Povezivanje cisco i tp link

poruka: 13
|
čitano: 3.605
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

Imam prikljucen cisco epc3928 http://www.cisco.com/c/en/us/products/collateral/video/residential-gateways-digital-voice/data_sheet_c78-726663.html koji je od isp-a,ali nisam zadovoljan sa jacinom signala po cijelom stanu,a imam svoj tp-link TL-WR740N http://www.tp-link.com/lk/products/details/cat-9_TL-WR740N.html koji mi je pruzao bolji signal

da li ja mogu ovo povezati da mi radi tp-link i kako(ne razumijem se bas u ovo pa zato pitam),zvao sam help sluzbu ali oni nece da mi daju informacije ukoliko se ne radi o njihovoj opremi

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje cisco i tp link

okreni router.. vidiš plavi port, WAN port..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

ok,ali kada skopcam kako dalje

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje cisco i tp link

-upališ. (radi). :))

 

ako si već neke stvari mijenjao u postavkama routera, resetiraš ga.. automatika će obaviti ostalo. (sačekati cca 2 minute.. gledaj led lampice na uređajima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 12:45 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

hvala puno 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje cisco i tp link
momir_peh kaže...

hvala puno 

 bez (lažne) skromnosti.. u ovakvom slučaju stvarno se nema što zahvaljivati.. automatika, tek kad to ne radi treba nešto znati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

ipak sam morao da uradim reset(konekcija se prekidala),ali sad ne mogu da udjem u postavke tp-linka jer kad kucam u browser http://192.168.0.1 otvaraju mi se postavke od cisco modema 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje cisco i tp link

-naravno.. jer (pametna automatika) nikad dva routera ne mogu biti na istom subnetu (treći broj u adresi ..).

99% da je na 192.168.1.1 ili 100.1 i i sl.

+ prolistaj onaj mali manual-papirić, piše adresa .. nešto kao www.tplink_web.. to je link bez obzira na ip.

+ kad se spojiš na router s omougćenim DHCPom i automatskom postavkom za dodjeljivanje ip na PCju, tamo imaš i konkretan ip routera tj to je za tebe dns i gw = router ip.

prekidanje konekcije.. nebi smjelo imati nikakve veze, moguće ako si router postavio na istu mrežu (kolizija) ili isključen dhcp.. tad router nije router nego glupi switch..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

znam za to ,ali vise ne radi stranica tplinklogin.net

 

nakon sto sam uradio reset sada sve fino radi ,samo bi da udjem u postavke tp linka da stavim pass za wifi

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 16:47 (momir_peh).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje cisco i tp link

-radi i taj link, ali vjerojatno browser ima keširanu staru stranicu (stari ip..) ..

pogledaj koji ti je sadašnji IP na PCju, treći broj.. tad znaš i adresu routera ili pogledaš gateway-DNS

ili ipconfig u CMDu ... uz to može i ipconfig /flushdns i /renew..

 

ili (napamet) upišeš \\192.168.1.1 (ako je cisco na .0.1)

može i pinganje u CMDu.. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

tako samo dobijem ip adresu preko koje mogu uci u cisco postavke,a za tp link ne ide

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povezivanje cisco i tp link

po redu:

Resetiraj router, dok je upaljen router držiš onu malu rupicu.. dok se ne ugasi i tad pustiš.

.. kod prvog paljenja s tvorničkim postavkama automatika sve odradi.

- sve pogasi.

- upali Cisco, kad se lampice smire, upali router.. kad se on smiri upali PC.

 

korisiti žicu (ne wlan).

postavke na PCju, ip-auto.

u CMDu: ipconfig

- što se ispiše, IP PCja, gateway..

ili ipconfig /all

.. više podataka npr DNS, može ipconfig /flushdns .. može ipconfig /renew.. ispisuje uredno podatke, najvažnij je gateway i DNS?

 

ping tog gatewaya/DNSa=router, pa ping cisco, pa ping google.com.. sve prolazi?

- browserom se spoji na router pišući ip (ili onaj link..).

 

mora raditi... :)

 

ako opet dođeš na cisco, odspoji ga s routera i ponovi.. to znači da vjerojatno router nije promijenio subnet.. (možda ne radi automatika), tad moraš ručno, bilo koji 'treći' broj različit od cisca, ako je cisco 192.168.0.1, može 192.168.1.1, ili 192.168.2.1 ili .10.1 ili 100.1 od 1-255 ... svejedno osim nekih rezerviranih.

 

nakon tog opet spojiš cisco na router..

pošto za svaku promjenu, moraš napraviti save&reboot da bi bila aktivna treba biti i malo strpljiv, ponekad po par minuta. + automatika krene u detect pa ga treba pustiti..

 

edit:

ako je cisco odspojen, ovo su defaulti koje moraš vidjeti u tplinku.. (WAN je prazan, jer nema cisca..).

kad se spoji cisco.. tu će se pojaviti njegov ip.. router i cisco ne smiju imati iste postavke.

DHCP omogućen, tek na kraju, kad sve radi, može wlan..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 17:56 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Povezivanje cisco i tp link

hvala na detaljnom objasnjenju

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice