Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.007
|
čitano: 10.938.107
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: novi Huawei P30
love2ml86 kaže...

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Brže se puni P30 (22,5 W) u odnosu na Note 20 Ultra (25 W)? 

 

Ako punis prakticki istim intenzitetom bocu od 2L i od 1L mislis da ce se boca od 2L brze napuniti?

P30 ima znacajno manju bateriju i osjetno brze bi ga napunio.

12 godina
neaktivan
offline
Re: novi Huawei P30
ocean77 kaže...
love2ml86 kaže...

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Brže se puni P30 (22,5 W) u odnosu na Note 20 Ultra (25 W)? 

 

Ako punis prakticki istim intenzitetom bocu od 2L i od 1L mislis da ce se boca od 2L brze napuniti?

P30 ima znacajno manju bateriju i osjetno brze bi ga napunio.

Generalno si u pravu, ali zanemario si činjenicu da se mobitel ne puni konstantno istom snagom, u startu se obično puni punom snagom, a kasnije ta snaga opada što je baterija punija i tu može biti bitna razlika od mobitela do mobitela jer će netko forsirati veću snagu, a netko manju. Recimo Note 20 Ultra se može puniti snagom od 7W pa do 33W sa istim punjačem i to oscilira ovisno o softwareu koji to regulira.

 

Ako je vjerovati internetu P30 se napuni o 0 do 100% za oko 65min., a Note 20 Ultra za oko 70min.

 

Navodno: "The P30 supports Huawei’s SuperCharge fast-charging tech up to 100W, which Huawei claims will charge the phone to full in 17 minutes."

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel-na-pretplatu/motorola-motoedge-20-lite-5g?cti=cp&entityid=FMWrLSOslP7XHscpq_r1yRma8G6wkHCRz0PIXeCo16c1&gapt=4-4-1-1-0-0-0-13&noredirect=1&onoff24=false&onoffcash=true&scuserselected=false

 

Sad vidim da ima i u Ht za 1750 kn mala razlika plus moj nema računa jer je poklon ali ima garanciju neotpakovan..da ja korisnik tele2 mogu uzeti taj u Ht ilinje samo za njihovu mrežu 

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 8:44 (kaw_liga).
13 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...

https://www.hrvatskitelekom.hr/mobitel-na-pretplatu/motorola-motoedge-20-lite-5g?cti=cp&entityid=FMWrLSOslP7XHscpq_r1yRma8G6wkHCRz0PIXeCo16c1&gapt=4-4-1-1-0-0-0-13&noredirect=1&onoff24=false&onoffcash=true&scuserselected=false

 

Sad vidim da ima i u Ht za 1750 kn mala razlika plus moj nema računa jer je poklon ali ima garanciju neotpakovan..da ja korisnik tele2 mogu uzeti taj u Ht ilinje samo za njihovu mrežu 

 Danas ti garancijski list ne vrijedi ništa jer ga nitko ne gleda. Bitan je samo i isključivo račun da bi se moglo ostvariti jamstvo na uređaj.

Ako potpišeš novi ugovor u ht, možeš ga kupiti i ti. Vezan je za tarifu, nije slobodna prodaja.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Aha a neznam ni sam šta da radim dal uzeti tu Motorola EDGE G20 lite 5G 8/128GB, bez računa za 1600 kn sa dostavom novu, neotpakovanu pa riskirati ili dati više pa kupiti nov iz trgovine..ili gledati drugi mob

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 10:11 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...

Aha a neznam ni sam šta da radim dal uzeti tu Motorola EDGE G20 lite 5G 8/128GB, bez računa za 1600 kn sa dostavom novu, neotpakovanu pa riskirati ili dati više pa kupiti nov iz trgovine..ili gledati drugi mob

Ako je razlika 200-300 kn ja bi radije s računom.. Ako je 500 + onda rizik..

7 godina
offline
Re: novi Huawei P30
mzopg kaže...
ocean77 kaže...
love2ml86 kaže...

P30 ima bolji SOT, brze se puni, ima jednako dobru glavnu kameru i bolju UW, ima jednako pouzdan SW i samo je mrvicu sporiji i svakako ne mogu reci za njega da je starudija...vidi, ja imam zbilja zajebane kriterije, kada je meni neki mob los taj ide na njuskalo u roku 48h...ovo nije takav mob...isto kao i Mate 20 PRO koji je iz 2018 moze komotno odraditi nekome i 2023...pod uvjetom da je zamjenio bateriju.

Mob ima sve...istina, kamere su napredovale, ali nisu ni njegove toliko lose...cak stovise, bolje su nego na A53 i sl...a mob iz 2018.

Brže se puni P30 (22,5 W) u odnosu na Note 20 Ultra (25 W)? 

 

Ako punis prakticki istim intenzitetom bocu od 2L i od 1L mislis da ce se boca od 2L brze napuniti?

P30 ima znacajno manju bateriju i osjetno brze bi ga napunio.

Generalno si u pravu, ali zanemario si činjenicu da se mobitel ne puni konstantno istom snagom, u startu se obično puni punom snagom, a kasnije ta snaga opada što je baterija punija i tu može biti bitna razlika od mobitela do mobitela jer će netko forsirati veću snagu, a netko manju. Recimo Note 20 Ultra se može puniti snagom od 7W pa do 33W sa istim punjačem i to oscilira ovisno o softwareu koji to regulira.

 

Ako je vjerovati internetu P30 se napuni o 0 do 100% za oko 65min., a Note 20 Ultra za oko 70min.

 

Navodno: "The P30 supports Huawei’s SuperCharge fast-charging tech up to 100W, which Huawei claims will charge the phone to full in 17 minutes."

 

 

To se zove nadopunjavanje , na mom Poco F2  pro njegov 30W punjač od 0 do 90 % ga napuni 45 min a onda onih zadnjih 10% puni još 15-20 minuta sada i duže jer dvije godine su tu  , tako isto i

BASEUS  powerbank 20000 mAh  koji podržava PD protokol 45W i ima indikator postotka ,V, A,  i kad dođe do 100% on ga još puni 30min a to vidim po tome jer još uvijek mu A nije pala na 0 iako on  pokazuje 100% na displayu .

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Miro će dobiti slom živaca 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...

Aha a neznam ni sam šta da radim dal uzeti tu Motorola EDGE G20 lite 5G 8/128GB, bez računa za 1600 kn sa dostavom novu, neotpakovanu pa riskirati ili dati više pa kupiti nov iz trgovine..ili gledati drugi mob

 Imaš i Moto Edge 20 novu na njuškalu za 1700kn. To je još bolji mob...

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ima neotvoren za 300 kn više jel se isplati ta razlika...zanimljivo da na gsmarena ovaj lite dodje skuplje od obicnog edge 20..haha kako sam u par dana sa 1300kn dosao sad vec na mob od 1800kn ;D

 

Baš sam u dilemi dal uzeti Moto Edge Lite 20 za 1500kn zapakiran bez računa  ili samo Moto Edge 20 zapakiran sa ovjerenom garancijom i 1800kn ?  Oba su 8/128 5G

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.9.2022 17:35 (kaw_liga).
12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Giztop ima dobru ponudu uređaja na akciji. Recimo jedan Mi 11 Ultra se može dobiti za 599$.

 

https://www.giztop.com/flash-sale

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kaw_liga kaže...

Ima neotvoren za 300 kn više jel se isplati ta razlika...zanimljivo da na gsmarena ovaj lite dodje skuplje od obicnog edge 20..haha kako sam u par dana sa 1300kn dosao sad vec na mob od 1800kn ;D

 

Baš sam u dilemi dal uzeti Moto Edge Lite 20 za 1500kn zapakiran bez računa  ili samo Moto Edge 20 zapakiran sa ovjerenom garancijom i 1800kn ?  Oba su 8/128 5G

 Ne možeš pogriješiti ni s jednim. Edge 20 Lite ima jaču bateriju i micro SD, ali nije za ozbiljan gaming zbog procesora. Edge 20 ima puno jači proc i kompletnije kamere...Pa si sam odluči šta je bitnije. Kod oba dobiješ jednostavan i pouzdan softver...

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Da u prilog Edge 20 je što ima ovjerenu garanciju i bolju kameru a slabiju bateriju ua 1000mah i skuplji je 300kn....koliko je to bolja kamera nego u Litu ?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Edge 20 ima nešto bolju kameru zbog boljeg procesinga. Zapravo je važnije da se odlučiš želiš li skuplji telefon s garancijom ili jeftiniji bez.

Ako ti je bitna baterija, 1000 mAh je prilično velika razlika. A opet ako si prosječan korisnik, dovoljna je i 4000 mAh, jer SD778 je štedljiv. Opet kažem, nećeš n s jednim pogriješiti. Imao sam Edge 20 Pro i solidan je to mob, prilično kompletan. Nakon Redmija i MIUI ne znam koliko će ti se svidjeti ili ne skoro ogoljeli Android kod Motorole.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Šta ro znači skoro ogoljeli Android nisam tome ni pridavo pažnju :) ono program kao program...dal ima još neki mob u ovom rangu 1500kn + na ovaj sam se bazirao jer je po vama best buy za te novce..A baterija mi inace dosta traje jer najviše vremena surfam,čitam ne igram igrice,ne gledam filmove.Bitno da nije spor..

Sad uzeo bi Lite odmah da ima račun ovako bez računa i garancije malo me strah npr otvorim kutiju i odmah ne radi ekran ili krepa za mjesec imam min troška 1000kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.9.2022 14:04 (kaw_liga).
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.

 

Naišao sam na ovaj P20 Lite ali kaže lik da je zaključan. https://www.njuskalo.hr/huawei-p20/huawei-p20-lite-oglas-38385849

 

Na netu kažu da se može otključati... Ako može, čudno da ga prodavatelj ne otključa...

 

Ili je nešto drugo u pitanju? Ono, poluispravan... Može li se isprobati takav mob prije kupovine?

 

Hvala.

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Spiridon kaže...

Pozdrav.

 

Naišao sam na ovaj P20 Lite ali kaže lik da je zaključan. https://www.njuskalo.hr/huawei-p20/huawei-p20-lite-oglas-38385849

 

Na netu kažu da se može otključati... Ako može, čudno da ga prodavatelj ne otključa...

 

Ili je nešto drugo u pitanju? Ono, poluispravan... Može li se isprobati takav mob prije kupovine?

 

Hvala.

 Koliko vidim po slikama, zakljljucan je jer se vratio na tvornicke postavke iz recoverya.

Takoder nema kutiju/racun.

 

Dakle 99% ukradeno/pronadeno.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I ja gledam tu Motorolu Edge i ne mogu se odlučiti koju verziju,prosječan sam korisnik ali se bojim da je 4000 mAh premalo sad svi mobovi imaju 5000...kamera je bolja u Edgu nego u Litu i dosta znaci zaštita Gorilla Glass 3 koju ima Edge

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dasan kaže...

I ja gledam tu Motorolu Edge i ne mogu se odlučiti koju verziju,prosječan sam korisnik ali se bojim da je 4000 mAh premalo sad svi mobovi imaju 5000...kamera je bolja u Edgu nego u Litu i dosta znaci zaštita Gorilla Glass 3 koju ima Edge

 Nevjerojatno kao baterija počne curit nakon video poziva ili kod konvertiranja/slanja 5-6 videodatoteka na viberu/whatsappu. Moj galaxy note 10plus ima bateriju 4300 i baterija zna curit ko iz kabla. Sljedeci mob ispod 5000mAh neću gledat.

9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Neznam dal više faktora utječe na rad baterije(ne mislim na potrošnju tj rad nego vise na izradu moba) ili je to jedino mjerilo mislim na veličinu mAh..

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Normalno da više faktora utječe. Inače bi svi mobiteli jednake veličine ekrana sa baterijom od npr.  4500mah imali u sekundu isti SOT iliti battery life. 

Ovisi o procesoru, softwareu/operativnom sustavu, tipu ekrana i još hrpi stvari. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne može se usporediti moderni SD778G i prastari rastrošni Exynos 9825 na Noteu 10+.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako netko razmišlja o kupovini Google Pixel 6a.

 

Evo kratki opisa uređaja nakon 3 dana korištenja.

 

Dizajn: trenutno je bez maske i jedina zamjerka je kaj klizi u ruci. Dizajn je neobičan i svi me pitaju koji je to mobitel :D 

 

Chip: Ne igram igrice, za sada sve glatko vrti, malo jače osjetim da se grije, ali ništa kritično ili zabrinjavajuće. Dobar Ram menagment ima, ne ubija brzo aplikacije u pozadini. 

 

Kamere: Predobre zaista. Cura ima Iphone 13, tu su negdje. Ponekada slika bolje ispadne na njenom, ponekada bolje na mojem. 

 

Baterija: Za sada užasna. Ko na Pixelu 2XL. Oko 3, 3ipol sata SOT-a. Strašno. Uključena Adaptivna baterija pa možda treba oko tjedan dva da se sve to normalizira. Makar ja ne vjerujem da će bit neko značajno poboljšanje. Nažalost ako se ovako nastavi, vraćam ga nazad. Jer ovo ne može pol dana izdržat, kamoli jedan dan bez punjača.

 

Kupljen preko Mobile shop.eu za 3500 kuna. 

Ako netko ima još kakvih pitanja, tu sam :D 

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 12:18 (Flas1987).
 
2 0 hvala 8
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel netko ima Samsung S22 (ne plus, niti ultra)? Kako ste zadovoljni s njim? Jel exynos zbilja loš kao što pričaju? Koji su vaši dojmovi generalno? Meni je on u razmatranju zbog malih dimenzija, solidne kamere(valjda?) i dizajna.

Jel bi bio dobar upgrade od 4 godine starog oneplus 6 kojeg trenutno imam?

 

Volio bih da mi idući mobitel ima prvenstveno dobru kameru, a ostale bitne stvari su da baterija izdrži dan - dan i pol, da ja kompaktan, i da ne košta kao flagship. Jel bi S22 bio dobar izbor? Ima li neki bolji po tom kriteriju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zenfone 9 nije atraktivan kao S22, ali generalno bolji zbog jačeg i štedljivog procesora.

Xiaomi 12X ima stariji proc, ali iznimno efikasan. Dosta jeftiniji od dvojice

 

iPhone 13 isto uzeti u obzir

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 19:37 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung S20FE 5g u Saturnu i Mediamarktu 352eur.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Samsung S20FE 5g u Saturnu i Mediamarktu 352eur.

 Jeol dostavljaju u RH?

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
Chriss kaže...

Samsung S20FE 5g u Saturnu i Mediamarktu 352eur.

 Jeol dostavljaju u RH?

 

Nez kakva je sad situacija, prije se moglo pravit blesav i ubaciti hr adresu i stiglo bi iako ne salju za RH a zadnji put su mi vratili novce prije jedno 2mj al moguce da sam mijenjao podatke pa da me to zeznulo a prije mi je prolazilo...

 

Al isplati se preko mailboxa cca 15eur ekstra.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li je preporučljivo puniti drugi mobitel ovim brzim punjačom recimo Motorolinim puniti Samsung ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa :)

 

Imam huawei P10 lite, za Božić će biti 5 godina. Sve više i više mi počinje štekati, te bi stoga uskoro morao ga zamjetniti. Iako mu je baterija još poprilično ok.

 

P10 lite je svega 5.2" jasno mi je da nema više tako malih mobitela, ali opet ne bi nešto ogromno tipa 6.6" zaslon. Žena mi ima te veličine samsunga i to je meni preglomazno.

 

Najteži je zadatak mobitelu to što preko aplikacije puštam glazbu na prijenosni zvučnik i ponekad upalim youtube. Tako da spadam u nezahtjevne korisnike.

 

Gledao sam npr. huawei P30 polovni naravno. Samo ne znam koliko je pametno uzeti mobitel bez garancije.

 

Nadam se da sam naveo sve bitno.

 

Unaprijed hvala svima na savjetima :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice