Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

poruka: 35
|
čitano: 16.101
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Baš si razmišljam da si ga uzmem. Kakva su vaša iskustva? Da li je muguće kupovati aplikacije u app storeu? Neki veći problemi?

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Jucer je bilo mjesec dana kako sam kupio Wave. I nisam ni trenutka pozalio. Uredjaj je i vise nego dobar. Prekrasan ekran, dobar zvuk, dobra kamera, metalno kuciste ... A nista ne fali ni  Bada OS-u, sve se glatko otvara i izvodi bez imalo nekog stekanja i zaglavljivanja. I vec je bila i jedna nadogradnja na verziju 1.0.2. Ovo spominjem zbog nekih zamjerki na jednom drugom topicu da Samsung daje slabu podrsku i nadogradnje. Za sada izgleda da se Samsung odlucio ozbiljno posvetiti Badi. Jedino je (za sada) manjak aplikacija ali i to se svaki dan popravlja. 5-10 aplikacija dnevno na app storeu. A na Hr app storeu jos nije moguce kupovati aplikacije.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

jel se može isključiti ovo brzo automatsko zakljućavanje kad je baterija pri kraju ?

Majke mi !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva
Hanter kaže...

jel se može isključiti ovo brzo automatsko zakljućavanje kad je baterija pri kraju ?

Jos nisam dozvolio da mi se baterija toliko isprazni ali zakljucavanje se podesava na settings -> display and light - backlight time. Mozes podesiti u rasponu od 8 sekundi do 10 minuta. 

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

To znam, ali izgleda da kad je baterija pri kraju on se sam zakljuca nakon 3 sekunde radi stednje energije.To je malo irirantno jer znaci da moras cijelo vrijeme nesto tipkati po njemu da se nebi zakljucao

Majke mi !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Kad mi bude baterija pri kraju vidjet cu o cemu se radi pa ti javim ako sam sta napravio.

13 godina
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Pozz

 

 

Ja bi kupio ovaj mob i zanima me kakav mu je touch dali je ugodan onako ko iphone ili malo lošije,zvuk-jeli kvalitetan i jesu li zvučnici dosta jaki, i WLAN me zanima,jeli ok,jer sam na prošlom mobu imao problema s tim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Moje mišljenje je da je mob hardverski odlično izveden, ali se OS još mora dokazati.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva
vexx5555 kaže...

Moje mišljenje je da je mob hardverski odlično izveden, ali se OS još mora dokazati.

da. i ja nekako sumnjam u taj Bada OS

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
13 godina
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Šta ima puno bugova ili? Jeli imaju ljudi problema s time,jer dosta ljudi koji imaju ovaj mob ne zamjeraju OS-u?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva
Cruces kaže...

Šta ima puno bugova ili? Jeli imaju ljudi problema s time,jer dosta ljudi koji imaju ovaj mob ne zamjeraju OS-u?

ma nije to. vec su recimo symbian i android dosta razvijeni imaju dosta vise aplikacija i to. dok je bada os novi i tek treba da doju prave aplikacije za njega :)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
13 godina
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Aha jer sam mislio da ima kvarova i tako to,jer planiram kupiti mob pa pitam,ma ionako ja nikad skoro ne instaliravam aplikacije osim onih osnovnih tako da me nije baš briga?

 

Ima li ovaj mob WLAN?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Aha jer sam mislio da ima kvarova i tako to,jer planiram kupiti mob pa pitam,ma ionako ja nikad skoro ne instaliravam aplikacije osim onih osnovnih tako da me nije baš briga?

 

Ima li ovaj mob WLAN i kakav mu je zvučnik,jeli dosta čist i glasan zvuk?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva
Cruces kaže...

Aha jer sam mislio da ima kvarova i tako to,jer planiram kupiti mob pa pitam,ma ionako ja nikad skoro ne instaliravam aplikacije osim onih osnovnih tako da me nije baš briga?

 

Ima li ovaj mob WLAN i kakav mu je zvučnik,jeli dosta čist i glasan zvuk?

Ako te bas ne zanimaju aplikacije onda ti je wave predobar izbor smartphonea za relativno povoljne cijenu. Ja ga imam skoro 2 mjeseca i nikakve zamjerke nemam. Bada OS radi odlicno bez nekog zastajkivanja, zamrzavanja, stekanja i statijaznam. Ekran je fenomenalan i reagira trenutno na dodir. Zvucnik je dosta glasan a zvuk je odlican. Mada ja nisam bas neki sluhista mogu reci da su i slusalice koje idu uz njega odlicne. Sa WLANO-m takodjer nikakvih problema. Spojit ce se na sve sto moze :) A i aplikacija ima dovoljno, cak i puno vise, od kako si rekao, osnovnih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.9.2010 16:33 (Eld).
14 godina
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Koliko košta Samsung S8500 Wave-mislim bez ikakve pretplate,ili na bonove ili samo uređaj. Jer mi je malo (hoću reći-puuunooo) čudno-kako to da na T mobile (a kod njih je sve skoro skuplje) stranicama piše da košta-Cijena uređaja : 2598,00 kuna{#}{#}{#} ,a na dosta drugih stranica košta puno više (Slobodna prodaja : 3495,00 kuna u Tele2,Vip.hr : Cijena mobilnog uređaja : 3499) Jel to stvarno tak jeftino u T mobile-u (i je li to cijena bez ikakve pretplate i sličnih sranja) ??? I pogledao sam na Europatrade stranicama : 3199 kuna cijena,dok je na njuškalu uglavnom od 2000-2700 kuna (mislim novi uređaji-pa do maaalo starijih)-kako sad to ???? (mislim za cijenu u t mobilu je li stvarna) ???

I da,mislim da je Samsung S8500 Wave (valjda ću imati dovoljno novaca da ga kupim{#}{#}) odličan mobilni uređaj.

Dali Samsung S8500 Wave ima funkciju copy/paste (pročitao sam negdje da nema) ? Hvala na odgovorima (unaprijed).{#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.11.2010 0:29 (DJED BOŽIĆNJAK).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Proveo sam ovaj vikend s njim.

 

Uređaj je super, od displaya do Wifi antene.

 

Mala zamjerka je manje precizan display, te treba navikavanje kod pisanje SMS-a (čini mi se da je Nokia 5800XM mnogo

preciznija za tipkanje, subjektivno naravno).

 

Samsung App Store nije ništa spešl.

Ima super aplikacija, ali ima i dosta smeća,

te se gotovo sve bolje aplikacje uredno naplaćuju od 2€ pa naviše (recimo HAWX super izgleda,

ali 12€ nije malo za moguće lošu igru koju ne mogu niti isprobati kao DEMO).

 

Fali par ključnih appova, tipa GMail klijent je trom te slabo funkcionalan (sigurno ima nekakav bolji app za to),

te pobogu zašto svi appovi za pozadisko LED svijetlo koje ga uključuje kao lampu koštaju od 2€ naviše?

 

Za te novce se dobije mali HTC Android (mislim da se zove Wildfire ili tako nekako), koji mi je jako simpa,

njega sam koristio samo 1 dan, ali je jako ugodan za korištenje, osobito za surfanje,

a ergonomija baterija je mnogo bolja nego na Wave-u.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
13 godina
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

ma dajte wave i wildfire su dve krajnosti, wave jedino može da se poredi sa iphone-om i desireom.

 

neko je pitao za copy/paste - ima tu opciju jako dobro izvedenu. Wlan naravno da ima(takođe je neko pitao :)), navigacija ugrađena u telefon je sjajna i radi odlično u hrvatskoj, kao i u čitavoj EU.

što se tiče aplikacija za koji dan se završava bada developers contest pa očekujete nekih 10000 novih aplikacija u app store-u koliko ih je prijavljeno za ovo takmičenje. neke su debilne i besplatne a neke su genijalne i plaćaju se(mada uvek ima i obrnutih varijanti). što se tiče paid aplikacija juče je zaštita razbijena tako da vam treba stariji kies (1.51) hex editor i malo odvojenog vremena. potrebno je samo promeniti kod u aplikaciji i uskladiti ga sa kodom koji ima vaš telefon. neću sad ovde da pričam ništa u detalje, ko želi da zna pronaći će na netu.

takođe samsung će svakog meseca 10 najpopularnijih aplikacija, u tom momentu, davati besplatno za ograničen br downloada. takođe uskoro izlazi bada 1.2, trenutno je 1.02 a pre neki dan je potvrđeno da će wave dobiti i update za badu 2.0 koja bi prema glasinama trebala da satera iOS i android u nezavidnu poziciju po funkcionalnosti kao i po izgledu interface-a, pošto će biti prilagođena i tabletima koje samsung takođe planira na bada platformi za 2011.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2010 18:48 (DowlaBoy).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

pozdrav! zanima me dali wave podrzava facebook sa chatom? najvjerojatnije cu ga uzet rabljenog posto mislim imat 2 mobitela...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

ima Palringo instaliran... taj program ti omogućava chat na faceu

13 godina
neaktivan
offline
Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Ljudi potrebna mi je vaša pomoć da bih riješio svoj problem sa Wave-om.
Danas sam ga kupio, odavno sam bacio oko na njega tako da sam ostvario svoju želju.

Problem je u tome što kada prebacim pjesme preko usb-a i bluetooth-a sa kompjutera i nekog drugog telefona te pjesme mogu samo slušati pomoću slušalica dok zvučnik ne radi kad ih pustim da idu preko zvučnika.Video klipovi mogu preko zvučnika i ostale "ring tones" što su došle uz telefon.
Da li znate čemu je problem  ??? {#} 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.2.2012 23:47 (Koooja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Čekaj ne razumijem te, idem u meni-postavke-i onda nemam "zvuk "imam samo "zvučni profil" (normalan,nečujno,vožnja,sastanak,napolju) ali pored toga kada puštam ring tones i video klipove onda zvučnik radi, dok muziku koju sam prebacio na njega neće......

Bada mi je 1.0 da nije to možda u pitanju, i još neće da mi se nadogradi preko Samsung Kies-a na noviji firmware. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

;) pratiću i ja tutorijale, pa ako bude isti problem javiću.

Hvala ti, što si izdvoio vrieme. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2012 11:30 (Koooja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Neće, a jesam i nabasao na probleme.

Drugi način ne mogu naći osim preko programa "Samsung Kies"  a tamo  mi piše "uređaj ne podršava nadogradnju softvera programom Kies" 
Šta da radim, neki prijedlog ? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Može hvala ti  {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva
Imam jedno pitanje u vezi ovog mobitela: Dali je moguče na njega instalirati Android?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva
Imam jedno pitanje u vezi ovog mobitela: Dali je moguče na njega instalirati Android?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Jeste moguće je android instalirati isti kao u Samsung I9000 Galaxy S (bukvalno kopiranje sa Galaxy-a)
Samo neke funkcije što su na Badi radile  na androidu neće pošto je telefon pravljen za Badu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

To sam gledao danas, tačnije juče, vidio sam kako i šta odem na http://www.badaforums.net/s8500-firmware/ jer sam tu našao da mogu skinuti nadogradnju kad ono samo ima 1.0 jun 2010 za moju verziju S8500XXJF7, tražio sam dalje al ne nađoh ništa {#}..... skidam tu verziju sad, ne znam više gdje da tražim.
Da li uopšte to treba pratiti XXF7 ili nije važno i mogu li direktno sa 1.0 na 2.0 nadograditi ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 0:33 (Koooja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Znači ne treba pratiti i pridržavati se ovoga ko u mene XXF7 ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung S8500 Wave- podijelite iskustva

Dobro je onda pridržavaću se tutorijala i biće sve u redu nadam se.
Hvala ti  {#} 
Ovdje piše za koje je zemlje XX i XF  http://www.badaforums.net/firmware-country-codes/
Traži pasword za unrar  {#} koji je znaš li 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.2.2012 2:10 (Koooja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice