Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

poruka: 168
|
čitano: 42.346
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Ja imam relativno novi PC (oko godinu dana) i kupio sam ga s 8 GB rama.

RAM je bio, a koliko vidi i sad je, jeftin. Istina većinom je tih 8GB neiskorišteno, zapravo prosječno trošim oko 2-3GB, ali kada je potrebno ipak je tu - nema nikakvih pada pada performansi.

Što se tiče memorije, ja sam zadovoljan. 

S obzirom na cijenu, mislim da je 8GB sasvim prihvatljivo.

 

 

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
XXX kaže...

 

Eto zanima i mene .Oni koji su proširili sa 4Gb na 8 GB , da li ste primjetili brže čitavanje nekog nivoa , brže podizanje sustava ( imam i SSD ) ili veći broj FPS-a u npr. GTA IV ?

 

 

Samo da potvrdim ovo za GTA IV, dobije se boost prelaskom sa 4 na 8GB, ali ni blizu kao na videu.

ASUS
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 16:00 (Almin94).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
zoharbizo kaže...

Evo konkretan odgovor za autora teme.Nemoj dirati nista po postavkama memorije jer WIN7 ima dobar memory managment za razliku od XP pa se prilagodi kolicini koju imas.Ti sa 8GB memorije i X64 Winsima u idleu imas visu potrosnju nego ja sa 4GB jer Windows vidi koliko imas memorije i zna koliko smije uzeti.

 Napokon konkretan odgovor, a ne gluposti tipa isplatili se ili ne

Smoke me a kipper, I'll be back for breakfast!
12 godina
online
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Penryn kaže...

Ha slušaj, recoil treba znat kontrolirat. {#} Probaj CS 1.6 i AK-47 pa vidi što je recoil. {#}

Bolje ARMU 2/OA sa ACE modom. Neki dan sam se nakon 10 minuta ciljanja lika odustao i otišao u kuću popiti soka, i tek se onda vratio i nastavio ciljanje{#}

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

a recite mi šta mislite o RAMdisku , tj imam corsairov usb od 4GB koji bi moga iskoristit kao RAMdisk i stavit na njega pagefile da SSD ne radi brutalnih 30GB write-a dnevno, kakve su brzine RAMdiska u usporedbi s SSD-om  i koliko bi traja taj USB ?

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
athlon64 kaže...

a recite mi šta mislite o RAMdisku , tj imam corsairov usb od 4GB koji bi moga iskoristit kao RAMdisk i stavit na njega pagefile da SSD ne radi brutalnih 30GB write-a dnevno, kakve su brzine RAMdiska u usporedbi s SSD-om  i koliko bi traja taj USB ?

Zašto ne prebaciš swap na HDD? SSD-u se ionako vjek trajanja smanjuje što se više koristi, piše/zapisuje/briše.

 

USB je osijetno sporiji od SSD-a. Sigurno.

Na razne nacine bi moglo da se laze i Nvidia isto tako upali PhysX i Radeon se zbuni totalno. - Vlada011
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

USB je sporiji i od SSD-a i HDD-a.Stavi SWAP na HDD,SSD ima vijek trajanja.

clock2much
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
zoharbizo kaže...

USB je sporiji i od SSD-a i HDD-a.Stavi SWAP na HDD,SSD ima vijek trajanja.

Jel to utječe na preformanse?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
athlon64 kaže...

a recite mi šta mislite o RAMdisku , tj imam corsairov usb od 4GB koji bi moga iskoristit kao RAMdisk i stavit na njega pagefile da SSD ne radi brutalnih 30GB write-a dnevno, kakve su brzine RAMdiska u usporedbi s SSD-om  i koliko bi traja taj USB ?

Ništa to, USB flash memorija ima dobar(mali) access time, sličan kao kod SSD-a, ali brzina čitanja/pisanja je u najboljem slučaju oko 30MB/s, što je ipak premalo. 

Ali probaj čisto da vidiš to u praksi, ništa te ne košta. Mislim da bi time stvorio veliki bottleneck.. {#}

Osim toga, moja iskrena preporuka za tebe - nabavi još 8GB i sve tvoje muke će nestati. {#}

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.4.2012 16:56 (Penryn).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Ranko Kukumar kaže...
athlon64 kaže...

a recite mi šta mislite o RAMdisku , tj imam corsairov usb od 4GB koji bi moga iskoristit kao RAMdisk i stavit na njega pagefile da SSD ne radi brutalnih 30GB write-a dnevno, kakve su brzine RAMdiska u usporedbi s SSD-om  i koliko bi traja taj USB ?

Zašto ne prebaciš swap na HDD? SSD-u se ionako vjek trajanja smanjuje što se više koristi, piše/zapisuje/briše.

 

USB je osijetno sporiji od SSD-a. Sigurno.

 

zoharbizo kaže...

USB je sporiji i od SSD-a i HDD-a.Stavi SWAP na HDD,SSD ima vijek trajanja.

da ali koji hdd, imam samo wd green-a u pc-u , a on mi je prespor , kad ram dođe na 90% počne mi laggat BF i gpu usage padat jer je green prespor za pagefile, to sam iskusia xd, a sta se tice ssd-a nabavia sam ga preko jednog prijatelja koji ima firmu pa nabavlja na veliko malo jeftnije djelove i obeća mi je dat novoga ako crkne u garantnom roku ( 3 godine ) a ja sam sa 3 godine zadovoljan pa mi nnije baš pre bitno hocu li ga istrošit.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Taj USB je sporiji i od greena.

clock2much
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Znaci ako natankam duplo vise benzina, auto ce bit duplo brzi?

 

 

Da bar takva logika radi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
Mitch kaže...
Electricman :) kaže...

8 gigabajta ram-a ti ubrza PC...npr.ako koristis 4 gb rama za neku igru i sl. bit ce duplo brza itd..

Znaci ako natankam duplo vise benzina, auto ce bit duplo brzi?

 

 

Da bar takva logika radi.

Pogotovo ako lupiš nutra OMW 100 (po 11 i pol kn ili kolko je već sad)... ;)

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
zoharbizo kaže...

Taj USB je sporiji i od greena.

onda opcija otpada xd, iako vjerojatno ima nizak access time jer nema glave koja mora letit po ploči i tražit podatak xd.ali beskoristan je sa niskim write-om.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

na OMW-ovoj 100-tki leti  {#}

CraZyNuN
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
athlon64 kaže...

onda opcija otpada xd, iako vjerojatno ima nizak access time jer nema glave koja mora letit po ploči i tražit podatak xd.ali beskoristan je sa niskim write-om.

Tocno, sve si sam sebi objasnio i skratio me muke.{#}

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
zoharbizo kaže...
athlon64 kaže...

onda opcija otpada xd, iako vjerojatno ima nizak access time jer nema glave koja mora letit po ploči i tražit podatak xd.ali beskoristan je sa niskim write-om.

Tocno, sve si sam sebi objasnio i skratio me muke.{#}

inception explaining :)

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
zoharbizo kaže...

USB je sporiji i od SSD-a i HDD-a.Stavi SWAP na HDD,SSD ima vijek trajanja.

 

Ovisi kako koji, moj patriot supersonic 32gb usb 3.0 ima prosječni write 100mb/s, u pisanju velikih iso datoteka piše i 130mb/s što je brže od mojih seagate 1tb diskova, ali svejedno se ne isplati jer moj stick košta više od dodanih 8gb rama.... Kako je Penryn napisao ubost još 8gb i problem riješen...

 

 ja imam swap od 1gb na ssd-u tek toliko da ga ima i kad god pogledam u aidu 64 iskorištenost je 0mb, 16gb je zakon, 8gb je danas mainstream koji je svima pristupačan cijenom pa kako je ranko napisao zašto ne, pogotovo za balansiranje konfiguracije, na semprona je glupo stavit 4x4gb rama kao i na sandy bridgea 2x1gb

clock2much
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Cele ja sam i mislio na njegov stick.Naravno da ima iznimki, tipa tvoj sa 3.0 hubom.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

http://www.overclock.net/t/1240498/how-to-economise-ram-usage-8gb-not-enough#post_16924276

 

stavia sam tu temu da vidim šta oni misle, prvi odgovor kristalno jasan xd.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
zoharbizo kaže...

Cele ja sam i mislio na njegov stick.Naravno da ima iznimki, tipa tvoj sa 3.0 hubom.

Hubom? 

13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

USB 3.0 prikljuckom.

clock2much
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

jeli bolje imati 8 gb ram na 1600 hrz ili imati 12 na 1333 hrz?

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

jeli bolje imati 8 gb ram na 1600 hrz ili imati 12 na 1333 hrz?

12GB na 1333MHZ.

clock2much
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

jeli bolje imati 8 gb ram na 1600 hrz ili imati 12 na 1333 hrz?

Razlika izmedju 1333MHz i 1600MHz je nikakva! U ovom slucaju bitnija ti je kolicina.

ASUS
15 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

jer trenutacno imam 8 gb (2x4) na 1600 od kingstona hyperX i dobio sam na poklon jos 4 (2x2) od g-skill ripjaws na 1333 ......znaci da ih nadodam...

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

Nadodaj ako ti je bitno.Ako nije prodaj.

clock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

jer trenutacno imam 8 gb (2x4) na 1600 od kingstona hyperX i dobio sam na poklon jos 4 (2x2) od g-skill ripjaws na 1333 ......znaci da ih nadodam...

probaj al nemoj bit siguran da ce radit, dapace javi mi jer ja imam tog hyperx-a pa me zanima.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?

zasto nebi radilo? Sutra ujutro cu probati odma pa cu ti javiti!

FC Barcelona
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako iskoristiti 8GB RAM-a?
MOgY kaže...

zasto nebi radilo? Sutra ujutro cu probati odma pa cu ti javiti!

a nije ista memorija xd

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice