Upozorenja za 100.000 „pirata“

poruka: 126
|
čitano: 18.156
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upozorenja za 100.000 „pirata“".
13 godina
protjeran
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ja mjesečno skinem oko 800gb prometa,sve legalno{#}

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Vi u Hrvatskoj možete mirne duše skidati glazbu. Kao što znate ZAMP-u platite namet kad kupujete cd-ove radi piratstva. Pa kad već plaćate onda imate pravo skinuti.

Peritus inimicus
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Mi smo krivi sto download-amo, a ne oni koji te ilegalne "materijale" stavljaju {#}

Google IS your friend!!!
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
passat kaže...

Mi smo krivi sto download-amo, a ne oni koji te ilegalne "materijale" stavljaju {#}

zar nije obrnuto?

14 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

došo ja u sony centar i tamo neka švabica sa petero djece i pokupuje ona njima jedno 7-8 igara onak bez greške. Nisu izgledali nešto bogato nego čist onak normalno,neki  bauštelci tamo,ko zna. A ja kad kažem da sam kupio igru ljudi se krste i nevjeruju šta ja to radim,koliko sam ja to zaglavio u taj crni virtualni svijet.lol

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 15:41 (Kill Frenzy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Kill Frenzy kaže...

došo ja u sony centar i tamo neka švabica sa petero djece i pokupuje ona njima jedno 7-8 igara onak bez greške. Nisu izgledali nešto bogato nego čist onak normalno,neki  bauštelci tamo,ko zna. A ja kad kažem da sam kupio igru ljudi se krste i nevjeruju šta ja to radim,koliko sam ja to zaglavio u taj crni virtualni svijet.lol

Pa kod nas ljudi nisu naviknuli da kupuju softver, oni smatraju da je to besplatno, a ako treba platiti, kažu :"pa ima i "besplatno" na internetu"{#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Ja ne znam čemu ovakve rasprave...


Totalno besmislene...
In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja ne znam čemu ovakve rasprave...


Totalno besmislene...

A ona tvoja "Ide mi na živce..." je bolje od ovog?{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
AA-d00d kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ja ne znam čemu ovakve rasprave...


Totalno besmislene...

A ona tvoja "Ide mi na živce..." je bolje od ovog?{#}

  Ona ide mi na živce je nastala kao satirični odgovor na idiotske teme koje se vamo postaju...

 

Ali zato ipak treba imati dvije mozdane stanice u glavi da bi shvatio...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Smrt piratstvu...

A man without a religion is like a fish without a bicycle
Moj PC  
2 11 hvala 0
15 godina
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
nidjo123 kaže...

I šta će nakon tri upozorenja? Novčana kazna ili zatvor. I nakon toga se opet skida. Piratstvo se ne može iskorijenit što god napravili.

 

Pa ne znam kako će skidati kada mu ukinu internet vezu ?

16 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

kaznite dilere... konzumentima svježe šprice i pribor

Comodo
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
movie kaže...
nidjo123 kaže...

I šta će nakon tri upozorenja? Novčana kazna ili zatvor. I nakon toga se opet skida. Piratstvo se ne može iskorijenit što god napravili.

 

Pa ne znam kako će skidati kada mu ukinu internet vezu ?

Otvoriti novi račun na ime jednog od ukućana. Iako je ovo polovno rješenje.

A uvijek će postojati servisi tipa hidemyass.com,  tako da nema straha za pirate.

Dok god je Interneta bit će i pirata.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
VirtUoso kaže...

Smrt piratstvu...

:facepalm:

A man without a religion is like a fish without a bicycle
16 godina
protjeran
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ma glupost.

Ruku na srce ljudi u 95% slučajeva uzimaju internet i brze veze zbog skidanja piratskog sadržaja, a ovakvi zakoni su za k jer na kraju ISPovi će propadat zbog toga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ovakva bitka protiv piratizacije je unaprijed izgubljena bitka. Šta oni misle da će ljudi na temelju par opomena prekinuti sa masovnim skidanjem svega i svačega sa torent stranica? A opet sa druge strane masovne zabrane pristupa internetu ne dolaze u obzir jer će pružatelji internet usluga propasti.

 

 

Iskreno mislim da je ovaj rat protiv piratizacije izgubljeni rat, nemožeš se borit protiv nečega što je zarazilo 80% globalne populacije

I'll be back
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ma kakvih 80%, prije možda 20%. U pravilu se piratski sadržaji koriste više u siromašnijim zemljama, dok recimo u SADu gdje cijena Windowsa nije jednaka 2 plaće jedne čistačice piratstvo je malo zastupljeno.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Franky: Mislim da Francuska nije među siromašnijim državama, zapravo je među bogatijim.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Postotak piratiziranog softvera u svijetu je cca 50%, što je još uvijek manje nego 80%.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Evo ja sam smanjio piratske aktivnosti otkad sam prešao na linux. Jedino se 'nekad' zalomi kakav film ali softver ne skidam jer je u linuxu sve besplatno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
M_dipl. kaže...
franky kaže...

U pravilu se piratski sadržaji koriste više u siromašnijim zemljama, dok recimo u SADu gdje cijena Windowsa nije jednaka 2 plaće jedne čistačice piratstvo je malo zastupljeno.

Mislim da nije stvar bogatstva i siromaštva nego prvenstveno kulture i odgoja, a što se ovog drugog dijela tiče, ajd' mi molim te reci gdje je to u svijetu cijena windowsa jednaka dvije plaće čistačice? 

U Srbiji recimo.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ma gle ja i uploadam na RS i skidam ono kao hrčak sve živo. Ali opet , u Algoritmu sam car kada dodjem jer kupujem tone originala za PC sebi i klincima + igre za PS 3. Moje mišljenje je da ako nešto vrijedi , tipa neka igra ili neki sinhronizirani crtić da to podržim time što sam ga kupio i rekao "hvala na trudu , nastavite dobar posao". Microsoftu da platim ovu šugu od 7 mice? Zašto zemlje tipa Rusije, Tajvana i sl. imaju "starter" pakete Windoza jer su kao "nerazvijene" ... i cijena je 1/4-1/5 od one kod nas. Ma brate di smo mi nerazvijeni, Tajvancima su davali windoze po 150 kuna samo da barem nešto love poberu jer ih nitko ni u državnoj administraciji ni nigdje nije origigi koristio. Pa ja sam radio u HLutriji di je do prije par godina sve bilo pirat a sada su to nekako sa nekom smiješnom cijenom po korisniku riješeno.

 

A to da buju banali ... Budemo OPET stavili satelitske tanjure van, i skidali sa 10x večom brzinom za manje para po 100 gb dnevno svega sto nam treba i netreba.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Crotiger kaže...

Ma gle ja i uploadam na RS i skidam ono kao hrčak sve živo. Ali opet , u Algoritmu sam car kada dodjem jer kupujem tone originala za PC sebi i klincima + igre za PS 3. Moje mišljenje je da ako nešto vrijedi , tipa neka igra ili neki sinhronizirani crtić da to podržim time što sam ga kupio i rekao "hvala na trudu , nastavite dobar posao". Microsoftu da platim ovu šugu od 7 mice? Zašto zemlje tipa Rusije, Tajvana i sl. imaju "starter" pakete Windoza jer su kao "nerazvijene" ... i cijena je 1/4-1/5 od one kod nas. Ma brate di smo mi nerazvijeni, Tajvancima su davali windoze po 150 kuna samo da barem nešto love poberu jer ih nitko ni u državnoj administraciji ni nigdje nije origigi koristio. Pa ja sam radio u HLutriji di je do prije par godina sve bilo pirat a sada su to nekako sa nekom smiješnom cijenom po korisniku riješeno.

 

A to da buju banali ... Budemo OPET stavili satelitske tanjure van, i skidali sa 10x večom brzinom za manje para po 100 gb dnevno svega sto nam treba i netreba.

Pa da bi imao pristup na internet preko satelita isto trebaš imat ISP, brzina nije tako velika, b-net ima te neke satelitske pakete i brzina = 4 mb/s, i opet te mogu banati, ali zato postoje proxy serveri pomoću kojih možemo sakriti svoj IP i problem rješen.

15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Zar nije krsenje ljudskih prava ovo sto rade francuzi?

 

Zar duznost ISP-a nije da nam daje internet a mi imamo duznost da ga trosimo kako zelimo. Druga prica ce biti ako pokusavam(o) da taj piratski materijal unovcimo na bilo kakav nacin...

 

Cemu onda 2 TB diskovi? Sto cemo cuvati na njih?

 

Uostalom 100.000 je premalo za veliku zemlju kao sto je Francuska. Ja sam siguran da se piratska scena reorganizuje oko svega ovoga...ima brdo tutorijala kako ostati anoniman prilikom skidanja torrenta

Bruce Willis and explosions have a long history of friendly cooperation
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Kad bi Mafija preuzela posao oko ovoga, tipa plati 1-5% cijene onoga što želiš skinuti, nebi bilo više onih koji se bune {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Lazarus Long kaže...

Zar nije krsenje ljudskih prava ovo sto rade francuzi?

 

Zar duznost ISP-a nije da nam daje internet a mi imamo duznost da ga trosimo kako zelimo. Druga prica ce biti ako pokusavam(o) da taj piratski materijal unovcimo na bilo kakav nacin...

 

Cemu onda 2 TB diskovi? Sto cemo cuvati na njih?

 

Uostalom 100.000 je premalo za veliku zemlju kao sto je Francuska. Ja sam siguran da se piratska scena reorganizuje oko svega ovoga...ima brdo tutorijala kako ostati anoniman prilikom skidanja torrenta

Glupost, ne možeš ti kršit zakon kako želiš, postoje određena pravila koja bi trebao poštovati.

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
16 godina
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Caviar kaže...
Dragon23288 kaže...

Sta da kupim, dvd filmove originale je tesko naci, iznajmljivati ne zelim. I ako nadjem bude kvaliteta kao oni za 10 kuna iz Vecernjeg. Kupis s Amazona nema HR titlove. Nije ni to bed ali zasto ih nema, imaju Albanski naprimjer.

 

Kupis glazbeni cd. Izvalis 200 kuna za njega.  Ajd da se na Amazonu naci za 80. Ali onda ga ne mozes presnimiti i ne svira u autu.

 

Kupujem knjige jedino. A i to im je poklon s neba, s obzirom kakvu ponudu imamo, pola knjiga koje sam citao je na engleskom jer kod nas nisu prevedene.

 

Gade mi se ZAMP i slicni nametnici koji su protiv piratstva a nisu ucinili nista za poboljsanje kvantitete i kvalitete sadrzaja koji imamo priliku kupiti na domacem trzistu. Ma, **bes Hrvatsku, viva la TPB.

 

Ali nisu mi jasni ovi vani, u G8 I G20 zemljama koji imaju sve to najkvalitetnije za sitnu paru i jos skidaju. Zasluzili su ovakav zakon, koliko god bio imbecilan.

Teško je naći orginal filmove? Digni guzicu i prošeći po gradu, pa ćeš vidjeti da nije nikakav problem..crknut ćeš za tim kompjuterom doma..

 

Glazbeni cd nije 200kn tako da ne pričaj gluparije..

 

Slaba ponuda knjiga? Sereš opet gluposti...idi u profil ili algoritam, pa pogledaj...nisi pročitao ni 1% šta tamo imaju (na hrvatskom jeziku)..

 

Gade ti se jer nisu poboljšali kvalitetu? Pričaš o stvarima koje uopće ne razumiješ i nisi informiran nikako..

 

Samo se opravdavaš kako bi nastavio skidati...

Nekak mi se čini da si pak sad ti taj koji je došel na veliki kup srat!

 

1. Ako nisi iz grada ZG, možeš se da ne velim šta u dupe jer nemaš gdje osim na usranom kiosku film kupit, i to u totalno shitty kvaliteti,

i nemoj da mi tu slučajno pametuješ i obmanjuješ javnost jer dobro znam razliku između sterea i 5.1 zvuka, između interlace i progressive kodiranja. 

 

2. dobro... mozda nije bas svaki 200kn, no http://www.croart.com/cdinfo.php?kataloski_broj=15021 14 pjesama 130kn... o čemu mi ovdje pričamo? O kvaliteti? PRESKUPO! PRECIJENJENO! 

 

3. Informatička literatura? SRAMOTA! Niti imamo naših autora, niti imamo prijevoda! 

 

4. Sorry, ali ZAMP je izmislio još jedan porez na budale! Zašto pobogu plaćam porez na potencijalni piratluk kod kupovine SD kartice standardnog formata za fotoaparat? Pa zar ću emitirati muziku s fotoaparata? Ako i slučajno to izvedem, bit ću kažnjen? Pa dobro, koji K onda plaćam namet u startu?????

16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Aldo kaže...
Caviar kaže...
Dragon23288 kaže...

Sta da kupim, dvd filmove originale je tesko naci, iznajmljivati ne zelim. I ako nadjem bude kvaliteta kao oni za 10 kuna iz Vecernjeg. Kupis s Amazona nema HR titlove. Nije ni to bed ali zasto ih nema, imaju Albanski naprimjer.

 

Kupis glazbeni cd. Izvalis 200 kuna za njega.  Ajd da se na Amazonu naci za 80. Ali onda ga ne mozes presnimiti i ne svira u autu.

 

Kupujem knjige jedino. A i to im je poklon s neba, s obzirom kakvu ponudu imamo, pola knjiga koje sam citao je na engleskom jer kod nas nisu prevedene.

 

Gade mi se ZAMP i slicni nametnici koji su protiv piratstva a nisu ucinili nista za poboljsanje kvantitete i kvalitete sadrzaja koji imamo priliku kupiti na domacem trzistu. Ma, **bes Hrvatsku, viva la TPB.

 

Ali nisu mi jasni ovi vani, u G8 I G20 zemljama koji imaju sve to najkvalitetnije za sitnu paru i jos skidaju. Zasluzili su ovakav zakon, koliko god bio imbecilan.

Teško je naći orginal filmove? Digni guzicu i prošeći po gradu, pa ćeš vidjeti da nije nikakav problem..crknut ćeš za tim kompjuterom doma..

 

Glazbeni cd nije 200kn tako da ne pričaj gluparije..

 

Slaba ponuda knjiga? Sereš opet gluposti...idi u profil ili algoritam, pa pogledaj...nisi pročitao ni 1% šta tamo imaju (na hrvatskom jeziku)..

 

Gade ti se jer nisu poboljšali kvalitetu? Pričaš o stvarima koje uopće ne razumiješ i nisi informiran nikako..

 

Samo se opravdavaš kako bi nastavio skidati...

Nekak mi se čini da si pak sad ti taj koji je došel na veliki kup srat!

 

1. Ako nisi iz grada ZG, možeš se da ne velim šta u dupe jer nemaš gdje osim na usranom kiosku film kupit, i to u totalno shitty kvaliteti,

i nemoj da mi tu slučajno pametuješ i obmanjuješ javnost jer dobro znam razliku između sterea i 5.1 zvuka, između interlace i progressive kodiranja. 

 

2. dobro... mozda nije bas svaki 200kn, no http://www.croart.com/cdinfo.php?kataloski_broj=15021 14 pjesama 130kn... o čemu mi ovdje pričamo? O kvaliteti? PRESKUPO! PRECIJENJENO! 

 

3. Informatička literatura? SRAMOTA! Niti imamo naših autora, niti imamo prijevoda! 

 

4. Sorry, ali ZAMP je izmislio još jedan porez na budale! Zašto pobogu plaćam porez na potencijalni piratluk kod kupovine SD kartice standardnog formata za fotoaparat? Pa zar ću emitirati muziku s fotoaparata? Ako i slučajno to izvedem, bit ću kažnjen? Pa dobro, koji K onda plaćam namet u startu?????

Nemamo mi naših autora,ne,ja sam kupio sve knjige od BUG-a koje su izašle. I sve su napisane na našem jeziku,nisu prevedene.

ššššš... znate ovaj zvuk? zvuk surfanja internetom!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
lzgr kaže...

Nemamo mi naših autora,ne,ja sam kupio sve knjige od BUG-a koje su izašle. I sve su napisane na našem jeziku,nisu prevedene.

  Nadji mi openGL superbible na hrvatskom?

 

Te bug knjige su za... manje zahtjevne osobe... bez uvrede...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice