Kako od dinamičke IP adrese napravit statičku?

poruka: 25
|
čitano: 20.369
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

eo zanima me kako od dinamicne ip adresse da napravim statisticku.Imam game server pa mi treba stalna IP Unaprijed Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

U network properties odes i tamo imas opciju:

 

IP Address type:

- Static

- Dynamic

 

Odaberi static -> Apply -> OK i to je to.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

di je taj network setting ako me kuzis zelim stalnu ip adressu znaci da stalno imam vanjsku istu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
codec kaže...

di je taj network setting ako me kuzis zelim stalnu ip adressu znaci da stalno imam vanjsku istu

Da da, kuzim, u control panelu. Jel imas Windowse ili Linux?

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

pa windowse ja preko control panela mogu napravit da se ruterova vanjska ip adresa nemjenja ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
tnakir kaže...

U network properties odes i tamo imas opciju:

 

IP Address type:

- Static

- Dynamic

 

Odaberi static -> Apply -> OK i to je to.

 

tnakir kaže...
codec kaže...

di je taj network setting ako me kuzis zelim stalnu ip adressu znaci da stalno imam vanjsku istu

Da da, kuzim, u control panelu. Jel imas Windowse ili Linux?

Tnakir, on zeli imat WAN staticku kako bi mu server bio na istoj adresi stalno ako sam dobro shvatio.

 

Za takvo nesto moras pitat ISP-a i platit

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
codec kaže...

pa windowse ja preko control panela mogu napravit da se ruterova vanjska ip adresa nemjenja ?

Ali tvoj komp se u slucaju da podesis ovo spaja na VPN pa imas staticku IP adresu.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

znam da su neki likovi drzali servere na svom netu i imali stalnu ip adressu besplatno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

Dyndns.org

tzo.com

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
Mozes probat preko no-ip.com
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

rego sam se na no-ip.com i sad neki klijent valjda skinit i skinem ga i pise neki nsis error

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
Daj ti prvo reci kojeg ISP-a imas i upload speed.

Glupo ti je drzat server ako imas 40 KB/s
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
codec kaže...

rego sam se na no-ip.com i sad neki klijent valjda skinit i skinem ga i pise neki nsis error

Ja jos uvijek mislim da je lakse to odradit onako kako sam ti ja reko.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

isp jel to od koga je net ako je TCOM a upload speed mi je 416 kbps

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

upload speed zna bit puno veci ovisi kako kad

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
tnakir kaže...
codec kaže...

rego sam se na no-ip.com i sad neki klijent valjda skinit i skinem ga i pise neki nsis error

Ja jos uvijek mislim da je lakse to odradit onako kako sam ti ja reko.

nekuzis ja nezelim IP od kompa da mi bude isti nego vanjski ip koji se svaki dan mjenja

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 11:23 (codec).
15 godina
online
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
codec kaže...

isp jel to od koga je net ako je TCOM a upload speed mi je 416 kbps

Znaci 52 KB/s

 

 

 

Po meni nemoj se zamarat ovim poslom ako ces imat server za vise od 4 ljudi

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
online
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
tnakir kaže...
codec kaže...

rego sam se na no-ip.com i sad neki klijent valjda skinit i skinem ga i pise neki nsis error

Ja jos uvijek mislim da je lakse to odradit onako kako sam ti ja reko.

Ako se ne varam, tvoje vrijedi samo za LAN

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

znam da imam brz net samo mi reci kako se stavlja statistička IP pa bokte net mi je brzina TCOM Flet brzina 10 a obicni je TCOM Flet brzina 4 znam da ga mogu drzat nelaga nista.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 11:29 (codec).
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Kako od dinamične ip adrese napravit statistič
codec kaže...

znam da imam brz net samo mi reci kako se stavlja statistička IP pa bokte net mi je brzina TCOM Flet brzina 10 a obicni je TCOM Flet brzina 4 znam da ga mogu drzat nelaga nista.

Bokte internet 

 

 

Ti očito ne shvaćaš da download brzina nema veze s time.

 

416 kbps je prosjek, ja imam down 21 mbps i upload 1.3 mbps pa mogu drzat najvise 16 ljudi da im ne laga. Ti imas trecinu toga.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamične ip adrese napravit statističku

eo sad imam 501kbps a znam ta mogu drzat server vec sam ga drzo samo mi reci ako znas static IP stavit imo sam ja server samo sto sam moro svako mjenjanje adresse stavit a to me zivcira tako da ima stalnu da se nemjenja

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kako od dinamičke ip adrese napravit statičku?
codec kaže...

eo zanima me kako od dinamicne ip adresse da napravim statisticku.

"Statička" i "statitistička" su dva posve različita pojma - prvi se odnosi na nešto što je stalno, fiksno, nešto što se ne mijenja, a drugi se odnosi na statistiku - disciplinu koja se bavi, između ostalog, analizom i interpretacijom (tipično velike količine) podataka.

14 godina
neaktivan
offline
Kako od dinamičke IP adrese napravit statičku?

treba mi statička ip al neznam kako da od dinamične postavim statičku kuzis 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Kako od dinamičke IP adrese napravit statičku?
codec kaže...

treba mi statička ip al neznam kako da od dinamične postavim statičku kuzis 

Kužim, i drugi kuže, samo je grozno vidjeti napisano "statistička", kužiš? Samo sam te informirao koji je pravilan izraz (i zbog čega) pa da više ne koristiš pridjev "statistička" za IP adresu. {#} (BTW ja tu i tamo iz zajebancije upotrijebim izraz "statistički elektricitet", ali samo pred onima koji znaju da se zezam {#})

 

Drugi su ti inače napisali kako - nije mi baš jasno ovo što tnakir govori, no generalno gledano ili ti ISP treba dati statičku adresu (tj. zakupiš vod ili kako to već ide - sumnjam da ti se tako nešto isplati, odnosno je li ti tako nešto i dostupno) ili koristiš servise koje su ti drugi naveli, dakle servise koji će neku web-adresu mapirati u dinamički dodijeljenu IP adresu tvoga rutera (zato se i tipično govori "dinamička IP adresa", a ne "dinamična IP adresa", jer tvoja IP adresa na Internetu nije dinamična, nego se dinamički dodjeljuje kad se spojiš na Internet - kad ti je već dodijeljena, ona je zapravo statična {#}). Imaš ovdje popis takvih servisa: http://dnslookup.me/dynamic-dns/

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2012 12:07 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Kako od dinamičke IP adrese napravit statičku?
codec kaže...

treba mi statička ip al neznam kako da od dinamične postavim statičku kuzis 

Samo su tri opcije - ili koristi neki servis popud dyndns, tzo, ili no-ip, pa će ti klijent kojeg ćeš instalirati svaki put kad ti se promijeni vanjska IP adresa tu promjenu poslati na svoj server da te DNS zna pronaći po imenu - recimo codec.no-ip.com. IP adresa tu nije bitna, po imenu te se uvijek nađe.

Također, možete ti i tvoji frendovi instalirati npr. Hamachi, u kojem se može kreirati virtualna mreža, međusobno se dodate za frendove unutar programa, i možete se međusobno spajati na igre.

 

Ako to ne znaš napraviti, uvijek možeš platiti ISPju da ti dodijele statičku IP adresu, to košta.

 

Sve te opcije koje sam ti naveo imaju lijep i detaljan help, tako da ne moraš zapitkivati glupa pitanja. Nadalje, windowsi imaju opširan help sustav koji ti može pomoći u konfiguraciji mrežnih postavki ako ti to ikada zatreba.

 

Osobno koristim tzo na routeru, tako da ne moram imati klijenta na računalu, jer mi router to podržava. Dosta routera ima podršku za neki od "dynamic dns" servisa, pa prouči upute i od routera, vjerojatnost je da ćeš samo morati napraviti account i upisati u postavkama na routeru username i password.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice