Kvaliteta LCD monitora

poruka: 68
|
čitano: 88.938
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta LCD monitora

 

1. crna boja ne postoji u prirodi (crna boja služi kao mjerilo kvalitete elektronike ali nema veze sa subjektivnim doživljajem kvalitete)

2. svi monitori puštaju svjetlost kad iz se promatra u totalnom mraku sa "crnom" slikom na ekranu

3. ne postoji monitor kojeg možeš gledati sa strane u super kvaliteti, uostalom monitori služe da se gledaju ravno a ne sa strane, gledljivost pod 170 bez promjene boja ne vrijedi ni 100kn

4. reviews.cnet.com

5. svaki monitor ima mane ali oni skupi vrlo veliku i neoprostivu manu - cijenu

 

Kupio sam xl2370 prije par dana i evo: svijetlo, bistro, super boje kakve do sad nisam vidio, super lagan. Vidi verziju sa tunerom. Na lcd testu prošao sve super. http://www.lagom.nl/lcd-test/

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

http://www.links.hr/index.php?naziv=Monitor+23%27%27+LED+SAMSUNG+XL2370HD%2C+5ms%2C+250cd%2Fm2%2C+5000000%3A1%2C+HDMI%2C+DVI%2C+D-SUB%2C+SCART%2C+TV+tuner%2C+zvu%E8nici%2C+daljinski%2C+sivi&option=artikl&id_kategorija=100332640&id_artikl=100.332.092  ili http://www.links.hr/index.php?naziv=Monitor+24%27%27+LCD+SAMSUNG+P2470HD+LS24EMDKU%2C+5ms%2C+300+cd%2Fm2%2C+50000%3A1%2C+D-SUB%2C+DVI%2C+HDMI%2C+SCART%2C+TV+tuner%2C+zvu%E8nici&option=artikl&id_kategorija=100332810&id_artikl=100.332.050  malo sam skeptičan oko ovih led monitora,zbog toga što su tek poćeli izlazit pa ne znam kakva je to kvaliteta da li je to samo marketinški trik?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kvaliteta LCD monitora
Monitor 24'' LCD SAMSUNG P2470HD LS24EMDKU, 5ms, 300 cd/m2, 50000:1, D-SUB, DVI, HDMI, SCART, TV tuner, zvučnici
ili
Monitor 23'' LED SAMSUNG XL2370HD, 5ms, 250cd/m2, 5000000:1, HDMI, DVI, D-SUB, SCART, TV tuner, zvučnici, daljinski, sivi
malo sam skeptičan oko ovih led monitora,zbog toga što su tek poćeli izlazit pa ne znam kakva je to kvaliteta da li je to samo marketinški trik?
Može prijedlog koji je bolji za kupit,razlika u cijeni je 300 kn tako da to nije problem.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora

Alo ljudi oživite temu {#}, i mene zanima odgovor na GoldaMeirovo pitanje.

Koma
13 godina
offline
RE: Kvaliteta LCD monitora
GoldaMeir kaže...
Monitor 24'' LCD SAMSUNG P2470HD LS24EMDKU, 5ms, 300 cd/m2, 50000:1, D-SUB, DVI, HDMI, SCART, TV tuner, zvučnici
ili
Monitor 23'' LED SAMSUNG XL2370HD, 5ms, 250cd/m2, 5000000:1, HDMI, DVI, D-SUB, SCART, TV tuner, zvučnici, daljinski, sivi
malo sam skeptičan oko ovih led monitora,zbog toga što su tek poćeli izlazit pa ne znam kakva je to kvaliteta da li je to samo marketinški trik?
Može prijedlog koji je bolji za kupit,razlika u cijeni je 300 kn tako da to nije problem.

  Koji god uzeo od ova 2 monitora, nećeš pogriješiti jer oba dva su vrlo dobar izbor.

  Izvrsna kvaliteta slike, u što sam se i sam uvjerio kada je jedan moj prijatelj prije par mjeseci upiknuo P2470HD.

  Zapravo je veoma mala razlika između LCD i LED tehnologije, razlika je prvenstveno i isključivo samo u kontrastu (običnom te dinamičkom) te gdjegdje i svjetlini (samo ponekad, zavisi od modela do modela).

  Ja bih ovdje išao na P2470HD jer za približno 1800kn to je trenutno daleko najisplativiji HDTV monitor, s DVB-T Tunerom. Kvaliteta je naprosto vrhunska. Po meni se uopce ne isplati davati 1300kn više za XL2370HD, bez obzira na to što se radi o LED monitoru, jer razlike praktično ni nema, nju ćeš osjetiti tek prilikom dužeg boravka za kompom, tj. dužeg ''buljenja'' u sam monitor.

  Što se portova i ulaza tiče, to je više-manje to i nema nikakve značajnije razlike.

  U skladu s rečenim, moja preporuka ide P2470HD.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.6.2011 22:46 (Caesar et Brutus).
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

Vrhuski post, neznam kako ti se dalo toliko pisati. U svakom slučaju sve pohvale za ovaj post!

Tehnologija nas vodi u bolju budućnost dok god njome upravljaju ljudi bez zlih primisli!
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.10.2011 12:30 (Optimizacija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

Joj da se bar netko ovdje javi još malo.

 

Kupujem monitor, to će mu biti prva funkcija, a ponekad da ga koristim kao TV.

Gdje god otvorim, samo gledam te specifikacije i nemam pojma, što i kako.

Mašinu dolje ne mislim mijenjati.{#}

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

jel mi neko moze reci sta je d- sub na ovom monitoru  i dal cu to moc prikopcat na hd 6870

LG W2240S  http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-22-lg-w2240s-1920x1080-300-cdm2-70-0001-5ms-black/39125
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka..
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Kvaliteta LCD monitora

Molio bih da mi kažete koji je najbolji odabir za LCD monitor do 1000 kuna? Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora

Jel moze predlog dobrog LG LCD monitora,ne znam koji da uzmem od 21"-24"? :-)

[URL="http://mmance02.on.neobee.net"]ljubav[/URL]
12 godina
protjeran
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora
Milojica kaže...

Jel moze predlog dobrog LG LCD monitora,ne znam koji da uzmem od 21"-24"? :-)

pa uzmi 24'' ako imaš para, na kojoj rezoluciji igraš? 

12 godina
online
Re: Kvaliteta LCD monitora
softicmarlon kaže...

jel mi neko moze reci sta je d- sub na ovom monitoru  i dal cu to moc prikopcat na hd 6870

LG W2240S  http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-22-lg-w2240s-1920x1080-300-cdm2-70-0001-5ms-black/39125

D-SUB je praktički isto što i VGA. Stari standard prijenosa signala tj. slike.

DVI-I je napredniji standard.

HDMI je najnapredniji.

Grafička kartica HD 6870 vjerovatno ima DVI-I i HDMI priključak. Kontam da nema D-SUB (VGA).

Kupiš DVI-I - VGA kabel i spojiš monitor s tom grafom (DVI-I utakneš u grafu a VGA u monitor).

Trebalo bi raditi.

16 godina
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora
Spiridon kaže...
softicmarlon kaže...

jel mi neko moze reci sta je d- sub na ovom monitoru  i dal cu to moc prikopcat na hd 6870

LG W2240S  http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-22-lg-w2240s-1920x1080-300-cdm2-70-0001-5ms-black/39125

D-SUB je praktički isto što i VGA. Stari standard prijenosa signala tj. slike.

DVI-I je napredniji standard.

HDMI je najnapredniji.

Grafička kartica HD 6870 vjerovatno ima DVI-I i HDMI priključak. Kontam da nema D-SUB (VGA).

Kupiš DVI-I - VGA kabel i spojiš monitor s tom grafom (DVI-I utakneš u grafu a VGA u monitor).

Trebalo bi raditi.

 

Sto je onda display port? Koliko je taj najnapredan? Uvale mi ga na monitore, a neznam koliko je napredan €
14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

ako nije problem di bi na netu moga nac razliku u principu rada piksela tn/ips/pva matrica, dakle ne zanimaju me prednosti jedne nad drugima i razlike u prikazu boja,to znam.Zanima me princip rada jednih i drugih,u cemu je razlika? Također ako bi se negdi dalo nač detaljni opis rada LCD ekrana.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

Osim naravno generic odogvora poput koristi google, evo ti jedan link.

Inače na toj stranici se da naći dosta zanimljivih stvari za pitanja kako i sam naziv stranice kaže!

I još što mi pada napamet je da probaš na YouTube-u vidjeti. Ako nađeš pravu stvar moglo bi biti jako zanimljivo za pogledati.

Sretno s traženjem i učenjem!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora
godo kaže...

Osim naravno generic odogvora poput koristi google, evo ti jedan link.

Inače na toj stranici se da naći dosta zanimljivih stvari za pitanja kako i sam naziv stranice kaže!

I još što mi pada napamet je da probaš na YouTube-u vidjeti. Ako nađeš pravu stvar moglo bi biti jako zanimljivo za pogledati.

Sretno s traženjem i učenjem!

lol,ma provea sam sate i sate na howstuffswork,pre dobra stranica,samo mi nije pala na pamet. Hvala ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora
athlon64 kaže...

ako nije problem di bi na netu moga nac razliku u principu rada piksela tn/ips/pva matrica, dakle ne zanimaju me prednosti jedne nad drugima i razlike u prikazu boja,to znam.Zanima me princip rada jednih i drugih,u cemu je razlika? Također ako bi se negdi dalo nač detaljni opis rada LCD ekrana.

možda i ovo pomogne

 

http://www.tftcentral.co.uk/articles/panel_technologies.htm

15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

Samsung Sync Master20n valja li ovo išta

mk
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

moze preporuka nekog monitira 20-22 inch za igranje?

cijena sto manja XD

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kvaliteta LCD monitora

Trebala bi mi mala pomoć oko postavljanja pravog "viewing angle-a".

Imam Samsung SA100 18.5" LCD LED monitor. Ne znam je li to kod svakog monitora sa TN matricom ,ali na dnu ekrana, primjeti se da odatle dopire svijetlo tj. tu je dosta blijedo ,a na vrhu ekrana je boja tamnija. Sad ne znam kako da namjestim da mi to više manje bude izjednačeno. Ili se možda radi o backlight bleedingu?

http://www.youtube.com/watch?v=Jl_3Yq36fSg&feature=related
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kvaliteta LCD monitora

jel ikad netko spojio TV na PC,mislim kupit 32" LG LED TV i koristit ga kao monitor? ima netko iskustva?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kvaliteta LCD monitora

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.10.2013 12:45 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Kvaliteta LCD monitora

pozdrav imam monitor lenovo thinkvision L220x 22" 1920x1200 i sad me zanima koji tip panela on ima posto nemogu naci nista na netu o tome

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora
13 godina
online
Kvaliteta LCD monitora

Kupio Dell-a U2311H

 

Tek sad vidim zašto ga svi preporučujete {#}

voltaža a.k.a. napon, amperaža a.k.a. struja, omaža a.k.a. otpor, vataža a.k.a. snaga, hercaža a.k.a. frekvencija, (mega, giga)bajtaža a.k.a. kapacitet memorije, kelvinaža a.k.a. temperatura
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Kvaliteta LCD monitora

Pozdrav,

Frend me pito jel se isplati uzet ovaj monitor http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16824236043 pa da vidim šta vi mislite ili ima nešta bolje.

LOL EUNE: oloferno EUW: A4Teach
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora

Koji mu je max buđet i način plačanja? Ima boljih monitora.

9 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

imam lcd monitor, koji je zapravo tv ali ga ja koristim kao monitor. Dakle slika je stvarno dobra, kutevi odlicni, boje isto odlicne, stvarno puno bolji od vecine prosjecnih monitora koje vidam..E,al problem je sto ima rezoluciju od 1360x760 max, i to na 28 inca dijagonali.

e sad, koristim ga vec godinu ipo, al sad me pocinje brinut hocu li pogubit oci na ovako maloj rezoluciji.. Krenut cu sad na faks jos malo, pa ce biti i puno vise citanja i rada na njemu, cak i autocad,dakle razni crtezi, a sigurno ne zelim zrtvovat vid radi ovoga..

Dakle dali ovakva rezolucija puno steti vidu, tj dal bi trebao uzet FHD monitor? uzmite u obzir da nemam neki budzet za monitor tako da bi vjerojatno uzeo neki od 800-ak-1000 kuna a to open nije neka kvaliteta.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvaliteta LCD monitora

To da je TN matrica po defaultu loša i ima mali kut gledanja, pa ispranu crnu boju i tako to.Nije to baš tako, zapravno daleko je od točnog.Znam iz vlastitog iskustva.Davno sam kupio LCD Samsunga 940BF 19" 5:4 TN 2ms.I taj monitor je radio 11 godina, prikaz je bio odličan, kut gledanja fantastičan, boje i kontrast fenomenalni, a držao sam 11 godina na postavkama za brightness 50 i contrast 80.Mogao sam u njega buljiti satima bez da me peku oči Monitor je koštao nov 2200 kuna.

 

Eh sada fast forward u 2018 godinu, kupio sam u Protisu ( izdvojeno iz ponude tj, preporučeno ) LED Acer v226hql 21"  TN 5ms full hd monitor.Prikaz je horor, pri najmanjem vertikalnom pomaku glave, na vrhu ekrana sve je praktično crno od kontrasta, a na dnu je presvjetlo i isprano, ako digneš glavu onda je kontrast u gornjem djelu ekrana dobar ali onda dno ekrana bude baš ono, isprano.Katastrofa, na samom rubu uporabljivosti.Kontrole kontrasta na monitoru znače veoma malo, svejedno da li ga držao na 40 ili 80, razlika je mala.Jedino što na 80 i više bode u oči.Gamu ne možeš nariktati na monitor već samo u windowsima.A boje tek, na defaultnom rgb 50-50-50 izražena je zelena boja, ali ono, stvarno izražena, no kad je korigiraš na monitoru onda se promjene i kontrast i svjetlina.Govno nad govnima.E sada dolazimo i do konačnog presudnog faktora.Cijene.A ta je 740 kuna za taj nazovimo ga monitor.A to je poanta, možeš kupiti matricu kakavu god, biti će naravno razlika, ali najveće razlike ovise o cijeni.

Ako iskipaš za TN matricu 1500+ kuna, biti će ona bolja od nekakvog monitora sa IPS matricom za 900 kuna.Očito nije sve u matrici.Uvijek je cijena ta koja diktira kvalitetu, drugi faktori su manje važni.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kvaliteta LCD monitora
Baotica kaže...

To da je TN matrica po defaultu loša i ima mali kut gledanja, pa ispranu crnu boju i tako to.Nije to baš tako, zapravno daleko je od točnog.Znam iz vlastitog iskustva.Davno sam kupio LCD Samsunga 940BF 19" 5:4 TN 2ms.I taj monitor je radio 11 godina, prikaz je bio odličan, kut gledanja fantastičan, boje i kontrast fenomenalni, a držao sam 11 godina na postavkama za brightness 50 i contrast 80.Mogao sam u njega buljiti satima bez da me peku oči Monitor je koštao nov 2200 kuna.

 

Eh sada fast forward u 2018 godinu, kupio sam u Protisu ( izdvojeno iz ponude tj, preporučeno ) LED Acer v226hql 21"  TN 5ms full hd monitor.Prikaz je horor, pri najmanjem vertikalnom pomaku glave, na vrhu ekrana sve je praktično crno od kontrasta, a na dnu je presvjetlo i isprano, ako digneš glavu onda je kontrast u gornjem djelu ekrana dobar ali onda dno ekrana bude baš ono, isprano.Katastrofa, na samom rubu uporabljivosti.Kontrole kontrasta na monitoru znače veoma malo, svejedno da li ga držao na 40 ili 80, razlika je mala.Jedino što na 80 i više bode u oči.Gamu ne možeš nariktati na monitor već samo u windowsima.A boje tek, na defaultnom rgb 50-50-50 izražena je zelena boja, ali ono, stvarno izražena, no kad je korigiraš na monitoru onda se promjene i kontrast i svjetlina.Govno nad govnima.E sada dolazimo i do konačnog presudnog faktora.Cijene.A ta je 740 kuna za taj nazovimo ga monitor.A to je poanta, možeš kupiti matricu kakavu god, biti će naravno razlika, ali najveće razlike ovise o cijeni.

Ako iskipaš za TN matricu 1500+ kuna, biti će ona bolja od nekakvog monitora sa IPS matricom za 900 kuna.Očito nije sve u matrici.Uvijek je cijena ta koja diktira kvalitetu, drugi faktori su manje važni.

 

malo morgen

malo morgen vol.2

 

Reć da je na tn matrici kut gledanja fantastičan može samo neko ko nije imao ili vidio više od jednog monitora u životu i taj je bio tn.

Kupit tn monitor u 2018. godini može ili lud čovjek ili teško okorjeli gejmer koji ima reflekse ko robot pa mu je bitan 1ms odaziva, a takav lik sigurno neće kupit tn monitor od 1500kn jer tn monitor za te pare je teški promašaj za bilo koga pa tako i okorjelog gejmera, takvoj osobi treba tn od par tisuća kuna i 144+hz-a uz naravno uvjet da ima hardver od par tisuća kuna x 5 da bi posjedovanje takvog monitora imalo smisla.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice