SE P1 vs. N73

poruka: 29
|
čitano: 4.703
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Razmisljam o kupovini jednog od ova dva modela pa me interesuju Vasa misljenja (za i protiv) za oba modela.

Unaprijed hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Akoti se nežuri s kupovinom pričekaj izlazak Sony Ericsson Xperia X1, inače preferiram SE. Imam privatno SE W910i jako zadovoljan i službenu Nokiu katasrofa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
Miha LA kaže...

Akoti se nežuri s kupovinom pričekaj izlazak Sony Ericsson Xperia X1, inače preferiram SE. Imam privatno SE W910i jako zadovoljan i službenu Nokiu katasrofa.

 super preporuka. samo ga treba čekati i izvaliti masne pare za njega. čovjek kupuje mob do cca 1300 kn, a gdje je X1 od te cifre????
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73

Daj reci gdje ima P1 za 1300 kn pa da si ja kupim odmah 2...

There's no business like showbusiness
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
southy kaže...

Daj reci gdje ima P1 za 1300 kn pa da si ja kupim odmah 2...

 sorry krivo sam napisao, uhvatio sam tricu a trebao 6. ima za cca 1600 kn u oglasniku.
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
imam p1i. i moram reci da sam jako zadovoljan, ima brdo aplikacija, sad je izasel i emulator za palmos ua uiq3 pa sve njihove aplikacije rade.. neznam, jedina stvar koja mi se na p1 ne svida je wayfinder gps aplikacija. sve sotalo radi savrseno. wlan jako cesto zapravo koristim i super dode. tipkovnica trazi privikavanje ali vec nakon 10ak minuta je super stvarno. sad nemogu zamisiti vracanje na obicnu mobitel tipkovnicu. ako kaj trebas za aplikacije dok ga uzmes javi se na pm. ima mali miljon foruma i blogova. a i uiq mi se vise svida od s60. a i ovaj na n73 s60 je uzasno uzasno spor.
i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

P1i za razliku od N73 ima Wlan, touchscreen, kvazi-qwerty tipkovnicu za brze tipkanje te u vecini slucajeva (u T-mobile paketu) dolazi sa Bluetooth GPS modulom. Kvaliteta fotografija je skoro pa identicna kod ta dva modela. Svakako preporucujem P1i.

Sto se tice GPS aplikacije koja dolazi s mobitelom, nju se jednostavno da izbrisati i staviti Garmin XT Mobile koji radi savrseno i ne zahtjeva spajanje na net radi skidanja karti.

Q6600@3.6, 4 GB Crucial Ballistix @970Mhz, 8800GTX@630/2000, 3x320 GB + 500 GB, Samsung 2232Bw, Samsung 930BF
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.7.2008 15:21 (NortonCommander).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

N73 ne kupuj ni u ludilu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Između P1 i N73 što odabrati. Zavisi što želiš. P1 ima QWERTY tipkovnicu, TS, WiFi, veći ekran i dobiješ GPS modul što je prednost nad N73. Dok N73 ima bolju kameru i predpostavljam nešto malo veću autonomiju baterije.

 

Što se tiče dodatnih aplikacijai za jedan i drugi imaš poveći broj istih.

hcsc
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Imam N73 ME i baterija mi traje 7 dana kad ne slušam muziku

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Imam P1, baterija 4 sata s tim da lajem minimalno dva sata dnevno na mob, primam mailove bla bla... To mi je najbitnije.

 

Druga stvar, wireless zakon. Querty (dodusa kvazi al eto)... kad se na nju naucis odusevit ces se kako brzo mozes natipkat poruku. Sucelje brzo (nakon updatea software duplo brze).

 

Sve u svemu topla preporuka!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Ima SE P1, odlican mobitel.

 

ZA:

- kvaliteta izrade

- baterija

- fotoaparat (mada ga rijetko koristim)

- softver, mada nekad spor

- itd...

 

PROTIV:

- stalno prljav ekran. prijatelj je nabavio nekakve zastitne folije za ekran i kaze da je sad super.

- ne mogu se nikako naviknuti na tipke kada pisem kratke SMS-ove.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73

tnakir

 

kako si napravio update softvera?

 

Hvala unaprijed na odgovoru!

Hrvoje

15 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73

iako sam "teski" nokia fan... rade P1, nokia je bolja sta se tice kamere 3.2 mpx sa Carl Zeiss i Vario Tessar lecom ima vidljivo bolju sliku, i mozda malo brza u odnosu na SE, i symbian v9.1 (ako se ne varam) al u ovom slucaju P1 "vodi bitku".... jednostavno je bolji "elegantnije napravljen, ogroman display... te da ne pricam o brduuuuuuu app.-ova kojih ima za njega.....   P1

16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Napuni do kraja. stavi ga na docking station, prikljuci napajanje i usb. Odi na stranice SE... tamo pronadji negdi imas update... skine ti neki sware, on dalje sam radi...

 

Potrudi se da imas struje :) da ti se ne dogodi da ti napola upgradea i nestane struje LoL... iako i za to imaju neku opciju...

 

Napravi to, isplati se.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Definitivno P1,isprobal sam hrpu mobitela,ali niti jedan nije bio kao Sony Ericsson. Nokia mi je tak,čista klasika. Trenutno posjedujem k850i i razmišljam da ga zamjenim sa P1

Audi R8 - born of powerful ideas
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Neces se zeznit.... neznam u kojoj je raspravi bilo... jedina mana sta se ekran sporka :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

N73 je prošlost, spor je i ima dosta mana, da ne nabrajam sada..

 

Osobno nebi kupovao ni P1, već bi čekao nešto novije.

Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Kažeš SE P1 ili N73, ja bi ti rekao da uzmeš SE G700.

 

Ako uzmeš P1 a ovisnik si o sms-u pokajat ćeš se, jedna od gorih tipkovnica koju

sam imao prilike probati (upravo ga imam na par dana), G700 ti ima normalnu

alfa numeričku tipkovnicu, lakši je, baterija jednako dugo drži, malo izgleda preplastičan

no ako si ovisnik o sms-u 100 % preporuka. Ima ga moj kolega pa smo uspoređivali P1i sa njime,

jedino BOLJE rješeno na P1i je malčice (ali stvarno malčice) bolji ekran.

 

Mane su naravno nedostatak Wi-Fi (kome to treba danas lol), i manjak GPS modula.

Ali je tanji, lakši i praktičniji za day to day use. Dok je P1 više orijentirana na poslovnjake, izgledom mislim.

 

N73?

 

LOL

 

Jedino što valja od nokija su E serije, sve ostalo je šrot.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
Naprotiv, P1 i qwerty = pišeš kao zmaj. Trebaš se malo naviknuti na početku, ali definitivno je brže pisati. Multitap = sporo, pa čak i uz t9, qwerty ga pojede za doručak.

"Wi-Fi (kome to treba danas lol)" - pričaš o tome kao da je to neka beskorisna tehnologija koja se više ne koristi... Ja danas ne mogu zamisliti da uzmem mob. bez Wi-Fi.

"Jedino što valja od nokija su E serije, sve ostalo je šrot." - aha.... ako je zadnje što si koristio n73 nije ni čudo. Naprotiv, N serija je uvijek bila prva koja je imala nove tehnologije, E serija je skoro pa uvijek za generaciju niža (tko zna kada će se to promjeniti). Jedino u čemu je E serija bolja je kvaliteta izrade kućišta.

A što se tiče SE i UIQ.... da, smartphone, etc. Iskreno, UIQ je na samrti. Nokia je kupila Symbian i postojat će samo jedan Symbian OS, koji će ujediniti sve varijante (UIQ, S60 i ostale) u jedan OS, najvjerojatnije sličnom S60.

Sony Ericsson ide samo nizbrdo zadnjih godinu ipo dana (manje-više). Izbacuje iste mobitele u drugačijem kućištu, zvuk im je katastrofa (preko slušalica i zvučnika), imaju svoj poseban utor za slušalice, maleni ekrani, kamere ništa posebno, snimanje u max. qvga rezoluciji sa 15fps (i to samo oni skuplji). Stvarno ne vidim kuda idu... Novih smartphoneova skoro pa i nema.... Ok, Xperia je jedino zanimljivo što izlazi. Ali da su šminka, to da.
Baš me zanima kako će se nositi sa konkurencijom.

IMO, N73 je jaaaako star i spor mob. Ne vrijedi ga uzimati. P1i je jako solidan mob, no ono što mene smeta je manjak aplikacija za UIQ varijantu Symbiana (nasuprot S60), a i ne vidim da će se tu nešto promjeniti. Ja ne preporučam niti jednog trenutno. Najpametnije ti je uzeti neki novi mob. Umjesto N73 uzmi radje N78 (sličan N73 ali noviji i bolji) ili E71 (ako ti kamera nije bitna). Pogledaj i N82. Uskoro ti izlaze i N79 i N85 (5mpx) ako ti se da čekat. Pogledaj na netu malo.

Nisi rekao koliko si spreman platiti i što tražiš u mobu, pa ti ne mogu bolje odgovoriti, ali ako ti je izbor BAŠ N73 ili P1i onda definitivno uzmi P1.
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2008 22:50 (Cojones).
16 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Hahah očito da ti imaš prstiće onda kad ti je P1i bolja tipkovnica.

 

Wi-Fi na mobitelu koriste oni koji nemaju alternative, sigurno ćeš

doma koristiti Wi-fi? :P

 

Ili ćeš možda u internet kafiću koristi pristupnu točku dok pored tebe bulje

u LCD ekrane?

 

Nemoj mi pričat o N seriji i o E seriji, imam pun ormar takvih na poslu i svaki

od njih je testiran. Po funkcionalnosti su identični, dok N serija je katastrofa izvedba

što se tiče kučišta.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SE P1 vs. N73
Ian kaže...

Kažeš SE P1 ili N73, ja bi ti rekao da uzmeš SE G700.

 

Ako uzmeš P1 a ovisnik si o sms-u pokajat ćeš se, jedna od gorih tipkovnica koju

sam imao prilike probati (upravo ga imam na par dana), G700 ti ima normalnu

alfa numeričku tipkovnicu, lakši je, baterija jednako dugo drži, malo izgleda preplastičan

no ako si ovisnik o sms-u 100 % preporuka. Ima ga moj kolega pa smo uspoređivali P1i sa njime,

jedino BOLJE rješeno na P1i je malčice (ali stvarno malčice) bolji ekran.

 

Mane su naravno nedostatak Wi-Fi (kome to treba danas lol), i manjak GPS modula.

Ali je tanji, lakši i praktičniji za day to day use. Dok je P1 više orijentirana na poslovnjake, izgledom mislim.

 

N73?

 

LOL

 

Jedino što valja od nokija su E serije, sve ostalo je šrot.

Gluposti

Kad san kupio P1 nisan zna tipkat na njega, nakon par dana uhodavanja tipkam ko lud, a nije bas da imam male prste. Po meni je tastatura rijesena vrhunski, vise ni neznam tipkat na normalnom keypadu.

Ne mozes u dva dana testiranja uvatit mot za tipkanje, treba vrimena, al kad se jedan put naviknes dalje ide ko ludo!
I'm going woo woo
16 godina
offline
SE P1 vs. N73

Moram se nadovezati, Vi tipu davete neke savije, treće preporuke za odabir mobitela, ne vidite da je tip pitao/postao to u 7.mjesecu, valjda je do onda i što kod odabrao.

 

A što se tiše pisanja P1 ili N73 imam N73 kao i svaka alfanumerička tipkovnica, kao i na večini mobitela. A P1 QWERTY je ipak boljke rječenja pogotovo za one koji puno pišu SMS ili šalju e-mail, a sad rješenje kod P1 je stvar navike, odnosno par dana prilagodbe. A WiFi da je beskioristan, nebih ni komentirao, usim što više ni ne kupujrem uređaj bez WiFi...

هردسري & سبيدسري
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
Ian kaže...

Hahah očito da ti imaš prstiće onda kad ti je P1i bolja tipkovnica.

 

Wi-Fi na mobitelu koriste oni koji nemaju alternative, sigurno ćeš

doma koristiti Wi-fi? :P

 

Ili ćeš možda u internet kafiću koristi pristupnu točku dok pored tebe bulje

u LCD ekrane?

 

Nemoj mi pričat o N seriji i o E seriji, imam pun ormar takvih na poslu i svaki

od njih je testiran. Po funkcionalnosti su identični, dok N serija je katastrofa izvedba

što se tiče kučišta.

 

 

 

 
Imam alternative, pa opet koristim Wi-Fi na mobu. Npr. zašto bi palio komp da pogledam mail kad u 2 sekunde izvadim mob. iz džepa i pokrenem gmail? I to doma, da.

Neću u internet kafiću nego u bilo kojem kafiću ili u gradu, ako trebam pogledati mail na brzinu, pokazati nekome neki clip sa youtube, itd... net mi je u džepu.

Očito ih nemaš pun ormar ili imaš ali sve stare. Nađi mi mob iz E serije sa kamerom od 5 megapixela, galerijom koja vrti slike bez da svaku učitava 5 sekundi, OMAP 2420 dvojezgrenim procesorom, VGA snimanjem sa 30fps, OLED ekranom, itd. Nemoj mi pričati o istoj funkcionalnosti, molim te. Ovo za kućišta sam i sam rekao.
15 godina
protjeran
offline
SE P1 vs. N73

uzmi ti p1 po mom misljenju je bolji on pa sta hoces tvoja volja

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
Cojones kaže...
Ian kaže...

Hahah očito da ti imaš prstiće onda kad ti je P1i bolja tipkovnica.

 

Wi-Fi na mobitelu koriste oni koji nemaju alternative, sigurno ćeš

doma koristiti Wi-fi? :P

 

Ili ćeš možda u internet kafiću koristi pristupnu točku dok pored tebe bulje

u LCD ekrane?

 

Nemoj mi pričat o N seriji i o E seriji, imam pun ormar takvih na poslu i svaki

od njih je testiran. Po funkcionalnosti su identični, dok N serija je katastrofa izvedba

što se tiče kučišta.

 

 

 

 
Imam alternative, pa opet koristim Wi-Fi na mobu. Npr. zašto bi palio komp da pogledam mail kad u 2 sekunde izvadim mob. iz džepa i pokrenem gmail? I to doma, da.

Neću u internet kafiću nego u bilo kojem kafiću ili u gradu, ako trebam pogledati mail na brzinu, pokazati nekome neki clip sa youtube, itd... net mi je u džepu.

Očito ih nemaš pun ormar ili imaš ali sve stare. Nađi mi mob iz E serije sa kamerom od 5 megapixela, galerijom koja vrti slike bez da svaku učitava 5 sekundi, OMAP 2420 dvojezgrenim procesorom, VGA snimanjem sa 30fps, OLED ekranom, itd. Nemoj mi pričati o istoj funkcionalnosti, molim te. Ovo za kućišta sam i sam rekao.
 
Možeš nabrajati dok ti sunce ne svane, za razliku od tebe koji čitaš sa gsmarene funkcionalnosti ja imam te uređaje u rukama.

15 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Jedno  pitanje za vlasnike p1.Jer jos uvijek sony-ericsson ima tih zvuk  (tak da se u malo jacoj buci ,autobus,birc itd samo cudom moze sporazumijeti).Imam doma p910i koji sam koristio ali me ubijo s tim.Bio je pojacan do kraja i u buci nisam sugovornika nista cuo (ne nemam ostecen sluh koristio sam i n80 nokiu i d900 samsung i normalno se culo)Mislio sam da je to sam do mojeg ali frend ima a sad bi lago k700 ili k750 neki low end sony ericsson i isti problem.Kad ga neko zove trci iz birca.Zanima me dal su to makli sa novijih mobitela ko sto su ucinili sa walkmanima mp3.Tam su imali nekakvu blokadu radi ocuvanja sluha ali su isto malo pretjerali.Sad sam vidio da su to makli iz svojih mp3playera.Usput imam n73 .Dobil pa koristim.Dobar zvuk,solidna kamera ok ekrancic .Povremeno nesto sporija ,poklopac od kamere zna zezat no to je mozda sam do moje .Nis posebno.P1 mi se nekak vise dopada ovak na prvu loptu sam me zanima dal su normalizirali tu glasnocu

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SE P1 vs. N73

Imam P1i već nekih tjedan dana i nisam primjetio nikakve probleme sa glasnoćom zvuka,

ja sam ga poglavito i uzeo malo da se igram sa njime zbog toga što ima jak zvuk jer sam prošišao

walkman serije od SE i bio sam lud zbog toga što je pretiho dok player svira, a npr. radio ima odličan

zvuk, onda sam uzeo Symbiana i skužio da je malo glasniji nego walkman serija što se tiče samo playera,

sa razgovorima nisam imao problema, sa kotačićem sa lijeve strane dignem zvuka na maximalno i nemam

problema (može bit da sam gluh malo lol).

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: SE P1 vs. N73
Ian kaže...
Možeš nabrajati dok ti sunce ne svane, za razliku od tebe koji čitaš sa gsmarene funkcionalnosti ja imam te uređaje u rukama.

 
Od kud ti znaš, molim te, da ja to čitam sa GSMarene....?? Stvarno si vidovit izgleda.... Uopće se nemam namjeru opravdavati kad očito nemaš niti argumenata.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice