Gdje se mogu pojesti dobri ćevapi?

poruka: 332
|
čitano: 163.120
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Balvan8 kaže...
peroko kaže...

Eto nedavno sam jeo vrlo dobre sarajevske čevape u jednom grillu za samo 22kn. Za to dobijete 10čevapa i pola ogromne (bez šale zbilja je velika) lepinje. Čevapi su vrlo ukusni samo bi mogli biti mrvu začinjeniji. U ponudi također imaju i šiš-čevape koje nisam probao. Lokal se nalazi u Zagrebu, na Ljubljanskoj/Zagrebačkoj Aveniji u sivoj zgradi odmah kraj Antunovića. LINK

tako je, tamo sam i ja jeo čevape i bili su veoma ukusni. Samo što je tih 22kn bila akcijska cijena koja je trajala mislim do 1.9. ali mislim da sada nebi smjeli koštat više od 30kn. Odi pa probaj, mislim da nećeš požalit. {#}

Ja sam jeo samo jednom - i požalio... Ukusni jesu, ali mislim da ih je rođo malo previše zapekao, i meso je bilo puno nekakvih žilica, hrskavica, ne znam kojeg vraga. Lepinja (somun) vrijedi, domaća je i klasu iznad svih onih suhih bijelih koje nudi 90% roštiljarnica.

Prodajem zjake...povoljno! A ako sam ti pomogao - stisni HVALA..
16 godina
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
woodgamesfx kaže...
CrnaBitanga kaže...

 

Čingač nudi one groteskne napuhnute hrpe mesa koji izgledaju ko polukarbonizirani penisi, pune soje i začina (VEGETA, helou??)... Vjeruj mi, ako želiš pojesti dobar ćevap u Zagrebu izbor je samo jedan - PREČKO! Tri restača u krugu 500 metara, Kod Dede, Grana i Stari kotač. I to je sva mudrost.

A što se tiče banjalučkih ćevapa - Šarić grill na placu Špansko, šiš je posebno dobar. Još kad bi u lepinju uložili malo truda bili bi bez premca (u klasi fast fooda, naravno.)

 

Lidl i ćevapi?? Uh...

 

OK, nisam baš neki ćevap-gastro gurman i sumnjam da sam u životu pojeo kvalitetne ćevape.

Odi u bilo koja tri navedena restorana (Stari kotač je mooožda mrvicu iznad ova dva) i probaj što je milina...

Prodajem zjake...povoljno! A ako sam ti pomogao - stisni HVALA..
13 godina
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
peroko kaže...

Dobrih čevapa ima i u Čingaču na Borongaju ali u njima ima dosta soje.

predobri su tamo cevapi, ali kao sto kazes imaju previse soje, kad se ohlade toliko su gumeni da s njima mozes igrat ping pong :d

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Mentalist kaže...
woodgamesfx kaže...

Ne kužim ?

Zar nije poanta u sastavu mesa tj. sadržaju i udjelu , a solid forma je manje više usputna.

 Ćevapi su karakterizira slijedećim.

  1. Pečenje na jakoj vatri
  2. Okus
  3. Oblik

I ponegdje udio cukećeg mesa. Ako je nešto šnicla nije ćevap.

 

Dole je slika, dakle, uopšte nisu odvojeni nego imaju plitke brazde.

 

Ćek dal to znaći da svaki ćevap mora bit odvojen za sebe ili da su ovako u paketu, brijem da je nešto između ?

 

Jednu stvar sam primjetio kod ćevapa , a to je da nakon jedenja od neke "vrste" mi hoće žuć eksplodirat, a od nekih nemam problema .

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

meni bi u ovom trenutku dobrodosli bilo kakvi...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
14 godina
protjeran
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
woodgamesfx kaže...

Ćek dal to znaći da svaki ćevap mora bit odvojen za sebe ili da su ovako u paketu, brijem da je nešto između ?

 U pravih ćevapa, svaki, ali baš svaki mora biti sam za sebe. Ništa izmeđud.

 

A u pravih banjalučkih svaki, ali bas svaki mora biti monolitan.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Mentalist kaže...
woodgamesfx kaže...

Ćek dal to znaći da svaki ćevap mora bit odvojen za sebe ili da su ovako u paketu, brijem da je nešto između ?

 U pravih ćevapa, svaki, ali baš svaki mora biti sam za sebe. Ništa izmeđud.

 

A u pravih banjalučkih svaki, ali bas svaki mora biti monolitan.

 

A šiš-ćevapi ?

To su oni što se nabodu na onu mutiranu   veliku čaćkalicu ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 18:03 (woodgamesfx).
14 godina
neaktivan
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Obavezno izbjegavat XXL grill tu na Vrbanima u ZG, ćevapi variraju od fenomenalno dobrih do katastrofalno loših, nisam nikad naišao na takvu razliku u kvaliteti.

pero_HR
14 godina
protjeran
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
woodgamesfx kaže... 

A šiš-ćevapi ?

To su oni što se nabodu na onu mutiranu   veliku čaćkalicu ?

 Oni spadaju u red ražnjića i velika je greška trpati ih u isti koš s ćevapima.

 

Zapravo, pravi šiš ćevap ima komadiće mesa (često s lukom između) nanizane na štapić. Naziv ćevap može, slobodno i bez zamjeranja, biti zamjenjen rječju ražnjić.

And then father, the Rapture dream was over. You taught me that 'evil' is just a word. Under the skin, it's simple pain. We are Utopia, you and I...
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 18:06 (Mentalist).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Osijek - "Makedonka" u Donjem gradu i "Bonus" preko puta Filozofskog faksa...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
neaktivan
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

šiš-ražnjić lol

pero_HR
15 godina
neaktivan
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Gyros u Splitu, preporuka, bolje u Splitu nećete naći.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Kod Marka, stara samoborska iz smjera Zagreba sa lijeve strane, kod restorana Zadar ( nisam ziher dal Zadar radi jos uvijek). Izgled lokala isti od prvog dana,uz čevape dobiš 2 šnite kruha. :) . Ak tražiš još kruha, neš dobit .  Ali zato čevapi...

I felt a great disturbance... as if a hundred evil bastards on an oil derrick suddenly cried out in terror and were suddenly silenced. Strange
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
thuglife kaže...

Gyros u Splitu, preporuka, bolje u Splitu nećete naći.

e vidis meni tamo nisu nesto, a i neku crijevnu zarazu sam dobio... samo za info.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Jel netko zna gdje se mogu pojest dobri ćepavi u Koprivnici...jedino dobro mjesto je Njam Njam,al oni imaju samo kebabe i to....

15 godina
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Vinkovci -

Express čevabdžinica u blizini željezničkog kolodvora

Restoran Lamut

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

najbolji šta san ikad probao su u Mostaru kod pazara,uz to tu ima i raznih drugih autohtonih jela , fenomenale

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
15 godina
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Random. kaže...

Čuo sam od mnogih "Kod Srbina". E sad - gdje je to, ne bih znao.

Bio je na ravnicama, ali više nije tamo.

Iskreno nisu me previše dojmili čevapi, uglavnom je prezačinjeno...

JA znam kakvog su okusa pravi čevapi (pogledaj avatar i shvatit češ :-D), jer mi je stari u Bosni držao 20 godina restoran sa čevapima i jelima sa roštilja, pa onda imam iskustva sa tim.

Pitajte mentlista, on vjerovatno is ad tamo jede {#}

 

Uglavnom, u Zagrebu još nigdje nisam jeo čevape koi bi po meni bili nešto posebno. Možda ja imam viskoe kriterije, ali opet...

Moj otac, brat i ja, sad već radimo sebi čevape svako pola godine, a sa receptom kakvog imamo, mislim da teško se koji može mjeriti.

Šteta što sad nemamo mogučnosti se baviti time u zagrebu (ja i brat studiramo, otac u mirovini) ali eto, možda nekad...

 

Osim toga, da dam i par savjeta, gdje se dobro jede:

1. restoran Mitnica na Černomercu, vrhunska "Hrvatska Ruža", nešto kao pljeskavica sa sirom i kajmakom, i dosta paprike. Uklavnom 5+

2. Kebap na Kvatriću Alikebaba, samo ću reći : tko je tamo jeo, drugdje više nije ni probao...

3. Zlatni Medo, a i ostali "medo" restorani, imaju sjajnu hranu, a imte jedan u Ilici, jedan u Tkalćićevoj, i jedan na križanu Savske i Vukovarske

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Jedini pravi cevapi se mogu dobiti na Bascarsiji, ostalo je samo bleda kopija.

Човек је човеку одувек био вук / А вук вуку никад човек јер не мења ћуд..
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
pirat01 kaže...

Jedini pravi cevapi se mogu dobiti na Bascarsiji, ostalo je samo bleda kopija.

a nije baš... svaki dio BiH ima svoje recepte, i sve su to odlicni ćevapi. Ima i u RH dobrih mjesta, jer se radi kao i na Bascariji - u baće! radi autohtoni kuhar, i po svome receptu priprema, kao i u bosni, a svi zaposlenici su vise manje van prostora RH (govorim za prostor na prokurativama, za drugi ne znam)

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

U Karlovcu se mogu pojesti vrhunski ćevapi u ugostiteljskom objektu "GP", a koji vodi gazda koji je inače se aktivno i kvalitetno bavio moto utrkama, Grobnik i slično.

Velika porcija košta 27 kuna, u kojoj dobijete 8 velikih ćevapa, vrhunsku lepinju, luka, ajvara ili nečeg trećeg četvrtog koliko želite.

Obzirom mi je skorom uvijek nedjeljom na meniu ćevapi iz "GP"-a, u slijedjeću nedjelju ću slikati lokal, ćevape da ih vidite kako izgledaju, a i preko googela ću ih geotagirati, tako de ćete se lakše moći dovesti do njih. Uglavnom, objekt je postavljen uz cestu za Rijeku, stari smjer, preko Duga Rese, a nakon skretanja u Karlovcu desno na križanju kod Autobusnog Kolodvora, vozite još oko 700-800 metara u pravcu Rijeke i kod novopostavljenog rotora ispod brda, desno, pa odmah prva desno i nakon 28 metara je lokal, pogađate, desno.

Dok su lijepi dani, imaju i vrlo dobru terasu, dobar parking, odvojeno za pušače i nepušače, i to je to.

 

A ono najbitnije, pozivam stvarne znalce i poznavaoce ćevapa i gurmanskih nepodopština, ako bilo gdje u RH nađu bolje ćevape, plaćam duplu porciju uz duplu pivu {#}!! 

 

P.S. načuo sam da su za odlične ćevape potrebne slijedjeće namirnice;

1 junetina od buta,

2 ovčetina, od buta i malo loja i potrbušnice,

3 gusja mast,

4 što ljući češnjak u poštenoj količini, zgnječenog,

5 sol i papar po ukusu.

ATJ Lučko
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Mitsuoka kaže...
thuglife kaže...

Gyros u Splitu, preporuka, bolje u Splitu nećete naći.

e vidis meni tamo nisu nesto, a i neku crijevnu zarazu sam dobio... samo za info.

Meni su najbolji u fast foodu Meduza tamo nasuprot Kauria na ST3.

+ naravno Lozo kraj Higijenskog na gripama, i Medeni do Loze.

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Mitsuoka kaže...
thuglife kaže...

Gyros u Splitu, preporuka, bolje u Splitu nećete naći.

e vidis meni tamo nisu nesto, a i neku crijevnu zarazu sam dobio... samo za info.

Ja sam tamo jeo dosta puta i uvijek izvrsno, možda su im jednom, dvaput bili malo slabije pečeni, a van toga bez premca.

Stvar ukusa i guess, a moguće i da su ti se zgadili zbog te viroze koja je uslijedila.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
thuglife kaže...
Mitsuoka kaže...
thuglife kaže...

Gyros u Splitu, preporuka, bolje u Splitu nećete naći.

e vidis meni tamo nisu nesto, a i neku crijevnu zarazu sam dobio... samo za info.

Ja sam tamo jeo dosta puta i uvijek izvrsno, možda su im jednom, dvaput bili malo slabije pečeni, a van toga bez premca.

Stvar ukusa i guess, a moguće i da su ti se zgadili zbog te viroze koja je uslijedila.

A ko ce ga znat bilo je to ima par godina, a sada su mi teta i tetak bili prije nekih mjesec dana pa je i njih malo shebalo.. a sad.. ko ce znat.

 

Ali zato u zadnje vrijeme mi sami (ekipa) udremo neki rostilj/peku od hobotnice i tako, pa smo jednom uzeli meso u mesnici Bozic na Šperunu, odlični su bili čevapi, a nisu loši ni u Plodinama. (Čevapi jer nisu bosanski ćevapi nego su naši čevapi {#})

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2011 23:34 (Mitsuoka).
13 godina
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Shody_1994 kaže...
Mitsuoka kaže...
thuglife kaže...

Gyros u Splitu, preporuka, bolje u Splitu nećete naći.

e vidis meni tamo nisu nesto, a i neku crijevnu zarazu sam dobio... samo za info.

Meni su najbolji u fast foodu Meduza tamo nasuprot Kauria na ST3.

+ naravno Lozo kraj Higijenskog na gripama, i Medeni do Loze.

Lose,Meduza je imala aferu sa pokvarenima jajima.Ova dva druga su dobra,inace meni preko puta mjesta,Struja u Stobrecu,moj odabir.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
Shokre kaže...

Kod Marka, stara samoborska iz smjera Zagreba sa lijeve strane, kod restorana Zadar ( nisam ziher dal Zadar radi jos uvijek). Izgled lokala isti od prvog dana,uz čevape dobiš 2 šnite kruha. :) . Ak tražiš još kruha, neš dobit .  Ali zato čevapi...

Ovo me podsjeca na soup nazija iz Seinfelda {#}

The best way to be boring is to leave nothing out.
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi
ATJLučko kaže... 

 

P.S. načuo sam da su za odlične ćevape potrebne slijedjeće namirnice;

1 junetina od buta,

2 ovčetina, od buta i malo loja i potrbušnice,

3 gusja mast,

4 što ljući češnjak u poštenoj količini, zgnječenog,

5 sol i papar po ukusu.

  Za odlicne cevape treba:

  1. Junjetina od stomacnog zida
  2. Ovcetina - loj ali samo malo da se dobije smek
  3. Rostilj na drvenom uglju
  4. Mozda, ali samo mozda malo bibera
  5. Nikad luka u mesu
  6. Mleveno na srednje veliku resetku
  7. "Fermentacija" mesa u zavisnosti od kolicine mesa ali ne vise od 2 dana u frizideru za odrzavanje (-5 do 0)

 

Neki likovi da bi dobili na "mekoci" mlevenog mesa stavljaju svinjetinu unutra. Ovo nije prekrsaj osim u slucaju muslimana ali time cevap prestaje biti cevap.

Max Headroom
13 godina
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Iz Zagreba sam, ali najbolji ćevapi koje sam ikada pojeo su u Tuzli, u Sezamu! Ima više tih restorana Sezam, ja sam jeo u centru i kad god sam u mogućnosti navratim tamo. {#}

Najgori ikad u Velikoj Gorici, nekakva mala pečenjarnica kod placa nekog, pokraj neke zgrade (muzej, škola, nešto takvo?!?!), katastrofa.

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Što se tiče ćevapa nisam baš puno u obližnjoj Bosanskoj Gradišci isprobavao(sve mi dođe na isto) ali u Puli sam bio u jednoj nazovimo to ćevabdžinici. Neznam točnu adresu ali znam da je Arsenalska ulica OVDJE

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. /Posredujem sponsoring klanovima!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2011 0:28 (dj_renny).
15 godina
neaktivan
offline
Gdje se mogu pojesti dobri čevapi

Nemaju svi isti ukus što se tiče ćevapa. Nekima paše više raw tekstura a nekima elastičnija kao kod Rubelja. I onda jedni pljuju po drugima.

 

@ Mentalist - tata mi je iz Banja Luke, jeo sam njihove ćevape, dobri su mi. Zašto kažeš da ne spadaju pod ćevape već pod šnicle?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Super Enterprise Edition, AutoCAD 2011, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2011 0:45 (Random.).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice