Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

poruka: 50
|
čitano: 17.069
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Pozdrav,
proučavao sam preporuke od ranije, i većina navodi dosta starije modele koje je teško naći danas, pa bi mi trebala pomoć za 2.0 ili 2.1 zvučnike, isključivo za (ne preglasno) slušanje glazbe, ergonomija je važna kao i kvaliteta zvuka (dostupne kontrole i sl.). Od ranije sam našao sljedeće:
Logitech zvučnici Z313, 2.1, 15W/25W
Genius zvučnici SP-HF800 Pro, 20W RMS, wood (netko ih je spomenuo)
Zvučnici Divoom xForce-1 (kao nekakav best buy koliko vidim)
Zvučnici Divoom Revo-3 (imaju daljinski upravljač i drveni)
Genius zv. SP-HF 2.1 2000A, drveni, 60W (uglavnom ste ih hvalili u nebo)
Uglavnom, treba mi preporuka do 350 kn max, bolje 300, i da se mogu naći kod nas. Hvala puno
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Divoom ćeš teško naći više igdje, držao ih je Konikom. Što se Geniusa tiče njih i ima i nema, recimo 2000A i 3000A već valjda 2g nisam vidio u trgovini.

 

Što se tiče best buy-a, do 200kn > Genius HF500A i SP700, oba 2.0

 

HF800Pro, duplo kvalitetnije izrade od prva dva, ali malkice prejakog Bassa, odnosno srednji i visoki tonovi su dosta ugušeni, ako nemaš zvučnu koja to softverski može srediti, možeš uzeti kao nedostatak. Inače vrlo solidni.

 

A da uzmeš možda 2.1 drveni njihov, mislim da je 260kn, SW-HF1200 tako nešto ako se ne varam?

 

Konikom isto drži. Ovisi samo o tebi.

 

Logitech do 300,350kn bi ja preskočio. Isključivo Genius.

 

Prvi Logitech koji bi uzeo je Z523, on ti je preskup, kao i Z520. Razmišljaj o nekim Geniusima, na to se koncentriraj.

 

Čisto da kažem, imao sam ili isprobao sve zvučnike koje si naveo, neke imam i dalje.

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 14:29 (thedream).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Hvala. Kakav ti je Divoom? 

14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Dobar je Divoom no ja bi rađe na Genius radi bolje kvalitete izrade.

 

Onaj Genius sp hf 1200 je odlilčan izbor za 260 kn a ako pak oćeš 2.0 onda hf 800pro ili sp hf 500a

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Znate li gdje se mogu naći Genius sp hf 1200? Google sa site:hr mi ne izbacuje ništa

 

Isprike, trebalo je napisati drugačije traženje (http://www.nabava.net/zvucnici__620/genius-zvucnici-sw-hf21-1200-30w__712581) ;)

 

Ovi sivi su isti kao i smeđi? Hvala

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 16:42 (Rainalcar).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Da ista stvar samo druga boja šperploče

 

Uzmi to

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Rainalcar kaže...

Znate li gdje se mogu naći Genius sp hf 1200? Google sa site:hr mi ne izbacuje ništa

 

Isprike, trebalo je napisati drugačije traženje (http://www.nabava.net/zvucnici__620/genius-zvucnici-sw-hf21-1200-30w__712581) ;)

 

Ovi sivi su isti kao i smeđi? Hvala

Smeđe imaš u Konikomu, ja bi njih.

Cemetary gates
12 godina
protjeran
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Moja preporuka za te pare 2.0

 

Genius  SP-HF800 Pro, 20W RMS, wood

 

Za 250 kn ćeš teško dobiti kvalitetan 2.1 sustav, a vidim da taj koji želiš kupiti ima kontrole na subwooferu pa si zamisli koliko ćeš se puta saginjati da bi podesio zvuk.

Osamina supruga je tužna !
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Rainalcar kaže...

Znate li gdje se mogu naći Genius sp hf 1200? Google sa site:hr mi ne izbacuje ništa

 

Isprike, trebalo je napisati drugačije traženje (http://www.nabava.net/zvucnici__620/genius-zvucnici-sw-hf21-1200-30w__712581) ;)

 

Ovi sivi su isti kao i smeđi? Hvala

Nađi ove..360kn. Taman u 10kn preko budžeta..

 

http://www.microline.hr/EUWeb/StartEU.ashx?_command=showItem&item=gen-sp-hf21-2000a%20&location=SKL&session=S2hsQMKQWDeiejunhHEQ

 

Pogledaj ih - show..

 

http://mail.microline.hr/ftp/MOL/Images/gen-sp-hf21-2000a_HR.jpg

 

 

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 18:25 (thedream).
16 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Tog modela više nema nažalost,{#} nit za lijek a usput se više i ne proizvodi kolko znam skupa s još dosta drugih 2.1 Genius modela.{#}

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.5.2011 18:32 (rambox).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
A mislim oni u Geniusu se ponašaju ko retardi. Izbace par odličnih modela i onda to povuku s tržišta ubrzo. Još žalim za svojim starim Sp Hf 3000, e koji su to spikeri moćni bili a ja budala prodao.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
2 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Tipka power on/of na zadnjem panelu subwoofera.

Super za kičmu {#}

Osamina supruga je tužna !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Endimion kaže...

Tipka power on/of na zadnjem panelu subwoofera.

Super za kičmu {#}

Ma ja ti nisam najbolji primjer, ja zvučnike nisam u životu ugasio. {#} I nikad nijedni nisu crkli. U nekoj svojoj ludosti čak bi rekao da komponentama više šteti on/off nego da rade dugoročno upaljene.

Cemetary gates
13 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Puno vam svima hvala, sad ću se moći sam smiliti :)

16 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
explorer 4 kaže...
A mislim oni u Geniusu se ponašaju ko retardi. Izbace par odličnih modela i onda to povuku s tržišta ubrzo. Još žalim za svojim starim Sp Hf 3000, e koji su to spikeri moćni bili a ja budala prodao.

I ja sam ih prodao takodjer, nesto su me zekali pri velikom opterecenju. Zato sam ih i rijesio te zaradio 100 kn :)

 

Al koji su ti zvucnici ispustali zvuk na kvalitetnijim filmovima - strahota. Tweeteri su bili majka zemlja.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.5.2011 13:49 (Batista).
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Da , prijatelj i ja smo na njima gledali Avatar, Sherlock holmes i Gladijator. Najjača scena kad na gladijatoru Vrisne tigar.Baš sam se bio prepao :)
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

@ Explorer 4, vidim da ti imaš Genius HF-500a, jesi li zadovoljan s njima, čitao sam po netu da imaju slabi bass?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

aj mi recite neke zvučnike za ono oko 200 kn koji imaju kvalitetan zvuk i izradu

bb
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Ja sam zadovoljan s njima , čist zvuk , odlični visoki ali da ipak fali malo basa. Ako imaš dobru zvučnu moći ćeš izvući nešto basa. Ako ti treba neki bas u stereu ajde na Hf 800 pro ili sp Hf 1800a.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
explorer 4 kaže...
A mislim oni u Geniusu se ponašaju ko retardi. Izbace par odličnih modela i onda to povuku s tržišta ubrzo. Još žalim za svojim starim Sp Hf 3000, e koji su to spikeri moćni bili a ja budala prodao.

Ko ti kriv zakaj si prodal uopce ti Genius modeli a i ostali su bili na tržištu 2.5 godine, ak dobro pamtim ko nam je kriv kaj naši uvoznici i firme samo tovare Logitech po defoltu pa imaš smece za 200kn u usporedbi sa Genius. Dok su se ti spomenuti Genus model i ostali proizvodili, police kod nas su vecinom bile natrpane Logitech spikerima a Genius malo ima pa dugo nema u intervalima ko da dolaze s Plutona i tak dalje cekalo ih se i cekalo dok nisu stigli a Logitech uvjek na policama fuckaš takvu politiku.{#}{#}

 

Gigabyte je ima jedan udarnički GP-S 7500 2.1, odlican model za cijenu malo prek 300kn prava bagatela proizvodili su se dvije godine. No kod nas su se pojavili vrlo kratko, u dva navrata i odma su razgrabljeni kak si rekel keks jel su ljudi skužili kaj imaju pred sobom za sitnu lovi. Uglavnom to je ovaj dole model, neki Logitech  po istoj cijeni u toj klasi, se mogal sam sakrit u duboku rupu i ne pokazivat u usporedbi i po kvaliteti s tim zvucnicima. Kolko sam ja saznal Gigabyte-u, se nije dalje isplatilo radit takve zvucnike po toj cijeni samo su imali gubitke i nikakvu zaradu. Okušali su se onak reda radi i napravili su odlican proizvod, pa na kraju odustali od toga ko ih je kupil super je prošel da se danas još proizvode prodavali bi se samo tak no ode baba s kolacima.{#}{#}

 

http://www.tweaktown.com/reviews/1247/gigabyte_gp_s7500_2_1_speaker_system/index.html

 

http://www.agt.si/images/generic-367.jpg

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
13 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Hf 800 pro sam na kraju uzeo, od ADM-a. Ništa u životu nije lako...: pri pokušaju da zvučnike spojim dolazi do naglašenog krčanja u istima (zvuk se čuje, ali krčanje je u pozadini. Naglašavam i da krčanja nema kod spajanja drugih zvučnika/slušalica). Krčanje je najizrazitije (grozno) kada se normalno ukopčaju bijeli i crveni kabel (audio in), dakle, do kraja u svoje utore. Krčanje je manje kada se crveni kabel ostavi da jedva dotiče utor, ali još uvijek izrazito primjetno čim se zvuk umjereno pojača. Jesam već poslao ADM-u mail jer je kasno, ali ja sam daleko od Zagreba, pa, ako nešto ja griješim, ako mi možete ukazati, da ne moram slati zvučnike natrag. Hvala još jednom

E da, krčanje se malo smanji kada prst stavim na spoj, ali i tada se još uvijek čuje (slično kao kada kabel jedva dotiče utor). Mislim, peh... 

16 godina
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Vidite, preporučavate izbjegavanje jeftinijih Logitech zvučnika, a ja evo već godinama imam S-220 koji se još uvijek prodaju i sasvim sam zadovoljan. Zvuk je dobar, bas je dobar, izgled je dobar, klizač kontrole glasnoće s on/off i izlazima za slušalice i mikrofon je na kablu odgovarajuće dužine i postavljen mi je pored tipkovnice (pristupačnije ne može) itd itd.

Glupost nikad ne dolazi u malom pakiranju. Stupidity never comes in small packages.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
Rainalcar kaže...

Hf 800 pro sam na kraju uzeo, od ADM-a. Ništa u životu nije lako...: pri pokušaju da zvučnike spojim dolazi do naglašenog krčanja u istima (zvuk se čuje, ali krčanje je u pozadini. Naglašavam i da krčanja nema kod spajanja drugih zvučnika/slušalica). Krčanje je najizrazitije (grozno) kada se normalno ukopčaju bijeli i crveni kabel (audio in), dakle, do kraja u svoje utore. Krčanje je manje kada se crveni kabel ostavi da jedva dotiče utor, ali još uvijek izrazito primjetno čim se zvuk umjereno pojača. Jesam već poslao ADM-u mail jer je kasno, ali ja sam daleko od Zagreba, pa, ako nešto ja griješim, ako mi možete ukazati, da ne moram slati zvučnike natrag. Hvala još jednom

E da, krčanje se malo smanji kada prst stavim na spoj, ali i tada se još uvijek čuje (slično kao kada kabel jedva dotiče utor). Mislim, peh... 

Imam te zvučnike i nemam problema, doduše imam i Audigy2 ZS. Nema šuma, nema krčanja. Pokušaj sa reklamacijom, ako ne uspije - nažalost kvalitetnija zvučna ti ne gine.

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
191x7 kaže...

Vidite, preporučavate izbjegavanje jeftinijih Logitech zvučnika, a ja evo već godinama imam S-220 koji se još uvijek prodaju i sasvim sam zadovoljan. Zvuk je dobar, bas je dobar, izgled je dobar, klizač kontrole glasnoće s on/off i izlazima za slušalice i mikrofon je na kablu odgovarajuće dužine i postavljen mi je pored tipkovnice (pristupačnije ne može) itd itd.

 

Kontroler je dobar. i ne kvare se često. Ostalo ništa nije za pohvalu, zvuk je užas
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
191x7 kaže...

Vidite, preporučavate izbjegavanje jeftinijih Logitech zvučnika, a ja evo već godinama imam S-220 koji se još uvijek prodaju i sasvim sam zadovoljan. Zvuk je dobar, bas je dobar, izgled je dobar, klizač kontrole glasnoće s on/off i izlazima za slušalice i mikrofon je na kablu odgovarajuće dužine i postavljen mi je pored tipkovnice (pristupačnije ne može) itd itd.

{#}{#}{#}

Cemetary gates
14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
ma daju vrhunski zvuk , budi realan thedream :D
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje: da uzmem Genius SP-HF800 Pro ili Genius SW-V2.1 1250? Važan mi je dobar bas i kvalitetan zvuk, jer će se većinom koristiti za glazbu.

SP-HF800 Pro SP-HF800 Pro
SW-V2.1 1250 SW-V2.1 1250
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 14:05 (kikicacool).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

Bump{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka
kikicacool kaže...

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje: da uzmem Genius SP-HF800 Pro ili Genius SW-V2.1 1250? Važan mi je dobar bas i kvalitetan zvuk, jer će se većinom koristiti za glazbu.

  Boldano uzmi, naravno.

  Jako dobar bas dobiješ, posebice za te novce...

14 godina
neaktivan
offline
Zvučnici 2.0 ili 2.1 preporuka

U ovom slučaju 2.1 bez Razmišljanja ako želiš jak bas , a i ovi Geniusi nisu loši za tih 300 kn koliko dođu.

To pojačalo je cool :)

 

Ali ako možeš dati još 80 kn pa uzeti Logitech z 523 u Linksa sad na akciji , to bi bila dobra kupnja.

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Zvu%E8nici+LOGITECH+Z523%2C+2.1%2C+crni%2C+retail&option=artikl&id_kategorija=10050309&id_artikl=100.503.193

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2011 19:08 (explorer 4).
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice