Samsung SGH E-200

poruka: 11
|
čitano: 4.843
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Samsung SGH E-200
pitanje

Kupio sam doticni (za kcer od 10 god.) po preporuci da je najbolji od jeftinih mobitela (snima,slika....i sve to)

Uz kupnju mobitela sam kupio i microSD od 1GB.

Nastelao po defaultu da snima i slika na SD.

Problem je sto mob. s vremena na vreme proglasava SD cartu kao praznu,zatim moram je vaditi i stavljati da bi je telefon prepoznao kao punu,inace kaze "card is empty".

Telefon je kupljen kao pre-paid paket i uz njega sam dobio sam minimalisticke upute (grozne),tako da sada ne znam nikoji firmware ima niti ostale karakteristike,kao na primer dali on uopce moze "podneti" 1GB karticu?

Raspitivao se okolo i kazali su mi da je 100% problem u kartici (posto ova je neka bezveze marka) i da kupim karticu sa imenom kao na primer Kingston (mada sam skeptican oko ovoga,ipak mislim da je problem sa softberom....ko zna)

 

Ideje,sugestije...pomoc? (skriveni kodovi..ako ih ima),googlao okolo ali nista nisam nasao.Pisao samsungu,ovi nisu odgovorili.

 

Hvala

0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Samsung SGH E-200
Lazarus Long kaže...

Raspitivao se okolo i kazali su mi da je 100% problem u kartici

I ja bih tako rekao. Doduše, 99%. 
16 godina
neaktivan
offline
Samsung SGH E-200
prihvaćeno rješenje

mob može podržati do 2 gige karticu. ako imaš, probaj staviti drugu karticu pa vidi kako se ponaša s tom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Samsung SGH E-200
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Stavio sam Kingston od 1GB,dva-tri dana ga "maltretiram" i nije poazao nikakve greske

0100110001100001011110100110000101110010011101010111001100100000010011000110111101101110011001110010000000110001001110010011011100110010
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung SGH E-200

Kupio sam kcerki E200 i OK je telefon, ali se patim da postavim po defaultu da snima i prebacuje fajlove direktno na memory card. Nisam uspio vidjeti tu opciju. Moze li mi neko pomoći gdje da odem i da to postavim, unaprijed hvala.

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Samsung SGH E-200
autorov komentar
gale kaže...

Kupio sam kcerki E200 i OK je telefon, ali se patim da postavim po defaultu da snima i prebacuje fajlove direktno na memory card. Nisam uspio vidjeti tu opciju. Moze li mi neko pomoći gdje da odem i da to postavim, unaprijed hvala.

(Za slike) Idi uMenu-Camera-Take photo  levo dugme  Preferences---Default Storage---Memory Card--Save  vrati se korak natrag i ponovi posupak za  video Camera--Camcorder Settings

Za diktafon idi u Applications--Voice Recorder--Options---Settings---Default Storage--Memory Card 
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung SGH E-200

Hvala na detaljnom objašnjenju, ali...problem je sto u preferences uopste nemam opciju "default storage", vec samo default name, shooter sound i ostalo, ali nigdje opciju za automatsko pohranjivanje na karticu....mobitel je kupljen u Pošti sa garancijom, dakle, nije divljak i ne mogu da vjerujem da njegov softver nema tu opciju...sta sada ciniti?? Lijep pozdrav! Jos da napomenem da je kartica od 2 GB, a da sam našao opciju spremanja na karticu za diktafon....mozda da kupim karticu od 1 GB??

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.10.2008 23:13 (gale).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Samsung SGH E-200
autorov komentar
gale kaže...

Hvala na detaljnom objašnjenju, ali...problem je sto u preferences uopste nemam opciju "default storage", vec samo default name, shooter sound i ostalo, ali nigdje opciju za automatsko pohranjivanje na karticu....mobitel je kupljen u Pošti sa garancijom, dakle, nije divljak i ne mogu da vjerujem da njegov softver nema tu opciju...sta sada ciniti?? Lijep pozdrav! Jos da napomenem da je kartica od 2 GB, a da sam našao opciju spremanja na karticu za diktafon....mozda da kupim karticu od 1 GB??

  Izgleda da negde gresis.Upali kameru da bi slikao,ne slikaj vec klikni levo na onaj simbol koji slici   na notepad i odande podesi tu opciju.
Postoji i druga varijanta a to je da Samsung ne voli tvoju karticu.Vidi moj prvi post u ovoj temi.
Kod mene iz ko zna kojih razloga nije hteo da radi na sve sto nije Kingston ili SanDisk.Prva kartica je bila [izmisli neku marku] i ili telefon nije hteo da pohranjiva fajlove ili je uopce nije "video".Privremeno resenje je bilo da iskljucis telefon,izvadis karticu,ukljucis opet bez nje,ponovo iskljucis--umetanje--paljenje....prakticno do bola  Smijeh 
Problem je nestao kad sam umetnuo Kingston od 1 Gb 
"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung SGH E-200

Ma sve sam uradio kako si rekao...ali u ponuđenom meniju ne postoji opcija za odabir snimanja...ali u diktafonu je ima što je interesantno..dakle, zakljucujem da mobitel vidi karticu..kartica je brand name..Kingston od 2 GB...naravno da nisam kupovao no name karticu...na stranicama sam gledao opis njegovog softvera i tamo priznaju da E 200 nema postavku snimanja na karticu i da je zbog samo 10 Mb interne memorije to veliki problem (zato je među jeftinijim aparatima). Kupicu karticu od 1 GB da jos i to probam. Pokušavao sam sa vađenjem karice, restartanjem, ponovnim umetanjem, ali ocito da moj E200 ima takav softver...u svakom slučaju hvala na trudu i pozdrav!

Moj Ibanez i ja Moj Ibanez i ja
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Samsung SGH E-200
autorov komentar

Moj drug prodaje te telefone i klasicno ima probleme sa E-200

Mislim da je jednom pominjao da ako je telefonska (interna) memorija puna onda se gubi opcija ili nema mogucnosti da se fajlovi prebace na karticu.

Jos da vidis dali ima opciju da postelas telefon u transfer mode kada ga ukjucis na USB

Inace mob. je super.

Kod mene (citaj dijecu) trpi nevidene patnje :) Po ceo Bozji dan se slusaju mp3-ice,radio,slika se i naravno video....tako jedno 12-14 sati dnevno :))

 

Jos jdino da pitas na ovom forumu za mobitele http://cafe.mobil.hr/   malo su arogantni (oni koji se "razumiju u mobitele") ali ipak se nade neko da pomogne

"Anyone who cannot cope with mathematics is not fully human. At best he is a tolerable subhuman who has learned to wear shoes, bathe, and not make messes in the house."
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.10.2008 23:23 (Lazarus Long).
12 godina
neaktivan
offline
Samsung SGH E-200

imam pitanje telefon samsung sgh e-200 obicni radio sve i odjednom se ugasi i nece vise da se upali jel zna ko sta bi mu moglo bit znaci sve lijepo radio bio kraj mene i odjednom se ugasi :S

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice