Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.817
|
čitano: 3.475.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ivanzu kaže...

Kakvo napajanje na ovaj build? Oko 500kn.

 

-MBO Gigabyte GA-970-Gaming
-CPU AMD X8 FX-8350
-SSD 120GB Kingston UV400
-HDD 1TB Seagate Barracuda
-DDR3 8GB
-GPU R7 360 2GB
 

 

 

 Za takvu konfu dovoljan i Fortron Hexa 400w koji dode oko 300kn, ali ako bi nekad u budućnosti nadograđivao na jače kartice i mozda klokao bolje ici na Fotron Hyper 600/Fortron Raider 550w koji dodu oko 450kn

12 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa, za ovu konf:

 

rx 470 Nitro 4Gb

i5 6600k

Gigaybte z170 d3h

HyperX Fury 8Gb RAM

AM Radeon M3 240 Gb SSD

Cryorig H7

Zalman Z3 plus

(imam eksterni hard od 500Gb za podatke pa ne namjeravam uzed HDD)

 

mislio sam uzeti ovo napajanje, je li to ok s obzirom da namjeravam OC CPU i grafu po potrebi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bit ce dovoljno
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Stavio sam prvi dio recenzije Sesonic Prime 850w, unbox i pogled unutar napajanja.

Ako vam se čine ok ove video recenzije, cijenio bi like i konstruktivne komentare na YT kanalu, onako iskreno jer još uvijek mi je čudno pričati sam s sobom, mada sam bio uvjeren da imam super predisozicije za to:) Thx

https://www.youtube.com/channel/UCzqxBUDBeTbVlnBXTnGPIXg

www.itelektronika.com
 
9 0 hvala 8
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Stavio sam prvi dio recenzije Sesonic Prime 850w, unbox i pogled unutar napajanja.

Ako vam se čine ok ove video recenzije, cijenio bi like i konstruktivne komentare na YT kanalu, onako iskreno jer još uvijek mi je čudno pričati sam s sobom, mada sam bio uvjeren da imam super predisozicije za to:) Thx

https://www.youtube.com/channel/UCzqxBUDBeTbVlnBXTnGPIXg

Odlično. Jako lijepo i informativno. Dobar potez s otvaranjem napajanja i opisivanjem svega. Like. Keep up the good work :)

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav! Tražim napajanje 550W i za sad sam se odlučio za FSP Fortron/Source Raider. Na netu ima jako malo recenzija i općenito mišljenja o njemu. Imate li kakva saznanja je li dobro ili loše, a i preporuka drugog, boljeg napajanja iste snage do 550 kn je dobrodošla.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Liquid Silk kaže...

Pozdrav! Tražim napajanje 550W i za sad sam se odlučio za FSP Fortron/Source Raider. Na netu ima jako malo recenzija i općenito mišljenja o njemu. Imate li kakva saznanja je li dobro ili loše, a i preporuka drugog, boljeg napajanja iste snage do 550 kn je dobrodošla.

 Uzmi to napajanje, dobro je.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mozda da pogledas i seasonic 520gb, ili na alzi hyper 700m 81.44 eur sa dostavom( 9eur) s tim da imas popust 5eur ako se preplatis na njih. 76.44 cca 573kn a dobijes modularno napajanje.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav,

 

Može savjet u vezi napajanja, zanima me da li će R9 280x (Asus DirectCU II Top) raditi sa napajanjem od 550w. Konfiguracija pod "Moj PC"

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bez problema 

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
ili na alzi hyper 700m 81.44 eur sa dostavom( 9eur) s tim da imas popust 5eur ako se preplatis na njih. 76.44 cca 573kn a dobijes modularno napajanje.

zar stvarno se isplati kupovati na alzi?

 

pa nije da kod nas košta 1000kn...već košta 587kn...

8 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Za te pare i kod nas i u Alzi kupi puno bolje napajanje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma nisam ni gledao kod nas, uglavnom se na alzi nadje jeftinije nego kod nas pa sam zato gledao nesto u tom rangu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
softwaremaniac kaže...

Odlično. Jako lijepo i informativno. Dobar potez s otvaranjem napajanja i opisivanjem svega. Like. Keep up the good work :)

 Hvala kolega.

Dobro je to ispalo s obzirom da sam cijelo testiranje snimao i da bi nakon 2h materijala shvatio da mi je fotić ostao na 640x480 4:3 formatu, okrivio ženu da mi bude lakše;)

Onda sam ponovo snimio prvi dio i bacio ga na YT, sada bi trebao napraviti nešto od samog testa.....nešto će valjda bit.

U međuvremenu pisana recenzija je na mom webu objavljena jučer. Još moram malo poradit na zaključku i pravopisu al, ono bitno-rezultati su tu.

Onako subjektivno, Seasonic s prime modelom je napravio za današnje kriterije vrhunsko napajanje koje iskače u svakom pogledu u odnosu na konkurenciju, barem prema onom što sam do sada imao prilike vidjeti. S obzirom na cijenu, Prime Titanium je za entuzijaste koji traže najbolje.

 

 

www.itelektronika.com
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Da li će cx430 80+ bronze biti dovoljan za i5 3470,gainward 960 phabtom,ssd i hard jedan?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hoće. Takav komp u tipičnom radu ili gamingu troši oko 200W iz zida.

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moja preporuka ako ne radite neku 4way titan xp sli konfu,najisplativije po meni napajanje je definitivno LC power 600w.

Drži čak i najveće power hungry gaming kartice(7950,290x,390x).Ovu novu generaciju kartica bez problema drži.Nema baš točno 600w(nije marka),alio je definitivno isplativo za nekih 30 eura.

Entuzijast
Moj PC  
0 7 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ma kakav lc 600w za te grafe, moze on drzat neko vrijeme ali pitanje kad ce crknut, to je namijenjeno office konfama, a ne gaming konfama, nit ima ikakav certifikat niti ista, ne daje ni 30amp na 12v railu ako se ne varam. Forton hexa 400w je minimum po meni s tim da nista ne clockas,hyper 500w idealno, od lc jedino gp2, gp3 serija dolazinu obzir ako se nadje povoljno.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FatMAN kaže...

Moja preporuka ako ne radite neku 4way titan xp sli konfu,najisplativije po meni napajanje je definitivno LC power 600w.

Drži čak i najveće power hungry gaming kartice(7950,290x,390x).Ovu novu generaciju kartica bez problema drži.Nema baš točno 600w(nije marka),alio je definitivno isplativo za nekih 30 eura.

 imaš 5 tjedana na forumu, očito nemaš pojma o napajanjima i daješ preporuke, hm

 

btw. imam doma dva takva napajanja, jedno od 600w i jedno od 420w, oba rade i nakon 5-6 godina korištenja, ovo 420 je u rezervi, 600w verzija pogoni dječji komp

no, preporučat ih za grafe tipa 390x je.... nemam riječi za to

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
FatMAN kaže...

Moja preporuka ako ne radite neku 4way titan xp sli konfu,najisplativije po meni napajanje je definitivno LC power 600w.

Drži čak i najveće power hungry gaming kartice(7950,290x,390x).Ovu novu generaciju kartica bez problema drži.Nema baš točno 600w(nije marka),alio je definitivno isplativo za nekih 30 eura.

 imaš 5 tjedana na forumu, očito nemaš pojma o napajanjima i daješ preporuke, hm

 

btw. imam doma dva takva napajanja, jedno od 600w i jedno od 420w, oba rade i nakon 5-6 godina korištenja, ovo 420 je u rezervi, 600w verzija pogoni dječji komp

no, preporučat ih za grafe tipa 390x je.... nemam riječi za to

 Pa frendu radi na 390,a 390x ne troši mnogo više struje.

Entuzijast
9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se s picajzlom, naodao bi da sam pred nekih godinu dana testirao model od 420w, dobro je to napajanje za novce koje ga se može dobiti ali napajanje je isključivo namijenjeno na ofis konfe. Naime, nakon prvog pogleda na specifikacije bilo mi je jasno da su specifikacije napisane da dovode kupca u zabludu. Od snage do certifikata. Poslao sam mail proizvođaču i prenosim dio odgovora;

"It is better if your system works with 50-100W less, so that you have some W in reserve."

Napajanje može isporučiti 228w na 12v izvodu, dakle koristiti između 130-180w bez obzira što piše 420w.........

 

Druga stvar je, a i ujedno i ideja za moj mali projekt;

 

Ja sam uvjeren da napajanja s grupnom regulacijom izvoda nemaju što tražiti u konfiguracijama velikih energetskih zahtjeva. Nažalost nisam pronašao nigdje takav test u lab. uvjetima kako bi potvrdio tu pretpostavku pa to za sada ostaje samo moje razmišljanje na temelju iskustva koje imam.

Teoretski napajanja s grupnom regulacijom su osjetljiva na promjene opterećenja na jednom izlazu jer se time bitno utjeće na napone na drugim izlazima.

U slučaju zahjevne grafike, koja je dinamičko opterećenje, u radu će se dešavati bitna odstupanaja napona u sekundarnim izvodima i to u obliku dinamičkih promjena koje prate zahtjeve kartica.

Bez obzira što ripple u balansiranom opterećenju može biti nizak, ovi odstupanja možemo okaraktezirati kao ripple kojeg nećemo imati prilike mjeriti u balanasiranom opterećenju a biti će prema mojim procjenama- značajan. U konačnici, taj ripple će  uzrokovati smanjen radni vijek komponenti i nestabilan sustav.

 

www.itelektronika.com
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2016 12:49 (ITelektronika).
 
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Probaj malo info naci na jonnyguru tamo sigurno ima i ta tema obradena
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok, zamolila bih vas za preporuku za napajanje do nekih 500kuna. Do sad sam imala xfx pro 550w koje je eto danas krepalo :(

Komp je ovaj  u profilu pod Moj PC. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Za takav set up i cijenovni rang ja bi uzeo ovo. 5 godina si mirna.  Ako i budeš mjenjala CPU i GPU, s obzirom da se ide danas na efikasnost, za sve osim nekih skupih i jakih grafa ili procesora je i dalje dovoljno dobro.

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
LudaVjestica kaže...

Bok, zamolila bih vas za preporuku za napajanje do nekih 500kuna.

FSP Raider 550W 80+ Silver, FSP Hyper 600W.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Intel q6600 oc 3.0 ghz

Sapphire hd 6950 otključana u 6970

hdd 2 tb

2 venta u kućištu

 

Dali bi navedene komponente bez problema držalo napajanje zalman lx 600w jer mogu ga dobiti skoro novo za 150 kn ali nisam siguran dali je dovoljno za navedene komponente

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.9.2016 9:50 (hrčak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Dovoljno je.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Dali je naknap ili mogu pokrenuti furmark ili prime 95 (ne u isto vrijeme) a da se napajanje ne rastopi? Jer ima xfx xt 500w no bez računa i garancije za 250 kn pa neznam šta da sada uzmem, znam da je xfx kvalitetniji proizvođač.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Q 6600 nije neki bjesan potrošać a nije ni HD 6970. Za 150kn sigurno bolje ne možeš proći tako da ako je novo ja se ne bi previše brinuo.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair CX500M dovoljno za MSI GTX 1060 gaming x i 6600k?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice