Intel Club (opća tema o procesorima) izdvojena tema

poruka: 14.321
|
čitano: 2.337.479
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
13 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...
Cryogenic kaže...
Boris grozni kaže...
Cryogenic kaže...

Au druže, baš čitam, nova 15'ta generacija intela neće podržavati ddr4, samo ddr5, znači za neki upgrade nova matična/novi socket cca sto eurića i više i najeftiniji ram ddr5 32 gb cca 120 eura. Njesra.

Nema apsolutno ikakvog razloga da najnovija serija podrzava ddr4 i tako si naskodi s perfomansama ako znamo da svi zelimo brze vise i jace

 Jer namjerna nekompatibilnost komponenti memorija i socketa je samo radi "boljih performansi" da bi sve bilo brže i jače a ne da bi kompanije zaradile više na nekompatibilnosti jer je njima stalo da kupci imaju i brže i jače.  Bože dragi kakvih li naiva.

 Pa zašto trošiti dragocjeni prostor na čipu na podršku stare tehnologije?
Uostalom i AMD je izbacio DDR4 sa svojim AM5 socketom.

 

Ne kužim šta bi ti tu sad? Jel bi htio da podrže i VGA output na pločama?

Komentiram kako im je plan izmust što je više moguće love od kupaca. Mogli su bar socket ostavit isti da ljudi nemoraju ubadat i novu matičnu. Šta nesmijemo ništa prokomentirat bez extremnog sarkazma i cinizma? Neznam ko tebi drma kavez.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 21:39 (Cryogenic).
6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Mogli smo sa 13./14. generacijom opravdat ddr4 i ddr5. Iako, meni osobno, ako idem na novu platformu, onda ipak ddr5. Medutim, cijene memorije padaju s vremenom. Suludo bi bilo jos dodatno zbunjivat kupce sa 15. generacijom ddr4/ddr5. Sto se tice socketa, intelu je to uvijek bio problem napravit. Ne radi se samo iskljucivo o tome da oni to nece radit zbog pohlepe, radi se o ogranicenosti brojem pinova i nemastovitosti/manjku sposobnosti. Uglavnom furaju 2, 3  generacije na istom socketu i to je ok. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
3 godine
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Život bi nam bio predosadan nešto kao na AMD-u! Ovaj kupus s zadnjom  prenaprednom generacijom i ovim kakti win mega bass boost updejtom im je skoro donijelo srcane infarkte od uzbudenja rekao bi i predovoljno za ova dva desetljeca stagniranja

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 22:45 (Boris grozni).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Cryogenic kaže...
EricCartman kaže...
Cryogenic kaže...
Boris grozni kaže...
Cryogenic kaže...

Au druže, baš čitam, nova 15'ta generacija intela neće podržavati ddr4, samo ddr5, znači za neki upgrade nova matična/novi socket cca sto eurića i više i najeftiniji ram ddr5 32 gb cca 120 eura. Njesra.

Nema apsolutno ikakvog razloga da najnovija serija podrzava ddr4 i tako si naskodi s perfomansama ako znamo da svi zelimo brze vise i jace

 Jer namjerna nekompatibilnost komponenti memorija i socketa je samo radi "boljih performansi" da bi sve bilo brže i jače a ne da bi kompanije zaradile više na nekompatibilnosti jer je njima stalo da kupci imaju i brže i jače.  Bože dragi kakvih li naiva.

 Pa zašto trošiti dragocjeni prostor na čipu na podršku stare tehnologije?
Uostalom i AMD je izbacio DDR4 sa svojim AM5 socketom.

 

Ne kužim šta bi ti tu sad? Jel bi htio da podrže i VGA output na pločama?

Komentiram kako im je plan izmust što je više moguće love od kupaca. Mogli su bar socket ostavit isti da ljudi nemoraju ubadat i novu matičnu. Šta nesmijemo ništa prokomentirat bez extremnog sarkazma i cinizma? Neznam ko tebi drma kavez.

 Ne drma mi niko kavez, ali imaju dobre tehničke i financijske razloge, a ti postuliraš da smo mi naivni.

Evo još jedan oveći razlog, sa 15. gen se ukida Hyperthreading.

 

Nije da im opravdavam mijenjanje socketa, ali prije su bili još gori, ja kupio Pentiuma Haswell u nadi da ću upgradeati barem na Ivy Bridge, kad ono, nekompatibilnost socketa, a ista arhitektura, jer su se baš tu odlučili premjestiti naponski regulator na procesor.

A isto tako se sjećam kako sam sa Celerona od pentiuma 2 na 300MHz upgradeao na Pentiuma 3 na 850MHz sa istom pločom, samo je trebalo kupiti adapter za slot.

A isto tako bih si rađe uzeo AMD-a da mogu upgradeati.

13 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...

 Ne drma mi niko kavez, ali imaju dobre tehničke i financijske razloge, a ti postuliraš da smo mi naivni.

Evo još jedan oveći razlog, sa 15. gen se ukida Hyperthreading.

 

Nije da im opravdavam mijenjanje socketa, ali prije su bili još gori, ja kupio Pentiuma Haswell u nadi da ću upgradeati barem na Ivy Bridge, kad ono, nekompatibilnost socketa, a ista arhitektura, jer su se baš tu odlučili premjestiti naponski regulator na procesor.

A isto tako se sjećam kako sam sa Celerona od pentiuma 2 na 300MHz upgradeao na Pentiuma 3 na 850MHz sa istom pločom, samo je trebalo kupiti adapter za slot.

A isto tako bih si rađe uzeo AMD-a da mogu upgradeati.

 Šta se drugo iz njegovog posta može očitat nego da je naivan, moje mišljenje. Citirao sam njega ne tebe a ti si se osjetio prozvanim kao da sam tebi rekao, i on i ti ste se osjetili prozvanim. Jesi ti njegov odvjetnik ili ste vi neka sekta, klan, što ste vi.

 

Moj savjet izaći malo iz pink balona i ako misliš/te da je svijet tu da bi se tebi/vama ugodilo da bi vam bilo "brže, bolje i jače" onda imam loše vijesti za tebe. Moj komentar je bio upućen kompanijama koje rade sve da što više novaca izmuzu od nas, tipa nvidia, svaka generacija, karikiram cca 10 fps'a jača grafa, procesori - ajmo na novi socket i izbacit ddr4 da ljudi plate i novu maticnu i novu memu. Proizvođači matičnih ploča i memorije trljaju ruke. Znači svi smo u istom sosu. Na istoj strani, ako nismo trebali bi biti. Ja neznam šta sam krivo rekao, ali nekim samoprozvanim pahuljicama sve smeta. Da šta ja sad imam komentirat kompanije jer tehnologija napreduje da si "ne naškodi lošim performansama" . Ja sam svakako za napredak i tehnologija napreduje ali čudno kako taj napredak mora i bespotrebno koštati previše. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2024 9:14 (Cryogenic).
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Cryogenic kaže...
EricCartman kaže...

 Ne drma mi niko kavez, ali imaju dobre tehničke i financijske razloge, a ti postuliraš da smo mi naivni.

Evo još jedan oveći razlog, sa 15. gen se ukida Hyperthreading.

 

Nije da im opravdavam mijenjanje socketa, ali prije su bili još gori, ja kupio Pentiuma Haswell u nadi da ću upgradeati barem na Ivy Bridge, kad ono, nekompatibilnost socketa, a ista arhitektura, jer su se baš tu odlučili premjestiti naponski regulator na procesor.

A isto tako se sjećam kako sam sa Celerona od pentiuma 2 na 300MHz upgradeao na Pentiuma 3 na 850MHz sa istom pločom, samo je trebalo kupiti adapter za slot.

A isto tako bih si rađe uzeo AMD-a da mogu upgradeati.

 Šta se drugo iz njegovog posta može očitat nego da je naivan, moje mišljenje. Citirao sam njega ne tebe a ti si se osjetio prozvanim kao da sam tebi rekao, i on i ti ste se osjetili prozvanim. Jesi ti njegov odvjetnik ili ste vi neka sekta, klan, što ste vi.

 

Moj savjet izaći malo iz pink balona i ako misliš/te da je svijet tu da bi se tebi/vama ugodilo da bi vam bilo "brže, bolje i jače" onda imam loše vijesti za tebe. Moj komentar je bio upućen kompanijama koje rade sve da što više novaca izmuzu od nas, tipa nvidia, svaka generacija, karikiram cca 10 fps'a jača grafa, procesori - ajmo na novi socket i izbacit ddr4 da ljudi plate i novu maticnu i novu memu. Proizvođači matičnih ploča i memorije trljaju ruke. Znači svi smo u istom sosu. Na istoj strani, ako nismo trebali bi biti. Ja neznam šta sam krivo rekao, ali nekim samoprozvanim pahuljicama sve smeta. Da šta ja sad imam komentirat kompanije jer tehnologija napreduje da si "ne naškodi lošim performansama" . Ja sam svakako za napredak i tehnologija napreduje ali čudno kako taj napredak mora i bespotrebno koštati previše. 

 Ja ti navodim tehničke razloge zašto je bolje da se riješe DDR4, a ti ekonomske i altruističke. E pa "Nećeš razbojniče!" što bi rekao Maminjo. 

13 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...
Cryogenic kaže...
EricCartman kaže...

 Ne drma mi niko kavez, ali imaju dobre tehničke i financijske razloge, a ti postuliraš da smo mi naivni.

Evo još jedan oveći razlog, sa 15. gen se ukida Hyperthreading.

 

Nije da im opravdavam mijenjanje socketa, ali prije su bili još gori, ja kupio Pentiuma Haswell u nadi da ću upgradeati barem na Ivy Bridge, kad ono, nekompatibilnost socketa, a ista arhitektura, jer su se baš tu odlučili premjestiti naponski regulator na procesor.

A isto tako se sjećam kako sam sa Celerona od pentiuma 2 na 300MHz upgradeao na Pentiuma 3 na 850MHz sa istom pločom, samo je trebalo kupiti adapter za slot.

A isto tako bih si rađe uzeo AMD-a da mogu upgradeati.

 Šta se drugo iz njegovog posta može očitat nego da je naivan, moje mišljenje. Citirao sam njega ne tebe a ti si se osjetio prozvanim kao da sam tebi rekao, i on i ti ste se osjetili prozvanim. Jesi ti njegov odvjetnik ili ste vi neka sekta, klan, što ste vi.

 

Moj savjet izaći malo iz pink balona i ako misliš/te da je svijet tu da bi se tebi/vama ugodilo da bi vam bilo "brže, bolje i jače" onda imam loše vijesti za tebe. Moj komentar je bio upućen kompanijama koje rade sve da što više novaca izmuzu od nas, tipa nvidia, svaka generacija, karikiram cca 10 fps'a jača grafa, procesori - ajmo na novi socket i izbacit ddr4 da ljudi plate i novu maticnu i novu memu. Proizvođači matičnih ploča i memorije trljaju ruke. Znači svi smo u istom sosu. Na istoj strani, ako nismo trebali bi biti. Ja neznam šta sam krivo rekao, ali nekim samoprozvanim pahuljicama sve smeta. Da šta ja sad imam komentirat kompanije jer tehnologija napreduje da si "ne naškodi lošim performansama" . Ja sam svakako za napredak i tehnologija napreduje ali čudno kako taj napredak mora i bespotrebno koštati previše. 

 Ja ti navodim tehničke razloge zašto je bolje da se riješe DDR4, a ti ekonomske i altruističke. E pa "Nećeš razbojniče!" što bi rekao Maminjo. 

Nitko ne osporava tehničke razloge ali ja ti navodim da je to zato da se uzme više para, jer moraš mjenjat i matičnu, op 100 i nešto eura i op memu cca 130 eura 32 gb.

 

Po čemu sam ja razbojnik ako sam napisao njesra da moramo sve mjenjat ako želimo upgrade, konstatacija koja nije išla članove foruma nego kompanije i na to Boris grozni napiše da mora tako da ne naškodi lošim performansama, čemu, kome treba to besmisleno objašnjenje zašto rade to što rade, zna se zašto rade, da izmuzu svake dvije godine pare za možda 10-15% efikasnosti, ako i tolko. Dali to zanima nekoga ko nema pc i želi igrati recimo Wukong i zna da mora dat više love? Naravno da ga ne zanima, zanima ga samo zašto mora dat više love. 

 

Samo ljudi u pink balonima tako razmišljaju misle da je svijet radi njih tu da im bude sve brže i jače, i ne obaziru se na to da ih kompanije muzu i dalje opravdavajući daljnju mužnju nekakvim napretcima. Hvaleći napretke u nebesa a sa druge strane tako je samo da ti uzmu što više love.  Ko voli da ga se muže knock yourself out. Ja ne volim i amen.

 

Na što ti upadaš trigeriran riječju naivac sa extremnim sarkazmom i cinizmom jer misliš da sam i tebi to napisao, znači uopće nisi u jednađbi i neznam što si se osjetio prozvanim, iz neznam kojeg razloga postaješ njegov odvjetnik gdje i sam kažeš kako i sam imaš iskustva kako im zamjeraš mjenjanje socketa itd. Znači ništa nisi rekao što ja već prije nisam rekao u svom prvom postu.

 

Nitko ne osporava napredak tehnologije i svi želimo naravno bolje i brže ali ne po tim uvjetima. Ima gro ljudi koji će preskočit nadogradnju upravo iz tih financijskih razloga odnosno neisplativosti, i baš njih sigurno zanima oće li Intel uštedit kakav prostor na procesoru ili ne . Zabole ih ona stvar. Zanima ih samo kako da što jeftinije prođu što i je zdrav razum.

 

Ja sam sad "prisiljen" preći na novo jer ne želim novi možda ne/defektan proc te moram prodavat maticnu i memu i ubadat novi socket i ddr5. Namještat voltažu da bi mi sve radilo ne želim. Ne pada mi napamet ispravljati njihove greške za proc koji je koštao 420 eura pa da mi nakon isteka garancije počne nešto prdit.

 

Kladim se da sam napisao ajme intel prelazi na ddr5 i potpuno izbacuje ddr 4, aleluja i op novi efikasniji socket, nemrem dočekat. Netko bi napisao ali to znači da moramo prodavati staro i kupovati novo, opet se mora više love dati, financijski nije isplativije . Čini se da je najbitnije napraviti se pametan na ovome forumu i uvijek udariti kontru. 

 

Bilo kako bilo, u nekakav extra trošak ćemo nažalost morati, no hard feelings. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2024 16:19 (Cryogenic).
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Gle frende, Intel je u takvoj, knockdown, poziciji, da htio ne htio, nema više trte mrte ni zaj..ncije ni s tim prostorom na čipu: Nema im više mjesta za pogrešku, ako ne žele da ih AMD i ostali izbace iz tračnica.

Nije to više stvar podilaženja/nepodilaženja kupcu, stvar je da nema više buffera za fulance, promašaje.

 

Za "nećeš razbojniče" citirao sam Mamića iz zezancije, nemoj zamjeriti, nije osobno, Mamićeve izjave su postale dio opće kulture. No hard feelings. 

13 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...

Gle frende, Intel je u takvoj, knockdown, poziciji, da htio ne htio, nema više trte mrte ni zaj..ncije ni s tim prostorom na čipu: Nema im više mjesta za pogrešku, ako ne žele da ih AMD i ostali izbace iz tračnica.

Nije to više stvar podilaženja/nepodilaženja kupcu, stvar je da nema više buffera za fulance, promašaje.

 

Za "nećeš razbojniče" citirao sam Mamića iz zezancije, nemoj zamjeriti, nije osobno, Mamićeve izjave su postale dio opće kulture. No hard feelings. 

 To zanima samo neke forumaše nažalost, ko šta mora nemora, jel ima Intel buffer ili nema , na kraju dana gleda se potrošen iznos na računu, u ovom slučaju neće bit manji iznos, ali prodajom starijih komponenata će se nešto ublažiti trošak. Nhf 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2024 16:23 (Cryogenic).
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Paaaaaaaaaaaa. kupio sam nešto dionica Intela prije godinu dana, volio bih zato da se vrate u utrku.

Procesor u kanti mi je star 10 godina i bmk za to. Nova kanta će ići poslije nekih drugih prioriteta.

 

Tako da, nemaju svi forumaši za razlog kupovinu komponenti. 

 

Ali, uz sve to, da sada uzimam novu konfu, definitivno AMD, nije mala stvar podrška procesora od 5 godina.

6 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
EricCartman kaže...

Paaaaaaaaaaaa. kupio sam nešto dionica Intela prije godinu dana, volio bih zato da se vrate u utrku.

Procesor u kanti mi je star 10 godina i bmk za to. Nova kanta će ići poslije nekih drugih prioriteta.

 

Tako da, nemaju svi forumaši za razlog kupovinu komponenti. 

 

Ali, uz sve to, da sada uzimam novu konfu, definitivno AMD, nije mala stvar podrška procesora od 5 godina.

 Intel evo gura podršku 4 godine i šta sa time, još u životu nisam promjenio CPu a da nisam promjenio matičnu sa njime a bilo je i Intela i AMD-a. Da, u teoriji možeš na 5 godina staroj ploči ugurat novi CPU ali isto tako večina novih stvari koje taj CPU podržava neće radit, tako da neznam šta si sa time dobio! Ali svakome svoje, prebolim tih stotinjak eura i kupim novu ploču sa svim novi karafekama.

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Šta tačno podržava Ryzen 5000 serija, a da ne radi za nekog ko je nekad davno kupio recimo 1600X ili 2600X i AM4 ploču pa samo promeni procesor? A računaj da 5800X istovremeno čisti pod tim procesorima u igrama i ima multicore performanse Threadrippera prve generacije.

 

Nisam ni ja mnogo puta menjao procesor, ali obično zato što platforme ne požive dovoljno dugo. Zašto je drugo pitanje. Suštinski, pošto je danas toliko toga na samom procesoru i performanse gotovo da ne zavise od čipseta i ploče (pod uslovom da može isporučiti dovoljno struje), dokle god koristimo PCIe i određeni tip memorije, nema fundamentalnog razloga zašto nova generacija procesora ne bi mogla ići na postojeću platformu. Osim ako si Intel. Tada ima smisla da imaš LGA1156 za DDR3 (podržao celu jednu generaciju procesora), pa posle toga nekompatibilni LGA1155 (pin manje!), opet za DDR3 (i cele dve generacije, no vrlo sličnih performansi), pa da nakon toga imaš opet nekompatibilni LGA1150 (5 pinova manje), opet za DDR3 i, suštinski, jednu generaciju (Gen 5 se ne računa).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 15:57 (Ivan(4)).
Moj PC  
4 0 hvala 1
2 godine
online
Intel Club (opća tema o procesorima)

BTW. razlika u 8 seriji čipseta i 6 na amdu je u bržem wifiju za ploče koje ga imaju i usb4 koji bi trebao standardno dolaziti s novijim pločama... zadnjim apdejtom biosa sam na svojoj dobio i điđe za nove cpuove a mem kontroler je ionako nepromijenjen na novim cpuovima ukoliko se ne varam i da su ponudili cpuove sa značajnijim dobicima bih vjerojatno zamijenio cpu ali nisu pa mi ne pada na pamet zamijeniti postojećeg, sljedeću seriju ću vjerojatno zamijeniti cpu na postojećoj ploči.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 17:26 (notloB).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
nikonja kaže...
EricCartman kaže...

Paaaaaaaaaaaa. kupio sam nešto dionica Intela prije godinu dana, volio bih zato da se vrate u utrku.

Procesor u kanti mi je star 10 godina i bmk za to. Nova kanta će ići poslije nekih drugih prioriteta.

 

Tako da, nemaju svi forumaši za razlog kupovinu komponenti. 

 

Ali, uz sve to, da sada uzimam novu konfu, definitivno AMD, nije mala stvar podrška procesora od 5 godina.

 Intel evo gura podršku 4 godine i šta sa time, još u životu nisam promjenio CPu a da nisam promjenio matičnu sa njime a bilo je i Intela i AMD-a. Da, u teoriji možeš na 5 godina staroj ploči ugurat novi CPU ali isto tako večina novih stvari koje taj CPU podržava neće radit, tako da neznam šta si sa time dobio! Ali svakome svoje, prebolim tih stotinjak eura i kupim novu ploču sa svim novi karafekama.

Ako misliš na socket 1700, ne bih rekao da Intel gura podršku 4 godine, prije bih rekao da Intel nema novu CPU arhitekturu skoro 4 godine na desktopu.

Tiger Lake nije ni bio na desktopu, Alder Lake i Raptor Lake su skoro identične arhitekture, a ni Meteor Lake nije predaleko - tiles mu je glavna razlika.

 

Dok je AMD na AM4 socketu  bio prevalio 3 "i pol" arhitekture: Zen 1 2 3 i X3D.

 

Na ovaj post samo fali još Rambox da druka.

2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

 Nije vrag da su te "gluposti zvane youtuberi" natjerale da ne kupiš 13. ili 14. generaciju? Sigurno je nešto drugo u pitanju...

15 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
notloB kaže...

 Nije vrag da su te "gluposti zvane youtuberi" natjerale da ne kupiš 13. ili 14. generaciju? Sigurno je nešto drugo u pitanju...

 meni još više udara što nije K verzija

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 23:28 (dery).
2 godine
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
dery kaže...

 meni još više udara što nije K verzija

 Oprez, visoki napon!

13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Boris grozni a kaj prodajes taj 9900k na privjesak ga stavi.Ovaj moj 12400f ide na ogrlicu i oko vrata, kada sastavim novu konfu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Mogao bi napravit i prsten pečatnjak od njega 

3 godine
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
MGloc kaže...

Boris grozni a kaj prodajes taj 9900k na privjesak ga stavi.Ovaj moj 12400f ide na ogrlicu i oko vrata, kada sastavim novu konfu.

 Kaj bi radio privjesak od 300€ pa nisam s marsa pao a troje djece gladno i žedno

16 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Jej, vratio se avatar! 

 

Intel više ne namerava da koristi sopstveni 20A proces za nadolazeću Arrow Lake seriju procesora: članak.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 3
8 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Ivan(4) kaže...

Jej, vratio se avatar! 

 

Intel više ne namerava da koristi sopstveni 20A proces za nadolazeću Arrow Lake seriju procesora: članak.

 U k... baš sam to na Tomshardwareu pročitao i komentirao negdje....

Nije dobro, alli nije ni loše, navodno idu ravno na 18A, ili idu na 18A, ili idu u pm, ko preživi pričat će.

Arrow Lake prepuštaju TSMC-u.

15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

https://videocardz.com/newz/intel-core-ultra-9-285k-7-265kf-and-5-245kf-listed-by-first-retailer

 

Kad bi te cijene preveli kod nas:

 

Core Ultra 9 285K - 471,83BP - 558€ + 25% PDV = 695€

Core Ultra 7 265K - 327,35BP - 388€ + 25% PDV = 485€

Core Ultra 5 245K - 250,86BP - 297€ + 25% PDV = 371€

 

I ako jos nesto gore dodas ispada da bi kod nas mogli biti nekih 5-10% skuplji nego 14th Gen modeli koje zamjenjuju (14600K, 14700K i 14900K) ovisno o ducanu u kojem se gledaju cijene 14. generacije.

Budemo vidjeli.

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.9.2024 7:43 (Mauro).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Ako ću i uzimati arrrow-lake vjerovatno bude 225f ili možda core ultra 7.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)
Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

Vidjet cemo sta ce od ovoga biti mozda bude u 2 klika radilo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)

Kad se mogu očekivat novi procesori u dućanu? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 19:14 (Cryogenic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 mjeseca
protjeran
offline
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Cryogenic kaže...

 Life is tough, put a helmet on. . Nisam ja jedini sa kime se razgovaraš kako se razgovaraš. Pogledaj svoj chat history i smiri se, nauči nešto od smirenih ljudi ovdje i sljedeci put popi normabel, vidiš da te sitnice jebu u mozak jer si preopterećen glupostima.

Pa razgovaram se jer si mulac, to sam i dokazao a ti zagnjurio glavu u pijesak jer samo idiot ce povjerovat u tvoje gluposti. I PS i5 nikadsnije bio nedostupan u Futuri ove godine! Lažeš ko pas sa tom izjavom.

A takvi kao ti su i sjebali cijeli forum i rastjerali sve vodece hardveraše i zato takvima treba odma u korjen ic sa škarama 

Cilj ti ej bio trol i flejm koji je nažalost popušilo dosta mase na forumu jer ionako nema pojma o pojmu a neki su zbog tebe i slicnih otisli u ducan i kupili lošiju i slabiju generaciju procesora tipa Alder Lake pored Raptor Lake a da ne pricam koliko su takve spike štetne po pasivan dio publike na forumu koji samo čita gluposti i upija.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 18:56 (Kec na desetku).
15 godina
online
Re: Intel Club (opća tema o procesorima)
Kec na desetku kaže...

Pa evo tko im brani, loša moderatura koja za svaku jebenu sitnicu kartonira nove povratnicke profile a koji neki kurac spram ovih starosjedioca barem pišu i argumentiraju da je tako kako tvrde i koji se vidi da znaju sta pricaju.

Znači dobijem karton pod opisom trolanje a cijela jebena tema "izbor procesora 2024" je zastupljena kao trolanje i ajmo pustimo ljude neka se opuste a onda meni jedinom stavi trolanje karton za nista i jer sam jednog mulca sa 13g staža ucio osnovama reklamacija i postupnaja koje ocito nije znao iz par razloga:

1. Napise nece mi zamjenit i5 jer ih nema Futura na stanju (kao da se njih pita, šalje se intelu on odobrava bilo sta i salje zamjenski njima ili tebi).

2. Kaze u ducanu su mi rekli nitko ne želi nove defektne procesore pa ih nemamo sta je obican flejm kao i cijela njegova cirkusarija oko nepostojece reklamcije, jer trgovac se sigurno na taj nacin ne izjasnjava pred potrošaćem.

3. I on sad kakti zdravo za gotvo posluša njih aha ok nemate vise procesora i ne trazi ih povrat novaca, nego kaze ma dobro bit cu ja na njemu 3 mjeseca iako se procesor "ruši i BSOD-a po njegovom" dok ne dođe Arrow Lake pa ga baciti u smece.

4. A kasnije daje do znanja da uopce i ne razumije proces reklamacije i da ducan nema veze s robom i ne placa on štetu nego proizvođac, a ducan je samo posrednik u svemu i mozda tek treca ruka posto ih nabavlja preko dobavljaca a ne direktno preko intela uglavnom.

5. A na piotanje da pokaze monitoring i kakve su vrijednosti gura glavu u zemlju i predbacuje ma ti su tu par tjedana sta ja imam tebi rec.... A ni jedan jebeni i5 nema problema sa degradacijom ukoliko korisnik sam nije overklokao ili palio moderne feature na pločama koje automatski to rade. 

Ne postoji primjer jednog i5 na netu koji na defaultu ide preko 1.37v iz jebenog razloga sta mu je i max takt 5.1GHz 13600K gen ili 5.3GHz 14600K i za to netreba ni blizu napona kao i9 koji boosta na 6GHz ili 6.2GHz, ili poneki i7 koji ide na 5.7 ili 5.8GHz



 Ti svoje napiši, objasni i tko će te poslušati će to i učiniti, a onaj tko neće - pa što ti tu možeš? Čemu se natezati s bilo kim na forumu? Zašto uporno želiš nešto nekome dokazati? I da, imaš to - ja, ja i opet ja. To što si ti nešto točno predvidio - odlično, ali smanji samohvalu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Club (opća tema o procesorima)

E moj kec ideš ti opet na crni karton izgleda. Šteta planeš lako izazovu te previše te ovo uzrujava.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 19:00 (dery).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Intel i5 Club
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice