Popravak home tipke na iPhoneu 4

poruka: 2
|
čitano: 10.153
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Popravak Home tipke na iPhoneu 4

Prije kojih godinu dana kupio sam iPhone 4 i od prvog dana ima problema sa Home buttonom (ne reagira na pritisak svaki put ili ga treba malo jače stisnuti). Napravio sam sve moguće softverske zahvate (resetiranje na početne postavke, rekalibracija Home tipke i koješta još) i ništa nije pomoglo. I čitao sam da oni koji su ga radi toga nosili na popravak (uz jamstvo), da su obično znali natrag dobiti isti uređaj sa resetom sustava na početne postavke.

 

I onda sam jučer na nekom podcastu otkrio jednu metodu.

 

1. Uštekajte punjač u iPhone (preporučljivo je da ga prije toga izvadite iz utičnice).

2. Uhvatite punjač sa 2 prsta na mjestu prije samog konektora, tj. prije ulaza u mobitel te ga lagano zarotirajte u lijevu ili desnu stranu. 

3. Trebao bi se u jednom trenutku lagano čuti "klik" zvuk. Ukoliko se ne čuje, probajte pritisnuti Home tipku i nastaviti s rotiranjem punjača na navedenom mjestu (slobodno malo jače zarotirajte, ali nemojte pretjerati da se ne bi nešto slomilo).

4. Isprobajte Home tipku. :)

 

Ja sam ovom metodom povećao preciznost Home tipke na svom iPhoneu za kojih 80%. Nije savršeno, ali je puno, puno bolje.

 

Preporučam da to ne radite ukoliko još uvijek imate garanciju. Također, nemojte pretjerati s jačinom rotiranja da se stvarno ne bi nešto potrgalo - i ne trebam napominjati da ne želim biti odgovoran ako se nešto slomi (naravno da postoji šansa).

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Popravak Home tipke na iPhoneu 4
Probao-nije neka zamjetna promjena jer mi je home i prije radio... :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice