[Review] NZXT lexa S

poruka: 24
|
čitano: 7.933
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S

 

Specifikacije kučišta

 

MODEL Lexa S SERIES

CASE TYPE MID TOWER Black interior chassis

FRONT PANEL MATERIAL Steel

DIMENSIONS (W x H x D) 196 X 480 X 528 mm

COOLING SYSTEM

FRONT, 1 x 120mm , 23db/42CFM (included)

 

SIDE, 1 x 120mm LED fan@1200RPM, 23db/42CFM (included)

 

TOP, 2 x 140/120mm ( 1 140mm included)

REAR, 1 x 120mm, 23db/42CFM (included)

 

DRIVE BAYS 3 DRIVE BAYS

4 EXTERNAL 5.25" DRIVE BAYS

7 INTERNAL 3.5" DRIVE BAYS

MATERIAL(S) Steel Construction

EXPANSION SLOTS 7

POWER SUPPLY 500 WATT PS2 ATX 12V 2.0 ( OPTIONAL )

WEIGHT 7 KGS (W/O Power)

MOTHERBOARD SUPPORT MOTHERBOARDS: ATX, MICRO-ATX, BABY AT

 

 

Prvi dojam

 

Kučište se dobiva u dosta velikoj kutiji i dolazi sa

svim potrebnim vijcima (za mbo, psu, dvd-rw....)

Prvo što sam na kučištu primijetio su bila vratašca iza kojih su skriveni

gumbi za paljenje i restart , fan kontroler te jedan 4 5,25" i 1 3,5" utor neznam zašto unutra

nisu stavljeni i konektori ali nema veze.

Kučište dolazi s Prozirnom bočnom stranicom koja je k tome još i zatamljena i na njoj ugrađen jedan 120mm led fan.

Ispod nje se krije crna unutrašnjost .

Napajanje ide na dno kučišta i dolazi s filterom za prašinu .

Kučište još posjeduje i rupe za sakrivanje kablova iza matične ploče.

Ugradnja Hdd je vrlo jednostavna a ima i utor za 2.5" ssd.

S prednje strane kučište je osvijetljenjo plavim led-icama.

Fan kontroler može kontrolirati kupno 4 ventilatora .

 

 

Test

 

Test sam napravio s računalom iz moj PC

Novo kučište ču testirati s svojim starim kučištem neko no name.

 

No name kučište

-80mm prednji fan

-92mm stražnji fan

 

Cpu:67

Sys:56

Hdd:41

Gpu:81

 

NZXT lexa s

-120mm prednji fan

-120mm led bočni fan

-120mm stražnji fan

-140mm gornji fan

-120mm gornji fan (scythe 1600@)

 

 

Cpu:42

Sys:48

Hdd:29

Gpu:72

 

 

Zaključak

 

Nzxt lexa s je dosta jeftino kučište 569kn koji svojim izgledom ali i performansama bolji od konkurenata

,dolazi s dosta opreme od koje bih htijeo istaknuti fan kontroler koji nisam vidio ni kod jednog drugog kučište te klase

te crnu unutrašnjost i napajane na dnu.

Ako se netko dvoumi između ovog i nekog drugog kučišta onda neka uzme ovo jer kučište je stvarno BEST BUY.

 

prednja strana prednja strana
fan kontroler fan kontroler
konektori konektori
vrh vrh
unutra unutra
 
12 0 hvala 12
14 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S

odličan review

ja se dvoumim između toga kučišta

.
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
RPG vs TENK kaže...

odličan review

ja se dvoumim između toga kučišta

 

Ne mozes se izmedju jedne stvari dvoumiti...

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto
15 godina
protjeran
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
Mentalist kaže...
RPG vs TENK kaže...

odličan review

ja se dvoumim između toga kučišta

 

Ne mozes se izmedju jedne stvari dvoumiti...

Smijeh  hehe

15 godina
offline
[Review] NZXT lexa S

super review... cestitke... jedino jos kad uredis malo kablove i posllozis sve kako spada jos malo poslikaj pa podijeli s nama

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S

Ja se bas dvoumim izmedu ovoga i Hadesa, obadva su mi atraktivna sto mi je vazno, i nikako se nemogu odluciti, ima li jedno od ovih neku veliku prednost/nedostatak nad drugim?

The ONE and ONLY!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
PLASMAorLCD kaže...

Ja se bas dvoumim izmedu ovoga i Hadesa, obadva su mi atraktivna sto mi je vazno, i nikako se nemogu odluciti, ima li jedno od ovih neku veliku prednost/nedostatak nad drugim?

ja dajem glas za Hades

13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
PLASMAorLCD kaže...

Ja se bas dvoumim izmedu ovoga i Hadesa, obadva su mi atraktivna sto mi je vazno, i nikako se nemogu odluciti, ima li jedno od ovih neku veliku prednost/nedostatak nad drugim?

Ubiti su ista samo to hades ima veči bočni fan i  senzor za temperature.

Ja sam njega prvo htijeo ali ga nije bilo u rijeci.

15 godina
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
Mentalist kaže...
RPG vs TENK kaže...

odličan review

ja se dvoumim između toga kučišta

 

Ne mozes se izmedju jedne stvari dvoumiti...

ja neznan ovi šta su dali palac dolje zašto su dali. Kao što kaže nemožeš se dvoumit s jednom stvari. Pa sama riječ kaže dvo..

 

no dobro, back on topic.. ja bi volio još malo slikica, znaći i kad je hardver u njemu.. Kućište je super

http://gtabalkan.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
joze kaže...

ja neznan ovi šta su dali palac dolje zašto su dali. Kao što kaže nemožeš se dvoumit s jednom stvari. Pa sama riječ kaže dvo..

 

no dobro, back on topic.. ja bi volio još malo slikica, znaći i kad je hardver u njemu.. Kućište je super

Kad uhvatim malo više vremena moram malo kablove unutra posložit onda ču još malo slikica.

15 godina
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
PLASMAorLCD kaže...

Ja se bas dvoumim izmedu ovoga i Hadesa, obadva su mi atraktivna sto mi je vazno, i nikako se nemogu odluciti, ima li jedno od ovih neku veliku prednost/nedostatak nad drugim?

ja isto glasam za hades... meni barem puno ljepse izgleda a i ima senzor topline sto je jako lijepo

samo steta sto je jako malo :/

Everyone makes mistakes. The trick is to make them when nobody is looking.
15 godina
protjeran
offline
RE: [Review] NZXT lexa S
Mentalist kaže...

 

Ne mozes se izmedju jedne stvari dvoumiti...

 

petpee .... could i tell you my petpee?

 

dobro kuciste, zanimljiv dizajn (bilo je takvih alien like kucista jos 2003 samo ne kod nas) i definitvno precijenjeno obzirom da se radi o Lexa S modelu, no ionak su u tom ducanu svi modeli barem 20% precijenjeni ;)

 

guess .... jel sva nzxt kucista dolaze s napajanjem lociranim na dnu kucista? (Zanimljiv je gallery matx Vulkana koji podrzava CF ali samo ako je napajanje izvan kucistaIzlanuo se)

15 godina
offline
[Review] NZXT lexa S

ne dolazi nzxt s napajanjem

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S

Imam ovo kućište i zadovoljan sam i to jako, ventilatore možes podesavat, namaš nikakvog pregrijavanja, solidno svijetli, JEDINO TREBA PAZIT PROBLEM JE S NAPAJANJEM koji se nalazi na dnu, ako se onaj glavni konektor na matičnoj nalazi sasvim u gornjem lijevom kutu, napajanje mora imat dosta dugačak kabl, ja imam blou storm i odgovara mi na knap. sad jos planiram kupit neonku i postavit je.

Nećete pogriješit ako ga uzmete....

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[Review] NZXT lexa S

moze mi molim vas neko od vas koji imate lexu s pojasniti spajanje svih ventilatora i onih fan controllera koji se nalaze sprijeda...  znači 4 su ventilatora, i svaki od njih ima onaj mali 3 pinski ili kakav je vec konektor, te musku i zensku stranu molex konektora.. kak da to vec nazovem :P i sad ona dva kotačiča (fan controlleri)... lijevi je označen s II a desni s I, što vjerojatno predstavlja dva i jedan

 

i sad ako sam dobro shvatio svaki kontroler moze upravljati s dvama ventilatorima jer imaju po dva ona mala konektora koja se mogu spojiti s onim 3 pinskim konektorima koje sam naveo da imaju ventovi...

 

pokusao sam vise nacina a trenutno je spojeno ovako:

fan controller I je spojen s prednjim ventom te ventom koji se nalazi na bočnoj stranici, dok je II spojen s stražnjim i gornjim ventom... to su spojeni preko onih malih 3 pinskih konektora

jos sam onda spojio napajanje na fan controller i pwr led  koje sam prethodno spojio zajedno te sam onda na svaki vent spojio napajanje posebno

 

problem je u tome što ne primjecujem razliku dok vrtim fan controllere... tj. mislim da svi ventovi cijelo vrijeme rade na 100%

 

pa me zanima jel moja pogreška pa nisam nesto dobro spojio ili fan controller neispravan i ne radi

 

vecina vas za razliku od mene ima nekog iskustva s time pa ako mi mozete molim vas objasniti u čemu je problem... ili jednostavno ako je netko spajao to unutar lexe pa da mi u par koraka objasni što, gdje i kako

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[Review] NZXT lexa S

Mislim da ne moraš spajat ventove direktno u napajanje, jer ako ih tako spojiš, vrte se na 100%!?

Nije Ivsa, nego bi treblo biti; Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
RE: [Review] NZXT lexa S

dobio sam volju da slozim to napokon kako spada... i isao sam citat po netu i uvjerio sam se na deset mjesta da treba spojit na način koji mi je savjetovao i Ivsa...

 

ali opet bilo mi glupo jer znam da sam probao tako spojiti i prije nego sam dosao pitat ovdje... a tada ventovi nisu uopce radili...

 

spojim ja maloprije opet... znači prednji i bočni vent preko 3 pinskih konektora na one 3 pinske konektore fan kontrolera označene sa 1, te isto tako vent na pozadini i onaj na vrhu na 3 pinske konektore fan kontrolera označene sa 2... i molex od napajanja samo na fan kontroler... ne na ventove... vjerojatno onda ventovi napajanje dobivaju preko fan kontrolera

 

uglavnom spojim ih opet i opet se ventovi ne vrte uopće... razmaknem žicu da vidim jesam li spojio sve kako spada i ventovi prorade i opet se ugase... bio je slab kontakt između konektora od napajanja i fan kontrolera (nisu bas previse kvalitetni ti molex konektori :/)

 

sad sve radi... al ventovi se vrte na minimumu jer nemaju bas previse za hladiti... {#}

12 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S

Pozdrav!  Lexa ima 1200RPM i 23db. Da li se ti okretaji mogu smanjiti sa fan controlerom pa time smanjit i razinu buke ili su to minimalni okretaji i raz. buke.Molim odgovor jer me interesira to kučište. Hvala

alen
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [Review] NZXT lexa S
nadalima0302 kaže...

Pozdrav! Lexa ima 1200RPM i 23db. Da li se ti okretaji mogu smanjiti sa fan controlerom pa time smanjit i razinu buke ili su to minimalni okretaji i raz. buke.Molim odgovor jer me interesira to kučište. Hvala

Lexa ne može imati ovo podvučeno jer je kućište i nema pokretnih djelova, vjerovatno misliš na ventilatore u Lexa-i, 1200 RPM im je maksimalna brzina okretanja, pomoću fan kontrolera se to može smanjiti, naravno s tim se odmah i smanju buka!?

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
offline
Re: [Review] NZXT lexa S
je ima prozirnu bocnu stranicu?
AMD u <3 Intel u 8===3
14 godina
offline
Re: [Review] NZXT lexa S
GeneralPag1997 kaže...
je ima prozirnu bocnu stranicu?

Tko?!

Postoje dvije verzije Lexa-e bez i sa prozirnom stranicom, ako te zanima, ja prodajem Lexa-u sa prozirnom stranicom!? 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju bio glup, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
13 godina
offline
Re: [Review] NZXT lexa S
to me zanima jer vidim po netu bez i sa prozirnom.
AMD u <3 Intel u 8===3
12 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S

Hvala na odgovoru. Normalno da sam mislio na ventilatore.Malo greške pri pisanju.

alen
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
[Review] NZXT lexa S
kolko je glasno kuciste s obzirom da dolazi sa 4 fan-a i dal je isplativije od fractal design 3000!!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice