Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.447.148
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

 

imam problema s nariktavanjem 3g postavki za t com... poslao sam one poruke i dobio nazad postavke ali i dalje se ne spaja... jel moam jos nesto uraditi ili? moze netko malo objasniti? konkretno berko on se najbolje kuzi

 

rjesio, rucno, nasao negdje pa ako nekome treba evo copy paste tog posta

 

Je, tak ni meni na VIP-u nije radio sa defultnim apn-om od VIP-a, pa sam morao ukucati ručno nove postavke.

http://3dhr.net/berko/
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Meni je ovo super mobitel! Prvi dobar od samsunga! Cak i razmisljam da ga uzmem pa da ne otvaram novu temu.. Sta mislite dal je to bolje uzet ili htc desire? Jer Samsung je ipak ime u koje se ne pouzdam iako su dapace napravili ovaj full dobar mobitel..

cheers

Addicted to Gaming
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ja jos nemam taj mobitel ali planiram ga uzet sad u 1. mj kad mi istekne ugovor.dali je problet napraviti to rootanje i dali se gubi garancija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

E da i jos nesto....jel zna netko sta je s tim froyom,ali ne samo s njim nego i ovima dalje,recimo 3.0 hoce li oni opce biti dostupni za samsung?pitam to zato sto ovi koji imaju htc nemaju s tim problema jer ce ga sigurno dobiti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Kako se može rješiti lag u menijima (oni lag fixevi??), a kako lagavi browser (u usporedbi s Desireom)?

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
HardcoreRaver kaže...

Meni je ovo super mobitel! Prvi dobar od samsunga! Cak i razmisljam da ga uzmem pa da ne otvaram novu temu.. Sta mislite dal je to bolje uzet ili htc desire? Jer Samsung je ipak ime u koje se ne pouzdam iako su dapace napravili ovaj full dobar mobitel..

cheers

Evo, imaju dvije teme pokrenute vezano za Galaxy vs Desire raspravu:

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/htc-desire-vs-samsung-galaxy/56689.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/galaxy-htc-desire/76791.aspx

Prouči obje teme, jer su oba mobitela super, tako da je dobro imati uvid u sve prednosti i mane i jednog i drugog.

 

A vezano za rootanje i lag fix, u prvom postu ove teme sam ukratko objasnio što i kako i stavio linkove di su detaljnije upute i download filova potrebnih za rootanje. Ako bude kakvih nepoznanica, samo pitajte ;)

 

P.S. Što se tiće lag-a u browseru, ja sam ga primjetio samo onda kad se stranica učitava, tj. većinom na stranicama koje imaju puno flash reklama i sl. Ali kad se učita, onda glatko radi.

http://3dhr.net/berko/
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

jos jedno pitanje :

jednom kad uradis root i one click lag fix, jel mozes kasnije izbrisati te app. a da promjene ostanu kakve jesu? nece se resetirati promjene i superuser account?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2010 16:54 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

jos jedno pitanje :

jednom kad uradis root i one click lag fix, jel mozes kasnije izbrisati te app. a da promjene ostanu kakve jesu? nece se resetirati promjene i superuser account?

Mislim da ove aplikacije za lag fix možeš maknuti, ali superuser aplikacija ti mora ostati, jer ona dodjeljuje "admin" prava ako neka druga aplikacija to traži (npr. titaniun backup ili rom manager)

http://3dhr.net/berko/
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Jel mogu svi oni wigdeti koje može koristiti recimo htc desire biti i na galaxy s-u (skinuti s marketa) ili to ovisi od mobitela do mobitela?

I jos jedno pitanje za Berka...jesi pronasao sta na netu za pozadinu u porukama (crnu), dali se moze promijeniti?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Hose Marinho 46 kaže...

Jel mogu svi oni wigdeti koje može koristiti recimo htc desire biti i na galaxy s-u (skinuti s marketa) ili to ovisi od mobitela do mobitela?

 

Mislim da jedino verzija androida ima veze... a ako zavise o modelu mobitela to pise u opisu aplikacije... kad smo vec kod toga, stavite tu i preporuke nekih aplikacija koje mislite da su dobre..

evo jedne, zahtjeva rootan mob, SGS TOOLS - e, ovo cudo vam dozvoljava da izbrisete neke defaultne aplikacije koje dobijete s mobitelom a ne zelite ih koristiti... neke ozbiljnije stvari aplikacija drzi skrivenima tako da se tesko mozete brickati mob... 

i jedan mali koristan widget, APN on/off  - jednim klikom (tj dodirom) ugasi podatkovnu mrezu (3g, edge) tako da vam ne trosi promet bezveze. 

 

 

pitanje : malo je zeznuto, npr. ima mali milijon zamjena za task manager, niki bolji neko losiji bla, bla... nego mene zanima jel se da nekako namjestit da ovaj koji skines da bude defaultni tj da ga pozivas dugim pritiskom na onu tipku. ne volim da mi ikone i widgeti budu po ekranu

 

pitanje 2 : berko, jesi probao malo klokat sgs?

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.12.2010 13:47 (skank666).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Čini mi se da bih uskoro mogao postati vlasnikom ovog mobitela. Pa stoga par pitanja.

Može li se rootati (bez rizika) i staviti recimo Desire HD sense rom? Isto tako ako Samsung ne izda update na 2.3 za galaxy, može li se to rješiti custom 2.3 modovima?

Je li je rješiv lag u browseru??

Come to the dark side, we have cookies.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Bezveze sam zujio po netu i naletio na jednu stvar u vezi ne baš ovog mobitela ali skoro jednako izgledaju...dakle radi se o samsungu nexus two.navodno da je trebao biti predstavljen 8.11. u new yorku ali nigdje nisam nasao da je predstavljen i nigdje se nemoze naci nista posebno.dali taj mobitel opce postoji i oce li postojati,dali znate nesto o tome???

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

vidi malo prva dva posta... sve je berko lijepo objasnio da ja sad ne izmisljam toplu vodu. ali ti mogu reci da neces pozaliti ako uzmes ovaj mob

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

vidi malo prva dva posta... sve je berko lijepo objasnio da ja sad ne izmisljam toplu vodu. ali ti mogu reci da neces pozaliti ako uzmes ovaj mob

A jesam glup. Nisam ni vidio da se toliko informacija krije u Berkovim tekstovima. Hvala još jednom.

1) Može li se napraviti da je za svaki homescreen drugi wallpaper?

2) Ili da je za svaki homescreen isti, ali da se ne pomiče mjenjanjem hoemscreenova?

 

3) Je li izašao Froyo za SGS u Hrv i može li se on rootat?

4) Vi koji imate SGS, koliko je glasan i kvalitetan zvučnik sa stražnje strane mobitela?

 

5) Koji je program Samsungova verzija HTC synca i jel on dobro obavlja svoj posao? (instalacija igara sa kompa itd)

Come to the dark side, we have cookies.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 8:49 (crystal6).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
crystal6 kaže...
skank666 kaže...

vidi malo prva dva posta... sve je berko lijepo objasnio da ja sad ne izmisljam toplu vodu. ali ti mogu reci da neces pozaliti ako uzmes ovaj mob

A jesam glup. Nisam ni vidio da se toliko informacija krije u Berkovim tekstovima. Hvala još jednom.

1) Može li se napraviti da je za svaki homescreen drugi wallpaper?

2) Ili da je za svaki homescreen isti, ali da se ne pomiče mjenjanjem hoemscreenova?

 

3) Je li izašao Froyo za SGS u Hrv i može li se on rootat?

4) Vi koji imate SGS, koliko je glasan i kvalitetan zvučnik sa stražnje strane mobitela?

 

5) Koji je program Samsungova verzija HTC synca i jel on dobro obavlja svoj posao? (instalacija igara sa kompa itd)

1) moze ali jedino one live wallpapere i za to ti treba jedna applikacija... sad se ne mogu sjetit kako se zove

2) ako imas vise homesrcreena onda ti se wallpaper proteze preko svih njih...  a ako zelis jedan screen ili da ti je wallpaper statican tu imamo laganih problema.. iz nekog razloga on slike lomi (vidi moje postove na 1. str)

3) moze se rootat ali ga nema jos sluzbeno

4) nisam neki audiofil ali mogu primjetit da je puno bolji neg na mom starom touch hd-u

5) kies, govno... nije bas toliko lose ali je lose. 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Mene zanima jesu na modelima od nasih operatera tele2,vip,tmobile onemogucena 3 button combo fix?

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
oppteron kaže...

Mene zanima jesu na modelima od nasih operatera tele2,vip,tmobile onemogucena 3 button combo fix?

Hvala!

Neznam za ostale operatere, al na mom i koleginom (VIP) 3 button combo ne radi.

 

A vezano za sinhronizaciju sa računalom; ja koristim Android WIFI manager preko kojeg se spajam sa kompom preko Wifi-a; preko njega mogu napraviti backup kontakata, aplikacija, prebaciti muziku, video, slike ili bilo koji drugi file. I generalno sam jako zadovoljan sa tim programom i nemoram spajati nikakve kablove, nego samo na mobu pokrenem aplikaciju za spajanje i program na računalu i to je to.

Naravno, preduvjet za ovo je da imate wireless; tj. da je računalo na istoj mreži kao i wireless rooter na koji se spajate sa mobitelom.

http://global.mobileaction.com/product/product_AM.jsp

 

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 2:40 (Berko).
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...
 2) ako imas vise homesrcreena onda ti se wallpaper proteze preko svih njih...  a ako zelis jedan screen ili da ti je wallpaper statican tu imamo laganih problema.. iz nekog razloga on slike lomi (vidi moje postove na 1. str)

 

Vezano za ovo sa pozadinama; ne lomi on sliku. Jer moraš uzeti u obzir da je ekran u Portrait modu, a slika u landscape. Postoje još samo dvije mogućnosti kako bi mogli postaviti sliku za wallpaper:

1. tako da se slika smanji da stane po širini unutar dimenzija ekrana, ali tada bi dobili crne rubove na vrhovima ekrana

2. da se slika stisne i razvuće prema gore, tako da kompletna popuni ekran, ali tako se slika deformira

U attachmentu su primjeri; prvo kako mobitel postavlja sliku, te zatim ove dvije varijante.

 

Dakle, ova varijanta kako mobitel postavlja slike za wallpapere je najbolja moguća varijanta i zato su odabrali to kao jedinu opciju postavljanja slike za wallpaper, s time da ako imate uključeno scroolanje wallpapera, možete vidjeti još dio slike koji inaće nebi vidjeli (zato vam on kod odabira wallpaper-a prikazuje širi okvir nego je ekran; jer je to širina slike koja će se vidjeti pomicanjem wallpapera preko više ekrana)

 

A ako želite dobiti neki točan dio slike da se vidi preko cijelog ekrana (kao onaj tvoj planet), onda morate preraditi tu sliku tako da odgovara omjeru širine i visine ekrana mobitela. Jer većina wallpaper-a je napravljena za ekrane računala, koji imaju širinu ekrana veću od visine, dok je kod mobitela obrnuta stvar; visina ekrana je veća od širine.

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 2:32 (Berko).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Zaboravi sam napomenuti; prošli tjedan je kolega kontaktirao Samsung vezano za update na 2.2 (Froyo); rekli su da će službeni update biti dostupan do kraja 12. mj. Živi bili pa vidjeli {#}

http://3dhr.net/berko/
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 2:41 (Berko).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Koliko san ja skuzia za update na froyo govore vec par miseci da ce doc na kraju mjeseca, dok na drugu ruku, neko je na jednom forumu napisao da je pocetkom ovog miseca kupia samsung u vipa sa froyom... A zasto se brinit sa froyom kad ce sad gingerbread na custom ROM-ovima ako vec nije. Nego mene zanima da li iko ima informaciju kada ce doc uopce samsung u vipovoj prodaji opet???

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

samo da pozdravim temu. biti u vjerni pratitelj.

Informatika je moj hobi, o kojem pojma nemam....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

UPDATE: Zadnji je prodaj 11.12 u 09:00. Nema informacija kad ce doc nova posiljka, rezervacije se ne vrse.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Zikko kaže...

UPDATE: Zadnji je prodaj 11.12 u 09:00. Nema informacija kad ce doc nova posiljka, rezervacije se ne vrse.

Gdje????

Come to the dark side, we have cookies.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
crystal6 kaže...
Zikko kaže...

UPDATE: Zadnji je prodaj 11.12 u 09:00. Nema informacija kad ce doc nova posiljka, rezervacije se ne vrse.

Gdje????

mislim da je umjesto j trebalo biti n... kao prodan je.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...
crystal6 kaže...
Zikko kaže...

UPDATE: Zadnji je prodaj 11.12 u 09:00. Nema informacija kad ce doc nova posiljka, rezervacije se ne vrse.

Gdje????

mislim da je umjesto j trebalo biti n... kao prodan je.

Ma kontam da je prodan, al mislim gdje? Možda još imaju u nekom centru. Ja moram izdržati još do 23. (prijenos broja) da bih ga mogao kupiti. Već sam tako otpisao Desire, ne želim i Galaxy. A u tele 2 ponudi nema ništa konkretno i dobro u rangu Desire/Galaxy S (ne računam Desire Z jer ispada iz cjenovnog ranga)

A možda je mislio i na Vip. Ja se samo nadam da moj primjerak neće prodati. {#}

Come to the dark side, we have cookies.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 12:12 (crystal6).
14 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

zadnji je prodan=nema vise u hrvatskoj(vip). Tele 2 ima desire kolko ja znan, u izlogu san vidia i samsung no neznan jeli samo maketa, no tele 2 pretplata se nemoze mjeriti sa vipovom ponudom.  Ugl, mobitela vise nema u vipovoj ponudi, niti ce biti ovi tjedan(po mojoj procjeni posto nemaju nikakvih informacija o narudzbi uopce) te mi je receno da i kad dode da se nemoran nadat da cu ga dobit jer se rasprodaju u par sati...

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 13:03 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Jel mi moze netko objasnit ovo (procitao na drugom forumu) ..... "samsung kao prvo na 2.1 ni NEMA podršku za exchange i activ sync"....sta to znaci i jos sam cuo da je mail na galaxyu s katastrofa?....jer mi moze netko to dvoje objasniti u kojem smislu katastrofa i sta znaci to da nema podrsku za exchange???

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pise da nema na 2.1, iako ne vjerujem, uvik mos instalirat 2.2 odnosno 2.3 kad izade(uskoro)

p.s. moga si pitat na tom forumu :D

 

EDIT: http://newtechnotebook.com/gadgets-samsung-i9000-galaxy-s-review   tu pise da ima na 2.1

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.12.2010 13:26 (Zikko).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Zikko kaže...

pise da nema na 2.1, iako ne vjerujem, uvik mos instalirat 2.2 odnosno 2.3 kad izade(uskoro)

p.s. moga si pitat na tom forumu :D

 Ma nisam na tom forumu član {#}....samo me zanima ako netko ima galaxy s da mi odgovori na to pitanje/a!

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ma ko zna jel to tocno na toj stranici,to je iz 4 mj.Ja bi ipak htio saznat iz prve ruke dali ima na 2.1 ali svejedno hvala {#}

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice