Testosteron i megapikseli zaključana tema

poruka: 82
|
čitano: 17.586
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testosteron i megapikseli".
14 godina
protjeran
offline
Testosteron i megapikseli

slazem se do zadnjeg pixela :))))

 

i dodajem moj pentax k10d jos uvjek slika :))

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 19:46 (ccfly).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testosteron i megapikseli

Ima jako dobar naziv za opisane skupine: Equipment measurebatori.

 

Flickr je solidan, ali više služi kao arhiva svega i svačega pa se teško snaći. Za odmoriti oko uz vrhunske radaove, ja odem na oneexposure (1x.com). Ekipa fura elitizam i ima jako stroge kriterije za uvrštavanje u galerije. Imaju i knjige, godišnje izdanje najboljih radova.

 
5 0 hvala 5
15 godina
offline
Testosteron i megapikseli

@Oleg... sad ce ti opet doc ona trolcina kenjat. Zabij mu perun u oko.

I am creationist. I believe man created god.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Testosteron i megapikseli

Tekst inspiriran sixtysioux1-8 i njegovim multićima:)

World Championships: 7, GP started: 2, Po81, GP wins: 91dium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,483
 
1 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Testosteron i megapikseli
ccfly kaže...

slazem se do zadnjeg pixela :))))

 

i dodajem moj pentax k10d jos uvjek slika :))

 

I moj K20 takoder :D

 

btw, prodajem ga :D

16 godina
moderator
offline
Re: Testosteron i megapikseli
F1-IVO kaže...

Tekst inspiriran sixtysioux1-8 i njegovim multićima:)

 Ne nužno, sixty je bio relativno umjeren, premda neobično uporan. Na drugim forumima takvih kao on ima na stotine.

16 godina
offline
Testosteron i megapikseli

Odavno nisam ovako uzivao u kolumni. {#}

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Testosteron i megapikseli

Je, svaka čast. Čini mi se da (osim mene, naravno {#}) ima još ljudi koji zdravo razmišljaju ... Pozdrav, Oleg

Moje velecijenjeno mišljenje sam velikodušno dao vama na čast čitanja.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Testosteron i megapikseli

Bravo.
Bitan je alat, naravno, no puno je bitniji rezultat.

Divim se ljudima koji kupuju skupe fotoaparate a nemaju oko za kadar. Bacanje novca.

So, if God has existed forever...you know, what did he do in his spare time, like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Testosteron i megapikseli
Zli Luđak kaže...
F1-IVO kaže...

Tekst inspiriran sixtysioux1-8 i njegovim multićima:)

  Ne nužno, sixty je bio relativno umjeren, premda neobično uporan. Na drugim forumima takvih kao on ima na stotine.

  Ipak, ovaj je bio etalon za ludake

The perfect OS, MS-DOS! No patches, no root exploits for almost 30 years.
15 godina
offline
Testosteron i megapikseli

Jao, majko, toliko slova da se izrazi bazična ideja:

"pusti tehnikalije, važno je fotkati" koja je, inače, šlagvort svake diskusije na foto grupama u zadnjih 10 godina.

 

A o testosteronskim diskusijama dovoljno je reči: "takes one to know one" ;-)

 

Probaj pustiti brkove...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Testosteron i megapikseli

Oleže jel imaš neku svoju fotogaleriju online? Ne mislim da ju radi utemeljenosti ovog članka moraš imati, pitam tek tako jer znam da voliš baratati sa dobrim strojevima pa me zanima... (a i volim zdravo laički pogledati)

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Testosteron i megapikseli
Friday kaže...

Oleže jel imaš neku svoju fotogaleriju online? Ne mislim da ju radi utemeljenosti ovog članka moraš imati, pitam tek tako jer znam da voliš baratati sa dobrim strojevima pa me zanima... (a i volim zdravo laički pogledati)

 Imam na Flickru ali nije baš ažurno održavana:

 

http://www.flickr.com/photos/24270122@N02/sets/

 

Fali hrpa dobrih setova i slika, u biti one setove s najviše dobrih slika najsporije obrađujem pa čekaju slanje na Flickr mjesecima.

 

Nešto redovnije stavljam slike na Fejs profil, pa ako me netko oće za Fejs-frenda, neka pita...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Testosteron i megapikseli
Zli Luđak kaže...
Friday kaže...

Oleže jel imaš neku svoju fotogaleriju online? Ne mislim da ju radi utemeljenosti ovog članka moraš imati, pitam tek tako jer znam da voliš baratati sa dobrim strojevima pa me zanima... (a i volim zdravo laički pogledati)

 Imam na Flickru ali nije baš ažurno održavana:

 

http://www.flickr.com/photos/24270122@N02/sets/

 

Fali hrpa dobrih setova i slika, u biti one setove s najviše dobrih slika najsporije obrađujem pa čekaju slanje na Flickr mjesecima.

 

Nešto redovnije stavljam slike na Fejs profil, pa ako me netko oće za Fejs-frenda, neka pita...

 

Lijepo. Ovo je posebno dojmljivo.

Ima ih par koje su za mene malo previše obrađene ali vidi se da u tome uživaš, pa ono...

Sorry na OT {#}

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.9.2011 22:54 (Friday).
15 godina
protjeran
offline
Testosteron i megapikseli

sve je to u redu,ali zašto upropasti tekst sa VUKOM nekim madušićem. i da,zanima me koji to aparat može uslikati lijepu sliku na tako tužnom Ugljanu ? :( (bio ljetos :()

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
 
0 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Testosteron i megapikseli
opcom kaže...

zanima me koji to aparat može uslikati lijepu sliku

bilokoji. doslovno bilokoji, uključujući i one u mobitelima.

 

a na sam članak, Olegu: Amen to that, brother! (i češće apdejtaj fotke na flickru, već te dugo ne vidjeh)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
moderator
offline
Re: Testosteron i megapikseli
opcom kaže...

sve je to u redu,ali zašto upropasti tekst sa VUKOM nekim madušićem. i da,zanima me koji to aparat može uslikati lijepu sliku na tako tužnom Ugljanu ? :( (bio ljetos :()

 U čemu je problem s Vukom Mandušićem?

 

http://hr.wikipedia.org/wiki/Vuk_Mandu%C5%A1i%C4%87

 

Jel učite vi klinci iz Nove Hrvatske povijest i hrvatski jezik? Narodne pjesme i to?

 

Što se Ugljana tiče, predivan je i jako fotogeničan. Ima nešto slika na mom Fejsu....

14 godina
neaktivan
offline
Testosteron i megapikseli

daj ti nama Oleg radije napiši nešto o Staljinu ili Mao Zedongu i svom pogledu na humanizam

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Testosteron i megapikseli

Oleg:

 

"... Zadnjih pet godina nisam vidio aparat koji radi loše slike. Svi su dobri. I svi objektivi svih proizvođača  su u principu barem dobri, a neki i odlični. Ako igdje vrijedi ona izreka o pušci Vuka Mandušića, onda je to u fotografiji zadnjih godina. Bolji aparati nude mogućnosti koje vam neke stvari čine lakšima ali to nije presudno."

 

Složio bih se s gotovo cijelim tekstom, a isto tako i sa uuY -om o (pomalo nepotrebnoj) količini teksta da se izrazi tako jasna misao. Poznavajući Olegov rad i djelo svih ovih godina navikao sam na (pretjerani) žar u njegovim osvrtima.

 

Ipak, nebih se u potpunosti složio sa konačnim sudom. Iako je nepobitno jasno da bez dobrog oka i smisla za fotografiju ne pomaže nikakva skupocjena oprema, postoji trenutak kod (istinskih) fotografa kada uobičajena oprema postane uteg kojeg se više ne želi bespotrebno vući za sobom. Nabava bolje ili vrhunske opreme može znatno unaprijediti rad, ne samo profesionalnih fotografa nego i zahtjevnijih "amatera". Istini za volju, većina promatrača nikad neće primijetiti razliku u fotografijama, ali vrhunski radovi nisu ni nastali da bi se zadovoljila masa.

 

Hvala DrNasty-u na odličnom linku 1x.com. Nisam uspio pronaći tehničke podatke o opremi kojom su snimljene fotografije, ali rekao bih da su neke od njih napravljene vrhunskom opremom. Pogledajte slikehttp://1x.com/photo/44178/all/popular-today/i-am-the-king-who-else-,http://1x.com/photo/38733/portfolio/50759, http://1x.com/photo/35741/portfolio/50759, http://1x.com/photo/44183/all/latest-additions, http://1x.com/photo/37621/all/popular-ever. Za tako kristalnu oštrinu (samo na mjestima gdje je potrebna), preciznu kontrolu dubinske oštrine, jasno definirane tonske prijelaze (pogotovo u tamnijim dijelovima kadra) potrebna je, osim dobre ideje, smisla i znanja, vrhunska oprema. Da su te iste fotke napravljene slabijom opremom jednostavno bi bile lošije. Da nastavim usporedbu, Vuk je uzeo Rail Gun u ruke :-)

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Testosteron i megapikseli

oleg, kao skoro uvjek - slažem se. za dobru fotku skoro nikada nije potreban dobar aparat, nego dobar fotograf/inja. Ja još uvjek imam Minoltu 5D i za moje potrebe više nego zadovoljava. Malo tko od tih drkađija na megapixle i nezna, da je u stvari bitnija leča, nego sam aparat.

 

pogledaj samo ovaj blog....tu se vidi prednost dobrog aparata. neke fotke slikane na 4x5 Kodakchrome diase, a stare su 70 godina i više, boje su od 95% fotki napravljenih sa digitalcima. kemija i svjetlost....to CMOS još ne može prevaziči..

 

 

Plamene zore bude me iz sna Fabrička jutra, dim iz dimnjaka Pesma se ori, mladi radnici Čelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Testosteron i megapikseli

Vjerojatno prvi tekst s kojim se slazem od Olega (ne volim komentirati osobne stavove, sto narod kaze misljenje je kao i s...., svi ga imaju {#}).

Jedina mana mu je nacin pisanja. Tekst je poprilicno tezak za prosjecnog bugovog posjetitelja. Nije mi namjera nikoga uvrijediti...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 3:12 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Testosteron i megapikseli

Izvrsno stivo!

Zaje*an tip taj OM, ali pogadja 100% tocno!

davor07
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Testosteron i megapikseli

Kad motoristi, recimo, vide da je Kawasaki izbacio bolji model motora nego je njihov sadašnji KTM, malo to prodiskutiraju na testosteronskim forumima; nemam iluzija o nekom osobitom slaganju, ali držim da bez većih problema mogu prodati KTM, napisati par kolumni za Bug da zarade za razliku, i kupiti novi sjajni Kawasaki Ninja 1000.

 

Totalno nepoznavanje tematike {#} . KTM je jedan od moto brandova koji izrazito igra na lojalnost svojih kupaca (nešto kao Apple u IT-u - izrazito uvjetno shvatiti ovu usporedbu) i šanse da bi netko prodao KTM-a i kupio Kawasakija su dosta male.

Općenito se slažem s člankom ali ne vidim po čemu je fotografija posebna u odnosu na ostale stvari, nije važno da li fotoaparat ima megapixel više ili manje, da li auto ima 10 konja više ili manje ili procesor par MHz više ili manje to je svakom razumnom jasno.

16 godina
offline
Re: Testosteron i megapikseli
DexCro kaže...

Hvala DrNasty-u na odličnom linku 1x.com. Nisam uspio pronaći tehničke podatke o opremi kojom su snimljene fotografije, ali rekao bih da su neke od njih napravljene vrhunskom opremom. Pogledajte slikehttp://1x.com/photo/44178/all/popular-today/i-am-the-king-who-else-,http://1x.com/photo/38733/portfolio/50759, http://1x.com/photo/35741/portfolio/50759, http://1x.com/photo/44183/all/latest-additions, http://1x.com/photo/37621/all/popular-ever. Za tako kristalnu oštrinu (samo na mjestima gdje je potrebna), preciznu kontrolu dubinske oštrine, jasno definirane tonske prijelaze (pogotovo u tamnijim dijelovima kadra) potrebna je, osim dobre ideje, smisla i znanja, vrhunska oprema. Da su te iste fotke napravljene slabijom opremom jednostavno bi bile lošije. Da nastavim usporedbu, Vuk je uzeo Rail Gun u ruke :-)

Ne mora značiti. Jeste vjerovatno dslr u pitanju, ali 1x uzima fotke u rezoluciji 800 pixela po dužoj strani. Ako uzmemo da u zadnjih 5 godina nema dslra bez 10MP (osim možda tadašnji entry Nikoni, za ostale ne znam), sve što ti treba su korektno odrađene tehnikalije pri fotkanju (ekspozicija i fokus u ovom slučaju). Nakon toga pametnim doziranjem sharpanja, npr unsharp mask i resizanjem ćeš postići zavidnu oštrinu. Uz slušanje histograma ćeš postići dobre tonske prijelaze u sjenama bez šuma.

mrkač kaže...

 

 

Općenito se slažem s člankom ali ne vidim po čemu je fotografija posebna u odnosu na ostale stvari, nije važno da li fotoaparat ima megapixel više ili manje, da li auto ima 10 konja više ili manje ili procesor par MHz više ili manje to je svakom razumnom jasno.

Ne bih se složio s tobom, odnosno slažem se s Olegom u ovom slučaju. Fotografija je umjetnost, za razliku od vožnje ili renderiranja ili igranja na compu.

Ako svedeš da ti aparat služi za fotkanje zidova i provjeravanje objektiva i tijela, onda si sveo fotografiju na turiranje motora automobila i škripu guma ili vrtnju sintetičkih testova brzine ili stabilnosti na compu, što je tužno i pogrešno.

Dok vožnja i igranje kao i fotkanje zidova mogu biti gušt za onoga ko to voli (ili ne zna bolje), pravo stvaranje i prenošenje osjećaja preko fotkanja kao umjetnosti se ne može porediti jer prevazilazi taj osobni gušt i čini ga nebitnim. Kad tako sagledaš fotografiju, stvarno ti postane nebitno jel ti u ruci mobitel ili dslr.

Slažem se da skuplja oprema donosi prednosti, ali čisto da smanji gubljenje živaca, odnosno da lakše dođeš do rezultata. ko ostane u tako malom okviru, njemu je nova oprema sve. Ko teži nečem višem, taj uopće se ne zamara s opremom.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 9:53 (DrNasty).
14 godina
offline
Re: Testosteron i megapikseli

Ja se pak ne bi složio ni s tobom ni s Olegom i da se mene pita (a ne pita) zabranio bi korištenje riječi umjetnost, od Severine pa do nadobudnog fotografa amatera pa sve do ne znam Van Gogha sve su to kao umjetnici? {#}

Meni osobno je Valentino Rossi veći umjetnik od ovo prvo dvoje.

14 godina
neaktivan
offline
Testosteron i megapikseli

Zanima me prati li tko The Mindful Eye ? Kreator sajta, Craig Tanner je, po mom mišljenju, genijalan lik. Čovjek radi video kritike fotki koje mu šalju korisnici, postavlja video tutorijale, drži radionice, piše osvrte, komercijalni je fotograf neupitne kvalitete.

 

Ono što mene najviše oduševljava, fotografiju predstavlja kao umjetnost, veže ju sa svim bitnim aspektima ostalih umjetnosti, estetike i ljudske psihe općenito, a obradu fotografije pokušava predstaviti i raditi što više "organski" tj. fotografski. Pri tome ne bježi od napredne upotrebe Photoshopa, ali uvijek prvenstveno ističe viziju (što želimo postići sa fotkom), a tek onda tehniku kojom to napraviti.

 

U svakom slučaju, web site vrijedan svake sekunde provedenog vremena za sve koji fotografiju shvaćaju ili žele prihvatiti kao nešto mnogo više od pukih brojeva i kratica.

 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
Testosteron i megapikseli

Lijepo sročeno. Zaista. Ono, slažem se 1000%.

 

Imam ideju. Predlažem da se taj tekst "posta" (cijeli ili samo link) svako toliko (recimo svakih 10-ak "postova") u svim otvorenim fotografskim testosteronskim temama. Čisto da spusti sudionike na tlo.

 

Oleg Maštruko, je megaimperator svih kolumnista. Bow to thee, inferiors!

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Testosteron i megapikseli
mrkač kaže...

Ja se pak ne bi složio ni s tobom ni s Olegom i da se mene pita (a ne pita) zabranio bi korištenje riječi umjetnost, od Severine pa do nadobudnog fotografa amatera pa sve do ne znam Van Gogha sve su to kao umjetnici? {#}

Jedno je težiti biti umjetnik, drugo je biti umjetnik, a treće je silovanje pojma i prodavanje kiča pod umjetnost u cilju zarade. :)

Zbog toga se treba obrazovati literaturom i paziti kud se gazi predjelima interneta, da ne bi neko prodao muda pod bubrege.

Ja osobno odem u gradsku galeriju kad god je neka izložba u gradu, bilo da je kiparstvo, slikarstvo, fotografija, itd.

 

Evo jedan satirični osvrt na sve online experte koji se često susreću na forumima. Preporučujem čitanje, humor garantovan:

http://theonlinephotographer.blogspot.com/2006/06/great-photographers-on-internet.html

 

EDIT: Jedna od ovih ''smeće-loših'' fotki koje su popljuvali online experti je prodana za 3 miliona $ ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.9.2011 11:13 (DrNasty).
15 godina
offline
Re: Testosteron i megapikseli
DrNasty kaže...

Evo jedan satirični osvrt na sve online experte koji se često susreću na forumima. Preporučujem čitanje, humor garantovan:

Uffff...

I am creationist. I believe man created god.
16 godina
offline
Re: Testosteron i megapikseli
tnakir kaže...
DrNasty kaže...

Evo jedan satirični osvrt na sve online experte koji se često susreću na forumima. Preporučujem čitanje, humor garantovan:

Uffff...

Da, i? :D

Garantiran, garantovan, garantuje, garantira... šta onda?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice