ONP za razvoj infrastrukture

poruka: 164
|
čitano: 75.943
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: ONP za razvoj infrastrukture
Točno to. Samo svega 3 mislim članice su zadovoljile uvijet. I to one koje su bile već i samostalno na pragu ostvarenja cilja. Mislim ono o čemu pričamo. I sama Njemačka nije udovoljila uvijete a iz nje dolaze takvi zahtjevi.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Evo kako su tu dilemu riješili u Brexitlandu:

https://www.bbc.com/news/technology-56435371

Uglavnom, prenjeli trošak na korisnike.

Ovi naši bi mogli recimo ukinuti "pravo puta" i naknadu za korištenje HEP bandera za zračnu optiku.

Al to bi značilo manje para u državnoj blagajni.

Al nema veze, iz nekog razloga svi grade na veliko, čak je i Telemach počeo.

Pokušavaju svi ugrabit što više terena kolko mi se čini.

Mislim da čak i da imaju milijarde za investirat i dalje su limitirani nedostatkom radne snage, čak je i onaj glavonja iz Tcoma to rekao.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 20:03 (Antropofob).
 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Znači kad svi budu imali 100 mbps, drugi kontinenti će biti na 1 gbps, i opet će kaskati...

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

U okolice Dubrovnika trebala je gradnja početi u ožujku. 

Ništa se nije dogodilo. Poslao HT-u upit, nisam nikad dobio odgovor. 

Loše. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Novosti vezabne uz ovaj okvirni program. Navodno se nastavlja dalje sa onim JLS-ovima koji u prethodnom krugu dodjela sredstava nisu uspjeli dobiti sredstva.

 

Više na poveznici: https://nop.hakom.hr/aktualnosti/obavijest-nositeljima-projekata-1454/1454

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Realno s obzirom na stanje kraj 2023 je prekratak rok. No prema dosad viđenim i 2026 će biti premašena. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Ali ovo se odnosi samo na županije koje još nisu dobili sredstva ili se produži rok i za županije gdje se već radi, npr dubrovačko-nerevanstva?

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Da li netko ima povratnu informaciju vezanu uz projekt uvođenja širokopojasnog interneta na području Zaprešića?

 

Nije mi jasno zašto se svugdje u medijima (uključujući i izjavu gradonačelnika) spominje da će 90% građana u Zaprešiću dobiti brzi internet. Kada sam sa web stranice Strukturni fondovi skinuo popis FTTH bijelih adresa, ispada da će na samom području grada Zaprešića biti obuhvaćeno 1.332 adresa.

Prema popisu stanovništva iz 2011. godine, na području grada Zaprešića (ne uključujući okolna naselja) je registrirano ukupno 8.638 privatnih kućanstava. Po toj matematici ispada da će samo 15,42% građana biti ohuhvaćeno projektom (1.332/8.638). Koliko vidim, obuhvaćene su privatne kuće, a ne stambene zgrade (što onda pojednostavljuje izračun jer adresa koja se odnosi na stambenu zgradu ima više kućanstava). Čak i da uzmemo situaciju gdje pola kućanstava (od ukupno 8.638) živi u stambenim zgradama, a ostatak u privatnim kućama (koje su uglavnom obuhvaćene projektom), pokrivenost projektom bi i dalje bila ispod 50%. Sad nisam siguran da li ja griješim ili je možda bio dogovor da će HT na vlastiti trošak pokriti ostatak grada koji nije obuhvaćen projektom kad se već planira uvesti optika/vdsl. Također sam poslao mail osobi u HT-u koja je odgovorna za projekt širokopojasnog interneta na području Zaprešića, ali dosad nisam dobio nikakav odgovor.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Koja je situacija s EU novcem za optiku?

Mogu za krajni jug javiti da je bilo najavljeno do ljeta 2023, najkasnije do kraja 2023, pa nigdje ništa.

 

Niti se vidi da se na veliko radi, HT tehničari nemaju nikakve informacije, iz zaduženih od strane mjesnog odmora i HT-a ne dobiva se odgovor na mailove.... sve u svemu užas 

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.9.2022 18:38 (maki040).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: ONP za razvoj infrastrukture

Čital sam neki dan u novinama da je rok pomaknut na 2025 zbog jer nisu finalizirane javne nabave ili tak nešt.

Al bude, dobili su pare od trulog zapada :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
12 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Evo ipak se nešto radi

https://ipress.hr/istra/77903-postavljeni-prvi-prikljucci-za-opticki-internet-u-savicenti

Postavljeni prvi priključci za optički internet u Savičenti
U utorak, 18. travnja, postavljeni su prvi priključci za optički internet na privatne objekte u naselju Režanci u Općini Svetvinčenat, čime je krenula nova faza radova u sklopu Projekta razvoja infrastrukture širokopojasnog pristupa na području gradova Rovinj, Vodnjan, te općina Bale, Kanfanar, Svetvinčenat i Žminj, kojeg provodi infrastrukturni operator Hrvatski Telekom d.d.

Radovi su na području Općine Svetvinčenat krenuli u studenom 2022. godine, te su do sada izvedene sve pripremne radnje i glavna mreža, a sada slijedi izvođenje privoda/priključaka na objekte, za sve građane koji iskažu interes; omogućiti će se priključak za 992 „bijele“ adrese.

Važno je naglasiti kako će se građanima koji iskažu interes i koji su u obuhvatu projekta izvesti privod do objekta potpuno o trošku izvođača radova, kao pripremu za buduće priključenje na optički internet, te se time ne obvezuje korisnika na ugovaranje usluge, već će on to moći u bilo kojem trenutku te sa bilo kojim operaterom koji nudi usluge optičkog interneta na tom području.

Radi brže provedbe projekta, pozivaju se svi zainteresirani građani da iskažu interes za izgradnju privoda/priključka za njihov objekt i jave se putem mail adrese: prikljucak-rovinj@t.ht.hr .

Suvremena komunikacijska infrastruktura velikih brzina važan je pokretač razvoja ekonomije, kako za gospodarske subjekte i institucije, kućanstva, tako i za privlačenje novih investicija.

Građanima na području projekta omogućiti će se kvalitetniji, brži i neprekinuti pristup internetu od minimalno 100 Mbit/s koji će im omogućiti nesmetani rad od kuće, praćenje škole na daljinu, korištenje usluga e-zdravstva, e-građanin, stoga se veselimo realizaciji projekta i unaprjeđenju usluga za građane. (iPress)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Treba gledati kada ce se poceti graditi agregacijska mreža....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
ONP za razvoj infrastrukture

Nedavno je na stranicama Ministarstva Mora Prometa i Infrastrukture ovjavljen novi Poziv za dodjelu bespovratnih financijskih sredstava "Provedba projekata u sklopu Okvirnog nacionalnog programa za razvoj infrastrukture širokopojasnog pristupa u područjima u kojima ne postoji dostatan komercijalni interes za ulaganja" Poziv je otvoren do 31.8.2021. Nakon cega slijedi odabir prihvatljivih projekata i Ograniceni poziv na dostavu projektnih prijedloga za dodjelu bespovratnih sredstava. 

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice