4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.383
|
čitano: 1.366.488
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Ja sam danas probao oko 13 sati i brzina oko 130
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Evo trenutno je brzina 50 🤣
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav,

Imam B818 ruter i zanima me dali je moguće određenim korisnicima na mreži napravit limit brzine ? ( npr ograničit do 2 mb/s samo  jednog korisnika )

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav,na tornju blizu mene je postavljena 5g mreža,na mobitelu dobivam oko 300mbit kada sam blize tornju,ovako šuma smeta baš kod mene.

 

Trenutno imam huawei ruter i 4g antenu i dobivam oko 120/30 max a inače stabilno 70/20 (selo,nisam u gradu). Pa bi uzeo 5g setup da vidim da li će to šljakat.

 

Za antenu gledam (po ranijim porukama) iskrin P-60 i ovaj  sa amazona.

 

Za ruter kolko čitam mikrotik chateau 5g najbolji,no i s paprenom cijenom. Pa gledam jeftinije opcije kao TP link DECO,ARCHER ili Tendin 5G03

 

Trenutno huawei ruter uzima signal i na njega spajam netgear nighthawk ruter s mesh satelitima radi boljeg pokrivanja u kući na 2 kata.

 

Svaka preporuka dobro došla,hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
August kaže...

Pozdrav,

Imam B818 ruter i zanima me dali je moguće određenim korisnicima na mreži napravit limit brzine ? ( npr ograničit do 2 mb/s samo  jednog korisnika )

 Ne

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
izvone kaže...

Pozdrav,na tornju blizu mene je postavljena 5g mreža,na mobitelu dobivam oko 300mbit kada sam blize tornju,ovako šuma smeta baš kod mene.

 

Trenutno imam huawei ruter i 4g antenu i dobivam oko 120/30 max a inače stabilno 70/20 (selo,nisam u gradu). Pa bi uzeo 5g setup da vidim da li će to šljakat.

 

Za antenu gledam (po ranijim porukama) iskrin P-60 i ovaj  sa amazona.

 

Za ruter kolko čitam mikrotik chateau 5g najbolji,no i s paprenom cijenom. Pa gledam jeftinije opcije kao TP link DECO,ARCHER ili Tendin 5G03

 

Trenutno huawei ruter uzima signal i na njega spajam netgear nighthawk ruter s mesh satelitima radi boljeg pokrivanja u kući na 2 kata.

 

Svaka preporuka dobro došla,hvala

 Koji huawei router imaš?

5 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

uzmem router Xiaomijev pred mjesec dana ,napokon dobijem brzine kako spada..zadnja 2 dana brzine su od 3 do 20 ...wtf!!!! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav ekipa,

 

Imam A1 homebox zte mf297d. Muku mučim sa brzinama. Sa 10Mbps sam presretan posto je ruter na vikendici gdje se ne očekuju neke brzine zbog same lokacije.upload zna biti 4-5x viši od download-a što me zbunjuje. Pogotovo kad je download 2mbps, a upload leti na 10mbps. Većinu vremena signal je 4g na pola ili više "crtica" kad se spojim na sučelje od rutera.

 

"Selo" i sela u blizini nisu gusto naseljena te rijetko tko ima kućni internet stoga odbacujem zagušenje mreže.

 

Brzine su ok pogotovo ujutro, navečer katastrofa. Već poslijepodne oko 16h primjećujem da su brzine slabe. Makar oko 22h postaje bolje.

 

1. Vraćanje na tvorničke postavke nije pomoglo

2. Druga sim kartica od mobitela ista stvar 

3. Update firmwarea ne postoji.

4. Isproban neki jefitini tp link ruter. Daje normalan omjer downloada i uploada, ali dosta lošije hvata signal.

 

Neke ideje ili iskustva dobrodošli. Ima li spasa ili da odustanem i prihvatim internet kakav je.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Huawei 535-232 DDavorin 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 14:03 (izvone).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Zato ti je razlika u brzini između mobitela i routera pošto mobitel ima više agregacije nego router. Tvoj router može raditi samo na dvije frekvencije. Testiraj mobitelom sa istog mjesta gdje ti je router. Jel znaš gdje ti je toranj na koji se spajaš?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.9.2024 18:07 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

DGS  Sa tornja ti dolaze 4 vala 90 stupnjeva zamaknuti. Ti si postavio 4 antene da love samo dva vala a ima ih 4. Evo skica pa kreni od jedne antene i postavljaj prema skici dolje ide kružno ,a ti pretvoriš u okomito. A šta ćeš dobiti time ako misliš da nećeš dobiti ništa onda si sve 4  mogao postaviti zbrda zdola bitno da su na stupu.

@DDavorin Jel ovako OK?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.10.2024 12:08 (DGS).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Jep savršeno! 

3 tjedna
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ima li neko ideju zasto mi odjednom nije dostupan B1 na HT-u?

Isprobao sam 2 routera i ista situacija.

U pitanju je turisticka tarifa i ako mislim da to nema bas nikakve veze...

 
0 0 hvala 0
4 dana
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pozdrav ekipa, dvoumim se između dvije opcije koje su trenutno u budgetu:

zte mc889 + t3000 što dođe u paketu
ili
spitz ax pa po potrebi uzeti dodatne antene?

nisam detaljno testirao sa cellmapperom jer su mi brzine na mobitelu oko 350mbps u kući i oko 550mbps na toj lokaciji u dvorištu gdje bi stavio vanjski CPE

također, ako netko treba spitz ax sada je na akciji:
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Zato ti je razlika u brzini između mobitela i routera pošto mobitel ima više agregacije nego router. Tvoj router može raditi samo na dvije frekvencije. Testiraj mobitelom sa istog mjesta gdje ti je router. Jel znaš gdje ti je toranj na koji se spajaš?

 To mi jasno. S istog mjesta gdje je ruter imam 4g i malo bolje brzine od njega,no s vanjskom antenom je on bolji. Zato pitam da nadogradim na 5g pošto kada sam van kuće hvatam tu i tamo 5g mrežu.

 

Koristim cell mapper za gledanje na koji sam toranj spojen

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dexrax kaže...

Ima li neko ideju zasto mi odjednom nije dostupan B1 na HT-u?

Isprobao sam 2 routera i ista situacija.

U pitanju je turisticka tarifa i ako mislim da to nema bas nikakve veze...

 

 

Evo i ovdje da se zna, od prije dva tjedna HT i po danu gasi frekvencije (power saver), gasi MIMO i smanjuje modulaciju čime nam svima direktno padaju brzine.

 

Gase B1 i B7 (ako ga ima na tornju) i gasi B3 10 MHz (radi B3 20 MHz).

Po danu ako nema dovoljno opterećenja ne pali uopće te bandove ili tek poneki upali.

I ono što upali, ako je slabo opterećenje, radi u SISO modu i nižoj modulaciji pa zato niže brzine.

 

Neki su prijavljivali da gase i N78 band.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2024 15:52 (Tirkiz).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
vm_end kaže...
Pozdrav ekipa, dvoumim se između dvije opcije koje su trenutno u budgetu:

zte mc889 + t3000 što dođe u paketu
ili
spitz ax pa po potrebi uzeti dodatne antene?

nisam detaljno testirao sa cellmapperom jer su mi brzine na mobitelu oko 350mbps u kući i oko 550mbps na toj lokaciji u dvorištu gdje bi stavio vanjski CPE

također, ako netko treba spitz ax sada je na akciji:

 Koji operater? Znači idi na jeftiniju opciju ZTE MC801a i sa njime na povišeno mjesto pod tavan i bit će kao i na mobu vani. Spitza zaobiđi par stranica prije imaš postove o spitzu nije se baš proslavio. Ili uzmi Zyxel nr5103E bolje agregacije ima na HT od 889.

4 dana
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
telemach
da, pročitao sam i prije te probleme sa spitzom ali mislim da su riješivi, vidim ekipu na gl.inet subredditu da imaju već uigrane procedure kako zaobiđi te probleme
u globalu onda nemam potrebe za vanjskom jedinicom?
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Malo bezveze da za 300+ eura moraš neš još raditi da bi router radio. Al ajd ako si zapeo za spitza ok i nadaj se da ti neće trebati neke funkcije koje nekad zatrebaš,a koje spitz u svom sučelju nema. Evo zanima me dali znaš jeli spitz podržava 5CA 1+3+7+20+28 a to će ti uskoro trebati na Telemachu jer kreće i Telemach sa B20 frekvencijom. Mnogi routeri nemaju CA gdje su uključeni i B20 i B28 rade samo sa B20 ili samo sa B28.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.10.2024 19:38 (DDavorin).
4 dana
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
ma nisam zapeo, samo kažem za ekipu koja ga je već kupila da ima nade :)
zato me i zanima koji hardware uzeti za neki buletproof setup za narednih par godina
3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Novosti o gašenju 3G mreže kod HT-a

 

"Obavijest! Slijedi gašenje 3G mreže na područjima:

 

1. 

Rijeka, Pula, dijelovi Istarske i Primorsko-goranske županije

 

2. 

Split, Zadar, Dubrovnik, Šibenik, Makarska, dijelovi Zadarske, Šibensko-kninske, Splitsko-dalmatinske i Dubrovačko-neretvanske županije.

 

Gašenje 3G mreže odvijat će se u dva intervala, od 4. do 15. studenog, prema gore navedenom redoslijedu."

 

https://www.hrvatskitelekom.hr/gasenje-3G-mreze

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ddavorin i ekipa hvala vam na svim savjetima.
Nisam jos pronasao odgovarajuci router,

na tavanu imam opticku vidljivost na bazne udaljene 1 i 3km. Prije ovih rusenja brzina na ht unlimited mjerio sam do 750 dl na samsungu i iphoneu.

Kupio bi neki sa cell lockom pogotovo sad kad ht kemija sa brzinama, band lock opcionalan. Tavan nije potpuno pristupacan i nema strujnu uticnicu ali ima mjesta tako da bi isao najradije sa antenama, gledao sam mozda ovaj MC889 on koristi samo PoE?
Predlozili ste ranije rutx50 i spitz, rut je dosta skup i cell lock bez sucelja mi se cini nezgrapno a spitz navodno ima probleme sa ht a koristio bi unlimited tarifu pa da ne riskiram, iako na njihovoj stranici stoji tmobile certifikat xd.

Zasad mi se mc889 cini kao jedina i dobra opcija

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo snimljena intra band non contiguous agregacija n78+n78++++. Testiranje Zyxel-a se bliži kraju.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice