Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.661.936
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

dečki rade, kaj sada, nije smak svijeta. uzmi knjigu pa pročitaj

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
quickr kaže...

dečki rade, kaj sada, nije smak svijeta. uzmi knjigu pa pročitaj

Ma znam ajde, no hard feelings

samo mi je cudno sta rade to u 19h navecer

 

 

14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

opet na speedtest netu 3 mb down upload zanemariv skoro nepostojeći da ne pišem brojke.To kaj plačam 20mb/768kb  to nije bitno. Živio Bnet, najradje bih se preselio u drugu državu samo da mi ISP da ono što plačam ....

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ja neznam sta ste svi poceli s..t po bnetu,

Bnet je najbolji operater od svih i najjeftiniji,
A vama svima sta je brzina 3 ili 2 mb a tribala bi bit 8Mb po sec malo pogledajte kontakte pa onda konfiguraciju mreze a ne odma s..t

Dok je jos bila na bnetu brzina 4Mb ja sam provlacio 1MB a vi svi nevalja ovo nevalja ono

Pridi na t com pa placaj 250kn za flat od 4MB da ne govorim dalje, jos ubacis maxtv pa nemas ni ta 4 a da negovorim o racunu,

Je da im nekada zna puknit veza al nikada nije bilo preko pola sata kvar odma rijesen i kroz antenski kabel vuce 3 signala i ja sam korisnik bneta jos dok je bio city opcija pa sa frendovima u "lanu" prenosit podatke a udaljeni i po nekoliko km.

 

 

 

Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Duje00 kaže...

Ja neznam sta ste svi poceli s..t po bnetu,

Bnet je najbolji operater od svih i najjeftiniji,
A vama svima sta je brzina 3 ili 2 mb a tribala bi bit 8Mb po sec malo pogledajte kontakte pa onda konfiguraciju mreze a ne odma s..t

Dok je jos bila na bnetu brzina 4Mb ja sam provlacio 1MB a vi svi nevalja ovo nevalja ono

Pridi na t com pa placaj 250kn za flat od 4MB da ne govorim dalje, jos ubacis maxtv pa nemas ni ta 4 a da negovorim o racunu,

Je da im nekada zna puknit veza al nikada nije bilo preko pola sata kvar odma rijesen i kroz antenski kabel vuce 3 signala i ja sam korisnik bneta jos dok je bio city opcija pa sa frendovima u "lanu" prenosit podatke a udaljeni i po nekoliko km.

 

 

 

 Prestani fantazirati. Bio sam na T scumu i da to je najgori operater opčenito. Ali onda sam prešao na b net, skoro ima preko 3 godine. plačam 20 mb/768 a ne 8 i ako imam 3 onda dobivam 1/7 znaci da platim umjesto 300++ kuna 40? Ili ti kada te netko nag.. kažeš "molim još"?

 Imamo pravo na svoje komentare i ISKUSTVA. Meni je bio Bnet do poplava u Zagrebu tako dobar da mi je netko rekao nešto protiv njega skoro bih se otišao potuč sa njim da laže. ALI , kako su bile poplave prijavio sam 4 puta u 10 dana interneta kablovske skoro nije bilo i nakon 15 ++ dana nakon što sam prvi puta prijavio i kada su mi oni rekli da je to zbog poplava ( Dugave , N. Zagreb) da se strpim koji dan jer ipak viša sila nemreju ništa protiv toga.Ja reko ok ali budete me kompenzirali , kao nema problema samo napišem zamolbu. I nakon 15++ dana zoveme me lik u subotu u 8-9 ujutro da me pingaju i da je SADA sve u redu. Ja u nevjerici gledam slušalicu i izderavam se DA SADA je u redu, di ste bili 15 ++ dana ??? I onda napišem mail gdje  molim kompenzaciju , oni me odjeb....ju da o čemu ja pričam? Ja reko zvao sam Vas 4 puta nijednom niste poslali ekipu jer ste rekli da nemožete ništa napraviti. Oni meni da ne da to nije tako, ja rekao aha nije, dobro . Vaši razgovori se SVI snimaju , ja sam zvao TADA i TADA i vaš operater mi je rekao to i to ( gore navedeno) preslušajte razgovore i onda me lijepo nazovite sa objašnjenjem. Naravno od onda , 14 mailova niti jedan odgovor, račun je stigao u punom iznosu . A od tada često vikendom od petka do nedjelje navečer , brzina...."BRZINA" interneta je takva da nemožeš mail pročitati.

 Em mi tu govorimo o koaksialcu za prijenos podataka a ne bakrenoj telefonskoj parici iz 1948.  pa da im pad zbog kvalitete signala bude 70%. Em ja ne koristim wireles nego sam poučen iskustvom probušio sve zidove uzeo 8 portni 1gb hub i umrežio sve što treba doma kablovima tako da nema govora o zagušenju wirelesa krađe paketa i sl. 

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Pozdrav svima,

 

da ne otvaram novu temu, na B net stranicama izasao je "Kodeks ponasanja na internetu" (drugi po redu).

 

Ono sto mene zanima je, s obzirom da sam postojeci korisnik B neta, dali je ovo u skladu s ugovorom koji sam potpisao?

 

Naime, u ugovoru se nigdje ne spominje ogranicavanje brzine ako je preveliki download. Po ovome, oni krse odredbe ugovora kojeg sam potpisao...ili ne krse? Mogu li ja sad raskinut svoj ugovor i prijeci na drugog operatera jer ovakav oblik "kontrole" mi se nikako ne svidja i tu stavku nisam potpisao.

 

Zanimaju me vasa misljenja.

 

 

Hvala unaprijed

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2011 18:11 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Stupanje na snagu

 

Članak 12.

 

(1) Kodeks stupa na snagu danom objave za nove korisnike , a

za postojeće korisnike protekom 30 (trideset) dana od dana

objave.

 

Znaci to se odnosi i na nas postojece korisnike. E sad koliko je to 'regularno' s pravne strane ne znam, ali logicno bi bilo da za nas vrijede ona pravila na koja smo potpisom ugovora pristali. Jesi ih probao kontaktirat' i pitati?

This time next year we'll be milionaires
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Knez_007 kaže...

 

Stupanje na snagu

 

Članak 12.

 

(1) Kodeks stupa na snagu danom objave za nove korisnike , a

za postojeće korisnike protekom 30 (trideset) dana od dana

objave.

 

 

Znaci to se odnosi i na nas postojece korisnike. E sad koliko je to 'regularno' s pravne strane ne znam, ali logicno bi bilo da za nas vrijede ona pravila na koja smo potpisom ugovora pristali. Jesi ih probao kontaktirat' i pitati?

to sam i ja mislio, ne, nisam ih jos nazvao, sad sam tek saznao a na poslu sam pa nemrem se bas svadjat :)

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

meni to lici na slijedece, navukli su poveci broj korisnika i sad ne mogu isporucivat brzine koje smo potpisali pa da imaju izlaz da nekome skrse brzinu kad im treba....

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Srednji kaže...

Pozdrav svima,

 

da ne otvaram novu temu, na B net stranicama izasao je "Kodeks ponasanja na internetu" (drugi po redu).

 

Ono sto mene zanima je, s obzirom da sam postojeci korisnik B neta, dali je ovo u skladu s ugovorom koji sam potpisao?

 

Naime, u ugovoru se nigdje ne spominje ogranicavanje brzine ako je preveliki download. Po ovome, oni krse odredbe ugovora kojeg sam potpisao...ili ne krse? Mogu li ja sad raskinut svoj ugovor i prijeci na drugog operatera jer ovakav oblik "kontrole" mi se nikako ne svidja i tu stavku nisam potpisao.

 

Zanimaju me vasa misljenja.

 

 

Hvala unaprijed

 Jooj što sam pročitao sada ovo , od živciranja neču moć spavat ... Evo zovem ih da mi malo to pojasne ili ujutro idem raskinuti ugovor na njihovu štetu , da može se vjerujte mi može se samo treba glasan biti . Ili treba platiti najači paket pa možeš raditi što hočeš? Koliko vidim ako se plati najači paket 32 mb onda možeš raditi što hočeš .

 

 

Hahaha upravo sam zvao , pita me čovjek o ČEMU PRIČAM, a ja mu kažem da čitam sa njihovog weba, več 4 ti broj mi daju da zovome. Nevjerojatno. Ajde da vidim što če reći na 4 tom broju. rekli su mi "samo trenutak molim i nitko se više nije javio".Sada me pitaju na koga glasi a zovem ih sa Bnet broja. ... Evo slušajte sada kraj petog poziva , odgovaraju mi da mi nemogu odogovoriti na to nego da moram poslati MAIL da bi mi onda na mail odgovorili što i kako. A ja sam mu rekao da ujutro dolazim raskinut ugovor , kako ih nije sram dodavati što hoće na ugovor, i GDJE sam ja u ugovoru potpisao to što su sada oni uveli. Naglasio sam da upravo što čuje tipkanje je da tipkam na Bug forumu i da mogu očekivati navalu "zadovoljnih" korisnika. zadnje što sam čuo prije poklapanja je bilo, "Ali ..."

 

 

Znači , ajmo oderi ovcu iznova i ponova. Tko nam može garantirati da će na tome stat. Siječam se kada su u Njemačkoj probali slično prije , ah dosta godina, ograničiti flat rate na 300 gb, tj 10 gb dnevno da su ljudi digli bunu odustali su u roku 72 sata.

 

 Nadam se da nismo ovce i da im ovo neće proč. Sa moje strane neće to je ziher.

 

Pozdrav

 

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

na koji mail saljes prituzbu Crotiger? Nemoj bit sebican pa da se samo ti bunis, podijeli i nama :))

 

 

ima nas jos "zadovoljnih" :)

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ako bolje procitate clanak 11 oni ne smiju po postojecem ugovoru smanjiti brzinu. Jer su i sami stavili da cemo dobiti mogucnost raskida ugovora ako nismo zadovoljni sa novim uvjetima pa sami zakljucite. Ali ako ovo oni misle drzat ja cu im se prvi skinuti sa mreze ono kompletno neka je 3D paket. Mučki provokatori, lihvari jedni teski.

Ocu da imam 8Mb i to samo tako i dalje ja sam ocekivao porast brzina uskoro opet kako je bnet navika al vidim nista od toga. Sutra je odem pa popricam s njima tako da se mogu Hebat da cu im ostat korisnik. A vidit cemo kako ce stvari ic

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Slazem se s tobom Duje, ja cu ih isto kontaktirat pa tko god ima kakve informacije nek posta ovdje.

 

Ak ovo ostane odoh i ja sa B net-a...stvar principa...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Srednji kaže...

Slazem se s tobom Duje, ja cu ih isto kontaktirat pa tko god ima kakve informacije nek posta ovdje.

 

Ak ovo ostane odoh i ja sa B net-a...stvar principa...

  Doslovno je stvar principa. Da su digli cijene za nekih 50kn 3D paketa ne bi se nesto puno bunio jer bi opet bili jefiniji al necu trpit da nemam flat i flat nije 300 niti 200gb nego je flat neograniceno pa nek kenjaju nekom drugom a osobito o nekoj brzini od 2mbita aha mogu a mi ga..... Druze nece ici. Sutra idem vidit sta je i skidam se milijun posto ako ovo prode a oko mene virelesa koliko os pa se lako steknemo na koji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.3.2011 19:48 (Duje00).
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Ma u pravu ste. Stvar je principa. Mislim oni su jedini koji mi omogučuju da mi svaki Tv u stanu ima Tv priključak, cijena je ono za naše uvijete više nego ok.Ali usluga im u zadnje vrijeme opada, kvaliteta mislim.

 

Kada bi i znali kolko ljudi je na divlje prikopčano na njih po zgradama , pao bi nam lag za 20% ...

 

Ali da mi naknadno uvode nekakve restrikcije prometa i slično. Oni ne kažu da bi nam to skinuli zbog skidanja xy broja stvari, jer smo samo mi odgovorni što radimo na netu , oni vele, ali promet izgleda po njima nastaje SAMO od Downloada ilegalnog sadržaja? Kaj ja da valim. Imam dvoje djece skoro 13 i 9. Gledaju spotove i Youtube filmiće 24/7. Lijepo sam im skinuo YouTube downloader da me ne zagušuju ali oni dnevno po 500 puta istu stvar skinu. Znaći i da ne skidam ništa da mi klinci nabijaju promet sa svojim LEGALNIM glupostima, opet će mi uvaliti restrikcije? Ali NEĆE ako platim max paket??? Koja dvoličnost!!!

 

Mail na koji da se žalite? E do toga na telefonskom razgovoru nismo došli jer nakon mojega " sutra raskidam sa vama ugovor" i pokreta za poklapanja telefona , na spikerfonu sam samo uspi čut "Ali ..." : Nazovite sami, ako imate živaca da Vas prespoje 5 puta kao mene čak i na tehničku podršku di je lik počeo DIZATI glas na mene , a NITI jedna osoba nije znala o čemu pričam makar sam ja isto čitao sa njihovog weba a samo zadnja osoba nakon odlaska sa linije da se konzultira mi je rekla da kontaktiram putem maila jer preko telefona objašnjenje neću dobiti.

 

Žalosno, žalosno .. Kao što rekoh do prije koji mjesec sam bio u stanju se potuć sa nekime tko bi rekao da Bnet sucka kako sam bio prešao sa T scuma na Bnet i skoro 3 godine izvrsnih iskustava.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

da jučer je bilo problema sa telefonom i internetom i nisi ih mogao dobit na SZK!

15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

ma u zadnje vrijeme imaju dosta problema sa mrezom

Cek nisam stigao procitati, sta ce nam bnet uvesti ogranicenje na flat-u ili? pa zar se to smije? Koji im je k?

Mene onda mogu odma iskljucit jer to je bezobrazno

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Došla videoteka

 

LINK

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
simeparanoja kaže...

ma u zadnje vrijeme imaju dosta problema sa mrezom

Cek nisam stigao procitati, sta ce nam bnet uvesti ogranicenje na flat-u ili? pa zar se to smije? Koji im je k?

Mene onda mogu odma iskljucit jer to je bezobrazno

 Da , uveli su jednostranu promjenu ugovora koju da pogađam ziher si omogučuju sitnim slovima na stranici xyz od ugovora, i daju si pravo da ako oni procijene da ti je download promet prevelik da ti ograniče download DO KRAJA TEKUČEG mjeseca na 2 ili 4 mbps makar ti plačao 8-16-20 a ako nadoplatiš 500 kuna na 3D paket tj na 32 mb onda možeš raditi što hočeš i skidati ako hočeš xyz terabajta dnevno.

 

 Kaj se tiče videoteke , super, ali pogledaj da se odnosi na 1 grad, Split + Solin . Ja bih to prije nazvao probnim radom nego ponudom za sve.

 Ja čekam da mi dođe dostava jedna, pa odo do Bnet centra "porazgovarati" sa leacherima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 9:32 (Crotiger).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Crotiger kaže...
simeparanoja kaže...

ma u zadnje vrijeme imaju dosta problema sa mrezom

Cek nisam stigao procitati, sta ce nam bnet uvesti ogranicenje na flat-u ili? pa zar se to smije? Koji im je k?

Mene onda mogu odma iskljucit jer to je bezobrazno

 Da , uveli su jednostranu promjenu ugovora koju da pogađam ziher si omogučuju sitnim slovima na stranici xyz od ugovora, i daju si pravo da ako oni procijene da ti je download promet prevelik da ti ograniče download DO KRAJA TEKUČEG mjeseca na 2 ili 4 mbps makar ti plačao 8-16-20 a ako nadoplatiš 500 kuna na 3D paket tj na 32 mb onda možeš raditi što hočeš i skidati ako hočeš xyz terabajta dnevno.

 

 Kaj se tiče videoteke , super, ali pogledaj da se odnosi na 1 grad, Split + Solin . Ja bih to prije nazvao probnim radom nego ponudom za sve.

 Ja čekam da mi dođe dostava jedna, pa odo do Bnet centra "porazgovarati" sa leacherima.

Zvao sam Bnet i rekli su mi da bez ikakvog troška mogu raskinuti ugovor u narednih 30 dana koliko traje "prilagodba" na taj kodeks ponašanja koji usvajaju.

http://micromanagements.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Crotiger kaže...
simeparanoja kaže...

ma u zadnje vrijeme imaju dosta problema sa mrezom

Cek nisam stigao procitati, sta ce nam bnet uvesti ogranicenje na flat-u ili? pa zar se to smije? Koji im je k?

Mene onda mogu odma iskljucit jer to je bezobrazno

 Da , uveli su jednostranu promjenu ugovora koju da pogađam ziher si omogučuju sitnim slovima na stranici xyz od ugovora, i daju si pravo da ako oni procijene da ti je download promet prevelik da ti ograniče download DO KRAJA TEKUČEG mjeseca na 2 ili 4 mbps makar ti plačao 8-16-20 a ako nadoplatiš 500 kuna na 3D paket tj na 32 mb onda možeš raditi što hočeš i skidati ako hočeš xyz terabajta dnevno.

 

 Kaj se tiče videoteke , super, ali pogledaj da se odnosi na 1 grad, Split + Solin . Ja bih to prije nazvao probnim radom nego ponudom za sve.

 Ja čekam da mi dođe dostava jedna, pa odo do Bnet centra "porazgovarati" sa leacherima.

Da ali onda ti mogu tako uvaliti da se trebaš iseliti iz stana ako pređeš njihov tzv. limit. Mislim da im to jednostrano bez tvoje suglasnosti ne može proći.

I ja sam na žalost isto tako kod njih prešao s Iskona zavaran lijepim obećanjima lika koji me je maltretirao mjesec dana da pređem.

A ovo me je još dodatno ras***dilo uz ogromni ping, oscilacije u brzini te njihova ogromna neprofesionalnost.

To šta su pokupili ogroman broj klijenata a ne mogu im ponuditi obećanu brzinu mene nije briga. Nek ulože malo više dobiti u infrastrukturu a ne u svoje debele guzice jer na sreću ima još providera koji će biti sretni da im dam novce.

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Creative kaže...
Zvao sam Bnet i rekli su mi da bez ikakvog troška mogu raskinuti ugovor u narednih 30 dana koliko traje "prilagodba" na taj kodeks ponašanja koji usvajaju.

 Aha , hvala na infou prvo,{#}, vidiš meni su još sinoć govorili da se nemože preko telefona nego putem maila, ali očito nismo jedini koji rugobore protiv ovoga. Uvođenje videoteke je dobar potez, ali pokriva koliko 5% populacije( Ispičavam se ako sam fulao broj ne omalovažavam nikoga nego tbh nemam pojma kolko je stvarna populacija niti mi se da računat) i to bi trebala biti kompenzacija za ta nova pravila? Film jednokratno gledanje po kolko 12-15 kuna? Ne hvala, please give me REAL flat internet!

 

 Čekam još dostavu (trebala je doć do 11 h ofc..) a odo sada pogledat na koga da pređem jer u zgradi imam skoro manje više sve kablove i opcije osim Metroneta mislim.

 

 pozz,

 

 Crot

 

 

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Dlaka kaže...
To šta su pokupili ogroman broj klijenata a ne mogu im ponuditi obećanu brzinu mene nije briga. Nek ulože malo više dobiti u infrastrukturu a ne u svoje debele guzice jer na sreću ima još providera koji će biti sretni da im dam novce.

Brzina nema nikakve veze sa ovime i nema providera koji ima potpuni flat rate.

 

Pitanje je samo koliko mogu/žele tolerirati konstantno cuclanje od strane korisnika {#}

14 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
eevek kaže..

Pitanje je samo koliko mogu/žele tolerirati konstantno cuclanje od strane korisnika {#}

 "Cuclanje" koje je korisnicima obečano prilikom sklapanja ugovora koji "cuclaši"  uredno plačaju svaki mjesec i na čiji teret su izgradili postojeću infrastrukturu. Zvao sam od Iskona, Amisa, optime sada sve , nitko još  kao prvo nije ni čuo na ovo od Bnet-a i oni (za sada) daju flat.

 

 Šta je po tebi potpuni flat rate? 1gb dnevno 10-100? Ili neograničena upotreba interneta kao što PIŠE u ugovoru koji ti tumačiš na "ograničeni po volji ISP a promet dozvoljeni protok podataka"? Blago si ga svakome sa kime ti posluješ, jer ti na placu veliš, molim 3 kg jabuka , baka ti stavi 4 jabuke veličine limuna i veli to je to . A ti veliš "Naravno, i hvala. Vidimo se i sutra" Bože dragi ...

15 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Crotiger kaže...
eevek kaže..

Pitanje je samo koliko mogu/žele tolerirati konstantno cuclanje od strane korisnika {#}

 "Cuclanje" koje je korisnicima obečano prilikom sklapanja ugovora koji "cuclaši"  uredno plačaju svaki mjesec i na čiji teret su izgradili postojeću infrastrukturu. Zvao sam od Iskona, Amisa, optime sada sve , nitko još  kao prvo nije ni čuo na ovo od Bnet-a i oni (za sada) daju flat.

 

 Šta je po tebi potpuni flat rate? 1gb dnevno 10-100? Ili neograničena upotreba interneta kao što PIŠE u ugovoru koji ti tumačiš na "ograničeni po volji ISP a promet dozvoljeni protok podataka"? Blago si ga svakome sa kime ti posluješ, jer ti na placu veliš, molim 3 kg jabuka , baka ti stavi 4 jabuke veličine limuna i veli to je to . A ti veliš "Naravno, i hvala. Vidimo se i sutra" Bože dragi ...

A i dalje ces imati flat rate, samo sto ce ti nakon 250 tj. 320 gb smanjiti brzinu veze (nista te ne prijeci da im nabijes 1 tb).{#} No opet, mislim da takvo bezobrazno mijenjanje ugovora nema opravdanja, tim vise sto smo mi stariji korisnici pristali na neke drugacije uvjete kada smo potpisivali ugovor. Volio bih cuti nekog tko bi to mogao protumaciti s pravne strane. Nisam bas siguran da smiju tek tako vuci takve poteze

This time next year we'll be milionaires
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.3.2011 16:26 (Knez_007).
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

NIsam doma pa nemrem procitat ugovor, al sam siguran da negdje pise pod Opcim uvjetima (veli frend da tak ima t com), da pruzatelj usluga moze u bilo kojem trenutku promjeniti pravila ugovora...u tom smislu nekak...i da, veli da tcom ima tu foru ali je granica 600 GB...

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nije bitno što je po meni flat rate, nego vaše neshvaćanje pojmova i načina poslovanja, kada su mreže u pitanju.

Za ovakve restrikcije, iako se pitam koliko su restriktivne za normalnog korisnika, postoji razlog, a za to valja biti upoznat sa mrežama u RH i sa kakvim uvjetima provideri raspolažu kada je riječ o prijenosu podataka u RH i izvan nje.

 

Amis ima flat, naravno, svi ga imaju, ali jednako tako Amis ima jedan uvjet koji kaže da se korisnik obvezuje koristiti optimalne kapacitete.

 

Ukratko, ne da mi se objašnjavati dalje, ako bilo kojem provideru zagusti sa količinom prometa, a ne brzinom, očekuje vas nešto slično ovom potezu B.neta i vi tu ne možete baš ništa, niti je riječ o protuzakonitim aktivnostima providera.

 

Možeš mi lupati palčeve dolje koliko želiš, ali to ne mijenja stvarnost {#}

 

Inače, ako radite 500-600 GB prometa mjesečno, ili više, ozbiljno se morate zapitati je li sve u redu sa vama...samo moje skromno mišljenje {#}


To je, ni više ni manje nego 100-ak ripova filmova visoke kvalitete, u full HD-u.


Da, znam, "gušim slobodu" internet ratnika i prava Hrvata općenito...puj, puj...počnite pljuvanje {#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Nemoguce da nitko ovdje nije cuo za Fair use klauzulu ??!

 

Naime svaki provider si ostavlja mogucnost da se nekako obracuna sa ljudima koji rade previse prometa, jedina je razlika sto neki brze i lakse od drugih posezu za takvim sredstvima. Najbolji po tom pitanju je t-com sto je i za ocekivati zbog superiorne infrastrukture i opreme, oni se uopce na pozivaju na tu klauzulu. Manji provideri koji otkupljuju impulse od tcom naveliko pa ih preprodaju dosta cesto ogranicavaju brzinu vec nakon nekih sitnih GBajta.

 

To nije nesto sto su nasi lihvarski provideri izmislili nego je sastvani dio ugovora sa bilo kojim providerom u svijetu, cak i u Japanu. ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Kladim se da večina ovih koji se bune na KOLIČINU (flat ili ograničenje) prometa, 90% downloada koristi za skidanje PIRATSKOG sadržaja.

 

Ne branim providere, ali skidati, npr kod T-coma 20 gigabajta podataka dnevno - HAAALLOO???

 

- Kvaliteta usluge je nešto drugo, i tu se slažem da treba inzistirati na plaćenom!!!

Zdravac
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

@Glamdring: 

 

znam sto je Fair use klauzula, cuo sam za nju al je NISAM potpisao u svom ugovoru

 

 

@Zdravac:

 

Izgubio bi okladu, ja sam jedan od onih koji kupuje svoj software legalno ili koristi free proizvode a filmove radje idem gledati u kino zbog boljeg dozivljaja

Daleko sam od 250 GB mjesecno download-a koje uvjetuje B net ali je stvar principa...

 

 

Ajd molim one koji nemaju sto pametno za reci neka ne se ukljucuju u raspravu....hvala svima

Remember my friends, God is dead. Marx is also dead. But the market lives. The market must become your new God.
Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice