, kasnije spustas)
CPU PLL 1.55
NB Voltage 1.25-1.30 ( ovisi sweetspot je 1.25 meni bio ako se sjecam dobro)
FSB Termination ovo sam na 1.40 drzao mozda i malo vise biti ce ti crven, nema veze

LLC (load line calibration) ENABLE

Sve daljne postavke disable, a ostalo gore sto je bilo ostavi manual, jedino RAM moras postaviti kako sam rekao.

Slikaj mi bios sa mobom ako mozes da ih vidim pa cu znati ako nebude bootalo na ovim postavkama.


everyday i'm shuffling...
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ja sam pak pobornik xeona naspram quad-ova. 

Moj Xeon X5470 je sasvim stabilno radio na 4.6ghz a po benchevima se svrstao među i5-ice druge i treće generacije. Xeoni su dosta bolji klokeri od quadova. 

http://valid.x86.fr/824whz

ništa mi se neda
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 17:44 (nicky.sl).
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nicky.sl kaže...

Ja sam pak pobornik xeona naspram quad-ova. 

Moj Xeon X5470 je sasvim stabilno radio na 4.6ghz a po benchevima se svrstao među i5-ice druge i treće generacije. Xeoni su dosta bolji klokeri od quadova. 

http://valid.x86.fr/824whz

 ne samo bolji nego i hladniji. Nije fer sa 10x multi :P

edit:
Uspio sam naci svoju validaciju u 4ghz threadu:
sa 8.5x
http://valid.x86.fr/vsytxq

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 18:00 (Luka123).
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

x5460 je puno laksi za oc i puno manje napona trazi, quad 6600 trazi dosta napona za oc, a i jos xeon ima 9.5 multiplier. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Luka123 kaže...
Kukara kaže...
Thumbs down je zbog jedne nepotrebne recenice,u svakom slucaju hvala.Cekam postavke

 Nema frke,
ovako nemam izlazne poste u ovome jedino sto znam da sam screenshotove poslao njemu -> http://www.bug.hr/forum/user/sr3cko/48930.aspx

Mozda covijek jos ima moje postavke. Ali glavno sam ti rekao.
Po sijecanju:

FSB 450
RAM podize se sam
RAM Voltage 2.1 (imao sam 1066Mhz Rame) - ti stavi 1.825 nece stetiti malo overcloka moze i 1.85. Samo ce se prziti ^^.
FSB Strap to NB - 333
DRAM timing 5-5-5-18

CPU Voltage za pocetak 1.3 (default neki, kasnije spustas)
CPU PLL 1.55
NB Voltage 1.25-1.30 ( ovisi sweetspot je 1.25 meni bio ako se sjecam dobro)
FSB Termination ovo sam na 1.40 drzao mozda i malo vise biti ce ti crven, nema veze

LLC (load line calibration) ENABLE

Sve daljne postavke disable, a ostalo gore sto je bilo ostavi manual, jedino RAM moras postaviti kako sam rekao.

Slikaj mi bios sa mobom ako mozes da ih vidim pa cu znati ako nebude bootalo na ovim postavkama.


 Ne boota sa ovim postavkama,idu slike.

16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Nisi napisao koji ram imas? Ne mozes samo staviti fsb na 450 a neznas na koliko ti ram radi? Stavi ram multiplier na 2 ako imas 800mhz ram, to bi trebalo raditi. Inace nikad ne oc i ram i proc, vec jedno po jednu.

Edit: stavi multiplier procesora na najnize koliko ide, mislim da je 6 i dizi samo fsb, multiplier memorije stavi na 2 i vidi koliko ti ram max ide, dok nadjes do koliko ide tek onda odi u oc procesora

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2017 18:58 (Patrick_cro).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Kako se dobro ocaju ti xeoni na slabijim/lošijim pločama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ovisi do koliko ti ide  fsb, najbolje p35, p45, q38,q48. Na koju tocno plocu mislis? Normalno moras imati i brzu memoriju da mozes dizati fsb cim vise

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Kukara

 

PCIE frekvenciju stavi na 100

FSB frekvenciju stavi na 400 (x 9.5=3.8Ghz)

FSB termination ti je prevelik, stavi ga  na 1.26 ili 1.30

NB voltage stavi na 1.28 - 1.30

Memoriju stavi na x2 množitelj ako se radi o 800Mhz ramu, ostalo ostavi kako je.

Ako nije stabilan, podigni napon na 1.31 - 1.32.

Ovo napravi samo ako imaš dobar hladnjak na procesoru, jer bez njega zaboravi overclock.

Ipak je to proc od 120 TDP-a stoga i jako vruć.

 

Remzi

 

Dobro se clockaju ako možeš dizati napon i imaš dobar hladnjak.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ma slabiji chipseti su za klinac za oc, kad im fsb ne ide preko 300-350max i jos ako imas proc sa slabim multiplierom mozes se fuckati sa nekim oc. Daj konkretno koju plocu imas. Inace za max oc pcie se moze staviti na 101

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Kukara kaže...
Luka123 kaže...
Kukara kaže...

 Ne boota sa ovim postavkama,idu slike.

 
Ok, disable intel virtualisation, disable CPU TM , Disable execute bit, smanji voltazu na 1.28, PLL na isto smanji 1.48, NB 1.25 SB 1.25

i ukljuci DRAM FREQUENCY, ZATO I NECE BOOTA

everyday i'm shuffling...
8 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Evo ga stabilan na 3.8 ghz,temperature u granicima dopustenim.Zasada dosta,hvala vam puno!

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice