Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

poruka: 704
|
čitano: 149.323
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

evo malo u brojkama, od frenda E5420 ocan na 3.4ghz u odnosu na jedan moderan AMD A10 APU

http://browser.primatelabs.com/geekbench3/compare/402254?baseline=405453

 

a i subjektivno se osjeti.. od iskorištavanja grafičke, brži winrar, ubuntu na virtualki "bolje" radi, čak i u browsanju (opera) u nekim situacijama osjetim razliku..

lijepo ga treba natrpat sa 8gb rama i bit će to pristojan komp (ne vrhunski), još neko vrijeme a onda zamjena kompletne platforme.. 

ovaj "hack" je za lga775, mrtvu platformu, došao ko naručen..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.5.2014 22:52 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Meni nakon upgradea čak nije problem u RAM-u jer i tih 2GB koje imam jako rijetko budu usko grlo, nego je HDD problem. Startup mi je operacija koja zahtjeva najdulje vremena i u početku je komp spor dok se s diska ne pokrenu svi programi. Tako da je sljedeći upgrade definitivno neki SSD.

 

Upgrade na Xeona s dualca se osjeti ako se komp koristi za igranje ili audio/video/foto obradu. Sa starim C2D dualcem mi je bila noćna mora uređivati fotke reda veličine 10MP, a s Xeonom sve ide glatko. Koliki će efekt imati nadogradnja u igrama ovisi o tome kakva je grafička u kompu. Ako je procesor usporavao komp, onda će se osjetiti razlika upgradeom na Xeona.

 

E4600 je u svakoj kategoriji podređeniji od E5410, jedino što ima veći multiplier, ali E5410 to nadoknađuje većim brojem jezgri, 6x većim L2 cacheom i boljom klokabilnošću.

Broz before hoes
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Nebih bas rekao da se xeon bolje overclocka od e4600 ili bilo kojeg dualca.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Patrick_cro kaže...
Nebih bas rekao da se xeon bolje overclocka od e4600 ili bilo kojeg dualca.

Ima neki razlog zašto tako misliš ili je to subjektivni dojam?

Broz before hoes
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Zato sta sam imao par dualaca, primjer e4400 sam natjerao na 3.8Ghz, e7200 na 4.45Ghz tak da ne vjerujem da se xeoni toliko dobro overclockiraju, a imas i na hwbootu rezultate Oc Xeona. Pa malo pogledaj kako se drze za razliku od Dualaca. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Stigao mi Xeon X5460 SLBBA 3.16GHZ/12M/1333

Nisam ga još stigao testirati.

 

Evo da se pohvalim, platio pdv 25% na uvoz.

 

- procesor 275 kuna

- poštarina 165 kuna

- pdv 110 kuna

- hp 14 kuna

  ukupno 564 kune

 

Obračunali su porez i na poštarinu. Ah.. Lijepa naša.

 

{#}

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Flekica kaže...

Stigao mi Xeon X5460 SLBBA 3.16GHZ/12M/1333

 

sad to lijepo dignut na 4.2ghz {#}

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

meni clockanje nije bitno (ma koliko bilo smješno) jer neznam te stvari raditi ..nisam nikada gledao znači ni naučio...tako da mi je upgrade za igranje jer mi je navodno netko ukazao na procesor kao usko grlo za igranje..imam rama i dvi grafe jednu staru ati 3870 koja je moćna ali nema podršku za direktx11 i jednu novu slabiju malo ali ima tu podršku ati 7770 pa valjda ću usit sa ovim novijim naslovima za koju godinu dvi ..a onda na novu konfiguraciju

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Patrick_cro kaže...

Zato sta sam imao par dualaca, primjer e4400 sam natjerao na 3.8Ghz, e7200 na 4.45Ghz tak da ne vjerujem da se xeoni toliko dobro overclockiraju, a imas i na hwbootu rezultate Oc Xeona. Pa malo pogledaj kako se drze za razliku od Dualaca. 

Bio sam malo nadobudan kad sam rekao da se bolje klokaju i od dualaca pošto oni ipak imaju 2 jezgre i manje se griju pa shodno tome imaju tvornički otključane i veće multipliere, ali se klokaju bolje od core 2 quadova zbog kvalitetnije izrade (jer su rađeni za servere pa trebaju biti pouzdani -> koristi se bolji materijal za izradu) što omogućava rad na nižem naponu i temperaturi.

 

Sve u svemu, isplati se zamijeniti C2D E4600 sa Xeonom E5410 svakako.

Broz before hoes
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Flekica kaže...

Stigao mi Xeon X5460 SLBBA 3.16GHZ/12M/1333

Nisam ga još stigao testirati.

 

Evo da se pohvalim, platio pdv 25% na uvoz.

 

- procesor 275 kuna

- poštarina 165 kuna

- pdv 110 kuna

- hp 14 kuna

  ukupno 564 kune

 

Obračunali su porez i na poštarinu. Ah.. Lijepa naša.

 

{#}

kinezi su jos najbolji, salju sve pod gift tako da nema nikakve zezancije sa dodatnim plaćanjem

12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
antimon95 kaže...
Flekica kaže...

Stigao mi Xeon X5460 SLBBA 3.16GHZ/12M/1333

Nisam ga još stigao testirati.

 

Evo da se pohvalim, platio pdv 25% na uvoz.

 

- procesor 275 kuna

- poštarina 165 kuna

- pdv 110 kuna

- hp 14 kuna

  ukupno 564 kune

 

Obračunali su porez i na poštarinu. Ah.. Lijepa naša.

 

{#}

kinezi su jos najbolji, salju sve pod gift tako da nema nikakve zezancije sa dodatnim plaćanjem

Nema tu baš pravila nekad gledaju nekad ne,ponekad ne prođe stvar iz kine a prođe iz UK ja sam imao taj slučaj sa  dijelovima za auto,ibili su kuverti pretpostavljam kao i ovaj procesor nije bilo dodatnih davanja..

14 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Na svim paketima koje sam do sada kupio je pisalo gift.

Kupovao sam uglavnom iz SAD-a, Kanade, UK, Njemačke, Kine, i jedan proc iz Australije.

Na ovome paketu je također pisalo gift, međutim, mislim da je ovoga puta carinu privukla veličina paketa.

Naime, procesor je bio zapakiran u kutiju veličine kutije za cipele {#}.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Evo isprobao i ja ovo. Planirao još pred nekih 4-5 mjeseci ali nisam imao matičnu :D

Uglavnom,

MBO: Asus P5Q PRO

CPU: Xeon X5450 @ 3.0

 

Cpu na ebayu došao nekih 320 kn sa poštarinom, a onaj sticker što ide na cpu oko 20 kn.

Oboje stiglo za 5 dana (cpu iz Njemačke, sticker Grčka)

Sve je prošlo bez problema, odstranio one "uši" na matičnoj, zalijepio sticker na cpu i updejtao bios.. U biosu lijepo prepoznaje proc samo nisam stigao instalirati windowse {#}

 

matična bez "uši" matična bez "uši"
cpu sa stickerom :D cpu sa stickerom :D
selfie selfie
LOL EUNE: lolking.net/summoner/eune/32157899
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.6.2014 21:30 (pixi).
Moj PC  
10 0 hvala 2
14 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Danas malo isprobavao clockanje... Za sada radi stabilno. Temperatura na idle je nekih 55 sa stock hladnjakom {#}

@4.0 @4.0
LOL EUNE: lolking.net/summoner/eune/32157899
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

pozz htio bih kupiti ovaj proc http://www.njuskalo.hr/procesori/xeon-l5420-quad-core-2.5-ghz-771-gt-775-adapter-oglas-12103009 na ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/intel/g41c-gs/ može li ovaj proc na tu matičnu i šta bi trebalo učiniti da može.Hvala na odgovorima unaprijed.

There is one thing play hard.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
CPU kaže...

pozz htio bih kupiti ovaj proc http://www.njuskalo.hr/procesori/xeon-l5420-quad-core-2.5-ghz-771-gt-775-adapter-oglas-12103009 na ovu matičnu http://www.asrock.com/mb/intel/g41c-gs/ može li ovaj proc na tu matičnu i šta bi trebalo učiniti da može.Hvala na odgovorima unaprijed.

Trebalo bi raditi jer je matična na listi podržanih - link

 

Matična ti ima AMI BIOS tako da samo prati upute iz prvog posta, a BIOS modificiraj i flashaj prema uputama za AMI BIOS.

Broz before hoes
12 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Odlicna tema..... Imam jedno pitanje pa ako moze pomoc...
Imam plocu ASUS p5p43td..... koliko vidim ona bi mogla podrzavat xeon proc bez problema pa cak i one najbolje....
E sad ..... koji xeon uzet za ajmo rec najbolji omjer ulozenog i dobivenog i dali ce ova ploca izdrazat klokiranje doticnog.....


Gledao sam malo na Ebay-u i nasao ovog za ok cijenu:

Intel Xeon E5440 32.5$ sa shippingom iz US.


Ploca mi podrzava DDR3 memoriju.

Napajanje je Corsair VX450W

Trenutno imam E5300 proc tako da bi mi ovo bio velik skok :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 12:55 (Vesh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ja imam E5440 i jako sam zadovoljan. Klokan je na 3.4 GHz, što je za moju ploču super. Ne grije se skoro niš, evo sad po ljeti 55°C idle, 65°C u full loadu, max. 70°C, po zimi je još manje - te temperature su uz malo veći hladnjak i običan ventilator montiran na njega.

 

32,5$ je izvrsna cijena za taj proc, takve su bile još prije nego što je moddanje s 775 na 771 postalo popularno pa su nešto skočile. Trebat će ti još i adapter koji možda dobiješ s procom, a ak ne dobiješ nije skup (dolar, dva, tri). Inače je E5440 po performansama isti kao C2Q Q9550, jedino radi na nešto nižem naponu i nešto manje se grije, kao i ostali Xeoni u usporedbi s ekvivalentnim quadovima.

Broz before hoes
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.8.2014 20:12 (i_rambo_plache).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Vesh kaže...

Odlicna tema..... Imam jedno pitanje pa ako moze pomoc...
Imam plocu ASUS p5p43td..... koliko vidim ona bi mogla podrzavat xeon proc bez problema pa cak i one najbolje....
E sad ..... koji xeon uzet za ajmo rec najbolji omjer ulozenog i dobivenog i dali ce ova ploca izdrazat klokiranje doticnog.....


Gledao sam malo na Ebay-u i nasao ovog za ok cijenu:

Intel Xeon E5440 32.5$ sa shippingom iz US.


Ploca mi podrzava DDR3 memoriju.

Napajanje je Corsair VX450W

Trenutno imam E5300 proc tako da bi mi ovo bio velik skok :)

 

Za  čipset  znam da prima xeone ali koje su sposobnosti ove ploče za klokanje ne znam, no bez obzira to je četverojezgreni procesor i uz  ddr3 memoriju kad ga instaliraš je velik iskorak u odnosu na ono što imaš sada, pogotovo uz vrlo povoljnu cijenu nabave.Imam isti procesor i  jako sam zadovoljan.

12 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Evo da se javim.... Na kraju sam kupio Xeon X5450 (Onaj E5440 je prodan :) 

Sve ukupno sa dostavom i i naljepnicom me doslo oko 340kn..... 

Update-ao sam BIOS sa najnovijom verzijom + ubacena onda 3 koda.... 

Napravio sve potrebne modifikacije ubacio proc + termalna pasta (Cooler master) i Stock hladnjak od Dual-cora E5300 

 

Velik upgrade naspram starog E5300, osjeti se :)

 

Ja sam ovaj svoj stavio na Everest crash test... i temperature mi dolaze do 72 stupnjeva (CPU fan se vrti oko 3000 RMP MAX) 

 

Bez ikakaog opterecenja mi je CPU na 54 (CPU fan radi na oko 1400 RMP) 

 

 

Kakve su vama temperature pod maximalnim opterecenjem ?

 

PS: Meni su ovo nekako dosta velike temperature...... evo ventilator je namjesten na auto.... vrti se oko 1.5k dok surfam po netu a cpu je oko 56 C .... prbao sam skinut hladanjak i ponovno stavit, te sam dodao jos malo paste.... ali temperature su i dalje iste..

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.8.2014 17:38 (Vesh).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Jucer se jos malo zezao s procom.... isao sam ga skinut i ponovno brusit s skalpelom one 2 gluposti sto se moraju odrezat jer sam mislio da je mozda ostao komadicak na dnu (nije ravno) pa da proc sjedne dovoljno da radi ali ne toliko ravno sto bi moglo utijecat na to da hladnjak onda ne sjedi full ravno na procu nego da je pod kosinom i ne hladi dobro proc.....

Nakon sto sam to jos malo izbrusio, vratim sve na svoje mjesto upalim komp... i gle cuda... temperature pocnu padat ... pustim ga da stoji u windowsima i temp pale na 40 C... Pocnem malo surfat po neto i temp se drzi na oko 45-46 C... stavim ga na Everest stres test ponovno i gle cuda... max temp 64 C (Vent na nekih 2.2k okretaja)... (prije je bilo 74C ventilator na 3k okretaja)...
Sve to tako super stoji pustim ja komp da se malo odmori :).... gledam Everest i odjedanput se pocnu jezgre ZAGRIJAVAT... bum skacu na 67C odjedanput... proc se pocne zagrijavat nenormalno .. ventilator pocinje ubrzavat proc na 61C sa 46C dosao za jedno 30 sec (KOMP miruje samo everest upaljen...) Idem gledat opterecenje jezgri u Task Menager-u CPU opterecenje na 22 %, a temp luduju :)

Je moguce da dolazi do krivog ocitanja temperatura ? Problem s hladnjakom ? Evo danas upalio komp i sve mirno pisem post i temp je na 45 C (za sad sve ok)
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Vesh kaže...
Jucer se jos malo zezao s procom.... isao sam ga skinut i ponovno brusit s skalpelom one 2 gluposti sto se moraju odrezat jer sam mislio da je mozda ostao komadicak na dnu (nije ravno) pa da proc sjedne dovoljno da radi ali ne toliko ravno sto bi moglo utijecat na to da hladnjak onda ne sjedi full ravno na procu nego da je pod kosinom i ne hladi dobro proc.....

Nakon sto sam to jos malo izbrusio, vratim sve na svoje mjesto upalim komp... i gle cuda... temperature pocnu padat ... pustim ga da stoji u windowsima i temp pale na 40 C... Pocnem malo surfat po neto i temp se drzi na oko 45-46 C... stavim ga na Everest stres test ponovno i gle cuda... max temp 64 C (Vent na nekih 2.2k okretaja)... (prije je bilo 74C ventilator na 3k okretaja)...
Sve to tako super stoji pustim ja komp da se malo odmori :).... gledam Everest i odjedanput se pocnu jezgre ZAGRIJAVAT... bum skacu na 67C odjedanput... proc se pocne zagrijavat nenormalno .. ventilator pocinje ubrzavat proc na 61C sa 46C dosao za jedno 30 sec (KOMP miruje samo everest upaljen...) Idem gledat opterecenje jezgri u Task Menager-u CPU opterecenje na 22 %, a temp luduju :)

Je moguce da dolazi do krivog ocitanja temperatura ? Problem s hladnjakom ? Evo danas upalio komp i sve mirno pisem post i temp je na 45 C (za sad sve ok)

Znam  da je gnjavaža ali uzmi neko povećalo i osim plastike provjeri da kod skidanja nisi slučajno iskrivio koji od pinova ili da komadić plastike nije zaglavio među pinove  bez obzira na dobar vid ima ljudi koji koriste  i mikroskop da bi kad skidaju plastiku bili precizni.Stock hladnjak mislim da ipak nije dovoljan iako se ovaj xeon ne grije previše no ipak su to četri jezgre a ne dvije pogotovo u loadu

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.8.2014 12:45 (stipara).
12 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Kupljen Cooler Master Hyper 212 EVO

Full load.... 52 C..... ventilator se vrti na minimumu 650 RMP
36 C u mirovanju..... Također mi je i matična ploca puno hladnija... ne ide iznad 34C

Vrijedi svaku lipu....
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Procesor koji si uzeo ima 120 TDP  za razliku od 5440 koji ima oko 90-normalno je da  si ugradnjom kvalitetnog hladnjaka riješio problem-Sad možeš i klokat ovisno o potencijalu ploče.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Pokušao sam proguglat ali nisam se baš snašao

 

Konkretno DFI Lanparty X38 T2RB

 

Trenutno je na njoj Q9300 clockan na 2.8, ali bi probao nekog xeona dici na 3.2 :)

 

Ako podržava ploča Q9650, pretpostavljam da bi i ekvivalentni xeon morao radit

 

 X38 čipset nije baš za Xeon modove?

 

noob al volim učit
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Pa u prvom postu ove teme autor navodi da postoje problemi s x38.Ako možeš doć do procesora bez troška (posudba) zašto ne pokušati, modifikacija na  ploči ionako neće smetati  starom procesoru.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Planiram si ubacit xeon u komp pa me zanima jel bi ga mogao ja uredno hladit sa orginalnim intel hladnjakom? I ako mi možete preporučit neki a kupio bi preko ebaya jer vidim da izbor na njušci nije baš velik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Vesh kaže...
Kupljen Cooler Master Hyper 212 EVO

Full load.... 52 C..... ventilator se vrti na minimumu 650 RMP
36 C u mirovanju..... Također mi je i matična ploca puno hladnija... ne ide iznad 34C

Vrijedi svaku lipu....

Evo iskustvo kolege par postova ranije,vi ipak imate dvojezgreni procesor  a xeoni koji pretpostavljam  da želite su ćetverojezgreni.Istina ima među njima čiji TDP  iznosi 90 W  s tim bi jedva mogli koristitii stock hladnjak za neke nezahtjevne aplikacije.Ja sam modificirao Xeon 5440 uz stari Artic Freezer 7 (sada cijena oko 70kn polovan),procesor sam ocao s 2.8 Ghz na 3.2,Ghz bez podizanja voltaže, temperature su  40 u idlu i 55 u loadu.Ovo iskustvo kolege kojeg sam citirao i drugih na forumu sugeriraju  da stock khladnjak neće biti dovoljan iako se xeoni ne griju previše ali se ipak griju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 0:00 (stipara).
11 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Onda ću kupit i neki bolji hladnjak preko njuškala da nemam brige.

 

EDIT: Koji je po vašem mišljenju bolji CM Blizzard T2 ili LC Power LC-CC-99

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.9.2014 0:36 (macgyver 53).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Oba su tu negdje osim po cijeni i zadovoljit će zahtjeve procesora  lc je neuporedivo jeftiniji, no postoji jedan drugi još trenutno nije u prodaji a jako boljih karakteristika i uz nisku cijenu predložio bih vam ovajhttp://www.lc-power.de/index.php?id=499&L=0

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice