Je li rak genetska bolest?

poruka: 110
|
čitano: 32.905
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Je li rak genetska bolest?

 

Evo nasao sto je bilo na hrtu1 dokumentarac

16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
roby27 kaže...

A sta mislis da profi kuhari nisu placeni od raznih firmi sto rade posudje i tave da ih reklamiraju u videu? Uostalom kuhar nije znanstvenik.

 

Ukratko lobij a vidi se da ne znas kako lobiji funkcionira. Evo jesi pogleda emisiju na drzavnoj hrt1 u 20h o mesnoj industriji? Znaci drzavna televizija je to prenosila dokumentarac

Zvučiš ko teoretičar zavjera.  Spusti se na zemlju. Otrov je pitanje količine i vremena izlaganja. I voda može biti otrov! Jesi se ikad zapitao zašto nema globalne panike oko "toksičnog suđa"? Zato što to suđe pri normalnoj uporabi nije štetno. Ili barem nije toliko štetno da bi bilo opravdanja za paniku. A za "eko" sajtove, koji su poznati po pseudoznanstvenim tvrdnjama, dobro je poznato da od muhe rade slona. Jesu oni ikad išta postigli? Je li se ikad išta od toga oko čega su dizali paniku dokazalo? Jedno vrijeme su tako brutalno navalili na GMO. Kad li od toga - ništa. I na aspartam kao otrovni aditiv, kad li - nije. Niti je otrovan, niti je problematičan, niti ga se prestalo koristiti.

 

Kuhari koriste opremu koja im je najbolji alat za određenu primjenu. Ako neki od njih izbjegavaju teflonske tave, to rade jer su osjetlijvije od ostalih vrsta, odnosno jer im trebaju robusnije tave ili im ne odgovaraju po nekim karakteristikama. Naravno, ima ih i poput tebe kojima je teflon otrov, ali dobro...

 

BTW situacija s lijevanim željezom isto nije baš čista. Tave od golog lijevanog željeza u hranu otpuštaju - zamisli - željezo. Što je loša stvar. Ujedno su jako teške, dugo se zagrijavaju (iako i dugo drže toplinu) i ne zagrijavaju ravnomjerno. I ne smiješ u njima kuhati ili peći kisele namirnice, poput paradajza, jer će im tava promijeniti okus (teflonske ili keramičke tave nemaju problem s tim). I treba se posebno brinuti o njima - zapeći ulje ili mast na propisan način, jer u suprotnom se hrana jako lijepi za njih, te ih treba prati bez deterđenta da ne skineš taj sloj i nakon svakog pranja premazati uljem ili mašću da ne zahrđave. I onda je čudno što ljudi nisu ludi za njima? Potrošiš više vremena na čišćenje i kondicioniranje tave nego na kuhanje! 

 

Neke tave od lijevanog željeza su emajlirane iznutra pa onda željezo ne ide u hranu. Ali hrana se u njima ne ispeče kao u golim željeznim tavama (što je i glavni motiv ljudima kojih ih kupuju, ako isključivo vas koji pratite "eko" i "samo prirodno" sajtove) i sa samim slojem emajla treba pažljivo.

 

Ima i tava od lijevanog željeza s neidentificiranim neprijanjajućim slojem.

 

 

PS baš sam si prošli tjedan kupio novu veliku i tešku tavu s keramičkim premazom.  Čak bih se usudio reći da je premaz preneprijanjajuć za neke primjene!  Recimo kad pečeš jaja na oko, nagneš tavu da bi žlicom grabio ulje/maslac da polijevaš gornju stranu jaja, ali ne možeš pokupiti ulje jer se jaja odskližu na stranu tave na koju si tavu nagnuo! Ali dobro - poznato je da premaz neće tako dugo imati takva idealna svojstva.

 

Priznat ću da razmišljam i o kupovini tave od lijevanog željeza, i vjerojatno ću si jednu kupiti u budućnosti. Ali ne zbog toga jer bih se bojao teflona ili keramike, nego zato jer, po svemu što sam dosad vidio, u njima se neke vrste namirnica najbolje zapeku. I možeš ih staviti u pećnicu.

10 godina
offline
Je li rak genetska bolest?

Nemojte me proglasiti teoretičarem zavjera al evo jedan zanimljiv članak sa novog svjetskog poretka. 

 

Ph organizma. Soda je praktična stvar al moraš bit lud da misliš da je sama po sebi lijek. 

 

Piše da za jednu iedinicu kiselosti organizma moramo unijeti 20 jedinica lužnate hrane da bi to neutralizirali. 

 

I onda kad pročitam kaj je sve kiselo, nema mi spasa...

 

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2015/04/22/evo-kako-eliminirati-kiselost-organizma-i-sprijeciti-nastanak-raka/

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
gocc01 kaže...

Nemojte me proglasiti teoretičarem zavjera al evo jedan zanimljiv članak sa novog svjetskog poretka. 

 

Ph organizma. Soda je praktična stvar al moraš bit lud da misliš da je sama po sebi lijek. 

 

Piše da za jednu iedinicu kiselosti organizma moramo unijeti 20 jedinica lužnate hrane da bi to neutralizirali. 

 

I onda kad pročitam kaj je sve kiselo, nema mi spasa...

 

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2015/04/22/evo-kako-eliminirati-kiselost-organizma-i-sprijeciti-nastanak-raka/

 Objašnjeno ti je na prvoj stranici.
.

Prvo se mora forumašima ponoviti da je rak skupina izrazito različitih bolesti. Nemože se samo pričati "jel ovo uzrokuje rak?"
Drugo se mora podsjetiti da je to kompleksan problem na kojem radi ponajveći broj istraživača, sa izuzetno složenom analizom mehanizama djelovanja, uzroka postajanja i napadaju ga sa svih, laiku totalno nepojmljivih strana. Ono što mnogi ovdje palamude o izuzetno pojednostavljenim "receptima" za dobijanje ili izbjegavanje i liječenje je, već je spominjano... wishfull thinking.
Nema tu zavjere. Previše se ljudi čitav život trudi savladati i shvatiti mehanizme djelovanja ovog skupa poremećaja, ali dio i njih na kraju oboli od raka. 
No nažalost, većina hrvata pati od dunning krugerova efekta, što potvrđuju i IQ rezultati po kojima smo jedva malo napredniji od djece s posebnim potrebama. Ali srazmjerno tome smo izuzatno uvjereni u svoju opću upućenost u sve, a kad nešto totalno ne razumijemo, e to je onda zavjera. Odličan članak (sa zaprepašćujućim rezultatima ankete) profesor doktorice Puljak:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/skriva-li-farmaceutska-industrija-lijekove-za-najteze-bolesti/1033704.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
overhaul kaže...
Ono što mnogi ovdje palamude o izuzetno pojednostavljenim "receptima" za dobijanje ili izbjegavanje i liječenje je, već je spominjano... wishfull thinking. 

Nema tu zavjere.

Neki kao da ne shvaćaju da se ne mogu sve bolesti izliječiti. Pa su onda razočarani u konvencionalnu medicinu. Zato jer ista ne može izliječiti nešto što se ne može izliječiti. I onda popuše bedastoće o sodi-bikarboni, kanabisu, iscjeljiteljima i kojekakvim drugim besmislicama.

 

Pred nekoliko mjeseci mi je inače umrla jedna članica obitelji, od raka pluća. Cijeli život je pušila cigarete i ako bi joj se prigovorilo, odmahivala je rukom. A kad je stigla dijagnoza, onda krenule suze što ju nisu odmah iste sekunde dali na kemoterapiju. Ja sam samo šutio. Ali sam si mislio - čitav život te nije bilo briga za to što si radiš cigaretama, a sad bi napravila sve moguće samo da preživiš, a u osnovi se možeš pozdraviti sa životom - rak pluća ti je smrtna presuda, samo je pitanje hoćeš li izdržati koji mjesec, godinu dana ili nekoliko godina. Za to (sa)znati je bilo dovoljno pročitati nekoliko odlomaka članka o raku pluća s Wikipedije.

 

Izdržala je godinu dana od dijagnoze. I probala ono čudotvorno ulje kanabisa, koje liječnici ne žele priznati da liječi rak (jer su zli i plaćeni od farmaceutske industrije, naravno). Pa ga prestala koristiti kad joj je zbog toga sr*nja pozlilo kod kemoterapije. Pa je hodala nekom liku koji je krilio oko nje rukama i time je "liječio", energije, ovo-ono, ku*ac-palac. Lovila se za slamke, ne želeći prihvatiti da joj nema spasa. A kak je to sve završilo, zna svatko tko je u familiji imao nekog tko je umro od raka - pred kraj konstantni bolovi protiv kojih trebaju jaki lijekovi i flasteri, koji drže jedno vrijeme, a s vremenom drže sve kraće. Pa ju vozi na hitnu nek joj daju injekciju protiv bolova. Ništ drugo joj ne mogu pomoći. Pa je bilo dosta dana kad ju ni nismo mogli odvesti na hitnu pa smo zvali hitnu doma...

 

I onda ti neki kreten soli pamet sa sodom bikarbonom. Ili uljem kanabisa. Ili homeopatijom. Ili bioenergijom, iscjeliteljima i ne znam čime sve ne. Ne kužim kak ljudi mogu biti toliko naivni. Protiv nekih vrsta rakova u osnovi se možeš "frigati". Bulažnjenje o "alternativi" nikome ne pomaže, osim alternativcima koji lešinare nad oboljelima i uzimaju im lovu za lažnu nadu.

14 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
gocc01 kaže...

Nemojte me proglasiti teoretičarem zavjera al evo jedan zanimljiv članak sa novog svjetskog poretka. 

 

Ph organizma. Soda je praktična stvar al moraš bit lud da misliš da je sama po sebi lijek. 

 

Piše da za jednu iedinicu kiselosti organizma moramo unijeti 20 jedinica lužnate hrane da bi to neutralizirali. 

 

I onda kad pročitam kaj je sve kiselo, nema mi spasa...

 

http://www.novi-svjetski-poredak.com/2015/04/22/evo-kako-eliminirati-kiselost-organizma-i-sprijeciti-nastanak-raka/

Zaboravi te idiotarije s kiseloscu, obrnuli su uzrok i posljedicu, ne nastaje rak u kiseloj sredini nego sredina u kojoj nastane rak postaje kisela...

14 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...

Neki kao da ne shvaćaju da se ne mogu sve bolesti izliječiti. Pa su onda razočarani u konvencionalnu medicinu. Zato jer ista ne može izliječiti nešto što se ne može izliječiti. I onda popuše bedastoće o sodi-bikarboni, kanabisu, iscjeljiteljima i kojekakvim drugim besmislicama.

 

 

I onda ti neki kreten soli pamet sa sodom bikarbonom. Ili uljem kanabisa. Ili homeopatijom. Ili bioenergijom, iscjeliteljima i ne znam čime sve ne. Ne kužim kak ljudi mogu biti toliko naivni. Protiv nekih vrsta rakova u osnovi se možeš "frigati". Bulažnjenje o "alternativi" nikome ne pomaže, osim alternativcima koji lešinare nad oboljelima i uzimaju im lovu za lažnu nadu.

Pogresno je rec da se neka bolest ne moze izlijeciti, neke bolesti ne znamo kako izlijeciti, al nisu zbog toga same po sebi neizljecive.

 

Ko sta kazes, velika je lista varijanti karcinoma koji su smrtna presuda, slucajevi koji se izvuku iz takvih dijagnoza su bili krivo dijagnosticirani... Takvi karcinomi su ipak u malom postotku svih dijagnosticiranih, s druge strane ima ih dosta koji su takorec bezopasni..

 

Ulje kanabisa je ok, za dobro se uslagirat pa je samim time i analgetik...

16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
ansha kaže...
Pogresno je rec da se neka bolest ne moze izlijeciti, neke bolesti ne znamo kako izlijeciti, al nisu zbog toga same po sebi neizljecive.

U ovom trenutku jesu (praktički) neizlječive, dakle nije pogrešno reći da su neizliječive.

 

Hoće li, i kad, u budućnosti postati izlječive je danas oboljelom irelevantna stvar. Tvrditi da za bolesti samo ne znamo kako ih izliječiti je neosnovano. Čak kad bi to i bila istina, irelevantno je za danas oboljelu osobu, barem za onu kojoj će bolest drastično ograničiti životni vijek.

14 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
ansha kaže...
Pogresno je rec da se neka bolest ne moze izlijeciti, neke bolesti ne znamo kako izlijeciti, al nisu zbog toga same po sebi neizljecive.

U ovom trenutku jesu (praktički) neizlječive, dakle nije pogrešno reći da su neizliječive.

 

Hoće li, i kad, u budućnosti postati izlječive je danas oboljelom irelevantna stvar. Tvrditi da za bolesti samo ne znamo kako ih izliječiti je neosnovano. Čak kad bi to i bila istina, irelevantno je za danas oboljelu osobu, barem za onu kojoj će bolest drastično ograničiti životni vijek.

Pogresno je samo reci neizljecive, sam si nadopunio sa u ovom trenutku. Uobicajeno je reci i zna se sta se misli time ali je svejedno pogresno.

 

Naravno da nije neosnovano, osnovano je na dosadasnjem iskustvu - hrpa "neizljecivih" bolesti se danas lijece... Ocekivat da se taj trend nece nastaviti je neosnovano.

 

Pa sta sta je irelevantno za bolesnu osobu? Jel ove besmislene diskusijice moraju biti relevantne za oboljelu osobu?

16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
ansha kaže...
Pogresno je samo reci neizljecive, sam si nadopunio sa u ovom trenutku. Uobicajeno je reci i zna se sta se misli time ali je svejedno pogresno.

Pogrešno je, te ujedno i intelektualno nepošteno, nečiju izjavu izvaditi iz kontesta i onda je stavljati u drugi (pogrešan) kontekst kako bi se neosnovano moglo tvrditi da je izjava pogrešna.

14 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
ansha kaže...
Pogresno je samo reci neizljecive, sam si nadopunio sa u ovom trenutku. Uobicajeno je reci i zna se sta se misli time ali je svejedno pogresno.

Pogrešno je, te ujedno i intelektualno nepošteno, nečiju izjavu izvaditi iz kontesta i onda je stavljati u drugi (pogrešan) kontekst kako bi se neosnovano moglo tvrditi da je izjava pogrešna.

Pogrešno je, te ujedno i intelektualno nepošteno, nečiju izjavu izvaditi iz kontesta i onda je stavljati u drugi (pogrešan) kontekst kako bi se neosnovano moglo tvrditi da je izjava pogrešna.

12 godina
offline
Je li rak genetska bolest?

Dr.Elliot Joslin

 

Geni pune pušku.

Način života pritiska okidać.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
ansha kaže...
Pogresno je rec da se neka bolest ne moze izlijeciti, neke bolesti ne znamo kako izlijeciti, al nisu zbog toga same po sebi neizljecive.

U ovom trenutku jesu (praktički) neizlječive, dakle nije pogrešno reći da su neizliječive.

 

Hoće li, i kad, u budućnosti postati izlječive je danas oboljelom irelevantna stvar. Tvrditi da za bolesti samo ne znamo kako ih izliječiti je neosnovano. Čak kad bi to i bila istina, irelevantno je za danas oboljelu osobu, barem za onu kojoj će bolest drastično ograničiti životni vijek.

 Dobar primjer je multipla skleroza. Ljudi koji danas obole od nje, imaju čak i u našem zdravstvu dobre šanse za pravilnu dijagnozu na vrijeme, uspješan tretman ciljanom imunomodulacijskom terapijom steroidima i pentadekapeptidima. Prije samo koje desetljeće za to je bila vrlo vrlo loša prognoza. NO iza ovog aje stojalo jako puno truda znanstvene i istraživačke zajednice (i još se na tome intenzivno radi) pa nitko ni a ni be, to im danas normalno. Tumačim jednom poznaniku koji ju je dobio (i sad je ok nakon terapije) koliko *ebenu sreću ima što je to, ako već mora dobiti, dobio u ovo vrijeme u razvoju medicine. Naravno, nije ni najmanje svjestan, pa normalno mu je da eto ide u bolnicu i izliječe ga, šta sad. Također ne prestaje s intenzivnim pušenjem, valjda računa da se i to sredi u bolnici ako zašteka. Uglavnom, zamislite koliko bi galame i prenemaganja bilo da je slučajno tako uspješna neka "alternativna terapija". odmah bi s time liječili sve, od hemeroida do pokvarenog zuba.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
overhaul kaže...

 Dobar primjer je multipla skleroza. Ljudi koji danas obole od nje, imaju čak i u našem zdravstvu dobre šanse za pravilnu dijagnozu na vrijeme, uspješan tretman ciljanom imunomodulacijskom terapijom steroidima i pentadekapeptidima. Prije samo koje desetljeće za to je bila vrlo vrlo loša prognoza. NO iza ovog aje stojalo jako puno truda znanstvene i istraživačke zajednice (i još se na tome intenzivno radi) pa nitko ni a ni be, to im danas normalno. Tumačim jednom poznaniku koji ju je dobio (i sad je ok nakon terapije) koliko *ebenu sreću ima što je to, ako već mora dobiti, dobio u ovo vrijeme u razvoju medicine. Naravno, nije ni najmanje svjestan, pa normalno mu je da eto ide u bolnicu i izliječe ga, šta sad. Također ne prestaje s intenzivnim pušenjem, valjda računa da se i to sredi u bolnici ako zašteka. Uglavnom, zamislite koliko bi galame i prenemaganja bilo da je slučajno tako uspješna neka "alternativna terapija". odmah bi s time liječili sve, od hemeroida do pokvarenog zuba.

I kazes, nece da prihvati da je zapravo sreckovic?

 

Ja sam isto bio sreckovic takve vrste, sta se raka tice. Pokupio ga s 27 godina, nepusac, sportas, u obitelji nitko s tim rakom itd... Nekad te jednostavo hoce...

6 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
mbaksa kaže...
expert man kaže...

Čitam razne teorije da zračenja elektroničkih uređaja,

Tu te vjerojatno dezinformiraju. Jer je skoro sve "zračenje". Bitno je kakvo, koliko snažno i koliko dugo. Generalno gledano, elektronički uređaji (to uključuje i mobitele) su posve sigurni što se tiče zračenja koje bi uzrokovalo rak.

 

expert man kaže...

ispušni plinovi i svašta nešto uzrokuje rak

Ispušni plinovi imaju neke karcinogene komponente koje mogu uzrokovati neke vrste rakova. Cigaretni dim ih ima ko u priči.

 

expert man kaže...

svi su umrli od raka u dobi od 56-61 godinu tako da pretpostavljam da je uzrok raka genetske prirode što vi mislite vjerujem da štetni učinci kojekakvih kemikalija i zračenja samo ubrzavaju razvoj karcinoma ali nisu jedini uzrok što vi mislite? 

Nisi napisao koje vrste rakova su u pitanju. Mnoge vrste rakova su velikim dijelom bolesti starosti. Mislim, što je uopće rak? To je kad ti se DNA u stanicama ošteti toliko da se stanice počnu nekontrolirano dijeliti. A kroz život svašta utječe na oštećivanje DNA. Genetika doista može biti jedan od faktora. Konzultiraj liječnike - možda mogu obaviti neke testove, a svakako ti mogu savjetovati kako da smanjiš šansu da oboliš od konkretnih vrsta rakova. Naglasak je na "vrstama", jer rak nije jedna bolest, nego skupina bolesti, koje se međusobno mogu jako razlikovati, kako u faktorima koji dovode do njih, tako u težini, prognozi.

 Ono sto si zaboravio navesti, i ono sto je najinteresantnije po pitanju raka, to je dioba stanica koje su same po sebi defakto besmrtne.

16 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
sexytoiletpaper kaže...

 Ono sto si zaboravio navesti, i ono sto je najinteresantnije po pitanju raka, to je dioba stanica koje su same po sebi defakto besmrtne.

 A mislim da to svi učesnici ove teme znaju. Čak i manje upućeni, Marvelov antijunak, deadpool svoju "besmrtnost" može zahvaliti tumačenju da je cijeli postao tumor. Doduše s malo uvrnutom sviješću i smislom za humor. "You're right, the cancer is only in my liver, lungs, prostate and brain, all things I can live without."
https://www.youtube.com/watch?time_continue=6&v=KsdD1MJXOpk

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 2:13 (overhaul).
6 godina
protjeran
offline
Je li rak genetska bolest?

Ja na to gledam ovako: Farmaceutska kompanija radi istrazivanja. Istrazuju na zivotinjama, nije sad ni bitno, na milion razlicitih nacina i metoda. Netko pokusa jednu metodu koja nacelno daje izvrstan rezultat, ali zatim stigne naredjenje odozgo da se ta jedna od milion pokusa zaustavi. I kraj price. A onaj tko je dao to naredjenje vec zna da je to to ili je i njemu samome to naredjeno. Nisam teoreticar zaavjera, no sto sam stariji, to mi se sve cini da ne bog netko drugi ima prste u svemu, netko inteligentan. Cak bih se usudio pomisliti da na neke od tih ljudi nesto utjece, nesto sto koristi te ljude kao sto mi koristimo avatare u video igrama. Sto je to tocno, nemam blage, ali u zadnje vrime ih se namnozilo.

 

Ja recimo ako se pokusam ostaviti cigareta, izdrzim valjda dva sata i onda sam sebe nagovorim da ponovo zapalim. Zelim se ostaviti, i nije mi problem izdrzati fizicku potrebu, ali sam sa sobom se svadjam i prepirem u tikvi oko prestanka pusenja i na kraju uvijek zapalim. Ili mi se recimo zna dogodit da sidin za kompjuteron i bez razmisljama odem lec. Pa skuzim da sam legao i dignem se ponovo za komp da bih 5 minuta kasnije ponovo otisao leci. Dakle, sto god to bilo, i ja sam zarazen.

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 13:07 (Gorstak79).
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
Gorstak79 kaže...

Ja na to gledam ovako: Farmaceutska kompanija radi istrazivanja. Istrazuju na zivotinjama, nije sad ni bitno, na milion razlicitih nacina i metoda. Netko pokusa jednu metodu koja nacelno daje izvrstan rezultat, ali zatim stigne naredjenje odozgo da se ta jedna od milion pokusa zaustavi. I kraj price. A onaj tko je dao to naredjenje vec zna da je to to ili je i njemu samome to naredjeno. Nisam teoreticar zaavjera,

Izneseš svoju teoriju zavjere i onda kažeš da nisi teoretičar zavjera. 

 

Gorstak79 kaže...

Ja recimo ako se pokusam ostaviti cigareta, izdrzim valjda dva sata i onda sam sebe nagovorim da ponovo zapalim. Zelim se ostaviti, i nije mi problem izdrzati fizicku potrebu, ali sam sa sobom se svadjam i prepirem u tikvi oko prestanka pusenja i na kraju uvijek zapalim. Ili mi se recimo zna dogodit da sidin za kompjuteron i bez razmisljama odem lec. Pa skuzim da sam legao i dignem se ponovo za komp da bih 5 minuta kasnije ponovo otisao leci. Dakle, sto god to bilo, i ja sam zarazen.

Ovisnost o cigaretama je jedna od najjačih ovisnosti. Nadam se da ćeš se uspjeti ostaviti. Ja sam bio ovisan o koli (kavu nikad nisam pio) i fakat mi je bilo teško odustati od nje - mjeseci su mi trebali da dođem k sebi - stalno sam bio strašno umoran i potišten. Trebalo mi je više od godinu dana da "zaboravim" da sam ikad i konzumirao kolu, a danas, dvije ili tri godine nakon toga, više ni ne pomišljam na nju. Uglavnom, treba dovoljno dugo izdržati bez onoga o čemu si ovisan, jer su se tijelo i um navikli, ali s vremenom će se prilagoditi na promjenu i unormaliti pa više neće tražiti ono o čemu je čovjek bio ovisan. Potrebna je ustrajnost i disciplina (nema "samo jedna, zadnja").

 

Ako i ne uspiješ pa dobiš rak i umreš, to će biti pouka tvojim potomcima. Svako zlo za nešto dobro. 

 

Problem s cigaretama je što treba dugo vremena da se razvije bolest pa mnogi ljudi ne prihvaćaju da cigarete uzrokuju rak (recimo jedan poznanik je rekao da on to ne vjeruje jer njegov deda od 80 godina cijeli život puši, a nije dobio rak). Što se jako dobro zna. A ovo je valjda najbitniji graf - odnos konzumacije cigareta i incidencije raka pluća. Odmak je nekih 20 godina. Vidi se da je s padom konzumacije cigareta počela padati i incidencija raka kod muškaraca, ali kod žena i dalje raste jer one puše sve više, a ne sve manje - kasnije su počele konzumirati cigarete.

6 godina
protjeran
offline
Je li rak genetska bolest?

I ja sam prestao pušiti prije desetak godina.

Nisam htio uzimati nikakav točan datum kad sam prestao, da se ne bi stalno toga prisjećao i poput američkih alkoholičara ssakupljao ordenje za svaki mjesec nepušenja odn. ne pijenja alkohola.

Nisam bio bolestan, nisam kašljao, jednostavno kad su uveli zabranu pušenja u ofisima, odahnuo sam jer sam to odavno htio napraviti pa mi je ta zabrana samo koristila.

 

Zanimljivi su likovi koji pričaju o nekakvim nadljudima visokim 4 metra  koji puše 4 kutije cigareta i žive preko 90 godina.

To uopće nije sporno.

Postoje oni....

Takve pušače treba prošetati po klinici Jordanovac i pokazati im da od 10 osoba s kancerom pluća 9 su pušački rakovi odn. kancer direktno prouzročen pušenjem što je znanstveno lako dokazivo kao uzrok, za razliku od većine kancera kojima se uzrok ne zna.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 14:04 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
ansha kaže...

Ja sam isto bio sreckovic takve vrste, sta se raka tice. Pokupio ga s 27 godina, nepusac, sportas, u obitelji nitko s tim rakom itd... Nekad te jednostavo hoce...

Ja ga pokupio s 26...davno je to bilo.

Da mi ne laprdaju ljudi o kiselosti organizma.

Crni pojas I kyu karateka shoto kan, pa non stop nogomet, basket s dečkima, pazio sam na ishranu, kakve cigarete, kakav alkohol ?

Genetski isto takav kancer nije nitko imao u široj obitelji.

Uzrok ?

Nepoznat.

Terapija; tzv "kobaltna bomba" (zračenje) na limfni sustav, mjesec dana, svaki dan po pola sata 15 min leđni dio, 15 min prednji dio abdomena.

Subota i nedelja "odmor".

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 14:17 (Anđeo bez falinge).
12 godina
offline
Je li rak genetska bolest?

Idemo lagano u offtopic,ali kada vec spominjemo cigare i njihova stetnost:

 

Nakon 17 godina aktivnoga pusenja,prestao sam.Sada ce biti 3 godine,niti mi vise ne pada na pamet da ikada zapalim!

-Osjetilo njuha i okusa mi se poboljšalo za 70%

-Nemam vise upale grla

-Ne pamtim kada sam zadnji puta zakašljao

-Hemeroidi su se totalno povukli(a kazu da to nema veze)

-Nemam vise jutarnje glavobolje

-Pošto ja i supruga pokusavamo dobiti drugo djete,cesto idem na spermiogram-od prestanka pusenja sa 17% "plivaća",došao sam na 53%.

-Gastritis se poprilicno ublazio.

 

Sada tek vidim koliko cigare sustavno unistavaju covjekovo tijelo,sada tek osjetim koliko pušaći SMRDE (doslovno smrde na daljinu),sada tek vidim koliko su nepusaci diskriminirani od strane pusaca.

Kolega Gorstak,iskreno ti zelim da se ostavis toga zla!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
Milka30 kaže...

Idemo lagano u offtopic,ali kada vec spominjemo cigare i njihova stetnost:

A što je bilo ono kad se raspravljalo o posuđu? 

 

Ne bih baš rekao da je off-topic - na primjeru raka pluća vidimo da je glavni faktor za istog ljudsko ponašanje, odnosno udisanje cigaretnog dima, a ne geni. Iako je moguće da određeni faktor tu budu i geni. No, takoreći se može reći da ako ne udišeš cigaretni dim (to podrazumijeva ne samo aktivno, nego i pasivno pušenje) ili eventualno druge poznate karcinogene tvari (za koje nažalost vrlo vjerojatno ni ne znamo da ih udišemo), prilično je nevjerojatno da ćeš dobiti rak pluća.

 

Bio sam nedavno na kavi s frendicom koju nisam vidio petnaestak godina. Dogovorili se u jednom lokalu, koji ima veliki nepušački dio i manji pušački. Kad sam došao, sjeo u nepušački dio i čekao. Kad je nije bilo neko vrijeme, odlučim prošetati i vidim da je u pušačkom dijelu, sa svojim dečkom koji drži čik u ruci. Uspio sam ih odvući u nepušački dio i žali se ona meni kak su joj na susjednoj zgradi postavili repetitor od Vipa i kak je to u blizini vrtića i kak je to sad sve strašno, svi budu pocrkali od raka, ne? Takav stav brani i njen momak, a na moje objašnjavanje da radiozračenje tog spektra nije karcinogeno, na objašnjavanje o maksimalno dozvoljenoj snazi baznih stanica te činjenici da snaga pada s kvadratom udaljenosti te činjenici, a ne linearno, on priča da ne bi ograničavali snagu stanica da nema nešto u tome, implicirajući naravno da te bazne stanice mogu uzrokovati rak. Znači, priča protiv strašnih baznih stanica, kak su se uopće usudili tako nešto postaviti, a svakodnevno udiše karcinogeni cigaretni dim svojom voljom, pri čemu truje i sebe i druge oko sebe!

 

Frendica još veli da joj se dolje u njenom stanu gubi signal od Vipa, bez da zbroji dva i dva (pokušavao sam joj objasniti da te bazne stanice ne zrače direkt prema dolje).

 

Al je*ga, ljudi su spremni sve i svašta optužiti za svoje zdrastvene probleme - jer teško se suočiti s činjenicom da si sam svojom voljom uništavaš zdravlje (naravno, pričam o situaciji kad si doista sam uništavaš zdravlje, kao što je to slučaj s cigaretnim dimom).

12 godina
offline
Re: Je li rak genetska bolest?

Evo jos jedan faktor ljudskoga ponasanja za oboljenje od tumora zeludca:

 

Ljudi cesto zanemaruju obicnu zgaravicu (teško mi "sjelo" na želudac,ne podnosim papriku,ribu...),a nemaju pojma da je to izljecivo.

Naime,zgaravica je usko vezana za gastritis,a njega uzrokuje bakterija Helicobocter pylori,koja papa želučanu ovojnicu/sluz (inace nas ta sluz stiti od vlastite kiseline).

Helicobocter pylori se ubija ljekovima sasvim uspjesno i gastritisa vise nema!

No,ljudi prve simptome Gastritisa(zgaravica),zanemare i zive sa time.

Vremenom,mi papamo razne antibiotike(raznorazne upale,grla,nosa,zuba....) i nasu bakteriju ucimo na te antibiotike i ona postaje imuna!

Bakterija papa ovojnicu i pravi nam rupe,u tim rupama se razvijaju tumori zeluca!

...Ovo sam citirao moga gastroenterologa!

 

Ekipa,molim vas,nemojte poput mene zanemarivati zgaravicu i cijeli zivot ziviti sa super bakterijom u zelucu,koju vise ne mogu ubiti nicime i time sam u rizicnoj skupini za oboljevanje od tumora zeludca!

Idite doktoru,popite te antibiotike i ubijte odmah u startu to govno!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
protjeran
offline
Je li rak genetska bolest?

I naravno sa 40 obavezno krenut na redovne kolonoskopije. Ko ima rak debelog s obe strane familije i sa 30 bi treba krenut...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li rak genetska bolest?

mbaksa , vidis ja sam ovisan o kavi i sada odustajem polako, nije bas utjesan tvoj post :D.. Malo se osjecam umornije oko 10h navecer i to je jedini -, bas sada shvacam koliko te kava digne i nabrije do 00:00 cca. Jednostavno htio bih si stvoriti zivot u kojem necu bit ovisan o nicemu.

Od malo starijih ljudi sam cuo nekakve slucajeve kao lik 40-50 godina, sportom se bavio, nije pio alkohol, gazirano, zdravo se hranio te je umro u tim godinama , a onda cujes kako netko pusi, pije, jede nezdravo i dozivi 80 god :P

6 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Milka30 kaže...

Evo jos jedan faktor ljudskoga ponasanja za oboljenje od tumora zeludca:

 

Ljudi cesto zanemaruju obicnu zgaravicu (teško mi "sjelo" na želudac,ne podnosim papriku,ribu...),a nemaju pojma da je to izljecivo.

Naime,zgaravica je usko vezana za gastritis,a njega uzrokuje bakterija Helicobocter pylori,koja papa želučanu ovojnicu/sluz (inace nas ta sluz stiti od vlastite kiseline).

Helicobocter pylori se ubija ljekovima sasvim uspjesno i gastritisa vise nema!

No,ljudi prve simptome Gastritisa(zgaravica),zanemare i zive sa time.

Vremenom,mi papamo razne antibiotike(raznorazne upale,grla,nosa,zuba....) i nasu bakteriju ucimo na te antibiotike i ona postaje imuna!

Bakterija papa ovojnicu i pravi nam rupe,u tim rupama se razvijaju tumori zeluca!

...Ovo sam citirao moga gastroenterologa!

 

Tu glupost ti nije gastroenterolog rekao jer je to budalaština koju znaju lupiti loši liječnici obiteljske medicine.

Ta bakterija može uzrokovati gastritis ali je budalaština da se gastritis zbog nje dobije.

Ako "ta osoba" to ne zna mogla je uključiti mozak i google http://ordinacija.vecernji.hr/baza-bolesti/bolest/gastritis/

Bio sam 2012 na gastroskopiji zbog gastritisa odn. niske razine eritrocita i kad ti ju rade uvijek rade test na tu bakteriju.

Ja ju nemam a imao sam kronični gastritis. (niska razina eritrocita jer jesu stjenke želuca erodirale i lagano sam krvario što se vidjelo na izmetu)

Gle čuda.. 

 

Prvo su mi tutnili lijekove ali sam sam shvatio u čemu griješim i riješio sam problem bez lijekova.

Smanjio sam unos pečenog mesa, mesa općenito, pazim što jedem i kad jedem i krv se "popravila" kao i moje "kiseline" koje su mi na nos izlazile...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.4.2018 23:37 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Je li rak genetska bolest?

Jedan moj stariji susjed za unutarnje i vanjsko lijecenje preporuca rakijicu...veli da, ukoliko popijes dovoljno rakije, nista te ne smeta, makar problem i nije rijesen.

Brajanov život
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Gorstak79 kaže...

Jedan moj stariji susjed za unutarnje i vanjsko lijecenje preporuca rakijicu...veli da, ukoliko popijes dovoljno rakije, nista te ne smeta, makar problem i nije rijesen.

 Ako te boli glava opali se čekićem po malom prstu i isto tako će te prestati boliti glava.

Analogija je točna..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
moderator
online
Re: Je li rak genetska bolest?
Deutsch kaže...

mbaksa , vidis ja sam ovisan o kavi i sada odustajem polako, nije bas utjesan tvoj post :D.. Malo se osjecam umornije oko 10h navecer i to je jedini -, bas sada shvacam koliko te kava digne i nabrije do 00:00 cca.

Sretno! Ako ti je to jedini minus, onda si na konju, jer u 10 navečer i trebaš biti umoran, pogotovo ako više nisi u dvadesetima! Ja sam počeo osjećati da starim tamo s nekih 28 godina, najviše prema tome koliko dugo mogu ostati budan bez umora.

 

Dakle, kavom si si rušio prirodni bioritam. Tijelo ti se tad priprema za spavanje, a ti ga onda šokiraš kavom.

 

Problem s kavom (i općenito kofeinom) je što dugogodišnjim ovisnicima prvo treba da ih digne, onda to traje neko vrijeme, onda padnu i prisiljeni su ponovno uzeti kavu. Sad kad to pišem, prisjetio sam se zapravo svojih početaka ovisnosti o koli - mislim da su to bile vrlo rane dvadesete. Tad sam trošio Coca Colu Light - obična mi tad nije pasala. Nakon buđenja bio sam strašno umoran, nekad s tenzijskim glavoboljama, nisam mogao ni razmišljati prije nego sam si popio jutarnju dozu kole. Onda mi je jedno vrijeme bilo super, dok kofein nije popustio pa onda opet uslijedio umor. Pa eto opet potrebe da popijem kolu ili ću dobar dio ostatka dana biti umoran. A ne možeš se toga riješiti - jedan dan ne popiješ kofein i onda si sav strgan. Drugi dan ne popiješ - i dalje si strgan. Ali nakon nekog vremena stvari idu na bolje.

 

Deutsch kaže...

Jednostavno htio bih si stvoriti zivot u kojem necu bit ovisan o nicemu.

To je i meni bila želja. Pokušao sam u više navrata prestati, ali nisam uspio. Sve dok mi jednog dana, nakon razgovora o Coca Coli s bratom jedne frendice, nije nešto kliknulo u glavi i zapitao sam se - zbog čega ja uopće konzumiram kolu? Zašto dozvoljavam tako nečem da upravlja mojim životom, da me tjera da je pijem ako ne želim biti umoran, ako ne želim imati glavobolje, ako želim biti priseban. To je bio zadnji dan kad sam okusio kolu. Dobivao sam poslije često želju da je probam (samo deci-dva), ali sam se uspio oduprijeti. Dobim i sad tu i tamo želju za nekakvim kiselim gaziranim sokom (ali više ne i za kolom - već sam zapravo skoro i zaboravio kakav okus ima), ali iz principa ne kupim kolu - popijem si recimo Schweppes Tangerinu ili si multivitaminski sok razrijedim mineralnom vodom. I eto - kola-free sam od, pa ja bih rekao da je to bilo 17. veljače 2015.

 

Deutsch kaže...

Od malo starijih ljudi sam cuo nekakve slucajeve kao lik 40-50 godina, sportom se bavio, nije pio alkohol, gazirano, zdravo se hranio te je umro u tim godinama , a onda cujes kako netko pusi, pije, jede nezdravo i dozivi 80 god :P

Uvijek se treba sjetiti jednog - u životu nema garancije! Isto tako te može pogaziti auto pa što ti onda znači što si zdravo živio, što si si uskraćivao poroke? 

 

Ali eto - u pitanju je kvaliteta života. Čim je čovjek ovisan o nečemu - robuje tomu. Nije slobodan koliko bi mogao biti.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Je li rak genetska bolest?
Ma nisam jos ni u dvadesetima, kroz par mj cu, ali da sada bez kofeina zaspem bez muke, a ovako kada popijem kavu u 15-17 nije bas lako zaspat u 22. Npr imao sam i ja glavobolje i teski umor nakon tog prestanka, ali jednostavno kao da sam rob toj kavi, di god da odem ako ne popijem 1 dan sam bio bas strgan kako si rekao i to mi ne pase, nemam slobodu nad svojim tijelom. :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice