Kvaliteta DSL parice? izdvojena tema

poruka: 6.135
|
čitano: 1.526.366
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ako su ti isti parametri samo budi uporan.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. Bilo je jedno vrijeme kad su slali sami od sebe. Naime gdje god je automatika registrirala "manje" dsl brzine poslala je hybrid na adresu,no to senije bas pokazalo. Ovaj razgovor s agentom cu shvatiti kao cisti odjeb. Nista budi uporan trazi tehnicara da izađe na teren i oni sada mogu pokreniti skidanje hybrida..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. Primjetio sam velik broj CRC errora ali onih "nepopravljivih", nakon resetiranja vrlo brzo se nakupi, sad ne znam dali je do kabela ili do routera?

Zna li možda netko što bi to moglo bit? Inače telefonski kabel je promijenjen prije 2 godine. Brzina odlična, desi se da pukne iz čistog mira više puta. Imat ću online ispite pa želim to riješiti. Prije nije bilo nikakvih problema. Sve je bilo ok. Cak su mijenjali cijeli dalekovod nakon 7 puta sto sam ih zvao jer je internet bio svega 6mbit down, kabel je bio "otisao", nakon toga mi brzina isla do 30mbit, to je bilo prije 2 godine.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 0:54 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Pozdrav. U 80% slucajeva nije modem kriv zbog pucanja veze. Ti errori koje pokazuje modem nisu bas relevantni. Predlazem da trazis izlazak tehnicara da malo pogleda spojeve i mjeri sa svojim instrumentom jer se tada to vidi daleko preciznije, nema veze sto je instalacija mijenjana nedavno, mogao se dogoditi los spoj negdje u mrezi i sad na promjene vremena i vlagu pravi probleme.

10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Koliko bi moglo ici na maks na ovakvo stanje mreze?? 

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Ne mogu si više naći statistike parice kad uđem u ruter ZTE 9311VII... Još netko takav problem?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CPU kaže...

Pozdrav. Primjetio sam velik broj CRC errora ali onih "nepopravljivih", nakon resetiranja vrlo brzo se nakupi, sad ne znam dali je do kabela ili do routera?

Zna li možda netko što bi to moglo bit? Inače telefonski kabel je promijenjen prije 2 godine. Brzina odlična, desi se da pukne iz čistog mira više puta. Imat ću online ispite pa želim to riješiti. Prije nije bilo nikakvih problema. Sve je bilo ok. Cak su mijenjali cijeli dalekovod nakon 7 puta sto sam ih zvao jer je internet bio svega 6mbit down, kabel je bio "otisao", nakon toga mi brzina isla do 30mbit, to je bilo prije 2 godine.

 Gdje si primjetio crcove?

Nakon resetiranja se obicno oni naglo i pojave, to je oke, jer se uspostavlja veza. Pitanje je kojom brzinom rastu, a najbitnije pitanje je, dal ti vidis probleme na vezi ili te samo brinu brojke u routeru? Ako ne vidis probleme ostavi se brojki.

Pusteno ti je najvise sto se moglo. Ako se budes bunio, spustit ce te na 20 mbita da se digne margina.

10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...
CPU kaže...

Pozdrav. Primjetio sam velik broj CRC errora ali onih "nepopravljivih", nakon resetiranja vrlo brzo se nakupi, sad ne znam dali je do kabela ili do routera?

Zna li možda netko što bi to moglo bit? Inače telefonski kabel je promijenjen prije 2 godine. Brzina odlična, desi se da pukne iz čistog mira više puta. Imat ću online ispite pa želim to riješiti. Prije nije bilo nikakvih problema. Sve je bilo ok. Cak su mijenjali cijeli dalekovod nakon 7 puta sto sam ih zvao jer je internet bio svega 6mbit down, kabel je bio "otisao", nakon toga mi brzina isla do 30mbit, to je bilo prije 2 godine.

 Gdje si primjetio crcove?

Nakon resetiranja se obicno oni naglo i pojave, to je oke, jer se uspostavlja veza. Pitanje je kojom brzinom rastu, a najbitnije pitanje je, dal ti vidis probleme na vezi ili te samo brinu brojke u routeru? Ako ne vidis probleme ostavi se brojki.

Pusteno ti je najvise sto se moglo. Ako se budes bunio, spustit ce te na 20 mbita da se digne margina.

 Brinu me samo brojevi (CRC), sada imam nekih 28mbit(down), a prije toga sam imao bez ikakvih problema 34mbit. Nakon 3/4 dana bude ih oko 2/3 tisuće(CRC). Veza je za sada dosta dobra, nema pucanja, prije tjedan dana je bilo užasno. Zanima me dali bi zamjenom kućnog telefonskog kabela promijenio išta, s tim da je kabel sa dalekovoda spojen onako "ofrlje" na ovaj kućni, nije spojen na utičnicu nego direktno žica na žicu. Mislio sam da tu ima možda neki problem, da spoj nije dobar. Spoj ta dva kabela se nalazi u kući, nije mi problem zamijeniti kabel, ali ne znam kako najbolje napraviti taj spoj, da je kvalitetan.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 19:53 (CPU).
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CPU kaže...

Brinu me samo brojevi (CRC), sada imam nekih 28mbit(down), a prije toga sam imao bez ikakvih problema 34mbit. Nakon 3/4 dana bude ih oko 2/3 tisuće(CRC). Veza je za sada dosta dobra, nema pucanja, prije tjedan dana je bilo užasno. Zanima me dali bi zamjenom kućnog telefonskog kabela promijenio išta, s tim da je kabel sa dalekovoda spojen onako "ofrlje" na ovaj kućni, nije spojen na utičnicu nego direktno žica na žicu. Mislio sam da tu ima možda neki problem, da spoj nije dobar. Spoj ta dva kabela se nalazi u kući, nije mi problem zamijeniti kabel, ali ne znam kako najbolje napraviti taj spoj, da je kvalitetan.

 Ako to mozes sam zamjenit, zamjeni pa vidi sto ce se dogodit. Nemoj zvat i prijavljivat greske jer ce prije ic na gore nego na bolje. Sad imas to sto imas i netko ti je i namjestio tih 27 van standarda, jer obicno stavljaju 20 ili 30, nista izmedju. Moze bit do tog spoja, a i ne mora.

8 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta DSL parice?

CPU Ako nemaš problema a imaš errore stvarno netrebaš brinuti. Imao sam istu situaciju prije 2,3 godine sve je super radilo ali klasika errori. Trenutno imam i errore i loš net jer je preokupirana centrala a to će se rješiti kada se proširi.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Nije baš vezano za ovu temu ali je u pitanju router, ne mogu dobit login stranicu routera, restirao sam ga, isključio pa ostavio 5min, sve živo i ne želi me preko 192.168.1.1 otvorit admin stranicu routera. Šta da radim?

Zna li netko u čemu je problem?

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

A mozda mu default gatewaj nije 192.168.1.1? Koji je modem u pitanju?

9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CPU kaže...

Nije baš vezano za ovu temu ali je u pitanju router, ne mogu dobit login stranicu routera, restirao sam ga, isključio pa ostavio 5min, sve živo i ne želi me preko 192.168.1.1 otvorit admin stranicu routera. Šta da radim?

Zna li netko u čemu je problem?

 To su obicno znaci da router odlazi. Barem se to meni dogadjalo 2 puta do sada i nakon nekon vremena je otpuho.

10 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lineman kaže...

A mozda mu default gatewaj nije 192.168.1.1? Koji je modem u pitanju?

 Router je TP-Link tl-wr941n, stariji je router.

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?

Proizvođac kaze da je za taj model gateway 192.168.0.1 i login je username: admin

pass: admin

Pa pokusaj tako.

15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
CPU kaže...

Nije baš vezano za ovu temu ali je u pitanju router, ne mogu dobit login stranicu routera, restirao sam ga, isključio pa ostavio 5min, sve živo i ne želi me preko 192.168.1.1 otvorit admin stranicu routera. Šta da radim?

Zna li netko u čemu je problem?

 pokreni propertis od mreže i pročitaj gdje ti je gateway
nisu svi routeri na 192.168.1.1
uredno ih imaš na 192.168.1.100 ili 192.168.10.1 ili 192.168.100.1 ili neka druga kombinacija
ili otvori cmd pa Ipconfig /all

if only you knew the power of the dark side
9 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Pa valjda je prije nekad usao u taj router, valjda zna koja je adresa :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

Pa valjda je prije nekad usao u taj router, valjda zna koja je adresa :)

ako je stisnuo restore to factory default, može dobiti bilo kaj
pogotovo ako mu je router netko drugi podešavao

if only you knew the power of the dark side
9 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Darky kaže...

ako je stisnuo restore to factory default, može dobiti bilo kaj
pogotovo ako mu je router netko drugi podešavao

 Zasto bi dobio ista drugo osim onog sto je imao kad ide na factory? Tad se dobije ono sto je router imao kad je dosao. Zasto bi itko kad podesava router mjenjao pocetnu adresu? Apsolutno nema nikakvog smisla.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2020 20:56 (sandokan111).
15 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
sandokan111 kaže...

 Zasto bi dobio ista drugo osim onog sto je imao kad ide na factory? Tad se dobije ono sto je router imao kad je dosao. Zasto bi itko kad podesava router mjenjao pocetnu adresu? Apsolutno nema nikakvog smisla.

 to pitaj one koje to rade....
vidio sam više puta da "vrsni" stručnjaci ulaze u router i setiraju 192.168.1.1 za router (bez obzira na default postavke)

if only you knew the power of the dark side
16 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Kakav bi ste vi profil postavili na ovakvoj parici?

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...

Kakav bi ste vi profil postavili na ovakvoj parici?

 

 Taj koji je sada (36/5) se cini ok. A koja je usluga u pitanju?

16 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lineman kaže...
191x7 kaže...

Kakav bi ste vi profil postavili na ovakvoj parici?

 

 Taj koji je sada (36/5) se cini ok. A koja je usluga u pitanju?

 vDSL HT. Za starije od 60, 169Kn + 10Kn za max brzinu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
191x7 kaže...
Lineman kaže...
191x7 kaže...

Kakav bi ste vi profil postavili na ovakvoj parici?

 

 Taj koji je sada (36/5) se cini ok. A koja je usluga u pitanju?

 vDSL HT. Za starije od 60, 169Kn + 10Kn za max brzinu.

 Po profilu izgleda kao da je paket 30/5 s tim da je pusten vjerojatno neki FR profil jer regularni pustaju za taj paket 38/7. Pitanje je dali ne moze vise ili im sustav neda vise, a po ovim attenuacijama se ne moze nista ni zakljuciti. Kada bi barem imao screenshot od ADSL mjerenja..

5 godina
offline
Kvaliteta DSL parice?

Imam Tomato privatni i Vip službeni pa sam mogao usporediti brzine jer razmišljam o flatboxu.

 

Sstvar je sljedeca, na Tomatu imam bolji signal (mozda je do moba, Huawei P30 Pro), ali brzina mi se vrti oko 4 mbit na 4G, dok na Vip-u mi je slabiji singal (Xiaomi Redmi 8t), a brzina nešto veća - oko 10 - 30 mbit (mjereno u vrijeme pisanja ovog posta). Generalno dosta lose. Sad je pitanje dal bi na Flatboxu imao slicne brzine ili mogu ocekivati vece?

 

Trenutno sam na Optimi, ali poslali smo prigovor zbog spore brzine i mozemo raskinut ugovor bez naknade pa trazimo novog operatera. Od klasicnog spajanja, putem parice, najbolje mi nudi Iskon - brzina od 16 - 20 mbit jer imaju svoju infrastrukturu, T-com i kompanija max 10 mbit.

 

Jel ima netko komentar?

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tkozna kaže...

Imam Tomato privatni i Vip službeni pa sam mogao usporediti brzine jer razmišljam o flatboxu.

 

Sstvar je sljedeca, na Tomatu imam bolji signal (mozda je do moba, Huawei P30 Pro), ali brzina mi se vrti oko 4 mbit na 4G, dok na Vip-u mi je slabiji singal (Xiaomi Redmi 8t), a brzina nešto veća - oko 10 - 30 mbit (mjereno u vrijeme pisanja ovog posta). Generalno dosta lose. Sad je pitanje dal bi na Flatboxu imao slicne brzine ili mogu ocekivati vece?

 

Trenutno sam na Optimi, ali poslali smo prigovor zbog spore brzine i mozemo raskinut ugovor bez naknade pa trazimo novog operatera. Od klasicnog spajanja, putem parice, najbolje mi nudi Iskon - brzina od 16 - 20 mbit jer imaju svoju infrastrukturu, T-com i kompanija max 10 mbit.

 

Jel ima netko komentar?

 Pozdrav. Prvo brzina na 4G mrezi ne ovisi samo o signalu nego i bandu koji se koristi, i uvijek opcenito ce mobitel na pretplatu imati najbolje brzine prvo zbog prioriteta na baznoj stanici a drugo jer cesto novi bolji telefoni imaju vecu LTE categoriju od mobilnih routera. U vezi fiksne udluge ako je bakar, bakar je uvijek HT-ov i ako je maksimalna brzina na parici npr. 20mbit onda ce i na svim operaterima koji koriste tu paricu biti 20mbit. Iskon pod svoju infrastrukturu misli na sam dslam i to opet ne mijenja nista jer fizicki vod je jedan te isti...

5 godina
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Lineman kaže...
Tkozna kaže...

Imam Tomato privatni i Vip službeni pa sam mogao usporediti brzine jer razmišljam o flatboxu.

 

Sstvar je sljedeca, na Tomatu imam bolji signal (mozda je do moba, Huawei P30 Pro), ali brzina mi se vrti oko 4 mbit na 4G, dok na Vip-u mi je slabiji singal (Xiaomi Redmi 8t), a brzina nešto veća - oko 10 - 30 mbit (mjereno u vrijeme pisanja ovog posta). Generalno dosta lose. Sad je pitanje dal bi na Flatboxu imao slicne brzine ili mogu ocekivati vece?

 

Trenutno sam na Optimi, ali poslali smo prigovor zbog spore brzine i mozemo raskinut ugovor bez naknade pa trazimo novog operatera. Od klasicnog spajanja, putem parice, najbolje mi nudi Iskon - brzina od 16 - 20 mbit jer imaju svoju infrastrukturu, T-com i kompanija max 10 mbit.

 

Jel ima netko komentar?

 Pozdrav. Prvo brzina na 4G mrezi ne ovisi samo o signalu nego i bandu koji se koristi, i uvijek opcenito ce mobitel na pretplatu imati najbolje brzine prvo zbog prioriteta na baznoj stanici a drugo jer cesto novi bolji telefoni imaju vecu LTE categoriju od mobilnih routera. U vezi fiksne udluge ako je bakar, bakar je uvijek HT-ov i ako je maksimalna brzina na parici npr. 20mbit onda ce i na svim operaterima koji koriste tu paricu biti 20mbit. Iskon pod svoju infrastrukturu misli na sam dslam i to opet ne mijenja nista jer fizicki vod je jedan te isti...

 

Hvala na odgovoru, zvao sam HT oni nude maks brzinu 10 mbit, dok Iskon 14 - 20 mbit. Nije ni meni jasno zasto Iskon moze, a HT ne, ali eto. :)

14 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
Tkozna kaže...
Lineman kaže...
Tkozna kaže...

Imam Tomato privatni i Vip službeni pa sam mogao usporediti brzine jer razmišljam o flatboxu.

 

Sstvar je sljedeca, na Tomatu imam bolji signal (mozda je do moba, Huawei P30 Pro), ali brzina mi se vrti oko 4 mbit na 4G, dok na Vip-u mi je slabiji singal (Xiaomi Redmi 8t), a brzina nešto veća - oko 10 - 30 mbit (mjereno u vrijeme pisanja ovog posta). Generalno dosta lose. Sad je pitanje dal bi na Flatboxu imao slicne brzine ili mogu ocekivati vece?

 

Trenutno sam na Optimi, ali poslali smo prigovor zbog spore brzine i mozemo raskinut ugovor bez naknade pa trazimo novog operatera. Od klasicnog spajanja, putem parice, najbolje mi nudi Iskon - brzina od 16 - 20 mbit jer imaju svoju infrastrukturu, T-com i kompanija max 10 mbit.

 

Jel ima netko komentar?

 Pozdrav. Prvo brzina na 4G mrezi ne ovisi samo o signalu nego i bandu koji se koristi, i uvijek opcenito ce mobitel na pretplatu imati najbolje brzine prvo zbog prioriteta na baznoj stanici a drugo jer cesto novi bolji telefoni imaju vecu LTE categoriju od mobilnih routera. U vezi fiksne udluge ako je bakar, bakar je uvijek HT-ov i ako je maksimalna brzina na parici npr. 20mbit onda ce i na svim operaterima koji koriste tu paricu biti 20mbit. Iskon pod svoju infrastrukturu misli na sam dslam i to opet ne mijenja nista jer fizicki vod je jedan te isti...

 

Hvala na odgovoru, zvao sam HT oni nude maks brzinu 10 mbit, dok Iskon 14 - 20 mbit. Nije ni meni jasno zasto Iskon moze, a HT ne, ali eto. :)

Ne moze ni Iskon, al nude ono sta ne mogu isporucit kako bi njih izabrao...

3 godine
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta DSL parice?
ansha kaže...
Tkozna kaže...
Lineman kaže...
Tkozna kaže...

Imam Tomato privatni i Vip službeni pa sam mogao usporediti brzine jer razmišljam o flatboxu.

 

Sstvar je sljedeca, na Tomatu imam bolji signal (mozda je do moba, Huawei P30 Pro), ali brzina mi se vrti oko 4 mbit na 4G, dok na Vip-u mi je slabiji singal (Xiaomi Redmi 8t), a brzina nešto veća - oko 10 - 30 mbit (mjereno u vrijeme pisanja ovog posta). Generalno dosta lose. Sad je pitanje dal bi na Flatboxu imao slicne brzine ili mogu ocekivati vece?

 

Trenutno sam na Optimi, ali poslali smo prigovor zbog spore brzine i mozemo raskinut ugovor bez naknade pa trazimo novog operatera. Od klasicnog spajanja, putem parice, najbolje mi nudi Iskon - brzina od 16 - 20 mbit jer imaju svoju infrastrukturu, T-com i kompanija max 10 mbit.

 

Jel ima netko komentar?

 Pozdrav. Prvo brzina na 4G mrezi ne ovisi samo o signalu nego i bandu koji se koristi, i uvijek opcenito ce mobitel na pretplatu imati najbolje brzine prvo zbog prioriteta na baznoj stanici a drugo jer cesto novi bolji telefoni imaju vecu LTE categoriju od mobilnih routera. U vezi fiksne udluge ako je bakar, bakar je uvijek HT-ov i ako je maksimalna brzina na parici npr. 20mbit onda ce i na svim operaterima koji koriste tu paricu biti 20mbit. Iskon pod svoju infrastrukturu misli na sam dslam i to opet ne mijenja nista jer fizicki vod je jedan te isti...

 

Hvala na odgovoru, zvao sam HT oni nude maks brzinu 10 mbit, dok Iskon 14 - 20 mbit. Nije ni meni jasno zasto Iskon moze, a HT ne, ali eto. :)

Ne moze ni Iskon, al nude ono sta ne mogu isporucit kako bi njih izabrao...

 Pa sve jasno :) prodavac tvrdi jedno sto mu pise na papiru ,a tehnicari drugo. No svaka ponuda ima svog korisnika, a neki su se bome opekli..

13 godina
online
Re: Kvaliteta DSL parice?

Neki dan me zovu iz HT-a, kažu tehničar je bio u vašoj ulici, dosta ljudi koji su kod A1 prijavili su probleme s Internetom, imate li i vi problema? Ja malo zbunjen (jer nisam na A1, već na HT-u) mu kažem pa da, dosta često u zadnje vrijeme, poslijepodne i navečer padne brzina s 10Mbita na 2. I on kaže, aha, evo prijeđite s A1 na našu uslugu, imati ćete bolje. Sad ja zbunjen kažem njemu, pa ja koristim HT trio paket, a onda on zbunjen, čekajte da provjerim u sustavu, aha da, budem provjerio pa se javim. Naravno, nije se javio .

 

E sad, on je izgleda tražio po kućnim brojevima tko ima bilo koju A1 uslugu (iako mi je čudno da može provjeravati korisnike drugih operatera), jer je nazvao ženu na mobitel (ona je na A1), pa mu ona rekla da zove mene.

Dakle A1 pritišće HT kao vlasnika parice da im rješi problem, a njihovo rješenje je da ih prebace kod sebe .

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice