Star Citizen izdvojena tema

poruka: 4.777
|
čitano: 766.000
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Star Citizen, Star Citizen - nickovi
7 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

Iz letter from the Chairman: 

 

''Making the transition to Lumberyard and AWS has not delayed any of our work, as broadly, the technology switch was a ‘like-for-like’ change, which is now complete.''

 

Pretpostavljam da su dobili veliki popust na Amazon Web Services s ovim ugovorom...

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 15:40 (AlexTm).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Star Citizen

Kaj niko ne cita te artikle? Pise da je bairan na Cryengine. U prijevodu ako je baziran ne znaci da je, ali u slucaju Call of duty i dalje je IW engine, ne? Dvostruka pravila? :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Star Citizen
ukay1000 kaže...

Kaj niko ne cita te artikle? Pise da je bairan na Cryengine. U prijevodu ako je baziran ne znaci da je, ali u slucaju Call of duty i dalje je IW engine, ne? Dvostruka pravila? :)

Ako se dobro sjećam, mislim da je Amazon prošle(?) godine spasio Crytek od bankrota sklopivši ugovor o licenciranju njihovog engina tako da vjerojatno imaju prava mijenjati naziv tog svog modificiranog cryengina koliko god žele.

A u kojoj mjeri je on modificiran, te kolika mu je kompatibilnost sa onim kojeg je ekipa iz RSI-a modificirala.....jbga to već spada u rang vidovitog Milana i ja to sigurno ne mislim predviđati

 

Ali ajd, kao što već rekoh, stvari se polagano pomiču pa će valjda u narednom desetljeću nešto i biti napravljeno

 

Battlelog: [G] pijana_carapa
16 godina
offline
Star Citizen

Ok, super; znači Lumberyard je baziran na Cryengine-u... I to bi ih ubilo da su napisali u službenom priopćenju? Nego bi sad mi morali kopati po netu ili biti upoznati s podrijetlom svakog game engine-a da bi znali o čemu je tu zapravo riječ? Ja koji nemam pojma o tom engine-u, to priopćenje čitam kao da su se prebacili na kompletno novi engine. A logika i iskustvo mi govore da prebacivanje na novi game engine nije ko da se prebacuješ sa Palominog WC papira na Violetin papir.

http://www.dd3d-studio.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen

Priča sa engineom je zapravo vrlo jednostavna.

 

CIG je licencirao CryEngine od Cryteka standardnom licencom. Promjenili su ga ekstenzivno i zovu ga Star Engine, ali baza je još uvijek CryEngine 3.8 (izašlo je još verzija nakon te, ali tu su prestali updatetat jer im ne treba).

 

Crytek je već nekoliko puta bio na rubu bankrota. Jednom takvom prilikem se CIG dočepao i veikog broja njihovih developera, koji su sad uglavnom u studiju u Frankfurtu. Nedavno su krenuli u novo zatvaranje ureda i izgleda da propadaju do kraja. CIG ne želi riskirati sa bankrotom i reakvizicijom Cryteka od strane nekog drugog jer ne znaju kako će se to odraziti na sadašnju licencu.

 

Amazon je tvrka koja je dala Cryteku zadnju veliku financijsku injekciju, a zauzvrat dobila pravo na CryEngine patent, temeljen na verziji 3.8. U veljači ove godine su predstavili Lumberyard kao svoju modifikaciju CE 3.8, sa integriranom podrškom za Twitch i AWS, te novim netcodeom (tradicionalno katastrofalan u vaniliji), a engine je besplatan za licenciranje. CIGu ovo jako paše jer više ne moraju financirati licencu, imaju jakog i stabilnog partnera, već su od prije škicali prelazak sa Google Cloud na AWS jer bolje odgovara njihovim zahtjevima, a imaju i ogroman Twitch comunity zbog kojeg je Star Citizen alfa često u top 10 streamanih igara.

 

Lumberyard CIGu služi kao zamjena za stock CryEngine 3.8 bazu i cloud service provider. Pošto je baza enginea uglavnom identična, ogromna većina onoga što je već promjenjeno u StarEngine je savršeno kompatibilna. Ostale grane Lumberyarda mogu, a ne moraju koristiti - npr. neće uvoditi Amazonov netcode jer mu je logika drugačija od onoga što SCu treba, pa je StarNetwork još uvijek u razvoju za potrebe igre. 

 

Tranzicija je već završena i alpha 2.6 radi na Lumberyardu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen
Da da... jednostavno...
Sa obzirom kuda smijer ide, trebat ce im amazonovo iskustvo u trgovini i mikrotransakcijama...

Uvijek mi je drago uletit u ovu temu i nasmijati se novim potezima CRa..
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen
Pizvo kaže...

Priča sa engineom je zapravo vrlo jednostavna.

 

CIG je licencirao CryEngine od Cryteka standardnom licencom. Promjenili su ga ekstenzivno i zovu ga Star Engine, ali baza je još uvijek CryEngine 3.8 (izašlo je još verzija nakon te, ali tu su prestali updatetat jer im ne treba).

 

Crytek je već nekoliko puta bio na rubu bankrota. Jednom takvom prilikem se CIG dočepao i veikog broja njihovih developera, koji su sad uglavnom u studiju u Frankfurtu. Nedavno su krenuli u novo zatvaranje ureda i izgleda da propadaju do kraja. CIG ne želi riskirati sa bankrotom i reakvizicijom Cryteka od strane nekog drugog jer ne znaju kako će se to odraziti na sadašnju licencu.

 

Amazon je tvrka koja je dala Cryteku zadnju veliku financijsku injekciju, a zauzvrat dobila pravo na CryEngine patent, temeljen na verziji 3.8. U veljači ove godine su predstavili Lumberyard kao svoju modifikaciju CE 3.8, sa integriranom podrškom za Twitch i AWS, te novim netcodeom (tradicionalno katastrofalan u vaniliji), a engine je besplatan za licenciranje. CIGu ovo jako paše jer više ne moraju financirati licencu, imaju jakog i stabilnog partnera, već su od prije škicali prelazak sa Google Cloud na AWS jer bolje odgovara njihovim zahtjevima, a imaju i ogroman Twitch comunity zbog kojeg je Star Citizen alfa često u top 10 streamanih igara.

 

Lumberyard CIGu služi kao zamjena za stock CryEngine 3.8 bazu i cloud service provider. Pošto je baza enginea uglavnom identična, ogromna većina onoga što je već promjenjeno u StarEngine je savršeno kompatibilna. Ostale grane Lumberyarda mogu, a ne moraju koristiti - npr. neće uvoditi Amazonov netcode jer mu je logika drugačija od onoga što SCu treba, pa je StarNetwork još uvijek u razvoju za potrebe igre. 

 

Tranzicija je već završena i alpha 2.6 radi na Lumberyardu.

 Word!  ;) 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

Hahaha i evo i službenog priopćenja jutros :) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

Hahaha i evo i službenog priopćenja jutros :) 

 Ovo je trebalo biti ono PRVO priopčenje i ne bi bilo nikakvog problema. 

http://www.dd3d-studio.com/
12 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

probao sam malo star marine i iako imam dobar komp brejka mi al mislim da je više do njihovog servera pa je ping visok jer trčim i u sljedećem trenutku sam mrtav iako nisam vidio nikoga ni čuo ikoga da puca..... što se tiče open universa nisam vidio ništa novo doduše nisam ni imao puno vremena

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen
ZujoVg kaže...

probao sam malo star marine i iako imam dobar komp brejka mi al mislim da je više do njihovog servera pa je ping visok jer trčim i u sljedećem trenutku sam mrtav iako nisam vidio nikoga ni čuo ikoga da puca..... što se tiče open universa nisam vidio ništa novo doduše nisam ni imao puno vremena

 Novi netcode dolazi s patchem 3.0 tako da za sada ostaju ti problemi...   

Lijep pozdrav ;)
11 godina
offline
Star Citizen

Krasno:

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen
Moloch kaže...

Krasno:

 

 Neka samo što više hakiraju još u Alfi da se to sve pokrpa i onemoguće takve stvari u konačnoj verziji ;) 

 Skroz se to ukjlonit ne može vjerojatno (kao ni u drugim igrama), ali barem da mogu otkrivati i bannati takve račune...

Lijep pozdrav ;)
9 godina
protjeran
offline
Re: Star Citizen

Mene samo zanima trade bot i clientless, nema sanse da se otkrije osim anticheat, ali kako robert radi to nece biti problem prvih godinu dana 100% :)

16 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

Malo o prelasku na Lumberyard:

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Star Citizen

Greetings Citizen.

Happy New Year!

There are many exciting things in store for Star Citizen this year. We’ll continue to modify and improve our game engine to better suit Star Citizen’s unique needs. Gameplay will get deeper as new systems come online to provide players the chance to do more than pew-pew. I also expect exciting advancements as we integrate our revolutionary tech, like subsumption and procedural planets, into the game. On the Community front, we’ll be releasing Spectrum, our new and improved community platform, and revamping our current shows and adding new ones in an effort to best communicate with all of you.

This week Star Citizen devs got back to work after some much deserved time off. Presently the Production Team is huddled with the different team leads updating and detailing out the tasks we have for this year. You’ll begin to see some of these details once we've had the opportunity to refine the Star Citizen and Squadron 42 schedules.

We were happy to see positive feedback from the Alpha 2.6 release and impressed by the number of stunning videos and images being created with the new camera controls. We have been digesting both our own and your thoughts on Alpha 2.6 now that it has been live for two weeks. We are planning releasing an incremental patch, 2.6.1 with some of the features that slipped out of 2.6, bug fixes for increased stability (although 2.6 was possibly our most stable patch to date) as well as continued balance and gameplay tweaks. Expect to hear more details on timing in the next couple of weeks.

2016 was a noteworthy year in Star Citizen’s development. 2017 with Squadron 42 and Alpha 3.0 is looking to be even better.

-- Chris Roberts

16 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

2017. nam donosi svašta :) 

 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Star Citizen
Pizvo kaže...

Priča sa engineom je zapravo vrlo jednostavna.

 

CIG je licencirao CryEngine od Cryteka standardnom licencom. Promjenili su ga ekstenzivno i zovu ga Star Engine, ali baza je još uvijek CryEngine 3.8 (izašlo je još verzija nakon te, ali tu su prestali updatetat jer im ne treba).

 

Crytek je već nekoliko puta bio na rubu bankrota. Jednom takvom prilikem se CIG dočepao i veikog broja njihovih developera, koji su sad uglavnom u studiju u Frankfurtu. Nedavno su krenuli u novo zatvaranje ureda i izgleda da propadaju do kraja. CIG ne želi riskirati sa bankrotom i reakvizicijom Cryteka od strane nekog drugog jer ne znaju kako će se to odraziti na sadašnju licencu.

 

Amazon je tvrka koja je dala Cryteku zadnju veliku financijsku injekciju, a zauzvrat dobila pravo na CryEngine patent, temeljen na verziji 3.8. U veljači ove godine su predstavili Lumberyard kao svoju modifikaciju CE 3.8, sa integriranom podrškom za Twitch i AWS, te novim netcodeom (tradicionalno katastrofalan u vaniliji), a engine je besplatan za licenciranje. CIGu ovo jako paše jer više ne moraju financirati licencu, imaju jakog i stabilnog partnera, već su od prije škicali prelazak sa Google Cloud na AWS jer bolje odgovara njihovim zahtjevima, a imaju i ogroman Twitch comunity zbog kojeg je Star Citizen alfa često u top 10 streamanih igara.

 

Baš i ne. CryEngine nema nikakvih problema s "netcodeom". AWS ne odgovara bolje njihovim zahtjevima, već im odgovara mućenje vode. 

Licenca je trajna. CIG odavno ima trajnu licencu za CE skupa sa sourceom. Ništa ne plaća dalje.

ZujoVg kaže...

probao sam malo star marine i iako imam dobar komp brejka mi al mislim da je više do njihovog servera pa je ping visok jer trčim i u sljedećem trenutku sam mrtav iako nisam vidio nikoga ni čuo ikoga da puca..... što se tiče open universa nisam vidio ništa novo doduše nisam ni imao puno vremena

Latencija hodanja je 400ms. 

 

 

Da... https://gfycat.com/AmusedNearIslandcanary

 

Ja SC pratim još samo zato da vidim a glorious trainwreck!

prodajem jednu od mašina
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2017 22:05 (Tonči).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

Ja ovaj thread pratim još samo zato da s većim guštom mogu pisati o avanturama u SC svemiru kada igra bude u patchu 3.0+ i nasmijati se trolovima koji govore o scamu, neizvedivosti i sl.  :)))

 

Po mnogima patch 2.6 nije postojao, Star Marine je bila laž i mazanje očiju, čitav projekt je izmišljotina i koncept koji je neostvariv, no ipak, malo po malo patchevi izlaze, SM je vani i solidan za prvu iteraciju, formira se cjelina mini PU-a (Crusader system) i baš me zanima što će ljudi komentirati kada izađe 3.0 i naredni patchevi... 

 

Mislim da je projekt puno predaleko otišao u smislu uloženog truda i sredstava da bi se dozvolio bilo kakav trainwreck (koliko god bi to neki voljeli...).

Sad se ide do kraja svim sredstvima i ako treba mobilizirat će i boga i vraga samo da se to izgura kak spada ;) 

 

P.S. Tonči, daj mi u inbox broj tekućeg da ti uplatim za ćevose i pive ako nećeš dolazit u ZG - deal je deal :))) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Star Citizen

Hahah, pa poanta ćevapa i pive je da se poveselimo i nasmijemo kako CIG ni s ponajboljim FPS engineom nije u stanju napraviti FPS, a kamoli svemirski MMO. Nije pitanje love. 

prodajem jednu od mašina
9 godina
protjeran
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

Ja ovaj thread pratim još samo zato da s većim guštom mogu pisati o avanturama u SC svemiru kada igra bude u patchu 3.0+ i nasmijati se trolovima koji govore o scamu, neizvedivosti i sl.  :)))

 

 

Neizvedivosti? Ne, scamu? Ako si normalan onda sam vidis da je scam.

 

Zašto scam?

 

1. Pa obecao je igru nije je jos objavio.

2. Na kickstarteru pise no pay to win, a dava donatorima i sada prodaje brodove.

 

Ovo su 2 najaca razloga zasto je scam.

 

Nitko nema pojma o cemu ce se u igri raditi, znaci imamo brodove tako da znamo da trade brodovi trejdaju, mining brodovi minaju (koja rijec :p), mozemo istrazivati i imati glupe questove. Možeš ti imati i 300.0 patch kad je igra ne optimizirana. Sto se tice star marine i utrka, to je po meni trebalo biti u STAR CITIZENU odnosno U IGRI, a ovako od 2 imamo 4 zasebne igre.

 

star citizen

squadron 42

star marine

utrke

 

a sigurno ce ih biti jos!

 

Glavno da placa liku da izmisli vanduul jezik, i to ne samo pisanje nego i govor -.-

 

 

Na sto covjek trosi lovu..

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 13:32 (Kresimir4).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Star Citizen

Nije zamišljeno kao scam, ali je zapravo festival nesposobnosti, bahatosti i gluposti, s time da se "glupost" odnosi i na backeres proporcionalnim rastom indikatora uz visinu uplate.

prodajem jednu od mašina
16 godina
neaktivan
offline
Star Citizen

OK ekipa, dakle nastavljamo dalje u revialnom tonu :P  

 

Dođem u raspravu kroz neko vrijeme kad zaživi 3.0+ pa da vidim kako dišete...  sad se idem s frendom malo glupirat po Crusaderu :) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Star Citizen
Dado_ZG78 kaže...

OK ekipa, dakle nastavljamo dalje u revialnom tonu :P  

 

Dođem u raspravu kroz neko vrijeme kad zaživi 3.0+ pa da vidim kako dišete...  sad se idem s frendom malo glupirat po Crusaderu :) 

 Crusaderu? A nećeš u Vanguard? https://gfycat.com/AmusedNearIslandcanary

prodajem jednu od mašina
11 godina
offline
Re: Star Citizen
Tonči kaže...

Hahah, pa poanta ćevapa i pive je da se poveselimo i nasmijemo kako CIG ni s ponajboljim FPS engineom nije u stanju napraviti FPS, a kamoli svemirski MMO. Nije pitanje love. 

 nije pitanje ni love ni ćevapa, nego bi mu sad još uživo mast vadio, nije ti dosta bilo svih ovih godina na forumu

9 godina
protjeran
offline
Re: Star Citizen

Izišao novi video i evo prvi put vidim da robert ima brata^^ znaci zaposlio curu i brata lijepo :p

 

Video:

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Star Citizen
Kresimir4 kaže...

Možeš ti imati i 300.0 patch kad je igra ne optimizirana. Sto se tice star marine i utrka, to je po meni trebalo biti u STAR CITIZENU odnosno U IGRI, a ovako od 2 imamo 4 zasebne igre.

Ne shvaćaš! Lik računa na to da će 2035. (kad igra izađe) biti igriva na low end računalu.

9 godina
protjeran
offline
Re: Star Citizen
JohnVolan kaže...
Kresimir4 kaže...

Možeš ti imati i 300.0 patch kad je igra ne optimizirana. Sto se tice star marine i utrka, to je po meni trebalo biti u STAR CITIZENU odnosno U IGRI, a ovako od 2 imamo 4 zasebne igre.

Ne shvaćaš! Lik računa na to da će 2035. (kad igra izađe) biti igriva na low end računalu.

 Pa da imaš pravo!

15 godina
odjavljen
offline
Re: Star Citizen
Kresimir4 kaže...

Izišao novi video i evo prvi put vidim da robert ima brata^^ znaci zaposlio curu i brata lijepo :p

 

Video:

 

 

 Za razliku od žene (žena mu je), brat mu nije nesposoban. Brat mu je navodno dobar menadžer, ali nema nikakav utjecaj....

prodajem jednu od mašina
9 godina
protjeran
offline
Re: Star Citizen
Tonči kaže...
Kresimir4 kaže...

Izišao novi video i evo prvi put vidim da robert ima brata^^ znaci zaposlio curu i brata lijepo :p

 

Video:

 

 

 Za razliku od žene (žena mu je), brat mu nije nesposoban. Brat mu je navodno dobar menadžer, ali nema nikakav utjecaj....

 Pa odmah sam vidio po video jucer za svako pitanje gledaju roberta i on se uplece u svako pitanje.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Star Citizen, Star Citizen - nickovi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice