Red Alert 3

poruka: 197
|
čitano: 39.049
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
I like chineese kaže...
Armor kaže...

Sad malo gledam po netu i kad ono full rip skulptura(naravno) 1.99GBPlač - dođe mi zlo odma, više čovjek ne zna kad i kaj u koje vrijeme skinuti jer skulptura je nepredvidiva!

 

Inače, ima ko zaintersiran ko igra prek hamachija?

Vidim da gore dalje postoji još jedna ekipa, samo ne znam kolko ih ima.

 ja ne kužim jednu stvar: zašto ljudi toliko hvale tog skulpturu, kad on samo dođe, zipa igru (sve dokumente) i stavi je na sve moguće torrente! - pa kaje to baš tako komplicirano???
 probaj ti zipat tako da ti dođe datoteka 1.99GB. i da komplicirano je. ne može se običnim programom poput winRAR ili winZIP.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
I like chineese kaže...
Armor kaže...

Sad malo gledam po netu i kad ono full rip skulptura(naravno) 1.99GBPlač - dođe mi zlo odma, više čovjek ne zna kad i kaj u koje vrijeme skinuti jer skulptura je nepredvidiva!

 

Inače, ima ko zaintersiran ko igra prek hamachija?

Vidim da gore dalje postoji još jedna ekipa, samo ne znam kolko ih ima.

 ja ne kužim jednu stvar: zašto ljudi toliko hvale tog skulpturu, kad on samo dođe, zipa igru (sve dokumente) i stavi je na sve moguće torrente! - pa kaje to baš tako komplicirano???
 Ajd mi zipaj i reci na koliko si uspio smanjiti igru =).
Lik koristi nege full dobre algoritme za kompresiju i pored toga pronađe video fajlove i smanji im rezoluciju sa super-freaking-hd na neki klasični SD (ionako ne primjetiš razliku, ako ne igraš na tatinoj plazmi) =).
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.1.2009 20:29 (Adisuki).
15 godina
protjeran
offline
Red Alert 3

Smijeh

Kondomi su zakon, koristite ih i vi!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

Koja potpuna katastrofa od igre.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Lista kaže...

Koja potpuna katastrofa od igre.

 Osobni subjektivni doživljaj ili imaš neki argument za navedenu tvrdnju?
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Adisuki kaže...
Lista kaže...

Koja potpuna katastrofa od igre.

 Osobni subjektivni doživljaj ili imaš neki argument za navedenu tvrdnju?
 Zgazio ga je PC na Easy i sad je ljut na igru.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3

To prvo.

 

Ali stvarno, igra koja nosi ovaj naziv je zaslužila puno bolje, zar se ne slažete?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3

i mene gazi pc redovito na easy, al svejedno mi se igra sviđa, al moram priznat da je puno teža od kane edišna.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Lista kaže...

To prvo.

 

Ali stvarno, igra koja nosi ovaj naziv je zaslužila puno bolje, zar se ne slažete?

 Meni osobno je igra zakon. Inače sam fan C&C kakav god on bio, ali iskreno RA3 je dosta razvio C&C u pogledu modernog RTS-a.
Igra koja nosi ovaj naziv je prije bila dosta lošija u kompetativnom igranju, kao i broju opcija koje se nude igraču. Bila je čisti spam.

Kampanja RA3 je iskreno treš - skriptirana ruska salata nabacana sikvencama s hollywoodskim glumcima. S druge strane, MP mi je odličan za sada, ima jasno izraženu veličinu i karakter, te je dosta funkcionalan. S obzirom da expanzija neće dirati MP, mislim da će i SP igrači dobiti svoju porciju igre, te MP neće biti narušen sa daljnjim "nebalansiranjem".


"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2009 2:15 (Adisuki).
16 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

Ja sam već jednom rekao: RA3 (MP jer me SP apsolutno ne zanima) je ozbiljna prijetnja Starcraftu 2. Dok SC2 tek minimalno razvija svoj gameplay u smjeru mrvicu više taktiziranja, Red Alert 3 je od klasičnog C&C tank rusha i glupavog klikni-me-najbrže sistema, potpuno krenuo priču u pravi RTS s više taktičkih opcija od Starcrafta 2 kod kojeg je zračna borba samo šminka, dok RA3 pruža vrlo specifičan zrak, vodu i kombinacije.

Starcraft 2 tim je naravno zbog toga uveo visinske razlike, ali više kao trik, nego stvarnu opciju. Očito je da su EA-ovci i Blizzardovci itekako sjedili za betama protivničke ekipe.

Blizzard ima prednost u staroj slavi, ali realno sumnjam da će SC2 biti bolja opcija. Dawn of War je nedovoljno razvikan, ali i to bi mogla biti rukavica u lice dvojici na tržištu jer se nakon početnog uspjeha igra proslavila i ima šansu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

Slažem se s postom iznad mojega ^

 

Ne znam, RA3 mi je odlična igra, no malo su promašili s Japancima kao osvježavajućom inovacijom imo, jer izgledaju kao da su izašli iz nekog bolesnog anime crtića spojenog s transformersima i bushido perverzijama...

 

Tiberium Wars mi je draži, vjerovatno zato što sam odrastao na Tiberian Dawnu i Sunu, a Red Alert serijal počeo igrati tek nešto kasnije. Makar TW nema nekog ultrarazvijenog air combata, a i more je zapostavljeno, tu je ipak bolja priča i samo okruženje, te poveznica za novu rasu (Scrin) koja datira u prošli nastavak, dok su u RA3 tek tako spontano izbacili Japance.

 

Starcraft je bio predobra igra, no mislim da bi Blizzard mogao okrenuti as stare slave (ne nužno), dok sam u WH:40k uživao, i u MP i u SP, ali nisam probao sve od ekspanzija zbog nedostatka slobodnog vremena.

 

P.S. Navodno će DoW 2 imati SP koji daje igraču kontrolu na par squadova, bez baze i turtlanja, što bi trebalo zahtjevati taktiziranje, ali EndWar za PC izlazi u manje od mjesec dana, tako da je moguć dejavu.

Nothing else matters.
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2009 16:22 (D_Inuit).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

IMHO Tiberium Wars je još uvijek manijakalno klikanje i rush. U RA3 čak i kad piješ batine, možeš smisliti obranu, dok si u TW gotov ako vidiš neprijatelja u bazi.

Ključ je u većem HP-u jedinica i sporijoj igri gdje (napokon) specijalne mogućnosti (koje svaka jedinica ima) imaš vremena koristiti i imaju smisla, a rade nezamislive promjene. Korištenje istih pravilno razlikuje dobre od loših igrača, gdje oni naviknuti na spam tenkova ili bilo čega, popuše u roku "odmah".

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.1.2009 17:50 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3

U TWu je moguće steamrollanje, ali samo s GDI, i nisi gotov, možeš s više queue linija obnoviti obranu u roku od desetak sekundi. Dakako, to je bolje i izraženije kod RA 3 s otvorenijim terenom, specijalnim mogućnostima i  jedinicama koje mogu mlatiti bez većih teritorijalnih restrikcija. Jedino u čemu TW prevladava što se tiče taktiziranja je jedinstveno korištenje resurse (Tiberium) kao strateški element, za defenzivne i ofenzivne namjene.

 

Samo kažem da mi se Japanci previše ne sviđaju primarno zbog izgleda vojske, dizajna, itd..

Sad bi trebalo držati fige konačnom izdanju SC2, u kojem bi trebalo biti nekih antirush elemenata, jer je SCV rush bio dosta često korišten na raznim turnirima i u MP općenito.

Nothing else matters.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
D_Inuit kaže...

Ne znam, RA3 mi je odlična igra, no malo su promašili s Japancima kao osvježavajućom inovacijom imo, jer izgledaju kao da su izašli iz nekog bolesnog anime crtića spojenog s transformersima i bushido perverzijama...

 I kako je to promašaj? Kakvi su to japanci trebali biti?
15 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

Kažem da je po mom mišljenju, ne općenito, vidim da se mnogima sviđaju. Npr tsunami tankovi su ok, ali Shogun Executor je pretjeran, izgleda kao da je izletio iz transformersa, Striker VX i King Oni također. Dobro, Kinga bih možda i ostavio.

 

Imperial warriorsi su zakon, ali tankbustersi imaju isto mutni dizajn  makar mi se sviđaju zbog mogućnosti.

Nothing else matters.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
D_Inuit kaže...

Jedino u čemu TW prevladava što se tiče taktiziranja je jedinstveno korištenje resurse (Tiberium) kao strateški element, za defenzivne i ofenzivne namjene.

 

Samo kažem da mi se Japanci previše ne sviđaju primarno zbog izgleda vojske, dizajna, itd..

Sad bi trebalo držati fige konačnom izdanju SC2, u kojem bi trebalo biti nekih antirush elemenata, jer je SCV rush bio dosta često korišten na raznim turnirima i u MP općenito.

 A čuj, koliko god Tiberium zanimljiv element bio, nije nikad bio neki tie-breaker. Pored toga, kao resurs je povlačio rafinery spam za sobom, tako da je ekonomija bila van kontrole.

To s japancima je subjektivna osobna stvar i ne trebate ljudi u to dublje ulaziti. Neko voli jedne, drugi ne voli druge :P.
Antirush elemenata? Oprosti, ali "bwhaha". Rush nije nikad bila negativna stvar, dapače poželjan je. S obzirom da je na svijetu više n00bova koji se naljute dok ih rushas do ovih malo bolji igraca, on se ističe kao nešto loše. Ako ćemo već o SCV-u; dosta strategija ima neki svoj SCV, i najmanji je problem njih handlati na početku.

Uglavnom, bez OT-a, SC2 ima svoju temu. Na RA3 sam ponosan, mada ima je malo nemaštovit u nekim segmentima :)

 

"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
15 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

Ha čuj ja sam se nadao da će između orijentalne i afričke frakcije odabrat afričku, pa ništa od toga :(

 

Slonovi s chainguns na surli? xD

 

Ma ovisi, u nekim igrama rushanje zahtijeva minimalno ili uopće ne zahtijeva skilla.

Nothing else matters.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.1.2009 22:05 (D_Inuit).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3

Rush nikako nije pozitivna stvar jer se zasniva na brzom klikanju, što nije odlika pameti igrača ili sposobnosti, već samo brzine prstiju. Red Alert 3 je zato miljama ispred prethodnih nastavaka; jer je uspio ugušiti rushere i spammere činjenicom da glupe taktike poput tih pametan igrač sasiječe u korijenu s dvije-tri jedinice ako ih pravilno upotrijebi.

S obzirom da je uvijek većina populacije igrača manje pametna, lakše igre koje dopuštaju jednostavnije taktike uvijek su popularnije, a one kompleksnije koje zahtijevaju više razmišljanja i kreativnost su rezervirane za uži krug publike... TBS igre s tematikom WW2, RTS-ovi kompleksnijeg tipa s koordinacijom i dugoročnim planiranjem kao Age of Empires i sl.

SC2 i RA3 su igre novijeg doba. Već SC2 se mrvicu odmaknuo od čistog rusha iako manje od RA3 i zbog čega mislim da je "slabiji". DoW 2 bi mogao biti jako dobar...

 

C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
D_Inuit kaže...

Ha čuj ja sam se nadao da će između orijentalne i afričke frakcije odabrat afričku, pa ništa od toga :(

 

Slonovi s chainguns na surli? xD

 

Ma ovisi, u nekim igrama rushanje zahtijeva minimalno ili uopće ne zahtijeva skilla.

 Bwhhah, svaka ti čast, slonovi s chaingunovima xD

Istina, u nekim igrama - ali ne u RTS-u.
naxeem kaže...

Rush nikako nije pozitivna stvar jer se zasniva na brzom klikanju, što nije odlika pameti igrača ili sposobnosti, već samo brzine prstiju. Red Alert 3 je zato miljama ispred prethodnih nastavaka; jer je uspio ugušiti rushere i spammere činjenicom da glupe taktike poput tih pametan igrač sasiječe u korijenu s dvije-tri jedinice ako ih pravilno upotrijebi.

S obzirom da je uvijek većina populacije igrača manje pametna, lakše igre koje dopuštaju jednostavnije taktike uvijek su popularnije, a one kompleksnije koje zahtijevaju više razmišljanja i kreativnost su rezervirane za uži krug publike... TBS igre s tematikom WW2, RTS-ovi kompleksnijeg tipa s koordinacijom i dugoročnim planiranjem kao Age of Empires i sl.

SC2 i RA3 su igre novijeg doba. Već SC2 se mrvicu odmaknuo od čistog rusha iako manje od RA3 i zbog čega mislim da je "slabiji". DoW 2 bi mogao biti jako dobar...

 

 LOL.
Da se razumijemo, RTS, kao Real Time Strategy, je kao što ime kaže ovisan o vremenu. Ako se ja brže od nekog razvijem i napadnem ga zar bi on to trebao smatrati rushom? Rush je danas element RTS-a kao što je expanzija baze. Čuo si za harrasanje? Dotično "silovanje" protivnika nije ništa drugo nego rush taktika. Jako je učinkovata i sigurno element apsolutno svake bolje strategije.
Zbog toga molim da rushere i spammere držiš odvojeno kao dva pojma. Dok spammer napravi samo skupinu jedinica i posalje ih slijepo u napad, rusher brzo izgradi manju skupinu jedinica i mudro ih upotrijebi. Ako ti tu ne vidiš "pamet igrača i sposobnost" onda ne znam. Doduše sposobna je brzina, ali u RTS-u je brzina ključ, i brzina je skill. RTS zahtjeva da brzo igraš i brzo donosiš najbolje odluke koje možeš.

Za taj drugi dio se slažem. To je upravo razlog zašto "old-school" igrači Red Alerta, ne vole RA3; jer nije dovoljno jednostavan za njih :)

Za SC2 ne možemo ništa prosuđivati. Igra još nije izišla, i prema Dustinu Browderu: Blizzard zauzima pravo da CIJELU igru promjeni ako igrači izraze tu želju na BETI. RA3 BETA i RA3 finalni produkt su se jako puno razlikuju u mehanici igranja, iako su SAMO mijenjali balans jedinica.
SC1 nikad nije bio "čisti rush", garantiram ti. Zergling rush je čuven pojam iz razloga jer su se zerglinzi u početničkim buildovima SC1 dali naspamati lako, i bili su OP, što danas nikako nije slučaj. Nije SC1 džaba najbolje balansiran RTS na tržištu. Rush u smislu spamanja ne postoji.

RA3 je sigurno dobar (to sam uvijek govorio), ali isto tako vuče gomilu stvari iz prošlosti koje ga usporavaju kao jedan kompletan RTS.
DoW2 čekam s nestrpljenjem. Ne želim ga porediti s već navedene dvije igre, jer mu se mehanika daleko odmakla od klasičnog RTS-a :)

P.S. Me like this thread Osmijeh
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Adisuki kaže...
naxeem kaže...

Rush nikako nije pozitivna stvar jer se zasniva na brzom klikanju, što nije odlika pameti igrača ili sposobnosti, već samo brzine prstiju. Red Alert 3 je zato miljama ispred prethodnih nastavaka; jer je uspio ugušiti rushere i spammere činjenicom da glupe taktike poput tih pametan igrač sasiječe u korijenu s dvije-tri jedinice ako ih pravilno upotrijebi.

S obzirom da je uvijek većina populacije igrača manje pametna, lakše igre koje dopuštaju jednostavnije taktike uvijek su popularnije, a one kompleksnije koje zahtijevaju više razmišljanja i kreativnost su rezervirane za uži krug publike... TBS igre s tematikom WW2, RTS-ovi kompleksnijeg tipa s koordinacijom i dugoročnim planiranjem kao Age of Empires i sl.

SC2 i RA3 su igre novijeg doba. Već SC2 se mrvicu odmaknuo od čistog rusha iako manje od RA3 i zbog čega mislim da je "slabiji". DoW 2 bi mogao biti jako dobar...

 

 LOL.
Da se razumijemo, RTS, kao Real Time Strategy, je kao što ime kaže ovisan o vremenu. Ako se ja brže od nekog razvijem i napadnem ga zar bi on to trebao smatrati rushom? Rush je danas element RTS-a kao što je expanzija baze. Čuo si za harrasanje? Dotično "silovanje" protivnika nije ništa drugo nego rush taktika. Jako je učinkovata i sigurno element apsolutno svake bolje strategije.
Zbog toga molim da rushere i spammere držiš odvojeno kao dva pojma. Dok spammer napravi samo skupinu jedinica i posalje ih slijepo u napad, rusher brzo izgradi manju skupinu jedinica i mudro ih upotrijebi. Ako ti tu ne vidiš "pamet igrača i sposobnost" onda ne znam. Doduše sposobna je brzina, ali u RTS-u je brzina ključ, i brzina je skill. RTS zahtjeva da brzo igraš i brzo donosiš najbolje odluke koje možeš.

Za taj drugi dio se slažem. To je upravo razlog zašto "old-school" igrači Red Alerta, ne vole RA3; jer nije dovoljno jednostavan za njih :)

Za SC2 ne možemo ništa prosuđivati. Igra još nije izišla, i prema Dustinu Browderu: Blizzard zauzima pravo da CIJELU igru promjeni ako igrači izraze tu želju na BETI. RA3 BETA i RA3 finalni produkt su se jako puno razlikuju u mehanici igranja, iako su SAMO mijenjali balans jedinica.
SC1 nikad nije bio "čisti rush", garantiram ti. Zergling rush je čuven pojam iz razloga jer su se zerglinzi u početničkim buildovima SC1 dali naspamati lako, i bili su OP, što danas nikako nije slučaj. Nije SC1 džaba najbolje balansiran RTS na tržištu. Rush u smislu spamanja ne postoji.

RA3 je sigurno dobar (to sam uvijek govorio), ali isto tako vuče gomilu stvari iz prošlosti koje ga usporavaju kao jedan kompletan RTS.
DoW2 čekam s nestrpljenjem. Ne želim ga porediti s već navedene dvije igre, jer mu se mehanika daleko odmakla od klasičnog RTS-a :)

P.S. Me like this thread Osmijeh
Nažalost, moram reći da se opet ne slažem s tobom. Najprije, nisam SC1 spomenuo kao apsolutno smeće, dapače.
Recimo, SC1 je imho bolja igra od C&C:TW baš zato što je i na najbržem settingu sporiji (da, imam najnoviji digitalni SC1 koji sam iznova kupio jer su mi se mediji uništili) i bolje 'balansiran', ali dopusti da objasnim što ne valja u tzv. Real Time Strategy igrama kakve vidimo najčešće.
Kao prvo: strategija je borbeni plan na duži vremenski period; taktika je borbeni plan na kraći vremenski period u službi strategije.
Da ti sada kažem zašto je C&C 3 Tiberium Wars smeće od "rush" igre.
"Harassement" ili maltretiranje je OK taktika, brzina razvoja je OK taktika, cjelokupni plan što i kako do kraja je strategija (uvjetno), ali jedan TW to nema iz razloga što postoji tek nekoliko mogućnosti napredovanja i uspješnost svake ovisi o tome hoćeš li uspjeti klikati dovoljno brzo, a ne o tome hoćeš li uspješno izvesti taktiku u ovisnosti o reakcijama protivnika.
Kako da ti sad dočaram dio u kojem je RA3 100/100, a TW 40/100 igra... dakle, zamisli situaciju u TW: ti se žuriš razviti s inžinjerima, ubaciti ih u APC-e i ugurati u bazu, dovoljno brzo ih rastvoriti i kliknuti na neprijateljske strukture -- k vragu da, starim (!) pa sam možda sporiji od djece koja klikaju kao sumanuta 379716/sekundi, ali RTS nebi smio vježbati prstiće, nego mozak -- vratimo se na inžinjere: i ako ti ne uspiješ s inžinjerima, cijelu igru si popušio jer šanse za ništa više nemaš.
Još jedna situacija: gradiš tenkove, gradi i on tenkove. Dok si namještao rafineriju, zbog lošeg klika, kamena na putu i sl. nisi mogao staviti dobro rafineriju i izgubio si 5 sekundi. Tih 5 sekundi je razlika između tebe i protivnika, razlika u jednom tenku koju ti više nikako ne možeš nadoknaditi nikakvim potezom - on uvijek ima jedan tenk više što je u TW kao da on ima 1 tenk, a ti 0.
Još jedna: ekspanzija bazama - kao manijak širiš svoju bazu u njegovu i napadaš turetima. Opet ovisiš o tome koliko brzo klikaš. Ako zezneš sekundu-dvije, piši majci u Zagorje.
Na kraju, gledam frenda na svom računalu dok igra TW (u kojem sam ja strašno loš ako nisam Scrin koji uistinu kad se razviješ pruža nekoliko dobrih RTS elemenata) i nije mi jasno kako mu se da tako brzlo mlatiti rukama po zraku... nešto kao kad gledam sestru dok tipka SMS... i zamisli... on izgubi partiju jer je bio prespor... WTF?!

Zašto je RA3 ogroman korak naprijed? - Upravo zato što, za razliku od Warcrafta 3 i TW-a, specijalne mogućnosti jedinica imaju svrhu i upotrebljive su. Warcraft 3 su skoro svi prestali igrati u osnovnom obliku i navalili samo na DOTA-u jer je mikro-menadžment postao neupotrebljivo kompleksan i užasan.

RA3 je tu dragulj. Jedan od rijetkih RTS-ova koji uspješnost igrača u najvećem postotku ne bazira na brzini izvedbe neke zamišljene ideje, već kvaliteti izvedbe te ideje i sposobnosti prilagodbe i improvizacije tijekom izvođenja kao reakcije na obrambene ili napadačke akcije protivnika.
U jednoj rečenici sam opisao, pa ako je pretjerano komplicirano, da objasnim.
Dakle, u RA3 imaš uvijek mogućnost i vremena reagirati. U TW ako je tenk u tvojoj bazi, već je sve gotovo, a u RA3 imaš kratku šansu odlučiti što s tim tenkom i čak dovesti obranu.
U RA3 ako ti jedna taktika nije uspjela ili ako gubiš na nekoj fronti, možeš otvarati nove, preorijentirati cijelu proizvodnju, taktizirati s tipovima jedinica i njihovim SM (spec. moguć.), zgradama imaš mogućnost razvijati kombinatoriku i mozak, a ne samo prste na "najboljim taktikama za <IME_FRAKCIJE>".

U RA3 možeš dobiti rush taktikom, maltretiranjem, ali isto tako moraš se boriti za strateške pozicije na mapi, reagirati na protivnika i njegovu ekspanziju, na njegovu obranu i možeš uvijek pametnim potezom spasiti se od propasti. U TW ako vidiš tenk na ulazu u svoju bazu, a nemaš 2 tenka, ti si mrtav čovjek. U RA3 ako vidiš ogroman ruski tenk na ulazu u svoju bazu, imaš nekoliko mogućnosti za zaustaviti ga, a napadač ne može samo poslati ogroman ruski tenk i zaboraviti, već mora misliti na tvoje mogućnosti i neutralizirati ih. RTS ne smije biti fire-and-forget.

Na kraju, prilagodba novim situacijama odlika je inteligencije, a ne savršena brzina izvođenja inteligentne skripte.

Nadam se da sam bio jasniji.
C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
naxeem kaže...
... slurp...

 Jako lijepo napisano.Klikanje miša brzinom svijetlosti nije strategija,to bi više bilo sposobnost dijela lokomotornog sustava određene osobe (dakle kosti i mišići prstiju spadaju pod lokomotrni sustav).

C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 11:38 (naxeem).
16 godina
neaktivan
offline
Red Alert 3

Btw ovo je RTS, a ne ono suludo klikanje.Video je traje 52 minute ali ga se definitivno isplati pogledati.

 

World in Conflict

Failure is never an option
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
MegaMass 2000 kaže...

Btw ovo je RTS, a ne ono suludo klikanje.Video je traje 52 minute ali ga se definitivno isplati pogledati.

 

World in Conflict

 Da, znam. Igram to aktivno, ali je 16vs16 pa ne spada u konkurenciju 1v1 ili 2v2 igrama. Nisu ista grupa.

Koristi opciju "uredi" i nemoj pisati postove jedan za drugim. Također, reži prevelike citate.
C# je fantastičan jezik, .NET neopisivo dobar framework, ali WebForms model je definitivno jedna od najružnijih stvari u posljednjih 10 godina IT-a.
16 godina
offline
Red Alert 3

Kak bi onda određeni pojedinci koje PC gazi na Easy igrali multiplayer?

Nisam ni ja u RA3 neki "specijalac" ali ne gubim na Easy

 

Ali za usporedbu, svojevrsno sam igral LOTR:ROTWK prek neta i više sam gubil nego pobjeđival, dok sam PC rastural na Brutal

A da ne spominjem HoMM 5 gdje su me jednostavno rasturali

 

Onaj ko ne može pobijediti PC na najlakšoj težini, bolje nek ne ide na multCooli

 

I da, Red Alert 3 je klasični RTS (brz i eksplozivan), ne neko dugotrajno natezanje kao što su WiC i Company of Heroes-s tim naravno ne umanjujem kvalitetu istih

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Armor kaže...

Kak bi onda određeni pojedinci koje PC gazi na Easy igrali multiplayer?

Nisam ni ja u RA3 neki "specijalac" ali ne gubim na Easy

 

Ali za usporedbu, svojevrsno sam igral LOTR:ROTWK prek neta i više sam gubil nego pobjeđival, dok sam PC rastural na Brutal

A da ne spominjem HoMM 5 gdje su me jednostavno rasturali

 

 

  Nema ti to veze što ti rasturaš AI na "Brutal",ja razvaljujem AI u Soulstormu (posebnu verziju AI-a,koju su napravili moderi i koja je bolja od originala) na "Hard",pa s vremena na vrijeme popušim u online sukobima.Zbog toga će u novom Warhammeru kampanja biti posve drugačija od multiplayera.Većina igrača odigra kampanju da se upozna sa jedinicama,načinom gradnje itd....,ali to ne znači da će netko od tih biti dobar u multiplayeru.Ovo je jedan od razloga zašto će novi Dawn of War imati posebnu kampanju i poseban multi.
Failure is never an option
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
naxeem kaže...
- cut -
 Narafno. Ako TW i RA3 dovedemo u neki odnos očito se vidi inferiornost TW-a nad RA3. TW je dobrim dijelom klasična C&C mehanika samo sa nekim tweakovima i novom enginu - previše je prosti da bi se smatrao nešto više od spamanja. Razlog zašto se u TW "tražilo" konstantno koja jedinica se može spamati je jer zapravo nisi imao neke kompleksnije stvari o kojima ćeš razmišljati.

Ne bih išao dublje jer je mislim očito: RA3>>>TW

S tom predzadnjom rečenicom bi se složio, ali ti opet kažem, u RTS-u je vrijeme jako bitan faktor, i kod osoba, recimo, "iste" inteligencije će ona presuditi. Ko je donio najbolju odluku za najmanje vremena :). Sam micro koji si spomenuo ima jednu veoma važnu i nespornu komponentu, a to je upravo brzina. Kako god, ovaj argument se ne može pobiti činjenicom da se u RA3 imaš vremena odreagirati na akciju protivnika. I ti i protivnik ste ovisni o načinu i brzini kontroliranja jedinica, baze, etc. Ono što RA3 čini dobrim je baš cjelina spomenutog.

Sjetih se da smo ranije pričali o rushu, pa bi htio još nešto dodati. Rush kao element igre je previše naglašen, mada je zapravo izmišljanje tople vode - svaki naš napad bi se mogao smatrati rushom (jer smo se u biti brže razvili). Ono što ga čini iritirajućim je kada se koristi kao presudan faktor, kada od njega ovisi da li ćemo pobjediti ili izgubiti partiju. Rush kao "početnički i primarni faktor" je veoma rizična taktika (ako se takvom može zvati) za sve igrače (koliko god inteligintni i brzi bili), jer uvijek nešto može poći po zlu. Takav je i u RA3. Sjeti se samo Vindicator rusha - koji je korišten samo iz razloga nebalansiranosti igre. Sumnjam da bi se bolji igrač svega odrekao kako bi išao na "sreću".

RA3 je, realno gledajući, ogroman napredak za C&C franšizu. Uveo je X elemenata koji su mu odavno bili potrebni da zaokruži svoje temelje modernog RTS-a. Mislim da se tu obojca slažemo i da bi se trebali odmaknuti od rasprave "moj ra3 je bolji od tvog ra3", hehe.

E sad dolazi twist :P. S obzirom da ne postoji savršena igra, daj mi reci šta to tebi u RA3 smeta (ništa?), šta bi učinio drugačije (čak bolje možda?)?!



MegaMass 2000 kaže...

Btw ovo je RTS, a ne ono suludo klikanje.Video je traje 52 minute ali ga se definitivno isplati pogledati.

 

World in Conflict

 Kolega, WiC ti je RTT, a ne RTS :)
(mnogi sajtovi ga pogrešno klasificiraju - čak i žalosno što GameSpot isto čini)
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 13:17 (Adisuki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Adisuki kaže...
MegaMass 2000 kaže...

Btw ovo je RTS, a ne ono suludo klikanje.Video je traje 52 minute ali ga se definitivno isplati pogledati.

 

World in Conflict

 Kolega, WiC ti je RTT, a ne RTS :)
(mnogi sajtovi ga pogrešno klasificiraju - čak i žalosno što GameSpot isto čini)
 Mnogi ga doživljavaju kao RTS, tako da je skroz svejedno.Ono što je bitno, je da čovjek mora koristiti mozak,a ne prste da bi pobjedio.To je isto napravio RA3 tako da nema onog debilnog rusha o kojem je naxeem pričao.

Mali edit:
Istu stvar možeš primjeniti na Sins of a Solar Empire,igra gdje čovjek stvarno mora pokrenuti mozak,a ne prste.Druga je stvar što ljudi preferiraju brzno nabadati tipke umjesto taktički odlučivati.
Failure is never an option
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 13:30 (MegaMass 2000).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
MegaMass 2000 kaže...
 Mnogi ga doživljavaju kao RTS, tako da je skroz svejedno.Ono što je bitno, je da čovjek mora koristiti mozak,a ne prste da bi pobjedio.To je isto napravio RA3 tako da nema onog debilnog rusha o kojem je naxeem pričao.
 Si svjestan da je u RTT-u nemoguće rushati? Ajmo igrati neki TBS i ti me rushaj.

Ali ajd, kako god; svejedno je, ali mislim da bi u poređenje trebali doći samo RTS-ovi sličnih koncepata. Čak ni novi DoW2 se prestaje porediti s SC2 i RA3, jer ima totalno drugačiji pristup od onog prije. Koncept RTS je prevrnut (što ne kažem da je loša stvar) i zato se ne može povući većinski postotak paralela potreban za neku usporedbu.
S druge strane, DoW1 je itekako kandidat :)

EDIT: vidi gore drugi dio. Anyway, SoaSE 4X RTS sa totalno drugačijim konceptom :)

Ne bi trebali ovu diskusiju dalje voditi jer je apsurdno. Poredimo fast paced RTS-ove s klasičnim base buildingom i naglaskom na borbu.
"In life there is from 'A' to 'B' to 'C'. In parkour there is no 'B'"
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 13:37 (Adisuki).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Red Alert 3
Adisuki kaže...
MegaMass 2000 kaže...
 Mnogi ga doživljavaju kao RTS, tako da je skroz svejedno.Ono što je bitno, je da čovjek mora koristiti mozak,a ne prste da bi pobjedio.To je isto napravio RA3 tako da nema onog debilnog rusha o kojem je naxeem pričao.
 Si svjestan da je u RTT-u nemoguće rushati? Ajmo igrati neki TBS i ti me rushaj.

Ali ajd, kako god; svejedno je, ali mislim da bi u poređenje trebali doći samo RTS-ovi sličnih koncepata. Čak ni novi DoW2 se prestaje porediti s SC2 i RA3, jer ima totalno drugačiji pristup od onog prije. Koncept RTS je prevrnut (što ne kažem da je loša stvar) i zato se ne može povući većinski postotak paralela potreban za neku usporedbu.
S druge strane, DoW1 je itekako kandidat :)

EDIT: vidi gore drugi dio. Anyway, SoaSE 4X RTS sa totalno drugačijim konceptom :)

Ne bi trebali ovu diskusiju dalje voditi jer je apsurdno. Poredimo fast paced RTS-ove s klasičnim base buildingom i naglaskom na borbu.
 DOW (znači cijeli serijal) nikako nije kandidat za rush,jer sa početnim jedinicama ne možeš napravit puno štete.Ono što možeš napraviti je nekome ometati ekonomiju i to je to (nema toga da ti meni šikneš hrpu tenkova u prvih par minuta od početka partije).Ometanje ekonomije nije rush,a u DOW-u (cijeli serija) ta se taktika lako može omesti.

Prestani se skrivati iza navoda tipa "drugačiji koncept","totalno drugačiji pristup" itd......DOW,DOW 2,SoaSE,RA3 su RTS-ovi u kojima čovjek mora koristiti mozak,a ne prste da bi pobijedio.

Inače "rush" znači da ti nekome uništiš cijelu bazu u prvih par minuta igre,a to majstore ne možeš napravi sa scoutima,cultistima,onim necron dronovima itd.........Rush možeš izvesti jedino ako si u stanju napraviti tenkove,ekipu sa raketama,inžinjere u prvih par minuta.Nema rusha u DOW serijalu.
Failure is never an option
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2009 13:54 (MegaMass 2000).
16 godina
offline
Red Alert 3

ma meni ni jedna igra ne moze nadmasiti close combat... posebno treci dio...

u svim ovim igrama niko ne pazi na zivot pojedinog vojnika...niti pazi gdje je komandir voda... u close combatu si morao paziti komandire jer ako ti on pogine tvoji vojnici brze otkazuju poslusnost ili se izbezume od straha ako padne granata blizu njih ili se pojavi tenk u blizini... a zna se desiti da lik pukne pa se sakrije ili pobjegne sa bojista,

dok nekog drugog pukne adrenalin pa trci na neprijatelja kundakom... ili kad neprijatelj sakrije snajperistu koji ti desetkuje pola pjesackih jedinica...ili branis rov sa 3 covjeka i osim pusaka imate molotovljeve koktele kojeg ne mozes ispaliti nego si primoran da cekas tenk da se priblizi dok si s druge strane pod minobacackom vatrom...

igrao sam malo ovaj ra3 i ugasio....nije mi interesantan....

hmmm...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice