Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

poruka: 168
|
čitano: 42.327
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
opet ja s UBUNTU, naime koristi po defaultu pola raspoložive RAM memorije kao RAMDISK
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Po meni se 8gb isplati samo ako ideš sad uzimat novu bolju konfu pa da se malo počastiš viškom (ka i ja) {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Imam jedno pitanje molim pomoc...evo ga imam MoH Warfigheter i meni steka na medium a mom frendu nesteka nista i tako isto u par ovih novijih igra meni stekaju a njemu nista evo jacine od mog pc i njegovog:
Moj: 4 gb ram ddr3 Ati hd 5570 2gb i Intel pentium E6600 3.06 dual core
od frenda:8 gb ram ddr3 Ati 6000 i nes neznam sada tocno ugl 1 gb je i procesor mu je Intel pentium 3.2 dual core

 

jel bi mi se problem rjesio da si nadogradim rama? da stavim isto 8 gb ram ddr3 hvala!  {#}

 

i jel bi mogo nesta pojacati ovdje?

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
shadow23 kaže...

Imam jedno pitanje molim pomoc...evo ga imam MoH Warfigheter i meni steka na medium a mom frendu nesteka nista i tako isto u par ovih novijih igra meni stekaju a njemu nista evo jacine od mog pc i njegovog:
Moj: 4 gb ram ddr3 Ati hd 5570 2gb i Intel pentium E6600 3.06 dual core
od frenda:8 gb ram ddr3 Ati 6000 i nes neznam sada tocno ugl 1 gb je i procesor mu je Intel pentium 3.2 dual core

 

jel bi mi se problem rjesio da si nadogradim rama? da stavim isto 8 gb ram ddr3 hvala!  {#}

 

i jel bi mogo nesta pojacati ovdje?

 

Kada zašteka, jel ti trepti tj. svijetli hdd led?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Kako ima Pentiuma dual core i ddrIII ram?

Malo bolje pogledaj koji CPU ima on.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
shadow23 kaže...

jel bi mi se problem rjesio da si nadogradim rama? da stavim isto 8 gb ram ddr3 hvala!  {#}

 

i jel bi mogo nesta pojacati ovdje?

 

4 GB ti je cisto dovoljno ! Mislim da ti je tu grafa malo slaba !

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

nije da mi zastekaju igre vec lagaju..znaci FPS mi je nizak u ovim novijim igrama koji koriste bolji engine a frendu nista on moze igrat sta god oce. 
sad neznam da si stavim 2x 4gb rama (8gb) kad imam samo 2 slota za memoriju 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
shadow23 kaže...

nije da mi zastekaju igre vec lagaju..znaci FPS mi je nizak u ovim novijim igrama koji koriste bolji engine a frendu nista on moze igrat sta god oce. 
sad neznam da si stavim 2x 4gb rama (8gb) kad imam samo 2 slota za memoriju 

Nema to veze sa radnom memorijom,nebi ti pomoglo ni da staviš 16GB.

Tvoja grafička kartica je preslaba,a ni tvoj cpu nije nešto posebno jak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.11.2012 8:31 (zzz).
11 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

poz svima,

imam 8GB Kingston 1600Mhz i CPUz očitava single mod 798Mhz.Koliko sam shvatio iz prethodnih postova,nemože u dual chanell jer je samo jedan keks..?Ili on stvarno radi na 879x2?Ne kužim.Sorry ako je blentavo pitanje ali totalni sam noob,pa ako neko ima živaca objasnit.Inače,komp radi ko vurica,jedino me to očitanje zbunjuje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 7:17 (Štupser).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

798mhz x2 ( DDR = double data rate ) i dobis 1596mhz efektivne frekvencije ( 1600 ) mhz ! Sve je OK !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
xxxxx kaže...
Electricman :) kaže...

Koji k**** ti to znaci?

Znači da pričaš gluposti, da igra ide dublo brže zbog duplo više rama svi bi samo rame stavljali u računalo, rami nisu ni blizu važni kao gpu i cpu.

koji 'rami' -  'ram' nema mnozinu...

 

A čovjek je sigurno bio sarkastičan -- jer nemre bit tak glup...

11 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

samo da kazem za neke likove da lupaju nisam sve citao ali stvarno gluposti valjaju ram je veoma vazan faktor evo naprimjer pravim stolna racunala i sad imam npr racunar p4 2.0ghz sa 512mb ram od istog racunala zamjenim procesor na 1,4 ghz za 1gb ram i bolje se ponasa od prvog znaci ovako kad pokrenete task manager i idete na performance vidjet ce te da sustav,programi i ostale stvari koriste ram vise nego procesor ewo npr moj racunar 4gb ddr3 2 gb rama koristi i kad nista nije pokrenuto jednostavno koristi tu memoriju za rad a procesor varira od 0-5% sad skontajte o cemu se radi....

zule ba
Moj PC  
0 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Zule ba kaže...

samo da kazem za neke likove da lupaju nisam sve citao ali stvarno gluposti valjaju ram je veoma vazan faktor evo naprimjer pravim stolna racunala i sad imam npr racunar p4 2.0ghz sa 512mb ram od istog racunala zamjenim procesor na 1,4 ghz za 1gb ram i bolje se ponasa od prvog znaci ovako kad pokrenete task manager i idete na performance vidjet ce te da sustav,programi i ostale stvari koriste ram vise nego procesor ewo npr moj racunar 4gb ddr3 2 gb rama koristi i kad nista nije pokrenuto jednostavno koristi tu memoriju za rad a procesor varira od 0-5% sad skontajte o cemu se radi....

Tesko da cemo ista "skontat" iz ovog nestrucnog laprdanja. {#}

- Psiho246
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Zule ba kaže...

samo da kazem za neke likove da lupaju nisam sve citao ali stvarno gluposti valjaju ram je veoma vazan faktor evo naprimjer pravim stolna racunala i sad imam npr racunar p4 2.0ghz sa 512mb ram od istog racunala zamjenim procesor na 1,4 ghz za 1gb ram i bolje se ponasa od prvog znaci ovako kad pokrenete task manager i idete na performance vidjet ce te da sustav,programi i ostale stvari koriste ram vise nego procesor ewo npr moj racunar 4gb ddr3 2 gb rama koristi i kad nista nije pokrenuto jednostavno koristi tu memoriju za rad a procesor varira od 0-5% sad skontajte o cemu se radi....

 Od čega ih praviš? Od drva? {#}

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
AceRimmer2012 kaže...
Zule ba kaže...

samo da kazem za neke likove da lupaju nisam sve citao ali stvarno gluposti valjaju ram je veoma vazan faktor evo naprimjer pravim stolna racunala i sad imam npr racunar p4 2.0ghz sa 512mb ram od istog racunala zamjenim procesor na 1,4 ghz za 1gb ram i bolje se ponasa od prvog znaci ovako kad pokrenete task manager i idete na performance vidjet ce te da sustav,programi i ostale stvari koriste ram vise nego procesor ewo npr moj racunar 4gb ddr3 2 gb rama koristi i kad nista nije pokrenuto jednostavno koristi tu memoriju za rad a procesor varira od 0-5% sad skontajte o cemu se radi....

 Od čega ih praviš? Od drva? {#}

ma kleše iz mramora

www.maleksebastianm.com www.privateiwnet.co.cc
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Kako da podesim da mi se vise rama koristi za pes 2014 ? imam 4 gb rama ? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
gaja96 kaže...

Kako da podesim da mi se vise rama koristi za pes 2014 ? imam 4 gb rama ? 

Nikako. Program sam odlučuje koliko će memorije zatražiti od sustava. Možeš eventualno u igrama povećati rezoluciju tekstura, i viewporta kako što će prouzročiti veću uporabu memorije, ali će i dalje dosta toga završiti u video memoriji, a ne u sistemskoj.

 

Ako je to pitanje prouzročeno nekim nebulozama koje se može pročitati na ovoj stranici, onda najbolje zaboravi cijelu stvar i samo se igraj u miru.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
16 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Tema je već podavno otvorena čisto sam pregledao čitao ,ni sam nisam mogao zamislit za dvije godine 

da če mi biti previše 8GB rama neki dan sam igrao Watch Dogs poprilično sam se iznenadio kada sam vidio korištenje rama u navedenoj igri brutalnih 6 GB  

kada sam je kupovao pored četri gigabajta još 2 pa onako u prolazu još 2GB bila je niska cijena kasnije je duplo skočila ipak se isplatilo jer kažu od viška neboli glava .

 

watch dogs game ! watch dogs game !
 
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice