Pitanje u vezi napajanja za monitor.

poruka: 7
|
čitano: 1.179
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pitanje u vezi napajanja za monitor.

Znaci ovako, imam Asus vw223, i prekjucer mi je prasnuo i nije se palio vise. Kad sam ga otvorio vidio sam da je par kondenzatora oslo na "napajanju".

moje pitanje je, dali bi OVO napajanje moglo zamjeniti ovo staro: 

 

http://www.aliexpress.com/store/product/Free-Shipping-DAC-19M011-View-Sonic-VX2255WMB-Delta-power-board-power-board-100-Tested-Working/1096548_1809555012.html

 

 

tu su i slika ovog starog napajanja

I always tell the truth, even when I lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pitanje u vezi napajanja za monitor.

Izgleda isto napajanje, a zapravo često možeš staviti i drugačije napajanje ako odgovaraju vrijednosti izlaznih napona i struja.

Ali, ako veliš da su kondići otišli, bolje ih prvo probaj zamijeniti, jer s ovom cijenom i još ako ti uvale neku carinu ili kaj, brzo je skuplje od vrijednosti tog monitora.

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pitanje u vezi napajanja za monitor.
fer-de-lance kaže...

Izgleda isto napajanje, a zapravo često možeš staviti i drugačije napajanje ako odgovaraju vrijednosti izlaznih napona i struja.

Ali, ako veliš da su kondići otišli, bolje ih prvo probaj zamijeniti, jer s ovom cijenom i još ako ti uvale neku carinu ili kaj, brzo je skuplje od vrijednosti tog monitora.

Ne mogu mu ništa uvaliti na tu cijenu - granica za PDV je 22 eura (eBay FAQ). Ali da, ako su samo kondenzatori otišli (mada se to baš i ne vidi na slikama), bolje (jeftinije) je samo njih promijeniti.

7 godina
offline
Pitanje u vezi napajanja za monitor.

Istina,ne izgleda baš tak.

Meni se čini da je on pomislio da su oni gore na napajanju od lampe otišli, zato jer je ljepilo oko njih 

Kruha i igala...
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Pitanje u vezi napajanja za monitor.
fer-de-lance kaže...

Istina,ne izgleda baš tak.

Meni se čini da je on pomislio da su oni gore na napajanju od lampe otišli, zato jer je ljepilo oko njih 

To je i meni bila prva pomisao. Još sam htio napisati da su to "žvake", a ne razlijani elektrolit. 

12 godina
offline
Pitanje u vezi napajanja za monitor.

s druge strane su osli, nisam neki strucnjak za te stvari, ali radije bi kupio novu plocicu nego stavljao ovo opet u monitor

I always tell the truth, even when I lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Pitanje u vezi napajanja za monitor.

Ja bih svejedno probao, naravno ukoliko nadeš shemu s njihovim vrijednostima. 

Napajanje možeš isprobati i bez da ga vračaš u monitor. 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice