Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

poruka: 704
|
čitano: 149.353
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

X5460 ide i do 4.2 bez muke, uz dogovarajuću ploču i memoriju ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Uz koju ploću i mem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

4.3ghz

asus maximus formula II

corsair xms2 1066 ddr2

a hladi ga true black 120

 

4.2ghz

GIGABYTE EP45-UD3P

SUPERTALENT DDR2-800

TRANSCEND ValueRAM DDR2-800

hladi ga neki thermalright tower 120mm

 

4.2ghz

asus p5q-e

corsair dominator 

hladnjak je true 120

 

to su ti E0 procesori

 

da ne bi mislio da je to moje, nije :D samo kopiram sa PCE foruma

 

 

imaš tu dosta o tome

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=254342

 

a ovdje ima bar 100 razno raznih setupa sa raznim kombinacijama..

http://www.overclock.net/t/1431723/lightbox/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.5.2014 8:14 (nixass).
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Onda ja sa svojom Asrockicom g41m-vs3 nemam baš neke sreće za neki overclock... :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
VidoM kaže...

Onda ja sa svojom Asrockicom g41m-vs3 nemam baš neke sreće za neki overclock... :-)

g41 nisu napravljene za overclock.

16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
VidoM kaže...

Onda ja sa svojom Asrockicom g41m-vs3 nemam baš neke sreće za neki overclock... :-)

mislim da je taj G41 jako loš tj. nikakav za OC. vidio sam negdje da ljudi ne mogu doć ni do 340mhz fsb (333 je stock). no procesori uredno rade na njoj i nema brige oko toga

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Rade sigurno! :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Još jedan zadovoljni modder reporting in. Preporuka bi bila da prije moddanja pogledate podržava li matična i stepping (reviziju) procesora. Novije i kvalitetnije matične ploče na čijim čipsetima rade Xeoni ne bi trebale imati problema, ali realna je mogućnost da neka stara matična ne podržava novije steppinge pa se može dogoditi da procesor ne radi očekivano.

 

Kupujte s ebaya, na njušci Xeone prodaju ljudi koji ih kupe na ebayu i onda dignu cijenu kad ih preprodaju.

Broz before hoes
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nixass kaže...

mislim da je taj G41 jako loš tj. nikakav za OC. vidio sam negdje da ljudi ne mogu doć ni do 340mhz fsb (333 je stock). no procesori uredno rade na njoj i nema brige oko toga

tocno, ni kod mene g41 ploca nije isla dalje od 345mhz ak me sjecanje ne vara...poludio i uzeo p5q koja nije imala granice:)...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
i_rambo_plache kaže...

Još jedan zadovoljni modder reporting in. Preporuka bi bila da prije moddanja pogledate podržava li matična i stepping (reviziju) procesora. Novije i kvalitetnije matične ploče na čijim čipsetima rade Xeoni ne bi trebale imati problema, ali realna je mogućnost da neka stara matična ne podržava novije steppinge pa se može dogoditi da procesor ne radi očekivano.

 

Kupujte s ebaya, na njušci Xeone prodaju ljudi koji ih kupe na ebayu i onda dignu cijenu kad ih preprodaju.

Ni na ebay Xeoni više nisu sitniš,prije  jesu bili,ali eto kao što mi koji smo napravili moding za manje novca tako je i "ekipa" skužila kako zaraditi i to zbog činjenice da se q9650 i ostali prodaju čak i za 800-1000 kn,nebuloze ali šta ćeš nitko se ne bi gnjavio s xeonima da ovi gore navedeni imaju normalnu cijenu, tržište, reče jedan kolega ovdje na forumu.

16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

pogledajte tek 1366 xeone.. ja sam svog dobio za 220kn a u ranju je prvih i7, još kad se kloka na 3.8ghz.. mislim da nema bolje za te novce. jedino kaj su 1366 ploče rijetke kod nas

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Istina, skuplji su nego prije par mjeseci. Meni je frend prodao svoj Xeon s adapterom za 200kn za koliko ga je on kupio jer si je on uzeo noviju reviziju (bolje klokabilan) u vrijeme kad je već bilo teže naći ih za tak male pare prije nekih 3-4 mjeseca. Iako je i s ovim cijenama Xeon istih performansi kao njegov C2D ekvivalent u pravilu bolji jer je napravljen od boljeg silicija pa radi na nižem naponu i disipira manje topline.

Broz before hoes
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.5.2014 18:01 (i_rambo_plache).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nixass kaže...
VidoM kaže...

Onda ja sa svojom Asrockicom g41m-vs3 nemam baš neke sreće za neki overclock... :-)

mislim da je taj G41 jako loš tj. nikakav za OC. vidio sam negdje da ljudi ne mogu doć ni do 340mhz fsb (333 je stock). no procesori uredno rade na njoj i nema brige oko toga

Istina, wall je na 344MHz na 95% G41 i P41 ploča.

Kad sam OCao Pentiuma E5300 (kojem je FSB inače 200), morao sam se prebacit na P35 ploču da dođem do finalnih 355MHz.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // R9 280X // Ereboss // Silencio 652
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Stavio sam Xeona na g41 zbog ddr3 memorihe, ali,   imam i Gigabyteovu matičnu sa P35 chipsetom ds3l ako se ne varam, neznam kakve su one?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
VidoM kaže...

Stavio sam Xeona na g41 zbog ddr3 memorihe, ali,   imam i Gigabyteovu matičnu sa P35 chipsetom ds3l ako se ne varam, neznam kakve su one?

Baš na toj ploči sam i došao do 4.6GHz, dosta su dobre za OC.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // R9 280X // Ereboss // Silencio 652
9 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ja se izvinjavam da vas pitam ja imam asus p5b se i pali mi se xeon ali mu smanjim frekvenciju u biosu ako mu stavim njegovu normalnu radi komp dva minuta i odjednom se restartuje a kada mi se pali komp pise the BIOS required to unleash hits full power i stisnem f1 itada udje u windows. meni je AMI bios samo ynaci pomocu ovog programa ubacim kodove koje ste dali nak raju stranice i udjem u bios u az flash i instaliram ovaj BIOS sa kodovima it oje sve netreba da  ukucavam ove kododve sto ste da li u deskripciji. Hvala.

sretenvukovic
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ukucavaš samo tri gore navedena koda  koja su su u primjeru označena,spremiš taj modani bios i kasnije njime   napraviš flash starog biosa.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
8ax kaže...
VidoM kaže...

Stavio sam Xeona na g41 zbog ddr3 memorihe, ali,   imam i Gigabyteovu matičnu sa P35 chipsetom ds3l ako se ne varam, neznam kakve su one?

Baš na toj ploči sam i došao do 4.6GHz, dosta su dobre za OC.

 

Da li mi možeš točno i detaljno reći šta i kao podesiti u biosinteza makar na pm! ?

Hvala

12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
stipara kaže...

Nikako ne vrijedi toliko.

X5460 na eBayu su 250-300kn najjeftiniji, obično oko 400kn.

Sposral bum ti se na gelender i vkral kobasice. Gotovo je konju zmuzgani. // 4820K@4.6GHz // 6GB DDR3 // R9 280X // Ereboss // Silencio 652
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 2:09 (8ax).
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Čini mi se da bez obzira na rizik i određeno znanje da se 771 modificira u 775 socket "ekipa" se ponaša  kao da štiti nebuloze "tržišta " pa nalazi razlićite načine da sad izjednači  procesore 771 koje treba modificirati i one koje ne treba

q 9550 itd samo sa jedim ciljem da bezobrazno pokupi novce,to nije tržište nego pohlepa.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ma tip je skuren u vugla... 750kn? Cccccc

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Ova tema bi trebala biti sticky.
Moj PC  
3 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
ima li ko ovde za prodat xeona sa adapterom..nemam mogućnosti kupovati na e-bay-u..ovo drugo bi moga provat napravit..i još nekoga sam vidio da ima matičnu kao i ja GA P35-ds35 pa me zanima jeli trebalo flešat bios..
11 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

http://www.njuskalo.hr/procesori/procesor-e5410-intel-xeon-quad-core-oglas-11597319
Sto se tice adaptera probaj stavit oglas tu da kupujes nisam nasao na njuskalu , bilo bi dobro da flashas BIOS postoji mogucnost da ti nece radit processor odnosno da ga nece prepoznat sa starijom verzijom BIOS-a 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
je čuo sam se sa tipom ima ali još tražim adapter pa ono ako ko nađe nka se javi Thx
16 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

BIOS je uvijek potrebno i moddati po uputama iz prvog posta i flashati prije ugradnje Xeona. Službene verzije BIOS-a na desktop s775 pločama nemaju mikrokodove za Xeone. Iako su arhitekturalno isti kao C2D, moguće je da matična neće prepoznati procesor i da sustav ili neće potpuno ispravno raditi ili neće uopće raditi.

Broz before hoes
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
ćićibeko007 kaže...
je čuo sam se sa tipom ima ali još tražim adapter pa ono ako ko nađe nka se javi Thx

Imam ti ja adapter viška pošalji adresu pa ću ti poslati poštarina tvoja adapter poklon.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
našao jučer ,,nisam čitao forum do danas pa samo pitanje u odnosu na ovaj xeon5410 i moj strai intel dual e4600 kolko će se osjetit razlika
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Kolega nixass bi puno detaljnije mogao odgovoriti ,ja nisam još radio testiranje ali subjektivni dojam(koji nije baš egzaktan) je da sve leti u usporedbi sa mojim  starim E 5200.Ja sam modificirao  Xeon 5440 i ocao ga na 3.2 ghz.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice