Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.778
|
čitano: 13.193.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Negdje pise da ima 8gb ram-a, a negdje da ima 16gb... Jel moguce uopce ukoliko ima 8gb staviti jos 8?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nixx7 kaže...

Negdje pise da ima 8gb ram-a, a negdje da ima 16gb... Jel moguce uopce ukoliko ima 8gb staviti jos 8?

 

Lenovo je jedan od rijetkih koji ima detaljan opis svakog modela, pa tamo možeš naći sve što te zanima...

 

https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15ACH6?M=82K2008RSC

6 godina
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,

trebao bih preporuku laptopa za profesionalnu obradu fotografija, da li uzeti m1 air sa 512gb ssda i 16 rama (8 i 256 je premalo?  ) ili gledati ove legione sa ryzenom/3060kama i slično, ili pak nešto treće? Pretpostavljam da air ima bolji ekran nego ovi "gejmerski" ?

Budžet 8k - 12k kn. 

Unaprijed hvala. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
davakrava kaže...

Pozdrav ljudi,

trebao bih preporuku laptopa za profesionalnu obradu fotografija, da li uzeti m1 air sa 512gb ssda i 16 rama (8 i 256 je premalo?  ) ili gledati ove legione sa ryzenom/3060kama i slično, ili pak nešto treće? Pretpostavljam da air ima bolji ekran nego ovi "gejmerski" ?

Budžet 8k - 12k kn. 

Unaprijed hvala. 

 A da probaš ovaj,ima fantastičan ekran,izvanrednu pokrivenost spektra boja i relativno jaku bateriju.Imam model sa Ryzen 7 5800H procesorom i 1Tb M2. i oduševljen sam s njim.Ako ti je uređivanje fotografija prioritet razmisli o njemu, je da je malo skuplji ali kažem ti ekran je kako bi englezi rekli "eye popping". 

https://www.chipoteka.hr/laptop-asus-vivobook-pro-x-oled-n7600pc-oled-l721x-90nb0ui3-m04390-i7-11370h-16gb-512gb-ssd-geforce-rtx-3050-16-windows-11p-8981100434?search=OLED%20Laptop

10 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi, 

 

Dobio sam zahtjev da pronadem laptop koji bi sluzio za programiranje (Python i c++). Posto ne znam sta je bitno kod tih alata vas pitam za pomoc. Budget je malo neobican, ali ja samo prenosim informacije, znaci od 3500 do 6000kn.

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
davakrava kaže...

Pozdrav ljudi,

trebao bih preporuku laptopa za profesionalnu obradu fotografija, da li uzeti m1 air sa 512gb ssda i 16 rama (8 i 256 je premalo?  ) ili gledati ove legione sa ryzenom/3060kama i slično, ili pak nešto treće? Pretpostavljam da air ima bolji ekran nego ovi "gejmerski" ?

Budžet 8k - 12k kn. 

Unaprijed hvala. 

 RAM nije problem na M1 Air ali 13" ekran je.. bavim se tim i video editingom, za brzinsko editiranje fotki je 13" dosta al za bilo što ozbiljnije ćeš se nazumirat/skrolat da ćeš poludit.. Dal ti je bitna baterija? (tj jel radis na terenu više ili u uredu)

Macbook je prvak po pitanju baterije.. 

9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije toliko baterija krucijalna, bitnija je stvar ekran i da je sve fluidno (što bi trebalo biti na svem iznad nekih 6 7k kuna pretpostavljam). Imaju li oled ekrani u laptopima problem s burn-inom, jer stajati će hud od photoshopa po par sati upaljen? Što se tiče 13.3, više manje će se samo fotografije obrađivati doma i na poslu, imam pc za video. 

Jel ima ovaj ijedan legion pristojan ekran ili je sve 300 nitsa? 

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
davakrava kaže...

Nije toliko baterija krucijalna, bitnija je stvar ekran i da je sve fluidno (što bi trebalo biti na svem iznad nekih 6 7k kuna pretpostavljam). Imaju li oled ekrani u laptopima problem s burn-inom, jer stajati će hud od photoshopa po par sati upaljen? Što se tiče 13.3, više manje će se samo fotografije obrađivati doma i na poslu, imam pc za video. 

Jel ima ovaj ijedan legion pristojan ekran ili je sve 300 nitsa? 

 Ima sam Legion 5 PRO i unatoč višoj rezoluciji, ekran je imao nekakvi žućkasti tint (topliji je bio) tako da sam ga prodao, zadnje sam koristio par mjeseci Laptop Asus Zenbook Pro 15 OLED UM535QE-OLED-KY521W, 15/R5/16/512/W (sancta-domenica.hr) i bio mi je super (jedino nije bio dosta za video editing). Ne znam koja je razlika između Vivobook i Zenbook modela al ovaj sa FHD ekranom mi je bio lijepši za gledati nego 2k ekran kod Lenova i još tome je touch screen ako koga veseli. 

Što se tiče burn in problema, mislim da se to može javiti nakon puno reproduciranja istog sadržaja pod maksimalni osvjetljenjem a uostalom, imaš garanciju (eventualno doplatiš još 3 godine i vozdra)

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
davakrava kaže...

Nije toliko baterija krucijalna, bitnija je stvar ekran i da je sve fluidno (što bi trebalo biti na svem iznad nekih 6 7k kuna pretpostavljam). Imaju li oled ekrani u laptopima problem s burn-inom, jer stajati će hud od photoshopa po par sati upaljen? Što se tiče 13.3, više manje će se samo fotografije obrađivati doma i na poslu, imam pc za video. 

Jel ima ovaj ijedan legion pristojan ekran ili je sve 300 nitsa? 

 Asus ima aplikaciju My Asus u kojoj je između ostalog i Pixel shift zaštita koja premiješta kritične piksele radi burn in-a,to je uključeno u default postavkama i golim okom praktički nevidljivo(barem ja nisam vidio)radi visoke rezolucije ekrana.Kako znalci kažu trebalo bi izbjegavati statične sjajne i jako kontrastne detalje na max.osvjetljenju više od 10 sati, po njima je to najveći mogući uzrok burn in-a.Za normalan rad na ovom laptopu je dovoljno 50% osvjetljenja. Dalje radi zaštite možeš postaviti kraće screen sleep time(kod mene 2 min).Mislim da nema razloga za brigu ako se toga pridržavaš.Evo i linka sa njihove stranice sa detaljnim objašnjenjem

 

https://www.asus.com/support/FAQ/1048131/

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.8.2022 19:50 (ghibli7).
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
@mzopg, ima li taj laptop hrvatsku tipkovnicu i predinstaliran Windows? Što je s garancijom? Oprosti, ali nikad nisam čuo za tu marku laptopa. Znam za HP, Lenovo i ostalo, ali za ovog nisam upućen.
Jurica Gregurović
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Najbolji laptop s ovog linka i ovog linka

kategorija omjer ulozeno/dobiveno
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2022 10:04 (RedHill).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
davakrava kaže...

Pozdrav ljudi,

trebao bih preporuku laptopa za profesionalnu obradu fotografija, da li uzeti m1 air sa 512gb ssda i 16 rama (8 i 256 je premalo?  ) ili gledati ove legione sa ryzenom/3060kama i slično, ili pak nešto treće? Pretpostavljam da air ima bolji ekran nego ovi "gejmerski" ?

Budžet 8k - 12k kn. 

Unaprijed hvala. 

Misliš obrađivati na laptopu? Ili ćeš koristiti vanjski monitor?

13" i profesionalna obrada, ne znam baš, izvedivo je, ali kako ti je kolega napisao izgubi se jako puno vremena ako se posao radi kako treba i ako namjena fotografija nije društvena mreža.

 

Premalo je to informacija da bi ti netko mogao napisati je li 8/256 premalo, generalno gledajući 8GB na MB Air je sasvim dovoljno za normalan rad, ali opet sve ovisi o tvom načinu rada, rezoluciji fotografija, paralelnom radu... Što se tiče spremišta to bi ti najbolje trebao znati je li ti 256GB dovoljno. Računaj da ti sistem odnese 15-20% tog prostora, na 256GB verziji imaš oko 200GB slobodnog prostora.

 

jurica_m kaže...
@mzopg, ima li taj laptop hrvatsku tipkovnicu i predinstaliran Windows? Što je s garancijom? Oprosti, ali nikad nisam čuo za tu marku laptopa. Znam za HP, Lenovo i ostalo, ali za ovog nisam upućen.

Po pitanju tipkovnice, kao i svaki laptop, ako se kupuje kod nas onda ima hrvatsku tipkovnicu, ako se kupuje vani onda obično dolazi sa američkom/engleskom tipkovnicom. Moguće je kod nas odraditi lasersko graviranje naših znakova koje izgleda kao tvorničko i dođe oko 150kn.

Windowsi su preinstalirani i lako se napravi nadogradnja na Win11.

 

Garancija vrijedi kao i kod svih drugih laptopa, kod nas se obično dobije 12mj. jamstva, a španjolska trgovina koju sam spomenuo u jednom od postova nudi i 36mj. jamstva. Jamstvo na bateriju je obično 12mj. kao i kod gotovo svih laptopa.

 

Chuwi je kineski brend koji se tek probija na tržište i za sada nudi jako puno za malo novaca. Obično imaju kombinacije visoko kvalitetnog ekrana i slabijeg procesora, tako da su idealni za korisnike koji laptop koriste za manje zahtjevne poslove (gledanje videa, filmovi, serije, office programi, surfanje, mail...). Imaju i modele sa jačim procesorima. Naravno da uz nisku cijenu dolaze i određeni kompromisi, uglavnom je to vezano uz podršku, ali ako se kupuje u provjerenoj trgovini onda kupcu to nije toliko bitno kao kad se kupuje direktno iz tvornice.

 

Osobno ih koristim već godinama, prošlo mi je puno modela kroz ruke, puno poznanika i prijatelja ih je kupilo nakon što bi vidjeli moj primjerak i do danas su svi super zadovoljni s njima. Da nije tako ne bi ih ni spominjao. 

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala ti puno na trudu, ali laptop nije za mene. Da sam ja u pitanju, uzeo bih taj laptop. Ali, laptop je za druge osobe koje se nemaju vremena zezati s tipkovnicom, Windowsima, garancijom itd. Ljudi jednostavno žele laptop koji će biti kupljen u HR, s našom tipkovnicom itd. Pozdrav
Jurica Gregurović
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
eliah84 kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

Dobio sam zahtjev da pronadem laptop koji bi sluzio za programiranje (Python i c++). Posto ne znam sta je bitno kod tih alata vas pitam za pomoc. Budget je malo neobican, ali ja samo prenosim informacije, znaci od 3500 do 6000kn.

 

Unaprijed hvala.

 Itko?

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
eliah84 kaže...
eliah84 kaže...

Pozdrav ljudi, 

 

Dobio sam zahtjev da pronadem laptop koji bi sluzio za programiranje (Python i c++). Posto ne znam sta je bitno kod tih alata vas pitam za pomoc. Budget je malo neobican, ali ja samo prenosim informacije, znaci od 3500 do 6000kn.

 

Unaprijed hvala.

 Itko?

 Kakvo programiranje??

 

Da li se radi o pocetniku koji se uci ili je o osobi koja je vec uveliko u tim vodama i radi malo naprednije poslove. 
Onda da li ce se laptop koristiti iskljucivo za pisanje koda ili govorimo o istovremenom testiranju, da ce lap vrtiti i virtualku kakvu. 
Znaci bitno je znati konacnu namjenu i obim posla jer ako se radi o pocetniku neki solidan laptop ce moci da zadovolji sve prohtjeve, dok opet ako cemo ubaciti virtualku onda trazi nesh sa min 16GB RAM, sto veci kapacitet SSD-a i barem 6 fizickih jezgri u procesoru. 

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala puno, mislim da je rijec o pocetnici, necakinji od prijatelja. Stvarno nikad nisam koristija ove alate pa ne znam sta je bitno za rad istih. Ako imas kakvu preporuku napisi. Nadam se da do 6000kn moze dobit nesto pristojno.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jurica_m kaže...
Hvala ti puno na trudu, ali laptop nije za mene. Da sam ja u pitanju, uzeo bih taj laptop. Ali, laptop je za druge osobe koje se nemaju vremena zezati s tipkovnicom, Windowsima, garancijom itd. Ljudi jednostavno žele laptop koji će biti kupljen u HR, s našom tipkovnicom itd. Pozdrav

Može se kupiti kod nas pa onda nema zezanja s tipkovnicom, windowsima, garancijom. Već sam ranije naveo tri najpopularnija načina kupovine (Chuwi store direktno od proizvođača, Powerplanetonline španjolska trgovina i naše trgovine).

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala?b%5B%5D=chuwi

https://www.instar-informatika.hr/chuwi/top-brandovi-laptopa/

https://www.svijet-medija.hr/artikls/chuwi

https://www.abrakadabra.com/hr-HR/search/?text=chuwi&size=&sort=&mode=

https://pevex.hr/catalogsearch/result/?q=chuwi

 

Abrakadabra i Svijet Medija nude 24mj. jamstva, Pevex 25mj.

 

 

eliah84 kaže...

Hvala puno, mislim da je rijec o pocetnici, necakinji od prijatelja. Stvarno nikad nisam koristija ove alate pa ne znam sta je bitno za rad istih. Ako imas kakvu preporuku napisi. Nadam se da do 6000kn moze dobit nesto pristojno.

 Kako je kolega napisao, minimum ovisi o više faktora. Početnik će moći normalno raditi i na 8GB RAM, 256 SSD i 4/4 CPU, a naprednijima je ipak bolja kombinacija 16GB RAM, min. 512GB SSD i što više jezgri min. 6.

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
eliah84 kaže...

Hvala puno, mislim da je rijec o pocetnici, necakinji od prijatelja. Stvarno nikad nisam koristija ove alate pa ne znam sta je bitno za rad istih. Ako imas kakvu preporuku napisi. Nadam se da do 6000kn moze dobit nesto pristojno.

 Ja sam iz BiH i ne pratim toliko shopove u Hrvatskoj ali u principu svaki laptop sa barem i5 ili Ryzen 5500U procesorom, 16GB RAM (bolje neka ima vise) i nekih 512GB SSD ce biti sasvim dovoljan. 
Mislim da vecina laptopa oko 6000 kn zadovoljava ove specke. Posto se radi o programiranju ja bih radje uzeo lap sa 8GB RAM-a ali kvalitetniji ekran. 

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! 

Kupio bih laptop malo boljih performansi (za nekakve igrice tipa GTA5, Witcher, Batman... uglavnom te "starije")pa mi je, dok sam  pretraživao online trgovine, za oko zapao Lenovo Legion 5.

 

 

https://laptopi.hr/proizvod/lenovo-legion-5-17ach6h-ryzen-5-5600h-17-3-fhd-ips-300nits-ag-144hz-16gb-ddr4-3200-ssd512-geforce-rtx-3060-6gb-lan-noos-phantom-blue-shadow-black/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Molio bih vaše komentare, prijedloge, iskustva ili možda neki drugi, bolji odabir u tom cjenovnom rangu. Bitno mi je da laptop ima  ekran od 17".

Hvala!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Krelac ac kaže...

Pozdrav! 

Kupio bih laptop malo boljih performansi (za nekakve igrice tipa GTA5, Witcher, Batman... uglavnom te "starije")pa mi je, dok sam  pretraživao online trgovine, za oko zapao Lenovo Legion 5.

 

 

https://laptopi.hr/proizvod/lenovo-legion-5-17ach6h-ryzen-5-5600h-17-3-fhd-ips-300nits-ag-144hz-16gb-ddr4-3200-ssd512-geforce-rtx-3060-6gb-lan-noos-phantom-blue-shadow-black/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

Molio bih vaše komentare, prijedloge, iskustva ili možda neki drugi, bolji odabir u tom cjenovnom rangu. Bitno mi je da laptop ima  ekran od 17".

Hvala!

 

Kolega prodaje svoj primjerak pa pogledaj odgovara li ti, ekran je 1" manji, ali svejedno baci oko.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-racunala/prodaja-laptop-lenovo-legion-5-pro/289721.aspx

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
unaprijed hvala
0 HP Envy 15-ep1004nm
0 ASUS Vivobook Pro 15 D3500QC-L
0 HP Omen 15 3B2B3EA
1 HP Pavilion Gaming 15 6G1K1EA
1 Lenovo IdeaPad 82K1002SGE
11 Asus Zenbook Pro 15 OLED UM535
1 LENOVO IdeaPad 5 Pro
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, tražim laptop za kolegu koji podržava izlaz na 2 monitora istovremeno. Tražio sam, ali nigdje ne mogu pronaći infomacije (osim svaki model posebno na službenim stranicama, a i to se razlikuje dosta) podržava li usb-c za taj model izlaz na monitor. Pa ako netko za neki model neka preporuči. Hvala!

 

Neke preference:

AMD Ryzen 5+

16+ GB RAM

500+ GB SSD

15.6" - OLED ili IPS

Dedicirana grafa nije uvjet

Da ne izgleda gamerski tj. više preferira "normalan" (home, work) dizajn

Izlaz na 2 monitora

HP, Lenovo, Asus...

Cijena 10-11k kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Zenbook je premium linija, kvalitetnija izrada od vivobook serije, imas gomilu članaka na webu pa baci oko

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

 Zenbook je premium linija, kvalitetnija izrada od vivobook serije, imas gomilu članaka na webu pa baci oko

 Tnx, misliš da je ovaj Vivabook ok izbor....nije trenutno bitno da premium izgleda nego da odradi svoje,i da nije tezak jer ce se puno nositi!?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medoplavi kaže...
BoTiA kaže...

 Zenbook je premium linija, kvalitetnija izrada od vivobook serije, imas gomilu članaka na webu pa baci oko

 Tnx, misliš da je ovaj Vivabook ok izbor....nije trenutno bitno da premium izgleda nego da odradi svoje,i da nije tezak jer ce se puno nositi!?

pogledaj test tog laptopa ovdje:

https://www.notebookcheck.net/Asus-VivoBook-15-Pro-OLED-review-Affordable-multimedia-laptop-with-a-high-performance.576432.0.html

 

imas sve detaljno napisano, obrati pažnju na to da je ekran kao ogledalo ...

 

 

 

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
medoplavi kaže...
BoTiA kaže...

 Zenbook je premium linija, kvalitetnija izrada od vivobook serije, imas gomilu članaka na webu pa baci oko

 Tnx, misliš da je ovaj Vivabook ok izbor....nije trenutno bitno da premium izgleda nego da odradi svoje,i da nije tezak jer ce se puno nositi!?

pogledaj test tog laptopa ovdje:

https://www.notebookcheck.net/Asus-VivoBook-15-Pro-OLED-review-Affordable-multimedia-laptop-with-a-high-performance.576432.0.html

 

imas sve detaljno napisano, obrati pažnju na to da je ekran kao ogledalo ...

 

 

 

 Puno ti hvala. Da li su općenito Oled ekrani poput ogledala? Onda bi bolji izbor bio IPS ekran!?

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

najbolje ti je otići negdje i pogledati u živo kako to izgleda .. ili pogledaj koji video ako ima analizirano

 

prikaz na oledu je vhunski ... ali koja korist od toga ako prostorija u kojoj radiš ima puno svjetla pa imaš refleksiju ... nemam osobno iskustvo sa OLED laptopom

13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
medoplavi kaže...
BoTiA kaže...
medoplavi kaže...
BoTiA kaže...

 Zenbook je premium linija, kvalitetnija izrada od vivobook serije, imas gomilu članaka na webu pa baci oko

 Tnx, misliš da je ovaj Vivabook ok izbor....nije trenutno bitno da premium izgleda nego da odradi svoje,i da nije tezak jer ce se puno nositi!?

pogledaj test tog laptopa ovdje:

https://www.notebookcheck.net/Asus-VivoBook-15-Pro-OLED-review-Affordable-multimedia-laptop-with-a-high-performance.576432.0.html

 

imas sve detaljno napisano, obrati pažnju na to da je ekran kao ogledalo ...

 

 

 

 Puno ti hvala. Da li su općenito Oled ekrani poput ogledala? Onda bi bolji izbor bio IPS ekran!?

 Uvijek možeš staviti mat screen protector, koji ti štiti display od ogrebotina i usput je bolji za refleksiju.

 

npr. https://viascreens.com/screen-protector/gigabyte/aero-15-oled-xa/matte

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2022 21:56 (mzopg).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice