Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

poruka: 168
|
čitano: 42.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
athlon64 kaže...
MOgY kaže...

zasto nebi radilo? Sutra ujutro cu probati odma pa cu ti javiti!

a nije ista memorija xd

Nema to veze... bitno da je DDR3 i to je to. Brža će radit na taktu sporije i to je to.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 20:42 (Mitsuoka).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Mitsuoka kaže...
athlon64 kaže...
MOgY kaže...

zasto nebi radilo? Sutra ujutro cu probati odma pa cu ti javiti!

a nije ista memorija xd

Nema to veze... bitno da je DDR3 i to je to. Brža će radit na taktu sporije i to je to.

 Ne nužno. Ja sam nailazio i na situacije da je radilo i da nije radilo. Čak je znao biti i isti proizvođač, a različit takt i nije radilo. A znolo mi je raditi i sa modulima različitim po taktu i količini i proizviđaču

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
AceRimmer2012 kaže...
Mitsuoka kaže...
athlon64 kaže...
MOgY kaže...

zasto nebi radilo? Sutra ujutro cu probati odma pa cu ti javiti!

a nije ista memorija xd

Nema to veze... bitno da je DDR3 i to je to. Brža će radit na taktu sporije i to je to.

 Ne nužno. Ja sam nailazio i na situacije da je radilo i da nije radilo. Čak je znao biti i isti proizvođač, a različit takt i nije radilo. A znolo mi je raditi i sa modulima različitim po taktu i količini i proizviđaču

jap,to i govorim, al vjerojatno ce radit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Meni je 6GB taman na mjeru.

4 premalo , 8 previše.

 

 

15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Evo, nakon nekih pola sata igranja BF3 moze se videjti maximalna potrosnja memorije u odredjenom trenutku.

To nije samo BF3 nego koliko je komp u odredjenom trenutku za vrijeme igranja maximalno memorije trosio.

Komp iz Moj PC, 1600*900, texture na Ultra, ostalo na High.

Memory usage pod BF3 Memory usage pod BF3
If you're not paranoid, you're not paying attention
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

kakve veze ak nije ista memorija...ak na matičnoj ima 4 utora...znači 2x dual channel može napravit šta znači ako hoce 2x dual channel  mora stavit iste rame jedan do drugog a na 3 i 4 slot može stavit sasvim desete rame i nema veze ak imaju više MHZ jer se rami sami po sebi downclockaju tak da bude sve usklađeno

d4rkd3atH
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
mar123 kaže...

brzina ucitavanja igara, programa, os-a ovisi samo o hard disku a ne o nikakvom ram-u. ram ti sluzi npr. ako otvoris hrpu programa odjednom pa da ne steka iako ni to ne ovisi samo o ram-u nego o procesoru itd.

Nije istina da ne utjece na performanse u igrama, ne mislim na FPS u igrama (eventualno 1-2 FPS vise).... mislim na pokretanje/ucitavanje/loadanje. Sjecam se jos kada sam imao kantu, intel extreme graphics (prva verzija), P4 2.4GHz (Prescott) i 256 MB rama.... kada sam zamjenio ovih 256MB za 1GB, primjetio sam barem 1.5 puta brze otvaranje/pokretanje igre (konkretno NFS MW) i nesto brze loadanje. Koliko sam samo dugo cekao da mi se pokrene ta igra (necu nikada zaboraviti), da mi se pojavi EA logo i pokazivac (a da ne govorim o nedostatku FPS-a dok sam igrao), 1GB rama mi je u to vrijeme pomoglo barem kod brzeg pokretanja/loadanja igre ako nista drugo....

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Evo naprimjer ja imam 16gb, ali dignem 2 Minecraft servera, radim nesto u AutoCAD-u, imam uvjek nekoliko igara upaljeno (razbibriga ako mi dosadi nesto sto trenutacno radim), browser (obicno preko 5 tabova), i Skype. Nakupi se a nemogu vam opisat uzitak kad samo swapate umjesto da cekate da vam se nesto upali...

 

P.S. Priznajem da je ovo teski overkill za prosjecnog korisnika, ali meni koristi preko 10gb cesto (a nije mu ni strano progutat i vise).

Gamers Don't Die, They Respawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 4:44 (GimmieCorsair).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
d4rkd3atH kaže...

kakve veze ak nije ista memorija...ak na matičnoj ima 4 utora...znači 2x dual channel može napravit šta znači ako hoce 2x dual channel  mora stavit iste rame jedan do drugog a na 3 i 4 slot može stavit sasvim desete rame i nema veze ak imaju više MHZ jer se rami sami po sebi downclockaju tak da bude sve usklađeno

TEORETSKI , u praksi se zna dogodit da ne radi,al kao sto rekoh vjerojatno hoce.

GimmieCorsair kaže...

Evo naprimjer ja imam 16gb, ali dignem 2 Minecraft servera, radim nesto u AutoCAD-u, imam uvjek nekoliko igara upaljeno (razbibriga ako mi dosadi nesto sto trenutacno radim), browser (obicno preko 5 tabova), i Skype. Nakupi se a nemogu vam opisat uzitak kad samo swapate umjesto da cekate da vam se nesto upali...

 

P.S. Priznajem da je ovo teski overkill za prosjecnog korisnika, ali meni koristi preko 10gb cesto (a nije mu ni strano progutat i vise).

ma jasno, evo ekipa sa overclock.net-a se apsolutno slaže da bi treba skoknit po još jedan kit od 8GB  http://www.overclock.net/t/1240498/how-to-economise-ram-usage-8gb-not-enough  , samo morat cu kupit jedan od onih scythe slip  streamova slim da mi ram stane kod hladnjaka, ili ventilator premistit na drugu stranu sta mi je remecenje airflow-a, iskombinirat cu nesto.

 

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 9:22 (athlon64).
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

evo ovako ja sam ih proba staviti i nisam osjhetio neku razliku.....kao sta sam reka imam 4x4 kingston hyperX blue i g-skill 2x2 i postavio sam ih izmjenicno u utore.....( 1 i 3 slot su kinston a 2 i 4 su g-skill) sada ja neznam jeli to tako triba ili da ih stavim jedan do drugogo.....jer ovako postavljeno, kada sam isa naparaviti ocjenivanje u index u win 7 dobio blue screen!

FC Barcelona
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 9:48 (MOgY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

evo ovako ja sam ih proba staviti i nisam osjhetio neku razliku.....kao sta sam reka imam 4x4 kingston hyperX blue i g-skill 2x2 i postavio sam ih izmjenicno u utore.....( 1 i 3 slot su kinston a 2 i 4 su g-skill) sada ja neznam jeli to tako triba ili da ih stavim jedan do drugogo.....jer ovako postavljeno, kada sam isa naparaviti ocjenivanje u index u win 7 dobio blue screen!

hahaha a šta sam ja reka, probaj gskill-a u svoj kanal.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

i jos jedan stvar sada kada sam ih izvadio ostalki su mi ovi kinston na 1333 kada ih vratim na 1600?

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

i jos jedan stvar sada kada sam ih izvadio ostalki su mi ovi kinston na 1333 kada ih vratim na 1600?

resertitaj bios, ili ih manualno digni na 1600 kroz bios.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

kako resetirati bios i kako ih manualno prominiti.....hvala unaprid

 

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

kako resetirati bios i kako ih manualno prominiti.....hvala unaprid

 

http://lmgtfy.com/?q=how+to+reset+bios

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

eto jesam....neznam dali bi proba opet samo jedno do drugo ili je triba izmjenicno staviti da bude dual channel

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

eto jesam....neznam dali bi proba opet samo jedno do drugo ili je triba izmjenicno staviti da bude dual channel

probaj da gskill ima svoj kanal a da kingston ima svoj kanal.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
online
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

eto jesam....neznam dali bi proba opet samo jedno do drugo ili je triba izmjenicno staviti da bude dual channel

- 'nepisano pravilo': intel 1-3, 2-4, AMD 1-2, 3-4 za dualchanel. Piše u manualau za svaku MBO (rtfm).

- kod svake izmjene, reset BIOSa. (jer npr quickboot preskače detekciju i automtske postavke, zadržava stare..)

 

btw: za dualchanel je potrebno da moduli budu identični, ne smao hertzi ili brand, tj. SDP-profili kao XMP. Za normalan rad većina MBO-RAM kombinacija radi, uz češće probleme s nekim vrstama RAMa na AMDu, ali sad i intel ima integrirani mem.kontroler pa je situacija slična. Generalno svaki RAM bi trebao raditi (ali ne baš svaki i ne u svim kombinacijama)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 11:09 (ihush).
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

samo da napomenem kada ih stavim 1i3 2i4 onda mi u biosu pise dual channel.....samo napomenem....maticna mi je 990 fx asrock a proc je fx-4100....znaci po nepisanom pravilu moran stavi 1i2 i 3i4 (jedna do druge)jesam li dobro razumi?

FC Barcelona
15 godina
online
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

samo da napomenem kada ih stavim 1i3 2i4 onda mi u biosu pise dual channel.....samo napomenem....maticna mi je 990 fx asrock a proc je fx-4100....znaci po nepisanom pravilu moran stavi 1i2 i 3i4 (jedna do druge)jesam li dobro razumi?

- ne, nego onako kako je za konkretnu MBO napravio proizvođač. Samo je većina po onom 'nepisanom pravilu'.

-  kao i pravilo da se DIMMovi označavaju-popunjavaju bliže CPU (kraće staze), ali i suprotno, da je dalje od CPUa zbog hlađenja (finovi i hladnjak).

- još jedno pravilo, parovi su označeni bojom ili slovima A i B, ali 'pravo' pravilo ne postoji... {#}

 

btw, postoji i neparni dual chanel i virtualni dual chanel ... to sve ovisi o mem. kontroleru -chipsetu.

- ne miješati s intelovim triple ili (najnoviji) quad chanel-om.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2012 13:11 (ihush).
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

ja sam u biosu vratio svoje kinston na 1600 ali mi i dalje u EVERESTU prepoznaju kao 1333 i index mi je dao slabio ocjenio( prije 7,5 sada 7,3)

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Epic fail stoljeća...

BF3 Nick: hrci1950
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Kako iskoristi 8GB rama ? pa prvo treba postavit 64 bit OSa a onda tek sve ostalo. Inace 8GB se moze lijpo iskoristiti za recimo virtualizaciju ( ok tu treba i cpu odradit svoje te se preoruca neki multi core koji su danas btw standrad ).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Evo jedan od rijetkih načina kako iskoristiti i posljednji kilobyte od ram memorije :D

 

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 0:01 (speedfreak18).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Evo ja sam upalia radi testa vise tabova i winamp, torrent, cleaner,i jos neke stvari na taskbaru i zauzmemi ovoliko,jel to ok?

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 7:01 (themilition).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
themilition kaže...

Evo ja sam upalia radi testa vise tabova i winamp, torrent, cleaner,i jos neke stvari na taskbaru i zauzmemi ovoliko,jel to ok?

Je, dobro je....

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Došao sam i ja na isto pitanje kao i AceRimmer2012 ali iz razloga jer koristim Ubuntu, pa kod windowsa kako da podesim VM, na što sam dobio ideju u ovim postovima na što manje:) Meni treba 8gb jer sam programer, radim u Aptani 3 na Ubuntu OS-u, ali bez XP-a nema programiranja :) i non stop mi treba instaliran u VirtualBoxu koji stavim na treči monitor i ima XP "online". Virtualbox tada mogu podesiit na 4gb memorije i za Ubuntu mi ostane 4gb. Opaka razlika 4gb 8gb. Ako kome pomaže drago mi je.
11 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Kralj! :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
peterstern9 kaže...
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Kralj! :)

a ja budala isa kupovat novi proc i graficku.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Ne znam je li iko spomenuo, ali dobra solucija je virtual drive tj. RamDisk (Vsuite, Dataram....).

Neki cak mogu da iskoriste onih neiskoristenih 0.75 Gb (3.25-4GB) za 32 bitne Windowse.

Jedna od prednosti je sto smanjuje broj upisa u SSD (razni TMP, TEMP folderi se smjestaju na

Ram Disk) i time mu produzuje vijek.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice