Nosite li sat?

poruka: 3.089
|
čitano: 1.133.674
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
online
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...
Btw savjet je ako možeš čekati nekakav popust, često ih ima na Aliju, PD1701 je na zadnjem bio oko 65/70 eura. 

Da, najbolje je malo pričekati, vjerojatno 11.11., no ta cijena od oko 70-ak eura vjerojatno više nikad neće biti, jer je to bila cijena prilikom predstavljanja tog modela na tržištu.

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Može biti, ali Pagani Daytona drži cijenu na popustima od 60/65 eura redovno, tako da mislim da neće biti velikih odstupanja.
17 mjeseci
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Čak mi se i sviđa vjernost replike 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 13:53 (NEKKO).
16 godina
moderator
online
Re: Nosite li sat?
MedO1337 kaže...
Može biti, ali Pagani Daytona drži cijenu na popustima od 60/65 eura redovno, tako da mislim da neće biti velikih odstupanja.

Da, ali Moonswatch nakon ulazne niske cijene, ako me sjećanje ne vara, više nikad nije imao ekstra povoljnu cijenu. Sad na discovery popustu je 98 eura, a bez popusta je koštao 112 ili čak do 118 eura. I uvijek je bio skuplji od Daytone. Osobno ne bih računao da bude u dogledno vrijeme i na popustima išao ispod 80 eura, a vjerojatnije da će se zadržavati u visokim 80 ili 90+. Jedino spas može biti kod AliExpress popusta (Spend & Save) pa da se time spusti cijena za dodatnih 10-ak eura. Trenutno se na račun Spend & Save može uštedjeti 8 eura, a Seller Discount 3,74. Mene bi u ovom trenutku koštao 81,84 eura: 97,87 - 8 (Spend & Save) - 3,74 (Seller Discount) - 4,31 (461 Coins).

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
E da! U pravu si. Na spend i save sam uglavnom i računao, ali mora da sam zamijenio saleove pa mi je u sjecanju ostala nešto niža cijena.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 14:54 (MedO1337).
13 godina
offline
Nosite li sat?

Nisam izdržao i naručio upravo PD1701 sa Alija. Na kraju me ispao (sa metalnom narukvicom) ispod 80 eura, točnije 79.19€.

Mislim da je čisto ok cijena.

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Solidna cijena kolega, uživaj u satu kad stigne :)

Ja čekam Cadisen DJ Wimbledon hommage za 55 eura.
16 godina
offline
Nosite li sat?

Meni je na 160 eura bilo +20 eura troškova.

Imaš dosta solidnih firmi koje ništa ne znače domaćim forumašima koji nose Hamiltona za 3000 eura, ali firme kao San Martin, Seestern, Cromos, Sugess, su sve prvaci isplativosti.

San Martin je vjerovatno car AliExpressa. 

10 godina
online
Re: Nosite li sat?

@Korny1603987 

 

To je jeftina bolf roba. Zakaj bi nekome to nekaj značilo, sem kaj su to jefitni satovi koji vuku na kvalitetnije brendove?

Slaganci, bez tradiciji, povijesti, provjere kvalitete, itd.....

 

 

dzg
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Zaključio sam gdje stojiš na temelju snobovskog pitanja koje si mi uputio kada mi je stigao sat.

 

 To su dobri satovi. Imaju dobre specifikacije. I imaju quality control. Nisu sve firme s AliExpressa iste.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 22:40 (Korny1603987).
13 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Korny1603987 kaže...

Zaključio sam gdje stojiš na temelju snobovskog pitanja koje si mi uputio kada mi je stigao sat.

 Tog rektalnog alpinistu, trola i wannabe snoba samo na ignore i mirna Bosna.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
10 godina
online
Re: Nosite li sat?

@Korny1603987

 

Dal' se negdje mogu vidjeti ti procesi QC?

 Svaka roba ima svojega kupca.

 

dzg
12 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Nisam ni ja fan Kineski satova koji pokusavaju bit nesto sto nisu nit ce ikad bit!
Ali eto netko to voli..trziste i izbor je slobodan!!
AUDIOFIL
15 godina
offline
Nosite li sat?

Teško je nekima shvatiti da satovi ne moraju biti dijagnoza.

Dirty dosen
9 godina
offline
Nosite li sat?

Ja sam imao desetke kineza, od najjeftinijih poput Didun Design Nautilusa i raznih SKME-ija, do San Martina, Cronosa i Seesterna koje je kolega spomenuo, a koji koštaju i po 300 eura. 

 

Satovi su stvarno napravljeni fenomenalno, i svaki sale si uzmem nekog novog kineza da probam, ali nikako ih ne mogu baš zadržati. I dalje sam najviše nosio Seiko 5 Pepsija i King Turtlea, iako su skuplji i po nekim stvarima možda lošije napravljeni od kineza. Povijest i tradicija proizvođača satova me ne brine toliko, ali eto, valjda podsvjesno volim imati neku "marku" makar to bio i japanski Seiko. 

 

I naravno, za iznos od tipa 500-tinjak eura ne bih uzeo Sugessovu Daytonu, nego bih radije odabrao Seko Speedtimer ili nešto tog ranga a da je "brendirano". No, usprkos tome, svakome tko kupuje neki satić do 100-tinjak eura bih prvo preporučio neke kineze, poput Steeldive Willarda i slično. 

15 godina
offline
Nosite li sat?

Ja sam jako iznenađen kvalitetom kineskih satova. Sada mahom dolaze s NH35 mehanizmom i safirnim staklom. Podigli su i kvalitetu metalnih remena (milled clasp). Za 100-ak USD na aliexpressu se dobije "daily beater" koji će raditi desetljećima i to bez održavanja. A tijekom popusta cijena je čak i manja. Kome smeta logo, za NH35 se mogu kupiti zasebni Seikovi brojčanici koji se mogu zamijeniti kod bilo kojeg urara. 

10 godina
online
Nosite li sat?

 

Mislim da je ta poplava dalekoistočnijih jeftinjaka uništila ionako već uništeno urarstvo. 

Naime, Japanci su svojedobno skoro svojim satovima skoro uništili pravo urarstvo.

Nekada samo za pravi mehanički sat morali ostavljati nekoliko mjesečnih plaća za njega.

A, danas? Danas za kiki-riki dobiješ nekaj kaj mjeri vrijeme, al nije pravi sat.

dzg
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

od kad si ti postao znalac pa znaš što je i što je bilo "pravo" urarstvo.

Pa neki dan nisi znao razliku između kvarca i autmatika 

 

 

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

 

Mislim da je ta poplava dalekoistočnijih jeftinjaka uništila ionako već uništeno urarstvo. 

Naime, Japanci su svojedobno skoro svojim satovima skoro uništili pravo urarstvo.

Nekada samo za pravi mehanički sat morali ostavljati nekoliko mjesečnih plaća za njega.

A, danas? Danas za kiki-riki dobiješ nekaj kaj mjeri vrijeme, al nije pravi sat.

Što je to za tebe pravo urarstvo? Rolex, Omega, Longines, Patek, Tissot? Kolega s posla svake dvije godine za servis Omege ostavlja 300 eur kod jednog zagrebačkog urara da bi sat ispravno radio. 

 

Moj Seiko 6039 kalibar (kupljen 1981.!!!) radi odlično bez da je ikada servisiran.

10 godina
online
Re: Nosite li sat?

@Shaka111

 

Pa, informirao sam se.

 

EDIT: (kasnije vidio post, od kolege)

@nkdz

Pa, svi ovi brendovi koje si nabrojao, meni su okay.

 

Prava mehanika se mora održavati. Pa, ni Casio se neće pokvariti, sem kaj ode baterija ili remen.

Nije japanac loš, al pravi ljubitelji satove vele da se oni ne mogu mjeriti sa urarima iz CH. ž

Ono pravi sat, koji radi tika-taka...recimo, Nomos je isto tako dobar brend.

Rado, također.

dzg
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 17:22 (PzKpfw).
16 godina
offline
Nosite li sat?

s snobovima kao ti nema smisla raspravljati

 

kupi si rolex na kredu i budi baja i sretan do kraja zivota

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

@Shaka111

 

Pa, informirao sam se.

 

EDIT: (kasnije vidio post, od kolege)

@nkdz

Pa, svi ovi brendovi koje si nabrojao, meni su okay.

 

Prava mehanika se mora održavati. Pa, ni Casio se neće pokvariti, sem kaj ode baterija ili remen.

Nije japanac loš, al pravi ljubitelji satove vele da se oni ne mogu mjeriti sa urarima iz CH. ž

Ono pravi sat, koji radi tika-taka...recimo, Nomos je isto tako dobar brend.

Rado, također.

 Za tebe je kompa definitivno Rolex kako je kolega maloprije napisao, ali neki s Quartz mehanizmom. 

16 godina
offline
Nosite li sat?

Nadam se da shvaća da su moji satovi mehanički, imaju Seiko NH35 mehanizam, imaju safirna stakla i narukvice bolje nego što je regularni Seiko ikad mogao napraviti (ne računam Grand Seiko).

10 godina
online
Nosite li sat?

 

 

Hm, u čem je problem? Kaj se toliko ložite, kada vam netko napiše nekaj kaj vam nije po volji?

Roli je jednostavo bolji od ovoga kaj vi pišete.

 

Hm, pa i sam nosim Casio, al to ne znači da ne postoji nekaj bolje.

Nosite japance, kineze itd., ne vidim u čem je kvaka 22? Nitko vam nije rekao da to ne nosite.

Al, to ne znači da ne postoji nekaj od toga. 

dzg
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Ali bolje je relativno. Imaš Seiko za 400 USD koji ima isti mehanizam kao i moj, koji ima loše mineralno staklo koje se ogrebe za sekundu, koji ima bazel koji je milimetar uvrnut jer su fulali u quality control.

Moje pitanje je: isplati li se Seiko s dugom povijesti, ako za pola toga iznosa dobijem kvalitetni metal, kvalitetno safirno staklo (kristal), isti mehanizam i često i bolju kvalitetu izrade? 

 

E sada bi ti meni rekao: "ali da tek vidiš izradu Tudora od 3000 eura ili Rolexa od 10 000 eura."  Slažem se, ali je onda pitanje koliko su ti satovi bolji od sata za 200 eura. Ako su samo 20% bolji ne isplati se dizati kredit na 150 godina. Poanta je da za 200 eura možeš pronaći jebeno dobre satove. Nitko ne kaže da skupi sat ne vrijedi, ali imaš prosječnu hrvatsku plaću i želiš pravi sat koji će ti trajati desetljećima, zašto ne  kupiti ono što si možeš priuštiti.

 

Imaš mnogo youtubera koji se bave satovima prihvatljive cijene. Slušaj, ja nisam mogao na nekom elitnom tržištu kupiti Rolex iz 50ih kakav je nosio Sean Connery u prvih nekoliko filmova o 007 agentu (ako ih uopće ima na tržištu). Ali obožavam taj retro sportski stil i morao sam kupiti San Martin 6200 (Sn004G) baš iz toga razloga.

 

 

10 godina
online
Re: Nosite li sat?

@Korny1603987

 

Korny, slažem se sa tobom. 

Naravno, da ćeš ići linijom isplativosti i priuštivosti, ako imaš ograničen budžet ili ne želiš toliko novaca dati za sat.

 

Ovi kaj briju na kvalitetnije satove (-opet uzimamo ogradu, te to ovisi od osobe do osobe), će reagirati slično ili isto kao i ljubitelji, primjerice slikarstva.

Spremni su za pravo umjetničko djelo ,dati veću lovu, koju možda i nemaju sada kod sebe.

 

 

Kod cijene sata, sem korištenih materijala, QC, ulaze i radni sati nekoliko urara. Tako da cijena nije ista kada sat izrađuju, npr. pola godina ili kada ga naprave za tjedan dana na stroju.

 

dzg
13 godina
online
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

@Korny1603987

 

Korny, slažem se sa tobom. 

Naravno, da ćeš ići linijom isplativosti i priuštivosti, ako imaš ograničen budžet ili ne želiš toliko novaca dati za sat.

 

Ovi kaj briju na kvalitetnije satove (-opet uzimamo ogradu, te to ovisi od osobe do osobe), će reagirati slično ili isto kao i ljubitelji, primjerice slikarstva.

Spremni su za pravo umjetničko djelo ,dati veću lovu, koju možda i nemaju sada kod sebe.

 

 

Kod cijene sata, sem korištenih materijala, QC, ulaze i radni sati nekoliko urara. Tako da cijena nije ista kada sat izrađuju, npr. pola godina ili kada ga naprave za tjedan dana na stroju.

 

 kakve ti gluposti pričaš majko mila 

9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Naravno da su Kinezi isplativi za novce i vjerojatno u svijetu satova najbolji omjer uloženog i dobivenog :)

Ali ako ću si jednog dana moći priuštiti sat od 1000+ eura, sigurno mi neće Kinez biti na listi želja, iako ima i onih sa švicarskim mehanizmima ;)
16 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Ja presao s faze kineza na japance.
Nadam se da necu ici dalje na svicarce jer je to skupi sport.
Mislim da ce mi seiko spb143 postati jedini sat, a ostali na trznicu.
13 godina
online
Re: Nosite li sat?

slažem se Gemmy,

 

danas sam i ja na spb143 :)

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice