Koji IPS monitor odabrati?

poruka: 57
|
čitano: 22.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Zanima me koji je trenutno najbolji IPS monitor na našem tržištu (do 1.500kn) 

 

Gledam recenzije i našao sam asusov ML239H - http://www.protis.hr/products/details/monitor-lcd-led-23-asus-ml239h-1920x1080-250-cdm2-500000001-5ms-black/52064

Po recenziji je odlična kupnja, konkurira čak i skupljim dellovim modelima a ima i Trace Free postavku koja smanjuje bilo kakav ghosting na minimum (Po ovoj recenziji, postavljen na 40, trace free uklanja bilo kakav ghosting. A i po recenziji bi se reklo da je monitor dobar.)

 

Pošto prelazim s LG 22" monitora (mislim da je TFT) kupljenog prije 2 i po godine, koji je i tad bio jeftin al amo reći best buy, razliku ću sigurno primijetit. Dakle bitno mi je da nema ghostinga i da je kvaliteta slike dobra za ovu cijenu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Zar postoji monitor sa IPS panelom do 1500 kuna? :O

Zadnji put kad sam ja kupovao monitor početkom 2009 bio sam sretan sto sam ugrabio Lenovo thinkvision na 1920x1200 rezoluciji, S-PVA panelom za nekih 4300 kuna..Ne bih ga ni uzeo da nisam bio procitao recenziju o istom u Bug-u kao best buy u tom cjenovnom rangu...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Imas u Protisu LG 23" Wide LED IPS235V IPS panel vec za 1 300 kn {#}.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Trenutno najbolji bestbuy monitori sa IPS matricom su : Dell U2311H i Dell U2312HM (nasljednik ovog U2311H). Može se kupiti za 1500kn http://goo.gl/O5yCT  Slika je fenomenalna, nema uopše nikakvog ghostinga u igrama, boje su odlične. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
Nitro233 kaže...

Zar postoji monitor sa IPS panelom do 1500 kuna? :O

Zadnji put kad sam ja kupovao monitor početkom 2009 bio sam sretan sto sam ugrabio Lenovo thinkvision na 1920x1200 rezoluciji, S-PVA panelom za nekih 4300 kuna..Ne bih ga ni uzeo da nisam bio procitao recenziju o istom u Bug-u kao best buy u tom cjenovnom rangu...

 

Sad je 2012 godina ako nisi upućen.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
SaidSikiraX kaže...
Nitro233 kaže...

Zar postoji monitor sa IPS panelom do 1500 kuna? :O

Zadnji put kad sam ja kupovao monitor početkom 2009 bio sam sretan sto sam ugrabio Lenovo thinkvision na 1920x1200 rezoluciji, S-PVA panelom za nekih 4300 kuna..Ne bih ga ni uzeo da nisam bio procitao recenziju o istom u Bug-u kao best buy u tom cjenovnom rangu...

 

Sad je 2012 godina ako nisi upućen.

Da, ali su i danas 16:10, odnosno monitori s rezom 1920x1200, skuplji od 16:9 modela. Evo, vidi ponudu 16:10 monitora u Protisu

Čvarci su bomboni od svinje
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
SaidSikiraX kaže...

Trenutno najbolji bestbuy monitori sa IPS matricom su : Dell U2311H i Dell U2312HM (nasljednik ovog U2311H). Može se kupiti za 1500kn http://goo.gl/O5yCT  Slika je fenomenalna, nema uopše nikakvog ghostinga u igrama, boje su odlične. 

 

Taj Dell izgleda odličan, baš ima review gdje su ga usporedili s Asusovim modelom koji sam ja gledao i što se ghostinga tiče oba monitora su odlična, čak je i Asusov mrvicu bolji jer ima postavku za to al razlika se golim okom ne primijeti. Dakle dvoumim se između Dell i Asus monitora, al izgleda da Dellov monitor ima više konektora i USB portova. A i po dizajnu više mi paše Dell tako da mislim da je odluka donesena i jedva ga čekam isprobat!

 

I izgleda da je u ADM-a jeftiniji http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10559

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 1:08 (puls4R).
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?

Ako imas kes od tih ponudjenih IPS monitora uzmi Dell U2410.

Nije sto je 16:10 i da je 16:9 njega bi uzeo. Video sam ga uzivo pored drugih IPS panela mnogo je bolji.

Ostrina, tanak ram sto je meni jako bitno. Ja ne volim one sto imaju debeo ram sa necim providnim ili sirokim dole i tako.

Kao kroz mali prozorchic da gledas.

 

 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.2.2012 7:08 (Vlada011).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?

Ja sam izabro nakon mnogo studiranja postova i testova po netu i preporuka.

24'' LED DELL U2412M, 8ms, 300cd/m2, 2000000:1, IPS, D-SUB, DVI, DP, USB hub, pivot

 

,samo kad bude bilo penez za kupit :D

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
Ako imas para DELL U2412HM,ako ne onda DELL U2312HM.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
14 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

ponosni sam vlasnik della u2311h, dakle sve preporuke za njegovog nasljednika u2312h ;)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
puls4R kaže...
SaidSikiraX kaže...

Trenutno najbolji bestbuy monitori sa IPS matricom su : Dell U2311H i Dell U2312HM (nasljednik ovog U2311H). Može se kupiti za 1500kn http://goo.gl/O5yCT  Slika je fenomenalna, nema uopše nikakvog ghostinga u igrama, boje su odlične. 

 

Taj Dell izgleda odličan, baš ima review gdje su ga usporedili s Asusovim modelom koji sam ja gledao i što se ghostinga tiče oba monitora su odlična, čak je i Asusov mrvicu bolji jer ima postavku za to al razlika se golim okom ne primijeti. Dakle dvoumim se između Dell i Asus monitora, al izgleda da Dellov monitor ima više konektora i USB portova. A i po dizajnu više mi paše Dell tako da mislim da je odluka donesena i jedva ga čekam isprobat!

 

I izgleda da je u ADM-a jeftiniji http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10559

Eto kupi ga, nećeš se pokajati. Evo ja ću uskoro i napisati review.

12 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

ja trenutno imam samsung t220 dali se isplati mjenjat ga i kupit ovaj

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10559

inace za igranje mi treba :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Koji IPS monitor odabrati?

jel netko kupio? http://www.zagria.hr/43239-lg-27-wide-led-ips2770l

dal se ispati, LG 27'' 1920*1080, meni se čini mala rezolucija za ovoliku dijagonalu,

al je IPS i jeftin.

''how yes no''
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Molim mišljenje o ovom monitoru LG IPS224V-PN.

Ako ga neko ima neka iznase iskustva.

HVALA!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Iko????

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji IPS monitor odabrati?

zanima me neki monitor koji ima smanjeno zračenje, treperenje i kojekakve filtere jer me nakon 3 sata gledanja u moj monitor peku oči za poluditi....

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
ivanm75 kaže...

zanima me neki monitor koji ima smanjeno zračenje, treperenje i kojekakve filtere jer me nakon 3 sata gledanja u moj monitor peku oči za poluditi....

Ako imaš LCD monitor nemaš brige za vid.

 

OVDJE ti je sve lijepo objašnjeno da ja ne pametujem.

Idemo..idemo, sad je ovde, sad je ovde.. / Miš beli sreću deli /
12 godina
offline
Koji IPS monitor odabrati?

laptop je star 2 godine ... znači nema frke, tnx..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
ivanm75 kaže...

zanima me neki monitor koji ima smanjeno zračenje, treperenje i kojekakve filtere jer me nakon 3 sata gledanja u moj monitor peku oči za poluditi....

 

Provjeri da li je podešena nativna rezolucija, ako nije tu postoji mogućnost da je slika lošija i da peku oči.

 

 

12 godina
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Stigao je  Dell U2312HM,prvi izbor je bio U2412,ali nije bio dobavljiv.Na prvu se cinio previse sirok i nedovoljno visok,ali nakon nekoliko dana adaptacije mogu reci samo predobar je monitor.Boje su extra i po tvornickim postavkama,ali nakon male korekcije sada je puno bolje.Ugl.,svi koji se mozda misle i prekontavaju,monitor je odlican.Evo i ja cu potvrdit nakon ne znam koliko ljudi na ovom forumu i vani,ghostinga nema.Probavao sam NFS run,gdje bi mozda bio najuocljiviji,i nisam ga primjetio.To isto mogu reci i za BF3,isto kao i na starom T220 koji je imao 2ms,uz puno bolji prikaz slike. Preporuka.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
ivanm75 kaže...

zanima me neki monitor koji ima smanjeno zračenje, treperenje i kojekakve filtere jer me nakon 3 sata gledanja u moj monitor peku oči za poluditi....

Smanji svjetlinu i kontrast - 65 i 55, pa od toga kreni.
Ako imaš LCD monitor, on ne treperi, a jedino zračenje od njega je toplinsko. No mnogi ga spoje i ostave na tvorničkim postavkama, što je no-no, jer je slika preblještava sa neprirodnim kontrastom.
Ako imaš skalu od 1 do 100 za te dvije postavke, postavi kako sam napisao, a onda od toga kreni - meni tako odgovara na tri različita monitora, uz sitne varijacije.
Obavezno spoji preko DVI ako možeš, te obavezno nativna rezolucija monitora za svakodnevni rad. Ako su ti ikone premalene, ili si kupio premalen monitor sa prevelikom rezolucijom, ili trebaš naočale.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Koji IPS monitor odabrati?
Nema bombe do napalm bombe
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 11:47 (Dodi NAPALMIKUS).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Čisto me informativno zanima, zašto ti treba HDMI ?(je li ja gubim nešto bez njega, evo upravo pišem sa Della U2312HM?)

 

Ja bi ti preporučio Della, odlična kupnja!

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
I mene zanima sto ce vam hdmi kad ima DVI koji je ubiti isto i display port?
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
CroVandal kaže...
I mene zanima sto ce vam hdmi kad ima DVI koji je ubiti isto i display port?

Display port je totalno drugaciji od DVI/HDMI. DVI to HDMI kabel i obratno postoji, a za DP treba aktivni/pasivni adapter.

clock2much
16 godina
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
14 godina
offline
Re: Koji IPS monitor odabrati?
Znam mislio sam na dvi/hdmi a dp posebno posto je isto digitalni port takoder!
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Koji IPS monitor odabrati?
Nasao sam dell za 1500kn, shvatil da mi hdmi na monitoru nist ne koristi vise od DVI-a pa budem uzel Dell. ;) Hvala na brzim savjetima.. Javim dojmove.
Nema bombe do napalm bombe
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji IPS monitor odabrati?

Nadam se da te neće razočarati, ne bi trebao. ^^ 

 

Meni sada nema ništa gore kada se sa PCa prebacim na laptop, ekran mu ni na šta ne liči.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them. In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 13:24 (PLASMAorLCD).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice