Zvucna kartica za 5.1

poruka: 70
|
čitano: 17.106
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

Probaj spojiti AC97 konektor na karticu, ali u driverima odaberi da je front panel HDA tipa. Kod AC97 tipa, preklapanje između prednjih i stražnjih izlaza je mehaničko, u panelu, dok kod HDA spoja, čip očekuje signal iz panela koji signalizira čipu da isključi stražnje izlaze. HDA postavka u driverima kaže čipu da očekuje signal, a spajanjem AC97 konektora signal ne bi trebao doći do čipa, te bi trebao imati izlaz i na panelu i na stražnjim izlazima.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 17:33 (hrx).
14 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
drahic kaže...

Ja sam spojio svoje slusalice koje su real 5.1.

 

I kako ti to sad zvuči , jel osjetiš razliku veliku ili..

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2012 19:56 (explorer 4).
13 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Pa na ovim slusalicama je CUDO !

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Zvucna kartica za 5.1

evo prije par minuta namontirao Xonar DS u svoj pc i mogu reč da se čuje velika razlika između ove i onboard zvučne, svaka preporuka ko ima malo kvalitetniji 5.1 sistem, a nema baš para za uložit u pro karticu neče požalit, ima puno funkcija od Hi-Fi do namještanje samostalno equalizera, iskreno ni sam nisam još siguran kaj sve ima :) još istraživam, al ovo je bil pun pogodat :)

mrakky
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
koliko shvacan, xonar ds je za oko 350kn najjeftinija zvucna za surround u igrama preko optike.
ima li sta jeftinije?
null
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

Mislim da ne - to je najjeftinija dostupna kartica sa real-time 5.1 enkoderom (DTS Interactive, u ovom slučaju) za koju znam.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

vidim i da znatno jeftinija cl audigy se ima eax advanced hd 3.0

dok xonar ima eax 2.0

ne treba mi za filmove, to vec iman rijeseno, nego za igre

null
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
apoteka kaže...

vidim i da znatno jeftinija cl audigy se ima eax advanced hd 3.0

dok xonar ima eax 2.0

ne treba mi za filmove, to vec iman rijeseno, nego za igre

 Xonari ( npr. DX za koji znam iz prve ruke) imaju emulaciju i više razine EAX-a od 2.0, Advanced HD je tek 5.0 što nalazimo na punokrvnim X-Fi modelima (Gamer, Music, Elite Pro, Titanium itd.), ali pošto je - rekao bih, EAX u značajnoj mjeri izumro, odnosno bolje reći nije nikada adekvatno svojim mogućnostima zaživio, ja se time ne bi previše opterećivao.

 

Koliko mi je poznato Xonar DX ima GX 2.5 softver koji nazivno i podržava EAX Advanced HD 5.0, ali na stranim forumima koliko sam pratio, pa i ASUS-ovom službenom FAQ-u, bilo je dosta prijavljenih bugova i problema u igrama sa uključenim EAX-om, pogotovo 3.0 i 4.0 standarda koji su i dalje svojevrsna Creative ekskluziva, i nemaju emulaciju.

 

Tako da eto, neke utjehe radi, hardverski EAX (3.0, 4.0) 5.0 i dalje implementira samo Creative na pravim X-Fi modelima, iako ponavljam - standard nije polučio uspjeh kakav je mogao i trebao, po meni. Što se Xonara tiče, kompatibilnost uvelike ovisi i o igrama, pa priča ide otprilike vrlo jednostavno, ukoliko je sve uštimano, stvar zvuči fenomenalno, a ukoliko je igra problematičnija po pitanju kompatibilnosti, moglo bi biti i ima ustvari problema.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 14:24 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

koji je onda naj izbor za surround u igrama

a da nece bit van standarda za par godina?

bilo bi lijepo i da je ispod 400kn

null
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
apoteka kaže...

koji je onda naj izbor za surround u igrama

a da nece bit van standarda za par godina?

bilo bi lijepo i da je ispod 400kn

Ne znam iskreno što će uopće biti sa EAX-om ali za spajanje analognih 5.1 zvučnika i gaming ja bi uzeo za 250kn polovnu X-Fi Extreme Gamericu. Imaš odličnih modanih drivera po netu (PaX), ASiO 2.0 podršku za neke druge namjene primjerice recordinga, hardverski EAX Advanced 5.0HD za igre, solidne komponente i za reprodukciju glazbe, onako, sve u svemu neki best buy.

 

To bi osobno uzeo, da tražim nešto svestrano, ili nju ili Xonara DS, polovno naravno gledam. Za 250kn Gamericu ili DS.

 

Dopuna : Što se optike i gaminga tiče, tek sad vidio, a čuj - isti tekst kao i gore, samo druga kartica, polovna X-Fi Titanium za 350kn. Bilo ih je i kod nas na tržnici..

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 14:36 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

spajam optikom, zato mi ne igra ta xi-fi

a kod ds me brine eax 2. ili da me ne brine

hoce li igre preci na dts kao na konzolama?

 

null
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

Ako te zanima imam ja na prodaju Creative Labs Live 24bit na koja ti radi sa modificiranim driverima tako da dobiješ X-Fi

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
apoteka kaže...

spajam optikom, zato mi ne igra ta xi-fi

a kod ds me brine eax 2. ili da me ne brine

hoce li igre preci na dts kao na konzolama?

 

Ne bi brinuo iskreno, mislim da je 95% igara na tržištu kompatibilno sa njom bez problema, kako rekoh - sa GX 2.5 softverom emulira i efekte više razine EAX-a od 2.0, a to su 5.0 u ovom slučaju.

 

The old EAX 5.0 environmental audio standard is supported via software emulation (as with all of the Xonar gaming sound cards), which is certainly convincing enough to get an enjoyable and immersive experience out of any games that support EAX. Positional audio on OpenAL, FMOD and DirectSound games also worked a treat.

 

Klik!

 

 

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

vidim da i dg podrzava gx2.5

to mi je dovoljno

null
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
apoteka kaže...

vidim da i dg podrzava gx2.5

to mi je dovoljno

Ne bi trebalo biti problema, jedino ako nabasaš na neku stariju igru (tipa Doom3 i sličnog enginea).

 

DG

 

Audio technologies Dolby Headphone, Dolby Virtual Speaker, DirectSound3D GX 2.5, EAX 2.0&1.0, DirectSound HW, DirectSound SW, A3D 1.0, OpenAL generic modes, 128 3D sounds processing capability (EAX5 software emulation), SoundFont, ASIO 2.0 driver support

 

Na tvom mjestu bi išao na DS, pošto ti pojačalo za slušalice ipak nije u prvom planu, softverski paket odnosno driveri su nešto bogatiji čini mi se za DS u odnosu na DG, tu je i već spomenuta mogućnost 192khz / 24bit reprodukcije spram 96khz / 24bit kod DG modela i još par điđamiđa (zamjenjivi OP-AMPovi, isti audio procesor kao DX model itd).

 

Ne znam koliko košta najjeftiniji DG a koliko DS, nisam updejtao cjenike u glavi ali ono, ako je 100kn razlika, fuck it, DS nek bude.

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 15:20 (thedream).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

koliko sam skuzija, igre vise prelaze na openAL

starije igre mi nisu toliko bitne

razlika je 130kn, sto nije malo... a te didamide mi malo znace za igre

samo se nadan da ta emulacija nije shit

null
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

EAX i OpenAL podrška je važna ako igraš igre starije od cca 3-4 godine - novije u većini slučajeva ne koriste EAX i OpenAL, nego se sve procesira softverski, na glavnom procesoru. Ovdje ćeš naći listu naslova koji podržavaju EAX; featured games uključuje Mass Effect i Bioshock (prva izdanja, ne nastavke), koji su izašli 2007. godine.

 

Kod spajanja kartice i receivera putem S/PDIF sučelja (bilo optikom ili bakrom), važno je da igra ili kartica ima real-time 5.1 enkoder (DTS ili Dolby) budući da je sučelje ograničeno na PCM stereo ili Dolby/DTS enkodirani stream.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 16:58 (hrx).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

znaci u buducnosti audio ce ici preko cpu-a

onda bolje da uzmen jeftiniju varijantu

ali evo konkretno, sto koristi cod:mw3 (neman je instaliranu trenutno)?

null
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

Koriste vlastiti sound engine koji radi na CPU - prva verzija je iz World at War, kada je po mnogima zvučao najbolje; preradili su ga za MW2, kada je kvaliteta nešto pala, ali su znatno dobili na performansama i od tada je, kroz slijedeće igre (BO, MW3), uglavnom nepromijenjen.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

ok, ali opet ne mogu preko optike dobiti surround preko integrirane zvucne

cisto me zanima hoce li trenutne i buduce igre davati surround preko optike s xonar dg?

kvaliteta zvuka manje bitna

null
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

Xonar DG ne podržava ni Dolby Digital Live ni DTS Interactive, tako da ćeš surround zvuk iz igara preko optike imati samo ako igra ima Dolby Digital Live ili DTS Interactive enkoder (a ne znam za ijednu koja ih ima). DG je prvenstveno namijenjen za igrače koji koriste slušalice, tako da real-time 5.1 enkoderi nisu potrebni.

 

Ako želiš surround zvuk iz igara preko S/PDIF sučelja (bilo optičkog ili bakrenog), uzmi Xonar DS (DTS) ili Xonar D1/DX (Dolby).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 19:18 (hrx).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

znaci ipak ds, da se ne zezan vise

 

null
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

jedan problem s xonar ds je sto je pci, a ne pci-e

neznam kad ce i hoce li pci-e istisnuti pci iz upotrebe...

null
14 godina
neaktivan
offline
Zvucna kartica za 5.1

Pozdrav!

Čitam sve gore napisano i pitam se http://www.portio.hr/index.php?page=artikl&id=052320005 dali bi ovo bio dobar izbor za igre i filmove  spajanje preko optike

na http://www.sony.co.uk/product/hcs-surround-kit---dvd-player/dav-sc8#/Overview  malo stariji home theater sistem ali po meni neusporedivo bolji i jeftinije rješenje (polovno sa njuškala) nego večina današnjih pc zvučnici rješenja?!

 

Sistem ima opciju automatskog prepoznavanja signala koji zvučna šalje preko optike ovo onboard rješenje koje ja imam(realtek alc 892 na Asrock p67 pro3)

prepoznaje kao Pcm ili Digital ako koristim ffdshow.

 

Bivša ploča je imala uredan dts onboard ali ova ima samo preko analognog izlaza optika ne radi na taj način...

 

Pa vas molim za odgovore i mišljenje ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

neces imat problema s tom karticom nikakvog, ni u filmovima ni u igrama

mijenjam stan od 20 kvadrata za dva manja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
hrx kaže...

 X-Fi Titanium u bulk pakiranju je u cjenovnom rangu Xonara D1 u retail pakiranju (kartice se mogu mjeriti jedna s drugom)).

Odlično ali nema optiku (Xonar d1) ili se varam tako da pitanje koja je bolja neču uputiti.

Ima li neka bolja od ove X-fi neka druga firma (bolji driveri ili procesor) u tom cjenovnom razredu ali da ima optički izlaz?

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 15:06 (Boskre).
16 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
Boskre kaže...
hrx kaže...

 X-Fi Titanium u bulk pakiranju je u cjenovnom rangu Xonara D1 u retail pakiranju (kartice se mogu mjeriti jedna s drugom)).

Odlično ali nema optiku ili se varam tako da pitanje koja je bolja neču uputiti ima li neka bolja od ove X-fi neka druga firma (bolji driveri ili procesor) u tom cjenovnom razredu?

Asus Xonar DX, eventualno Xonar DS.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
191x7 kaže...
Asus Xonar DX, eventualno Xonar DS.

http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DX/

http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DS/

 

Da ali ni jedna ni druga nemaju optiku koja je meni potrebna.

16 godina
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1
Boskre kaže...
191x7 kaže...
Asus Xonar DX, eventualno Xonar DS.

http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DX/

http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DS/

 

Da ali ni jedna ni druga nemaju optiku koja je meni potrebna.

Pišem bez da provjeravam pa mi se odbije od glavu.

Pobrkao sam digitalni izlaz (obje imaju) i optiku.

 

Xonar DG ima optiku: http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DG/

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&jumpto=2529211&sort=asc&view=flat
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 15:24 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zvucna kartica za 5.1

Ma sve 5 ja se isto zbunim sa tim izrazima ( Vrtolet ,Zrakomlat ? Ma Helikopter Je*o ih pravopis!)

Dakle X-fi titanium bulk koja ima dolby digital live je bolja od Xonar DG a Xonar d1 joj je ekvivalent ali nema optički digitalni izlaz pa samim time ostaje moj best buy ako sam sve dobro povezao i ako nema neka druga firma koja radi nešto bolje za iste novce?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice