Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 807.297
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ta cijena je bila i kad sam ga ja kupovao ima  više od pola godine..

carina se neplaća, al postoji vrlo velika mogučnost da ćeš platiti PDV, znaci oko jos 230kn..

al da sam na tvom mejstu rađe bi probao naći nešto bolje, tj nešto zašto češ se morat manje brinuti oće li ti raditi sve kako treba ili neće dok ga čekaš..

previše se ovdje ljudi javljalo s nekim manama koju se dobili pri kupnji ovog modela..

kupio bih ga ponovono samo da znam da će mi doći  u stanju kao što je ovaj moj,

a to je da mi neradi samo gps kako treba, al ne radi u ni jednom primjerku pa me nije ni briga jer to ni ne koristim..

sve ostalo super!

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ugpkrm kaže...
154$ eh? pa izgleda moćno...Mene zanima plaća li se carina? Ako ne naručujem odmah!
http://comprarbaratosmoviles.com/
http://movilesbaratoschinos.com/

Rađe kupi Xiaomi Redmi 1s s boljim specifikacijama, a i reputacijom.

samo nešto struže..
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Imam problema sa status barom.Kad povucem ono dole i stisnem ono sastrane u kutu  nicega nema.Ima li itko rješenje.

Imam stock rom sa gravity boxom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

isključio si u gravity box tu opciju, to se i meni desilo, nemam više cubota pa nemogu ti reći u kojim točno opcijama

12 godina
neaktivan
offline
carina!

ovako ljudi....znam da je ovo pitanje vjerojatno postavljano tisuću puta ali ja svjedno želim bit siguran...planiram uzet cubot x6 preko banggoda i zanima me pošto mobitel doolazi iz kine što se sve plača ( carina, PDV..)...piše da je shiping besplatan al mora tu bit neka kvaka.. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: carina!

PDV 25% + carinski troškovi 30kn

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
neaktivan
offline
Re: carina!

jeli preporučuješ onda koju drugu starnicu ili je kod svih isto ?

14 godina
moderator
offline
Re: carina!

Sasvim nebitno koja je stranica, sva roba naručena izvan EU podliježe plaćanju PDV-a kod uvoza.

TROLLBUSTER!!! Izrada naljepnica za aute, stickerbomba, naljepnica za zidove i majica s tiskom. Banggood kodovi na PP.
12 godina
neaktivan
offline
Re: carina!

a unutar EU....čitao sam negdje da postoji neko skladište u Švedskoj ?

11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pozdrav ljudi, sjeo sam slučajno na mobitel dok sam preskako ogradu, uglavnom otišao je display.

 

Jel odgovara display sa nekog drugog mobitela ako netko slučajno zna ili da naručujem baš za Cubota? Il ako netko prodaje neispravnog Cubota neka se javi {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

neznam dal odgovara sa nekog drugog mobitela, ali osim displaya trebaš i touch screen naručit jer su zaljepljeni

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Al touch screenu nije ništa, nikakva oštećenja {#}

 

Al kako je onda moguće da se prodaju razdvojeni? Posebno imaš touch screen, posebno display?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

ak ti u servisu uspije odljepit bez da pukne onda nemoraš, meni nije uspio pa sam morao i touch screen naručit

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Da.

Evo ti i cijena i proizvoda. Touch tj digitizer je 19$ a sam ekran 36$

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Vidit ćemo u servisu, skup ekran {#}

 

Eto ako netko ima Cubot za u dijelove nek mi se javi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Imam jedan Cubot GT99 al ima jedan problem a to je da se sam restarta nakon nekog vremena.. mislim zna nakon 2min - 5-10min- 1h i tako dali je netko imao slican problem? kako ga rijesiti?

01010101 00100000 01001101 01100001 01100100 00111111
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Koji ROM imaš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
jozagloza123 kaže...

Koji ROM imaš?

Nisam ga palio jedno vrijeme.. i danas sam ga isao u palit i nece i nece.. i napokon uspio al samo dodje do logoa i zabloka.. i to uz pomoc usba inace se uopce neupali.. a rom je original nisam nista dirao.

01010101 00100000 01001101 01100001 01100100 00111111
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zanimalo bi me koji je mob najslišniji cubotu gt99 jer planiram uzet neku maskicu preko ebay-a?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
jozagloza123 kaže...

Zanimalo bi me koji je mob najslišniji cubotu gt99 jer planiram uzet neku maskicu preko ebay-a?

A ovo?

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Al takvu već imam i dosadila mi je

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jel mogu ja ovo staviti na cubota?

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

možeš,

radi se o istom mobitelu koji se samo drugačije zove

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Nisam siguran jel se već ovdje pisalo o ovom problemu, čitao sam ovu temu prije 6 mjeseci kad sam kupovao mobitel pa mi je malo isparilo sjećanje...

 

Riječ je o nedostatku memorije, odnosno o tome da se slobodan prostor smanjuje sam od sebe. Stanje s memorijom je ovakvo:

 

  Internal storage - 0,98 GB

    available - 30 MB

    apps - 211 MB

    cached data - 1.10 MB

 

  SD card - 14,91 GB

    available - 9.51 GB

    apps - 65MB

    picture, videos - 1.05 GB

    audio - 96 KB

    downloads - 22 MB

    cached data - 16.09 MB

 

  Phone storage - 1.79 GB

    Available - 1.42 GB

 

Default write disk je SD kartica.

 

Prvi put mi je iskočila poruka da fali prostora na kartici (iskače na 50 MB slobodnih) prije jedno 3-4 tjedna, i tad sam aplikacije koje sam mogao prebacio na SD karticu. To je bilo ok koji dan dok nije opet iskočilo, pa sam počeo brisati aplikacije, ali koliko god ja oslobađao prostor, on se ponovo nečim puni...koristim aktivno par aplikacija svega, Messenger, Browser, Livescore, i Maps ponekad, i to je to... mislio sam u jednom trenutku da mi cache jede memoriju, al nakon što sam ga obrisao shvatio sam da mi se cache od aplikacija nalazi na SD kartici...

 

I sad ne znam u čemu je stvar, brišem sve više aplikacija kako bi oslobodio prostor na internal storageu, a on se svakim danom sve više smanjuje..jel se tko susretao s ovime?

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.7.2014 17:05 (pustinjski skočimiš).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

I ja sam imao identičan problem, no nemam mob više, proslijedio ga dalje

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Odlučio sam stavit Samsung galaxy s4 rom, i mogu reći da sam prilično zadovoljan ( dijete konačno ima samsunga {#})

Usput sam i reparticionirao memoriju i to je prošlo ok.

Sviđa mi se i to što je sada svjetiljka konačno normalna, iako ne razumijem kakave to ima veze sa ROM-om. GPS nisam isprobavao, makar mislim da mu nema pomoći na ovom mobu.

Samo jedno pitanje, primjetio sam da je nekakav problem kada se mobitel reboota ( ne reboota se sam) ili kada se baterija isprazni. Tada ga nije moće upaliti samo pritiskom power tipke jer zapne na početnom samsung logu, potrebno je pritisnuti power+levelup tipku kao da se ulazi u recovery. Imate li i vi takvu situaciju? Ne smeta previše, ali samo pitam. 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...
mmmnnn kaže...

TUTORIJAL: Kako povećati prostor za aplikacije

 

EDIT: Ako ne znate šta je root ili cwm recovery nemojte se upuštati u ovaj postupak! Naravno, ovo radite na vlastitu odgovornost!

Memorija u cubota je podijeljena na dva dijela: jedan dio za aplikacije a drugi dio za pohranu podataka.
Budući da su aplikacije sve veće i da mnoge nije moguće u cijelosti (neke i nikako) prebaciti na sd karticu prostor predviđen za aplikacije ubrzo može postati popunjen.

Stvar spašava sljedeća aplikacija: Meteos mtk6589 rom edit kojom je moguće povećati particiju gdje se instaliraju aplikacije. 

Postupak je vrlo jednostavan i ako poštujete upute nema opasnosti da se nešto zezne.
1. Mobitel mora biti rootan i na njemu mora biti instaliran CWM Recovery (kako to uraditi imate na web stranici anton008.com).
2. Uradite backup iz recoveryija.
3. Prebacite meteos-mtk6589-rom-edit-optimized_for_4gb-en.apk na mobitel i instalirajte ju.
4. Kada ste aplikaciju instalirali pokrenite ju i izaberite zeljenu veličinu prostora za aplikacije. Ja sam izabrao 2.5 gb i provjereno radi. Kolega @xDISORDERx je pokušao sa 2,77 gb i imao je problema. Znači preporuka je da izaberete 2.5 Gb.


5. Zatim je potrebno restartirati mob i uci u recovery te napraviti restore i to je to.


U svemu ovome najvažnije je da napravite backup! jer postupak pobriše sve sa particije kada je poveća.

Nakon postupka  stvari izgledaju kao na slici:

Najveći sigurni kapacitet je 2.1gb ili 2.5Gb?

Bump. Nakon ovoga sve aplikacije/slike s unutranje memorije će biti obrisane.

Nakon ovoga je potrebno povezati putem USB-a mob na računalo, odabrai opciju spajanja na XP i formatirati unutranju memoriju.

Ovime 1Gb unutranje memorije pretvarate u 2gb

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.7.2014 12:23 (Ag008).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ag008 kaže...

Bump. Nakon ovoga sve aplikacije/slike s unutranje memorije će biti obrisane.

Nakon ovoga je potrebno povezati putem USB-a mob na računalo, odabrai opciju spajanja na XP i formatirati unutranju memoriju.

Ovime 1Gb unutranje memorije pretvarate u 2gb

Je, al kojim mi se tempom memorija puni, ovo je samo privremeno rješenje... mene brine gdje nestaje ta memorija?

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Memorija nije nestala već je podijeljena na 2 particije.

Jedna particija na kojoj su samo aplikacije (standardno 1.xGb, s ovom aplikacijom do 2.1Gb) i dio za slike, glazbu i sve ostalo.

Kod nekih novijih mobitela ne posotji razlika, tj. cijela memorija od 16Gb je dostupna i za slike i za aplikacije a kod nekih mobitela (tipa ovaj) je podijeljeno na 2 memorije.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice