Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

poruka: 220
|
čitano: 69.084
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Eto nakon mjesec dva koristenja misa poceo se kvartiti. Kad ga dignem i spustim kursor zasteka, a nekad mis prestaje skroz raditi te se ponekad cuje zvuk kao da sam ga istekao iz racunala. Pokusao sam reinstalirati drivere cak sam i windowse srusio no nije pomoglo. Vjerujem da je problem do usb kabla pa me zanima dali je netko imao slican problem.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Meni nakon pola godine radi savršeno kao i prvi dan. Pošalji ga na servis, ne bi se to trebalo događati. 

Why so serious?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Dojmovi, zasada, nakon tjedan dana korištenja (PMSG1, sivo-crni):

 

Plus:

  • laserski senzor kvalitetan
  • tipke zadovoljavajuće kvalitete i odziva
  • kvaliteta plastike
  • težina (s utezima) i grip
  • cijena (199 kn, Links)

Minus:

  • lošiji softver
  • nepostojeća podrška

Bugovi:

  • softver ponekad pamti postavke DPI-a i profila pri sljedećem podizanju sustava, a ponekad ne

 

Imajući u vidu prednosti i mane, kupnju ovog miša ipak ne bih bezrezervno preporučio sve dok Prestigio ne poradi na softveru i podršci.

U cjenovnom rangu, pobjedu (zasada) ipak odnosi Logitech G400.

 

 

EDIT:  Maknuto par bugova s popisa koji su na kraju ipak bili prisutni iz drugih razloga, ne miša.

Courage of the heart is very rare...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 2:56 (Nicodemus).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Meni se nikad ne freeza sustav, ali da slažem se G400 je ipak sigurniji izbor bez obzira što PMSG1 ima puno više mogućnosti.

tw@antejuki || YT/vaporCRO
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ja nažalost prodajem svoj, pa ako ima zainteresiranih - javite se!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Smije li se znati razlog prodaje?

Courage of the heart is very rare...
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.5.2012 2:57 (Nicodemus).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ne leži mi dobro u ruci.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Nicodemus kaže...

Smije li se znati razlog prodaje?

Pitam jer ja svog mislim reklamirati gdje sam ga kupio.

godo kaže...
Inače, ja svoj G400 prodajem, iako je odličan miš - ali nažalost za moju ruku nekako mali, pa ako ima zainteresiranih - javite se!

 

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

 

 

Jučer sam probao malo duže G400. Usporedit ću ga sa Prestigio PMSG1.

 

Softver je na G400 5x bolji i ima puno više mogućnosti. Fali DPI indicator na mišu, kad koristim photoshop uvijek želim znat koji je DPI jer često mjenjam sens.

 

Što se tile kvalitete izrade tu Prestigio nosi pobjedu. Prestigio je tvrđi pod rukom, ima keramičke nožice, donja plastike mi se čini tvrđa, ima gumu sa strane. Ergonomija je zilijon puta bolja na Prestigiu. Na G400 mi je mali prst napet, moram ga sam držat blizu miša. To mi uništava aim samo tako jer mi je ruka malo napeta dok mi je na Prestigio skroz opuštena.

 

Iako softver na Prestigio nije loš, jedino ima bug da se nakon sleepa zbuga pa se mora restartat. Zapravo to nije ni minus prema g400(DPI indicator se na Prestigiu izgasi, a G400 nema indicator). Isto tako Prestigio ima on-fly mjenjanje modova(i indicator u boji za to). Korisno jer imam posebne profile za CS, za PS, za Vegas. Mislio sam kupovat G400 ali sam odustao, Prestigio je hardverski bolji 4,5x. Utezi, promjenjivi nastavci, kvalitetnija i masivnija izrada, scroll tilt i gumirani scroll, guma sa strane, pristupačnije bočne tipke.

Na Prestigiu se ruka uopće ne znoji i ne ostaju tragovi znoja dok na G400 to nije slučaj. 

 

 

twitter@antejuki || Youtube/vaporCRO || Steam: vaporCRO
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 10:03 (Vapor).
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Jel ima tko problem s driverima ? Nikako nemogu programirati tipke kako želim . Evo slike u prilogu. Jesam ja mutav ili nigdje ne postoji opcija koja tipka da bude šta . 

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
hrvoje_zg91 kaže...

Jel ima tko problem s driverima ? Nikako nemogu programirati tipke kako želim . Evo slike u prilogu. Jesam ja mutav ili nigdje ne postoji opcija koja tipka da bude šta . 

Trebaš snimit macro pa ga ubacit u tipku :).

 

Ako želiš da ti bude samo pritisak jedne tipke snimi macro, ali makni kvačicu sa record intervals.

 

 

Za pola sata cu snimit video kako se to radi, dosadno mi a imam vremena

 

 

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Meni je dosadno pa ćeš dobiti HVALA na svaki post u ovoj temi ,a možda i šire {#} Hvala još jednom :) 

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Video za jedno pola sata, zeza me cam studio.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Ako smo do sad izdržali bez programiranih tipki izdržat ćemo još malo :) 

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Evo video. Malo laga i loša je kvaliteta, ali nemogu si pomoć kad imam loš procesor.

 

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Odlično napravljeno. Hvala puno! 

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
 
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Inače što se softver tiče tu je Steelseries daleko najbolji, zatim Logitech. G400 ima samo softversku prednost, Prestigio ima 10x bolju kvalitetu izrade i puno više mogućnosti kao miš.(broj tipki, utezi, ergonomija, izmjenjivi nastavci).

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Da to mi je i buraz rekao :) Super sve sam si složio . Brzo return/forward , copy/paste , refresh . Odlično. Hvala još jednom :)

Slažem jelovnike,planove treninga,suplementaciju,uvod u sportsku farmakologiju i sve ostalo vezano uz BB----> cijena ovisi o kompleksnosti pitanja. Za više informacija javite se Privatnom Porukom
 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Malo sam ušminkao review, dodao podkategoriju Kvaliteta izrade, dodao svoje mišljenje vs G400, ubacio video, downloadao drivere još jednom da ih rapidshare ne poništi.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Dali je netko isprobao Fireglider-a i ovog Prestigio-a ?

Koji je bolji i zašto ?

 

Ja koristim Fireglider već 2 godine. Miš izgleda kao da je jučer izašao iz trgovine. Nikakve zamjerke, same pohvale.

Frend kupuje novi miš pa me zanima što uzet od ta 2 modela. Za prestigia nemogu dat neko svoje mišljenje  pošto ga nisam osobno isprobao.

Netko radi što zna, a netko zna šta radi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Da pitam kolege sa ovim misom, jeste li nasli ikakvo rjesenje za zblesiranje misa kad se komp stavi u sleep?

 

Ovako, dosad nisam koristio sleep, ali sam shvatio da je vrlo koristan, i os se digne za 2 sekunde, ALI,

 

mi se na kraju to vrijeme ni ne isplati, jer vrijeme potrebni da softver prvo ugasim, i onda upalim, proddje toliko vremena

 

kao da sam ga upalio i cekao da se os digne.. ne da mi se svaki put to raditi. To i ne bi bio toliki problem, da ne rade lampice na dpiu,

 

nego, meni kad se ustane iz sleepa, dpi bude na maximum, i kad ga smanjim, on se opet nakon 2 sekunde vrati na staro, a nemogu nista sa tako

 

brzim misom..Jel mozda neko na internetu shvatio, u nekim drugim verzijama misa, ozone recimo, ili tako nesto, kako ispraviti ovu gresku?

 

Ili, moze li se nekako namjestit da se softver sam restartira kad ode u sleep i kad se vrati?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 13:32 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Trebali bi pronaći nekog programera ovdje na BUGu koji je sposoban napisat komadić softvera koji automatski gasi i pali softver miša.

 

Inače meni da upalim i izgasim softver treba 5 sekundi. Desni klik u notif baru i exit i samo jedan klik dolje na toolbaru gdje mi je pinan.

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Dobar review. Nego ima ga u Protisu za 133.65 kn. Upravo kupio :D

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Da, nevjerojatno dobra cijena. 

CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Evo i mene taj softver ubija. 

Miš fino leži u ruci,cijena prihvatljiva ali softver nula bodova.

Svaki put kad upalim komp miš i njegov softver se ne prepoznaju,ne pomaže niti paljenje i gašenje programa. Jedino deinstalacija pa ponovna instalacija,al to mi je malo blesavo svaki put raditi.

Jel postoji kakvo rješenje problema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Taj problem mi nije poznat. Ja moram exit i ponovno upalit.
CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]
Probaj downloadat moje drivere iz reviewa.
CoD games unlike Counter Strikes are so popular because they quickly give a player a false impression of being good at something. CS is very unforgiving and demand a lot of time, nerves and skill...
13 godina
offline
Re: Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Probao sam i sa tvojim driver-ima,ali ista stvar

13 godina
neaktivan
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Pozz, upravo kupio primjerak štakora u Magazin Rs, a sad kad sam na linkovima vidio da u Protisa ima jeftinije i to za skoro 70 kuna....grrrr...ali što je tu je.

 

Uglavnom, interesira me dodjeljivanje naredbi tipkama miša. Jasno mi je sve kako koju naredbu odnosno kako to softwer navodi "Macro" dodijelit tipki, ali me malo buni sama izrada naredbi odnosno macroa.

 

Pošto si u svoj video stavio npr. "tipka q" kao macro da li makro mora biti baš tako napisan ili može npr. samo "q" i onda miš prepozna to u svakoj igri. Uglavnom igram WoW tako da tamo macro znači nešto sasma drugo nego ovdje, bar mi se čini, i dosta mi je spellova keybind. Hoće li miš spell koji je keybind za određeno slovo na tastaturi to prepoznat u svakoj igri ili moraš za različite igre posebno pisat macro?

 

Još jedno pitanje, dakle kako do sada nisam imao susreta sa ovakvim tipom miša, imao sam najobičniji Genius optički miš, primjetio sam da kada zaustavim miš na podlozi da kursor na ekranu zna i dalje nastaviti se pomalo micati pogoto po okomitoj osi i to prema dolje. Da li je riječ o malim, meni neprimjetnim pokretima ruke s obzirom na osjetljivost miša, ili to treba naštelovat nekako. Ako treba, kako i gdje?

 

U Linksu sam, pošto nisu imali qck normalnu podlogu već samo mini i XXL kupio podlogu od cooler mastera, da li je ona ok za ovaj tip miša?

 

Nadam se da sam bio razumljiv sa svojim pitanjiema.

Hvala na odgovoru

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.8.2012 17:19 (Thurok).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Prestigio PMSG1y [Review by vapor]

Kupio sam PMSG1G jučer...

 

I stvarno mi nije jasno zašto toliko buke oko Razera, Logitecha, Steelseriesa...?

 

Ovaj miš je zakon, praktički nema veće razlike s g9x kojeg sam koristio, a kad mu ime ukucaš u google nečeš dobit nego par linkova s bugovog foruma i par od njihove stranice.

LoL NordicEU : Heineken01
 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice