Mrežni adapter

poruka: 6
|
čitano: 2.222
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Signal

Moj pc je kabelom spojen na router, a drugi komp je na drugom katu i htio sam ih povezati wireless usb adapterom.Međutim, izgleda da je taj digitus wireless usb adapter preslab jer ne prima nikakve signale.Kada sam taj komp premjestio kod sebe onda je radilo jer je udaljenost bila svega 2 metra.Da li ću sa nekim pci mrežnim adapterom moći hvatati signale sa drugog kata u kući ?Mislio sam na ovaj http://www.links.hr/index.php?naziv=Mre%9Eni+adapter+PCI%2C+D-LINK+DWL-G520%2C+108Mbit%2C+za+be%9Ei%E8nu+mre%9Eu&option=artikl&id_kategorija=053509&id_artikl=053.509.110

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mrežni adapter

Malo sam čitao i kako se čini ni ovaj pci wireless adapter vjerojatno nebi mogao hvatati signal sa drugog kata.Jer zidovi su debeli i betonski.Da li mogu tu nešto napravit pomoću AP-a ?Ako ne, na koji način da bežično povežem router sa kompom na drugom katu ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Mrežni adapter

a moguče je da bi radio, USB-ovi su više manje za povremenu uporabu, nisu baš za stalno wireles umreživanje,   i sumnjam da bi 10~20 cm betona stvaralo neke   probleme, ja uredno mogu s laptopom surfati u podrumu kuče makar mi je router na 1. katu

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Mrežni adapter

Nije tu samo 10-20 cm betona, ima 3-4 debela zida između..misliš da bi sa pci adapter hvatao signal ?

16 godina
neaktivan
offline
Mrežni adapter

e to ti nemogu garantirati, ja imam iskustva samo s karticama iz laptopa, al svejedno mislim da bi trebalo uhvatiti signal, makar slab

a ako ti se da probaj s pci wlan karticom al barem vrati ovaj usb wlan adapter da si novce povratiš

 

EDIT: uglavnom puno bolji izbor su ti PCIkartice nego USB adapter, jer svaka PCi kartica ima svoju antenu koju kasnije lagano zamijeniš boljom ako je potrebno

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.9.2009 18:25 (brezonja).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Mrežni adapter

Trebao bi preporuku nekog kvalitetnog repeatera

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.9.2009 15:10 (Hanter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice