Upozorenja za 100.000 „pirata“

poruka: 126
|
čitano: 18.153
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Upozorenja za 100.000 „pirata“".
14 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Sta da kupim, dvd filmove originale je tesko naci, iznajmljivati ne zelim. I ako nadjem bude kvaliteta kao oni za 10 kuna iz Vecernjeg. Kupis s Amazona nema HR titlove. Nije ni to bed ali zasto ih nema, imaju Albanski naprimjer.

 

Kupis glazbeni cd. Izvalis 200 kuna za njega.  Ajd da se na Amazonu naci za 80. Ali onda ga ne mozes presnimiti i ne svira u autu.

 

Kupujem knjige jedino. A i to im je poklon s neba, s obzirom kakvu ponudu imamo, pola knjiga koje sam citao je na engleskom jer kod nas nisu prevedene.

 

Gade mi se ZAMP i slicni nametnici koji su protiv piratstva a nisu ucinili nista za poboljsanje kvantitete i kvalitete sadrzaja koji imamo priliku kupiti na domacem trzistu. Ma, **bes Hrvatsku, viva la TPB.

 

Ali nisu mi jasni ovi vani, u G8 I G20 zemljama koji imaju sve to najkvalitetnije za sitnu paru i jos skidaju. Zasluzili su ovakav zakon, koliko god bio imbecilan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 23:29 (Dragon23288).
 
14 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
franky kaže...

Ovog ima u i Hrvatskoj, Carnet redovito salje opomene, a navodno ih jedino T-Com ne gura dalje upravo da ne bi gubili korisnike.

  niti btnet, niti bnet (a uploadam vjeruj preko 1TB mjesecno preko btneta sto na javne sto na privatne trackere...)... a nisam ni cuo da je iskon ikome poslao...

 

Koliko ja znam preko Carnet-a ne mozes skidati torrente pošto su određeni (zapravo vecina) portova već blokirani u centrali...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Da su cijene normalnije svatko bi kupio original.Npr tamo u Tajvanu ili gdje već prodavanju Winse po smiješnim cijenama od kojih 200-300kn,a tu opiče cijenu od 2k kuna..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Unworthy_For_Life kaže...

Da su cijene normalnije svatko bi kupio original.Npr tamo u Tajvanu ili gdje već prodavanju Winse po smiješnim cijenama od kojih 200-300kn,a tu opiče cijenu od 2k kuna..

nebi(ne govorim za sebe)

CyberPunk
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
EnlightenedPhoenix kaže...
franky kaže...

Ovog ima u i Hrvatskoj, Carnet redovito salje opomene, a navodno ih jedino T-Com ne gura dalje upravo da ne bi gubili korisnike.

  niti btnet, niti bnet (a uploadam vjeruj preko 1TB mjesecno preko btneta sto na javne sto na privatne trackere...)... a nisam ni cuo da je iskon ikome poslao...

 

Koliko ja znam preko Carnet-a ne mozes skidati torrente pošto su određeni (zapravo vecina) portova već blokirani u centrali...

Iskon šalje, to znam. Šalje poruku na mail koji si dobio s aktivacijom usluge.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Unworthy_For_Life kaže...

Da su cijene normalnije svatko bi kupio original.Npr tamo u Tajvanu ili gdje već prodavanju Winse po smiješnim cijenama od kojih 200-300kn,a tu opiče cijenu od 2k kuna..

  Neke igre koju volim i koja mi je dala sate zabave, da (to i radim)...

 

 

Windowsa... samo ako je sedmica... sve ostalo ne...

 

Bilo čega ostaloga - neću ni koristiti ako mi ne treba za rad... ima tona dobrog besplatnog softwarea...

 

 

Ali u svakom slucaju i ja skidam igre s torrenta (isprobam, obrišem, ako mi se svidi kupim (sto steam sto amazon preko mail forwarda u onim lijepim boxevima)) i gotovo... a uploadam... prebolesno puno...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ajde ipak nešto , al bez efekta , šta im to vrijedi ak npr ... danas izađe novi cod i več sutra svi to imaju skinuto .

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Unworthy_For_Life kaže...

Da su cijene normalnije svatko bi kupio original.Npr tamo u Tajvanu ili gdje već prodavanju Winse po smiješnim cijenama od kojih 200-300kn,a tu opiče cijenu od 2k kuna..

ja nebi imam badave linux koga boga onda ovo kupovati?

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
16 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ovaj zakon mi je i dalje retardiran.

 

Kao da pratiš ljude da vidiš dali će smotati joint ili slično.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
franky kaže...

Iskon šalje, to znam. Šalje poruku na mail koji si dobio s aktivacijom usluge.

  Eto jedan šalje i plus on ima jako mali udio...

 

 

kad ostatak počne slati počet ću rabiti naširoko enkripciju protokola... za sada... nek ostane na normali...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Ako te slučajno uhvate velika je to globa.

You may say that I'm a dreamer But I'm not the only one I hope someday you'll join us And the world will live as one .......
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
EnlightenedPhoenix kaže...
franky kaže...

Iskon šalje, to znam. Šalje poruku na mail koji si dobio s aktivacijom usluge.

  Eto jedan šalje i plus on ima jako mali udio...

 

 

kad ostatak počne slati počet ću rabiti naširoko enkripciju protokola... za sada... nek ostane na normali...

Iskon vjerojatno ima najveći udio poslije T-Coma na tržištu ISP providera.

 

Važno je da se stvari razvijaju s mrtve točke.

15 godina
protjeran
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
franky kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
franky kaže...

Iskon šalje, to znam. Šalje poruku na mail koji si dobio s aktivacijom usluge.

  Eto jedan šalje i plus on ima jako mali udio...

 

 

kad ostatak počne slati počet ću rabiti naširoko enkripciju protokola... za sada... nek ostane na normali...

Iskon vjerojatno ima najveći udio poslije T-Coma na tržištu ISP providera.

 

Važno je da se stvari razvijaju s mrtve točke.

Iskon je T-Com.

All the best people in life seem to like LINUX. Steve Wozniak
16 godina
online
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Torrenti su svojevremeno najnormalnije radili na carnetu. Radili su normalno i kad sam počeo koristiti nestandardne portove i enkripciju, koje je uključena od kad sam prešao na utorrent :)

 

I carnet je slao mailove, o da :)

 

---------------------------------

Postovani,

CARNet Abuse sluzba zaprimila je prijavu zbog neovlastene distribucije
materijala koji podlijezu zastiti autorskog prava.

Molimo Vas da poduzmete odgovarajuce akcije kako se incident ne bi
ponovio te nas e-mailom obavijestite o statusu rjesavanja problema.

U to je vrijeme na zatvorCARNet bio spojen korisnik kriv@zatvor.hr.

Ovom incidentu pridijeljena je oznaka CN-Abuse#0072345 te vas molimo da
je navedete u slucaju daljnje komunikacije vezane uz ovaj incident.

Slijede podaci o incidentu:

Vrsta incidenta: povreda autorskih prava
Izvor incidenta: 293.398.137.138
Datum incidenta: 06 Mar 2009
Vrijeme incidenta: 19:14:52
Vremenska zona: UTC

Izvod iz log datoteke:

Recent Infringement Timestamp: 6 Mar 2009 19:14:52 GMT
Infringed Work: Stargate Atlantis
Infringing FileName: Stargate Atlantis Season 2
Infringing FileSize: 7338725376
Protocol: BitTorrent
Infringing URL: http://tv.tracker.prq.to:80/announce.php
Infringers IP Address: 293.398.137.138
Infringer's DNS Name: zatvor138.zg.zatvor.DUO.carnet.hr
Infringer's User Name:
Initial Infringement Timestamp: 6 Mar 2009 19:14:52 GMT
Port ID: 57179


S postovanjem,
--
CARNet Abuse
email: abuse@carnet.hr
http://www.carnet.hr/abuse

----------------------------------------

 

Ja svoju ne mogu više naći, ali tako to izgleda :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 23:48 (Elles D.).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
kvark kaže...

Iskon je T-Com.

  Vidiš kako griješiš...

 

Iskon nije T-Com nego je iskon u vlasnistvu tvrtke koja ima u vlasništvu T-com, a svaka od njih ima drugačiju strukturu te drugacija pravila...

 

:)

 

Zato to sto si rekao nije točno striktno gledano :)

 

 

Sorry :) morao sam malo popametovati :)

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2010 23:55 (EnlightenedPhoenix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Mentalist kaže...

Idioti idu politikom "svi koji imaju pirat kupili bi orginal da nemaju mogucnosti koristiti pirat, tj. uzimaju nam novac"...

 

Na kraju te natjeraju da koristis Linux...

U ovom slučaju oni idu logikom "svi koji su priključeni na neki torrent tracker su pirati".

15 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Elles D. kaže...

Torrenti su svojevremeno najnormalnije radili na carnetu. Radili su normalno i kad sam počeo koristiti nestandardne portove i enkripciju, koje je uključena od kad sam prešao na utorrent :)

 

 

  Ma vjerujem da su oni slali... idu mi na jetra...

 

 

Inače za ove koji kazu da je iskon slao... Istina je, ali kad sam malo sada prosrčao na forum.hr, vidilab i slicnima, otkrio sam da su svi koristili opciju preko carneta, pa je vjerojatno tu taj... problemčić...

 

 

Ali kazem... ne dira me to uopće, uključite enkripciju... i voila... Moze biti razbijena (nisam siguran ali mislim da je RSA), ali tko ce filtrirati i dekriptirati toliki promet tolikih usera...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
15 godina
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“

Isključuju cijelom kućanstvu, kao i hot spotove.

You can't hit a nail straight when you're laughing Keep on playing maybe it'll happen dear
15 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“
Živio T-Com.:))))))
I'll be back
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Samo napred... :P

good luck good luck
igrorama.com
Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
EnlightenedPhoenix kaže...
kvark kaže...

Iskon je T-Com.

  Vidiš kako griješiš...

 

Iskon nije T-Com nego je iskon u vlasnistvu tvrtke koja ima u vlasništvu T-com, a svaka od njih ima drugačiju strukturu te drugacija pravila...

 

:)

 

Zato to sto si rekao nije točno striktno gledano :)

 

 

Sorry :) morao sam malo popametovati :)

Hehe, meni osobno u kapitalizmu kad je isti vlasnik stvari A i stvari B su te dvije stvari iste :) Neces ti konkurencije Iskona i T-Coma, a oboje u vlasnistvu iste firme, LOL. Isto sranje, drugo pakovanje.

All the best people in life seem to like LINUX. Steve Wozniak
14 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Da nema torrenta ili nekog drugog načina distribucije tih sadržaja, propalo bi više od pola ovih glazbenih zvjezdica tipa Biber, jer nitko nije lud da iskešira lovu za to govno. Pa samo nek se tuže oni..

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
 
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
DamageHigh kaže...

Da nema torrenta ili nekog drugog načina distribucije tih sadržaja, propalo bi više od pola ovih glazbenih zvjezdica tipa Biber, jer nitko nije lud da iskešira lovu za to govno. Pa samo nek se tuže oni..

Za Biebera!?

Za MTV zvjezdice će se uvjek naći moronski teenageri koji će za to iskeširati kako bi bili in i cool -.-

 

Ali da, dosta bi ih propalo.

 

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Vidim neki se pravdaju da kupuju sadrzaje nakon sto skinu piratske pa da i ja iznesem svoje stanje.

Imam piratski Windows, oko 50 komada software instaliranog od kojeg je 80% piratsko a 20% freeware. Skino sam oko 200 albuma i nikad nijedan kupio nisam nakon preslusavanja. Skino sam milion filmova, serija, knjiga i nikad nijednu nisam kupio nakon pregledavanja. Dakle ne kupuje svak original nakon sto preslusa, pregleda i sta li vec. Piratstvo je kriminal!

 

Da ne mogu imat piratski Windows i Office vjerovatno bi kupio originale tako da je Microsoft direktno ostecen.

 

A vi se pravdajte koliko hocete...

 
2 6 hvala 0
14 godina
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“

Činjenica je da bi oni svi propali ili u najboljem slučaju ne bi stekli toliku popularnost kakvu uživaju trenutno.

Windowsi se sigurno ne bi vrtili u svakom kućanstvu ljepe naše, a i ostalih država. Pa velika većina ljudi ima jedva za PC pare, a ne da će davat još toliko koliko su platili PC i za OS. Tako da..da nije bilo pirata, windowsi nikad ne bi imali ovoliku moć kakvu trenutno imaju.

www.damagehigh.co.cc // Don't fix what ain't broken!
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2010 0:40 (DamageHigh).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Panta_rei kaže...

Vidim neki se pravdaju da kupuju sadrzaje nakon sto skinu piratske pa da i ja iznesem svoje stanje.

Imam piratski Windows, oko 50 komada software instaliranog od kojeg je 80% piratsko a 20% freeware. Skino sam oko 200 albuma i nikad nijedan kupio nisam nakon preslusavanja. Skino sam milion filmova, serija, knjiga i nikad nijednu nisam kupio nakon pregledavanja. Dakle ne kupuje svak original nakon sto preslusa, pregleda i sta li vec. Piratstvo je kriminal!

 

Da ne mogu imat piratski Windows i Office vjerovatno bi kupio originale tako da je Microsoft direktno ostecen.

 

A vi se pravdajte koliko hocete...

to je tako kod tebe.

 

Ja da mogu jednostavnije kupio bi neke albume koje stalno slušam (kupit ću ih čim dobijem svoju karticu).


Igre kupujem originale jer se igram na ps3-u i želim imati online, a i cjene nisu visoke (naravno, ako se naručuje odnegdje).

 

Za filmove se slažem sa osobom od negdje iznad.

 

Ako nabavim dvd nije mi dovoljno dobra kvaliteta. Blu-Rayi su kod nas preskupi, a i tako većinom gledam na WD TV Live-u tako da bih još to trebao ripati pa mi to baš i nema smisla.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
kvark kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
kvark kaže...

Iskon je T-Com.

  Vidiš kako griješiš...

 

Iskon nije T-Com nego je iskon u vlasnistvu tvrtke koja ima u vlasništvu T-com, a svaka od njih ima drugačiju strukturu te drugacija pravila...

 

:)

 

Zato to sto si rekao nije točno striktno gledano :)

 

 

Sorry :) morao sam malo popametovati :)

Hehe, meni osobno u kapitalizmu kad je isti vlasnik stvari A i stvari B su te dvije stvari iste :) Neces ti konkurencije Iskona i T-Coma, a oboje u vlasnistvu iste firme, LOL. Isto sranje, drugo pakovanje.

Koliko je meni poznato, t-com je za 100 milijuna kuna preuzeo sve dionice Iskona i ima 100% vlasništvo.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“

A sta kad neko naprimjer kupi legalno neku igru i opet je nas 20 instalira svako na svon kompu. ILEGALNO RULES {#}

16 godina
offline
Upozorenja za 100.000 „pirata“

Objasni mi EnlightenedPhoenix kako ti pomaže enkripcija na klijentu ukoliko ostali seederi leecheri nemaju uključeno isto.

I da je to slučaj opet provider vidi tvoj IP, i promet koju vučeš.

"Enkripcija" na klijentima služi samo za to da onemogući automatsko blokiranje torrent prometa kod ISP-ovi koji imaju prepoznavanje takvog sadržaja.

 

Također trebali bi se upoznati i sa ACTA-om, koji je već prihvaćen u europskom parlamentu (barem mislim).

Biti će o tome sve više govora i sigurno ćetmo moći čitati o tome u Bugu, Mreži kada dovoljno skupe za temu broja.

 

Ja bi rekao ovako.

Ako kupujem nešto želim da to radi barem neko vrijeme bez greške što kod softwarea nije slučaj.

Kad bi proizvođaći software-a npr. MS ponudio svoje windowse po cijeni od max 400-500 Kn, ja bi ih prvi kupio majke mi ali da kada izađe nova verzija mogu nadoplatiti za pola cijene ili 3/4 cijene na novu verziju.

Vjerujem da bi to palilo i sa uglavnom svakim drugim softwareom.

Što se tiće profi alata tipa CS paketa tu bi uveo godišnju ili mjesečnu pretplatu pogotovo za firme.

Recimo da mi trebaju AE, PS i Flash, uzmem samo to svaki 500 kn godišnje ili više nije bitno a ne da mi je brate cijeli paket 28000 Kn.

I naravno nadogradnje po povoljnijoj cijeni.

 

Prije sam dosta koristio crackane programe jer nisam znao a nije ni bilo besplatnih alternativa.

danas uglavnom koristim što god mogu naći kao freeware ili opensouce tako da je trenutno 100% toga na kompu legalno pošto sma trenutno doma na linuxu.

 

Vremena se mijenjaju i vjerujem da će jednog dana 98% software-a biti besplatno, izuzev naravno custom i profi aplikacija mada su i oni polako počeli npr. Blender

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Upozorenja za 100.000 „pirata“
Exploder kaže...

Objasni mi EnlightenedPhoenix kako ti pomaže enkripcija na klijentu ukoliko............................

 

Naprimjer, ja sam trebao susjedi reinstalirati windowse (legalne je dobila sa svojim kompjuterom).

I sklopom okolnosti to se odužilo na 2 dana (moraju biti legalni widndowsi jer je računalo na tvrtku).

Ta dva dana su mogla biti sat vremena da sam koristio piratsku verziju!

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice